Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pre neki dan kad je padao sneg KMTA svakih sat u defrost, Mitsubishi jednom ili dva puta u toku dana. A juče po onom vetru ni jedna ni jednom, znači vazduh bez vlage i ogromna količina takvog vazduha dostupnog spoljnoj jedinici pravi razliku između lošeg i odličnog rada klime.
Savet za sve koji treba da ugrade klimu: pročitajte vaše instalacione manuale, kako ćete doći do njih? Probajte internetom i za sve iole krštene klime taj dokument postoji. U njemu su naznačene neophodne minimalne distance od zidova, to neka vam bude sveto pismo. A nda razmislite pre nego što dođe majstor gde bi bilo dobro mesto a uklapa se u neophodne dimenzije rastojanja da postavite vašu SJ. Ako vam majstor kaže: Ma sve je to u redu ja sam ih ugradio na stotine.....recite mu da se okrene i šutni ga u debelo meso. Taj ti ne treba da ti ugradi klimu ni da on tebi plati a ne ti njemu. Nemojte kjudi da zbig razlike u ceni dobrog i lošeg majstora od cirka 5-6000 dinara napravite sebi problem.
@beter
Ja ti za tu prostoriju od 33 kvadrata savetujem Mitsubishi Heavi zsw 35 ili ako finansije dozvoljavaju idealno isti model samo 50. Imaju kulturu rada samo što je 50-ica malo nabrijanija.
 
Ovo je odradio ovlašteni Fujitsu servis u Banjaluci prošle godine, nisam bio prisutan na instalaciji i nije kod mene radjena...
Koliko je skup posao da se stavi nova instalacija (crijeva) i vakumira?
 
Ovo je odradio ovlašteni Fujitsu servis u Banjaluci prošle godine, nisam bio prisutan na instalaciji i nije kod mene radjena...
Koliko je skup posao da se stavi nova instalacija (crijeva) i vakumira?
Posto sve ostaje na svom mestu, ima izbusenu rupu za instalaciju (njima je busenje rupe za instalaciju malte ne najskuplja stavka haha) - ne bi trebalo biti nesto preterano. Mozda pola cene full ugradnje?
 
Komentari na instalaciju?
Od plafona oko 3-4 cm odmaknuta, instalacija zid na zid, sumnjam da ima i metar i po criieva.
nigde veze s mozgom

nabijena na zid, protok vazduha upitan
aj to sto je cev kraca od 3m i nekako ali ovo da nije bio u stanju da odmakne na nosacima klimu od zida to ne kapiram osim da je neki šuster a ne monter
 
Nema sanse da ti Midea Extreme trosi 500-600W a podesena na 28c plus greje neizolovan prostor. Ta klima se zestoko mora muciti da dodje blizu tih 28c tako da je ta prica meni smesna.
Za neverne tome dobro je da postoje pametne aplikacije :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20230125-150846_Midea Air.jpg
    Screenshot_20230125-150846_Midea Air.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 152
  • Screenshot_20230125-150904_Woox home.jpg
    Screenshot_20230125-150904_Woox home.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 140
Narode, da li je iko od vas koji imate Gree imao ovaj problem?

Klima sama menja brzine ventilatora kao elektronika da brka. Nije redovno nego to radi kako kad joj se hoce. Setovana uvek na FS2 a nekad se sama pojaca kao na FS3 (oseti se po zvuku i duvanju) i kad presaltam brzine na daljincu od fs2 u krug do fs2 ona smanji na brzinu koju treba. Nekad se desi da to uradi vise puta na dan pogotovo ako pravi pauze.
Ja sam nesto slicno primetio kod Muse ali suprotno, ako ih samo na najaci izduv postavim onda tu i ostanu uvek ali kada su namanjem izduvu onda neznam zasto kasnije ponekad povecaju brzinu duvanja verovatno do maksimalne a na daljinskom stoji zadata vrednost. I to nema pravila kada se dogadja nisam mogao da zakljucim zasto je to tako. Mozda zbog oscilacija u temperaturi u prostoriji. To nisam u pocetku primecivao ali kada sam poceo malo vise prosle godine da isprobavam sve i svasta oko njih jer mi ne gadjaju tacno temperaturu dok je napolju sve preko nule pa i malo ispod, ali kada sam poceo da pokusavam smanjivanjem jacine duvanja da sredim problem sa temperaturom ukapirao sam da se one ko zna iz kojih razloga vrate na najace. Znaci kod tebe smanjuju a kod mene povecavaju jacinu duvanja. Ali kod mene je to u radionici pa mi ne smeta cak mi je i najbolje da su postavljene na najace duvanje
 
Ovo je odradio ovlašteni Fujitsu servis u Banjaluci prošle godine, nisam bio prisutan na instalaciji i nije kod mene radjena...
Koliko je skup posao da se stavi nova instalacija (crijeva) i vakumira?
Gledam slike i isti rukopis kao kod mene. Sve probleme sto imam je bas zbog ovakve ugradnje, Pritom mi je dva puta ipsustao plin. Kaze da ga ona ionako ima previse.
Sve ponovo da se odradi, sa novim punjenjem, cekam da se odradi, je nesto skuplja od same ugradnje, Pojedini traze i vise oko 150 eura.
 
Znači majstor kaže da ima previše gasa u klimi e to još nisam čuo.Ne znam šta je sledeće možda da neki drugi "majstor" izvadi neki deo iz klime i kaže eto ne treba to može i tako da radi.
 
Da upravo u tom smislu i da se ne brinem jer ga ionako ima dovoljno, Ne bi isao dublje ali sam siguran, ako je u BL, da nam je isti majstor radio ugradnju.
I sad kupi tu klimu kod njega, jos Fujitsu ili kod drugog, a da on radi ugradnju.
 
Poslednja izmena:
Ako je ovlašćeni serviser za Fujitsu ovo lepo slikati i poslati mejlom u Fujitsu BiH. Ovako je kod mene.
 

Prilozi

  • IMG20230125172915.jpg
    IMG20230125172915.jpg
    95.7 KB · Pregleda: 137
Evo kako je kod mene ugrađena SJ Midea Xtreme. Čovek ugrađuje već 20 godina klime, ima iskustva...Za dve Midea Xtreme klime sam platio 28.000 ugradnju, s tim što je demontirao dve stare klime i umesto njih postavio dve nove. Mislim da je skroz ok naplatio.
 

Prilozi

  • viber_image_2023-01-25_18-35-06-727.jpg
    viber_image_2023-01-25_18-35-06-727.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 150
Dve monzaže i dve demontaže sti da je rupa tu postojala ? Ok je cena .
 
Evo kako je kod mene ugrađena SJ Midea Xtreme. Čovek ugrađuje već 20 godina klime, ima iskustva...Za dve Midea Xtreme klime sam platio 28.000 ugradnju, s tim što je demontirao dve stare klime i umesto njih postavio dve nove. Mislim da je skroz ok naplatio.
Identična montaža na mojoj Hisense klimi s tim što je i strujne kablove obmotao trakom. Odlično
 
Znači rupu nije bušio. A jel stavljao nve nosače ili na stare? Ako je stavljao nove onda je to otprilike to.
 
Dve monzaže i dve demontaže sti da je rupa tu postojala ? Ok je cena .
Tako je. Sa jednom klimom se baš namučio jer sam rupu pre 15 godina popunio sa pur penom, pošto magarci koji su ugrađivali nisu ničim popunili i krenule su pčele da se gnezde. :rolleyes:
Znači rupu nije bušio. A jel stavljao nve nosače ili na stare? Ako je stavljao nove onda je to otprilike to.

Nije bušio, stavio je nove nosače pošto su stari bili manji i klima bi bila uza zid.
 
Ja sam sa dve Midea Xtreme klime platio + 2000 dinara račun za struju (za decembar). Jeste da nije bio hladan, ali opet... Stvarno džabe! Ne merim potrošnju, znam samo po računu za struju. Račun bez klime je oko 3500 u proseku, a sa klimom 5500.
Kod mene se grejalo oko 40kv.stana..Amber komfort i Ta.3.5..racun za decembar uvecan samo 2.500..prezadovoljan...Verujem da umesto te Ta od 3.5..i jos jednom klimom bi racun bio jos manji..
 
Znači majstor kaže da ima previše gasa u klimi e to još nisam čuo.Ne znam šta je sledeće možda da neki drugi "majstor" izvadi neki deo iz klime i kaže eto ne treba to može i tako da radi.
pa visak delova....
normalno
pogotovo ovi kinezi znaju da natrpaju
al kad se izvadi visak
sve fercera

loodilo....
 
Ja sam nesto slicno primetio kod Muse ali suprotno, ako ih samo na najaci izduv postavim onda tu i ostanu uvek ali kada su namanjem izduvu onda neznam zasto kasnije ponekad povecaju brzinu duvanja verovatno do maksimalne a na daljinskom stoji zadata vrednost. I to nema pravila kada se dogadja nisam mogao da zakljucim zasto je to tako. Mozda zbog oscilacija u temperaturi u prostoriji. To nisam u pocetku primecivao ali kada sam poceo malo vise prosle godine da isprobavam sve i svasta oko njih jer mi ne gadjaju tacno temperaturu dok je napolju sve preko nule pa i malo ispod, ali kada sam poceo da pokusavam smanjivanjem jacine duvanja da sredim problem sa temperaturom ukapirao sam da se one ko zna iz kojih razloga vrate na najace. Znaci kod tebe smanjuju a kod mene povecavaju jacinu duvanja. Ali kod mene je to u radionici pa mi ne smeta cak mi je i najbolje da su postavljene na najace duvanje
Nisi me dobro shvatio. Moja stoji redovno na FS2 ali se sama od sebe pojaca.
 
Kod mene se grejalo oko 40kv.stana..Amber komfort i Ta.3.5..racun za decembar uvecan samo 2.500..prezadovoljan...Verujem da umesto te Ta od 3.5..i jos jednom klimom bi racun bio jos manji..
Kod mene oko 45 kvadrata. Ako uzmemo u obzir da je zima blaga i da je zbog toga i račun manji, ne verujem ni da bi po većim minusima račun bio veći od 4000-5000 (samo za klimu).
 
pa visak delova....
normalno
pogotovo ovi kinezi znaju da natrpaju
al kad se izvadi visak
sve fercera

loodilo....
Nije to ništa, sjećam se da je ovaj što je montirao telefonski rekao da je 1.5 m montaža koja ide u tu cijenu normalne. Svaki metar preko 1,5 se dodatno naplaćuje, nemoj me držati za riječ, ali mislim čak da je bilo 50 eura po metru...
 
Nisi me dobro shvatio. Moja stoji redovno na FS2 ali se sama od sebe pojaca.
Nisam mozda dobro opisao. Isto tako je i kod mene. Jedino kada ih postavim na najaci izduv se to ne dogadja. Jace od toga i ne mogu da duvaju. Ali ako su na bilo kom slabijem izduvu same se pojacaju. Pricam o manuelnom setovanju jacine izduva. Ali kod mene najcesce su i postavljene na maks izduv jer mi na taj nacin najbolje rade
 
Ja sam moju dodatno odmakao na duže nosače. Ima 19cm od zida.
 

Prilozi

  • LMC_12.8.4.pq20230126_155705_PQ-F3-Pro-R13.jpg
    LMC_12.8.4.pq20230126_155705_PQ-F3-Pro-R13.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 96
Da li neko ima wifi uticnicu.Nemogu nikako da je povezem na svoj wifi.Da li je neko imao problem?
 
Nazad
Vrh Dno