Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Drugari bacena je kocka i odluceno da kupim: Fujitsu klima inverter ASYG18KMTA / AOYG18KMTA . U odabiru klime prevaglo je vas savet i od srca veliko HVALA svim clanovima, ostaje da se organizujem i od nedelje u Viacom-u podignem narucenu klimu.
 
Hocu nego cekam da mi potvrde ponudu, imam utisak da su neozbilini jer nastao je problem kako da iz magacina dvezu klimu do njihovog predstavnistva na NB.
 
Ima je u Inelektroniku za 125.000 na stanju.KMTA18.To je bar prosto proveriš na više mesta.Tu još manje košta nego u Viacomu.
 
Vidi u Coolshopu mozda imaju.
Ja sam kod njih uzeo. Mislim da je dostava City-jem od BG do Sombora bila oko 700din. Sve stiglo bez problema, ostecenja itd. Racun mi stigao postom dan posle. Placanje pouzecem na njihovo insistiranje s obzirom da sam ja hteo odma preko racuna.
 
Sumnjivo brojilo, ako grejes na klimu i ceo dan je ista temperatura nema trika da ti 75% potrosnje bude jeftina struja.
Po EPS citacima, meni je za decembar 98,69% potrosnja u nizoj tarifi sa tri klime ukljucene sve vreme. Za 990kWh sam dobio racun od 4500 din ........ Sacekacu drugi racun pa cu videti da li ce da isprave nesto, ili da reklamiram brojilo ili sta vec. Samo mi fali u zivotu da me eps tuzaka za neke gluposti
 
Ne reklamiraj nista.... Ako njima bude nesto cudno, doci ce oni da provere. Tek ako racun za tebe bude nepovoljan, onda reklamiraj.
Nece niko da te tuzi. Najgore sto moze da se desi je da ti preprave racun da bude po nekom proseku...
Tehnika se kvari, nije to nista neobicno....
Obicno bude drugacije - crkne mtk i sve ide po skupljoj.
 
Po EPS citacima, meni je za decembar 98,69% potrosnja u nizoj tarifi sa tri klime ukljucene sve vreme. Za 990kWh sam dobio racun od 4500 din ........ Sacekacu drugi racun pa cu videti da li ce da isprave nesto, ili da reklamiram brojilo ili sta vec. Samo mi fali u zivotu da me eps tuzaka za neke gluposti
nista ne diraj , jedino ako skupe 0 kw onda bolje prijavi
 
Proveri samo da ti nije diran sat...da ima onaj zig...inace si najebo posle ako to fali.
 
Bolje prijavi, meni je strujomer merio samo nizu tarifu, visu nije brojao uopste. Prijavljivao dve nedelje dok nisu dosli i zamenili strujomer, platio sam samo razliku neku bilo 5000din za decembar inace je od 7000 do 10000 racun uvek za taj mesec. Ako cutis i cekas mogu da ti lep racun nabiju posle pa ti dokazuj dal jeste ili nije.
 
Ako nije diran strujomer, ne mora nista da se plaši.
Korisnik ne treba da bude "Balkanski špijun" i nije njegova obaveza da prati kilovate, pa s tim u vezi ne moze da bude kaznjen.
Stigne racun, platis sta treba i to je maksimum za krajnjeg korisnika. To sto on proverava, to je njegova stvar.
Sto kažu u "Vrućem vetru" - "...primitivni strah od uniformisanog lica...".
Potrosnju u EDB-u ionako prate racunari i ako se racunaru "učini" da neki racun nije realan, ima nagli skok ili pad potrosnje, oni proveravaju o cemu se radi o otklone kvar.
Mojoj babi je "crkla" jeftinija tarifa i posle drugog racuna su dosli i zamenili brojilo (nisu nas ni obavestili, ali je njih obavestio racunar da je druga tarifa vec dva meseca 0).
 
Bas to. Ako ima zig nek cuti i uziva, ako nema neka zove to posle bude BAS problem.....Prijatelj je iznajmio lokal sa time a da ne zna i bas bilo problema.
 
Trebalo bi da imaš u dokumentaciji klime listu sa kodovima šta znače.Za E1 piše ovako prvo očisti filtere pa isključi klimu preko daljinskog na 30 sekundi onda je isključi iz utičnice.Zatim opet uključi u utičnicu i uključi klimu preko daljinskog time si resetovao vreme između čišćenja filtera.
 
Trebalo bi da imaš u dokumentaciji klime listu sa kodovima šta znače.Za E1 piše ovako prvo očisti filtere pa isključi klimu preko daljinskog na 30 sekundi onda je isključi iz utičnice.Zatim opet uključi u utičnicu i uključi klimu preko daljinskog time si resetovao vreme između čišćenja filtera.
Čisti su filteri. U toku rada klime iskočila je sklopa. Posle toga klima neće da radi.
 
Zamolio bih za pomoc kolege. Trenutno se grejem na drva, imam grejanje radijatorsko. Smucila mi se cela prica oko lozenja i ostalih obaveza, a ni drva vise nisu jeftina. Razmislja o prelasku na toplotnu pumpu vazduh voda, i o grejanju na klime dok su temperature oko nule, a u slucaju nekih vecih minusa, koristio bih drva kao backup. Sta preprocujete od klima koje dobro greju za raspored i dimenzije soba na slici u prilogu? Dobio sam savet od druga da stavim 12ticu u dnevnu sobu, i 12icu u ove sve spavace sobe? Jel to dobro resenje? Jel mozda jedna 18ica bolja opcija? Kuca ima dobru izolaciju, giter blok+10cm vune+cigla, stolarija pvc.
 

Prilozi

  • kuca.jpg
    kuca.jpg
    301.2 KB · Pregleda: 51
Zamolio bih za pomoc kolege. Trenutno se grejem na drva, imam grejanje radijatorsko. Smucila mi se cela prica oko lozenja i ostalih obaveza, a ni drva vise nisu jeftina. Razmislja o prelasku na toplotnu pumpu vazduh voda, i o grejanju na klime dok su temperature oko nule, a u slucaju nekih vecih minusa, koristio bih drva kao backup. Sta preprocujete od klima koje dobro greju za raspored i dimenzije soba na slici u prilogu? Dobio sam savet od druga da stavim 12ticu u dnevnu sobu, i 12icu u ove sve spavace sobe? Jel to dobro resenje? Jel mozda jedna 18ica bolja opcija? Kuca ima dobru izolaciju, giter blok+10cm vune+cigla, stolarija pvc.
Zavisi prijatelju koje klime,ako ides nizeg ranga onda mozes da biras a i u visem segmentu mozes da biras,mozes ovako dnevna 12 lmca,lucu a u sobe 07lmce , ili u dnevnu neku skuplju a u sobe vivax/vox ne znam koja je sad oznaka ali jeftina klima a dobro greje,mada moja preporuka jer ih ja imam zato prica iz islustva ne rekla kazala,lmce 07 (ja imam 09 ali je ista klima samo skuplja) dobra je za sobu,klinci 5 i 4 godine spavaju ni jednom se nisu probudili za ove 3 god zbog klime,ali isto tako Daikin za sobu je odlicam jer je tiha klima. Mislim da bi ti tako nesto pasalo,to je neki srednji segment klima a poprilicno ok kvalitet i dobro greju. Ako nemas onda obavezno bar 20 cm vune na tavansku plocu i da se grejes dobro i jeftino.
 
Mislio sam neke skupljeg ranga, planiram do 1500 evra da ulozim u to. Želim da smanjim cimanje sa drvima i lozenjem na minimum. Planiram za par godina kompletno sređivanje kuće, a tada će biti svuda podno grejanje. Kuća je na sprat, ne mogu dodatno ploču izolovati, gore imamo gomilu nekih stvari koje smo odložili.
 
Za 1500 evra mozes da uzmes 3 klime, i to sresnje klase, tipa 12 lmca i dve 07 lmce kao sto rece djalf, ali ti treba jos 300 evra za ugradnju. Mozda 200 ako nadjes jeftinije majstore.
Jedino zeznuto sto ce u decijoj sobi bez klime. Ja predlazem da prvo ugradis jednu, pa vidis kako greje, pa ces imati i sam uvid koliko ti jos fali.
 
Nazad
Vrh Dno