Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da li ce 07 lce da dobaci i u hodnik generalno je mala kuhinja dobro izolovana pored plafona koji ima 5cm vune i zidovi su u gipsu samo bez izolacije. Da li je za deciju dosta 09 ?
Generalno smo na centralnom pretoplo nam je a mnogo placamo. Mi gasimo rqdijator oko 15 veliki u sobi takodje u decijoj smanjujemo.
Dok sam lozio u stanu ranije 40 mi je bila temp u sistemu vode u stanu vazduh 24. Znaci mlaki radijatori racunam da ce klime da rade blago toplo da izbacuju i bice full.
Trosio sam 2 tone uglja i metar drva to je bilo 2012 kad je januar i februar bio u minusu bas jaka zima i nisam bio izolovan kao sad kujna i hodnik. Racunam da ce klime da mi pruze isto .
 
Poslednja izmena:
Sedmica može da iz kuhinje deo toplote izbaci i u hodnik sa ove pozicije kao što si označio.Što se tiče dečije sobe mislim da je 09 dovoljna ali možeš da pogledaš i Fujitsu General 12 ona ima sličnu cenu kao LMCE09.Jedina je razlika u dizajnu unutrašnje jedinice sve drugo je isto kao kod LMCE12.Fujitsu General 12 je 63k dok je LMCE09 65k dinara.
 
Nemoguća misija kupiti neku od klima koje sam dobio ovde kao preporuku. Sve je rezervisano ili nema lager do aprila...
 
I ja da prijavim potrošnju, 160kw/h za Januar mesec. Dnevno je radila otprilike po 12 sati.
 
Sneg veje bez prestanka, ne mogu da ga lopatam više, struja nikad skuplja, klime su zakon, lagano pirkaju i ne pitaju za uslove... :D

1643896949103.png
 
Sad još da demontirate Luca12 oko ugradnje si verovatno obavešten šta sve treba ispoštovati da bi klima radila bez problema.
 
Hvala slikacu je i sa montazom se nezurim jer hocu da kupim bakarne cevi sa izolacijom ( sto kvalitetnije ( dajte mi preporuku )) gumene nosace i kablove za dovod struje.
 
Za KMTA18 idu ove cevi.Connection Pipe Diameter (Liquid / Gas) 6.35/12.70 mm.Što se tiče amortizera za SJ.
https://www.elektrospektar.rs/e-sho...885gumeniamortizerklimeag450223885-detaljnije

Za izolaciju bakarnih cevi i kablove ne znam šta da ti kažem ima ih na više mesta šta je kvalitetno od ponude verovatno zna neko ko se bavi montažom klima pa neka ti da savet.

Ovo su informacije o kompresoru koji je ugrađen u KMTA181.png
 
Kompresor u LGC i LU ima 9,5KG Toshiba, imam negde zapisano, naravno nije twin rotary. Kakve su to stoke od kompresora.
El ima neko info sta ide u Amber 18, radnja preko puta je ima, kad vidim spoljnu a i unutrasnju ja se uplasim :D
 
Trebalo bi da je QXFT-B123zE170A (za Amber Nordic):
QXFT-B123zE170A je Q-Hermetic, X-Rotary veritcal, F-R32 Freon, i T-two-clinder+two stage
Ovo pod quote je sa drugog foruma.
 
^^Ovo je ipak amber 12 nordic, a 18 nordic ima:
QXFT-D20zF030
 
IMG_20220204_132740.jpg

IMG_20220204_132759.jpg
img_20220204_113641-jpg.334093

IMG_20220204_113603.jpgIMG_20220204_113551.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20220204_113641.jpg
    IMG_20220204_113641.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 365
Kakva su iskustva sa Midea extreme uredjajima? Modeli ag-18nxd0.wik i ag-12nxd1.wik? Imam dobru ponudu od drugara koji montira klima uredjaje. Zamima me kakve su za grejanje? Ne mogu da nadjem nista konkretno o njima.
 
Ajd i ja da napišem iskustvo sa mojim klimama, dakle Fujitsu 12 LU i ozloglašeni :) Panasonic Z25XKE, Grejem kucu samo donji sprat, gore se ne greje osim hodnika. U prilogu je skica i raspored klima i prostorija, u donjoj etaži grejem oko 75m2 + 16m2 hodnik na sprat, dakle oko 90m2. Izolacija spolja 5cm stiropor na donjem spratu je puna cigla, gornji sprat blok spoljni zidovi i plafon stirodur 2 ili 3 cm unutrasnja i 5cm spoljasnja. PVC stolarija REHAU dvoslojna donji sprat, na gornjem spratu stara drvena stolarija. Klime u decembru januaru i februaru podesene na 24C. Temperaturu fino održavaju i jedna i druga u sobama u kojima se nalaze, u spavacoj sobi temperatura oko 21, kupatilo oko 20C. U prilogu je i potrosnja Panasonic-a,
On se nalazi u decijoj sobi gde imam 2 prozora 140*160 i duva pravo u hodnik koji dosta odvlači toplotu na sprat i koja se gubi kroz potkrovlje, po mom mišljenju ona greje veću površinu od LUCE koja je u dnevnoj.
Na donjem spratu sva vrata na sobama otvorena gore na sobama zatvorena.
Dakle potrosnja je sledeca
Decembar: LUCA 301KWh Panasonic303KWh
Januar: LUCA 320KWh Panasonic354KWh
Po ovome stvarno ispada da je Panasonic štedljiviji od LUCE ima veći COP.
Šta je problem kod Panasonica u odnosu na LUCU, nema snage u minusima preko -7, kad je bilo -11 mogla je da povuče oko 1KW kada joj zadam 30C, PAnasonic je 9ka a LUCA 12ica
Panasonic lošije radi u prelaznom periodu tada masi temperaturu odnosno pregreva za 1 do 2 stepena ali isto tako i LUCA radi kad je prelazni period.
Panasonic pravi vecu buku kada zalece kompresor i zna da bude iritantno u prelaznom periodu kad se stalno pali gasi, fujitsu to radi mnogo ležernije.
Panasonicova spoljna je po meni najtiša na velikim minusima, tiša od LUCE a tek je tiša od LMCE koju imam kod mojih i koja greje oko 50ak kvadrata
Aplikacija na Panasonicu je bila traljava do otprilike decembra meseca kada su odradili update i sada mnogo brže učitava podatke nego pre toga.
Da napomenem da sam u najhladnijim danima morao da ložim kotao ali su mi radili samo radijatori u hodniku i kupatilu 5-6 dana decembar i 7-8 dana januar.
Na prolece dodajem jos jednu klimu u hodnik na sprat, rezmisljam se ili LU ili LMCE i da izolujem potkrovlje mineralnom vunom 20cm pa ćemo videti.
Za sad sam zadovoljan potrošnjom.
Da napomenem da Panasonic ide dosta cesce od LUCE u defrost, kad su bili hladniji i vlažniji dani znala je da ide na svakih 45min do sat vremena, dok je LUCA to radila na otprilike 2 sata.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220204-181740_Comfort Cloud.jpg
    Screenshot_20220204-181740_Comfort Cloud.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20220204-181744_Comfort Cloud.jpg
    Screenshot_20220204-181744_Comfort Cloud.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20220204-181750_Comfort Cloud.jpg
    Screenshot_20220204-181750_Comfort Cloud.jpg
    64.4 KB · Pregleda: 47
  • plan kuce r.png
    plan kuce r.png
    61.7 KB · Pregleda: 50
Jel zna neko kako se na Vox klimama pali Anti- fungus?

Kad stisnem AF dugme, pocne da pisti i nista se de desava. Takodje u modu DRY, takodje se nista ne desava.. Hvala.
 
Ista prica ili navala ili danas odkace, ja dizem ruke nemam ni volje ni zivaca dase bakcem
koliko vidim clan musamusa zamenio za G Tech-om i kaze daje bolje
Ja sam riješio. Ali to je više bio dogovor sa monterom, a ne dobavljačima. Oni mi poslali zamjenski daljinski koji sam im vratio.
Kupio G-Tech, a ovu moju monter odnio i vjerovatno će je nekome ugraditi. Novoj mušteriji kome ovaj problem neće smetati. Platio sam monteru demontažu i montažu nove klime 50 eura.
 
Ja sam riješio. Ali to je više bio dogovor sa monterom, a ne dobavljačima. Oni mi poslali zamjenski daljinski koji sam im vratio.
Kupio G-Tech, a ovu moju monter odnio i vjerovatno će je nekome ugraditi. Novoj mušteriji kome ovaj problem neće smetati. Platio sam monteru demontažu i montažu nove klime 50 eura.
Koliko si doplatio za g tech? Da li si zadovoljan sa njom?
 
Koliko si doplatio za g tech? Da li si zadovoljan sa njom?
170 eura doplata za G-Tech plus 50 eura demontaža stare i montaža G-Tech.
Nisam zadovoljan sa krckanjem plastike kada je defrost, pauza i kada se ugasi. Ostalo je OK.
Ne znam hoće li ovo krckanje ostati trajno ili će se vremenom smanjiti - nestati?
 
Nazad
Vrh Dno