Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne znam da li čovek troluje, ili prosto ne razume kako funkcioniše globalizacija u industriji.
 
Malo toga nije napravljeno u Kini [emoji16]
GMCC itekako ima veze sa Toshibom.
To je sve utrka za sto nizu cenu.
Toshibi RAC split sistem nije ciljani proizvod vec VRF i delimicno toplotna pumpa Estia koja se dobro prodaje cak i kod nas a de ne pricamo o nekim evropskim zemljama gde se moze dobiti subvencija i do 40% za toplotne pumpe.
U odbranu LG-a (koji licno izbegavam u sirokom luku zbog losih iskustava ranije ali ne sa klimama) njihova kaseta:
4a9f7dd3f2864bf565492069dba97c34.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Daisekai, ipak smatram njihovim vrhunskim proizvodom, i tu mora biti japanski kompresor.Za ulazne japanske modele, znamo da idu i kineski kompresori, ali Daisekai je ipak TOP proizvod.
Ako je i tu kineski kompresor, Daisekai je mrtav za mene, precrtan za vijek i vijekova, isto kao sto je i precrtan, svaki japanski auto, koji nije iz japanske fabrike.
Sve pisem iz ličnog iskustva ,sa japanskim proizvodima.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zoxore, kači slike svog kompresora, da odbranis čast, i osvetlas obraz[emoji3][emoji3][emoji3]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mrzi me da skidam "gace" sa kompresora da se vidi nalepnica tesko ih je vratiti.
Inace 14 godina radim kod distributera i jos nisam video kompresor ni za RAS ni za RAV ni za Estiu [emoji16]
Zamenimo 1 do 2 kompresora na VRF sistemima ali racunati da ih ima vise u proseku 4 do 8 ali moze ih biti u starijim sistemima i do 30 a u novijim do 20 komada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako ti ne skines gaće, onda će ih meni skinuti, kad budem bio prinudjen,da provlačim karticu za Heatcharga[emoji16][emoji16][emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Daisekai, ipak smatram njihovim vrhunskim proizvodom, i tu mora biti japanski kompresor.Za ulazne japanske modele, znamo da idu i kineski kompresori, ali Daisekai je ipak TOP proizvod.
Ako je i tu kineski kompresor, Daisekai je mrtav za mene, precrtan za vijek i vijekova, isto kao sto je i precrtan, svaki japanski auto, koji nije iz japanske fabrike.
Sve pisem iz ličnog iskustva ,sa japanskim proizvodima.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Kakve veze ima ko ih proizvodi? Bitan je razvoj i konačan projekat proizvoda.
To što neko ima proizvodnu liniju znači da može samo fizički da proizvede proizvod, ali ne i da ima kapacitet da ga osmisli, projektuje i razvije. Druga stvar je softver i elektronika.

I ne znam sta to ljudi vide u japanskim automobilima što ih izdvaja od ostatka konkurencije?
 
Čekam da Zoxor skine gaće.Taman sam se naložio na Daisekai, kad ono medjutim.
Gledam ovog mog tisućljećnog Panija na zidu kao ikonu, i već snevam ,da mi pred trpezarijski oltar, padne neki bogougodni Heatcharge.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čekam da Zoxor skine gaće.Taman sam se naložio na Daisekai, kad ono medjutim.
Gledam ovog mog tisućljećnog Panija na zidu kao ikonu, i već snevam ,da mi pred trpezarijski oltar, padne neki bogougodni Heatcharge.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Posto mi ne pada na pamet da rasturam svoju klimu evo slike samo je moj kompresor DA111A1F-24F
Ne bi bilo lose da ti neko skine gace i sa Panasonica da se ne bi iznenadio na koliko mesta pise made in China ili PRC [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naravno da neces rasklapati masinu, nego mislih, da mozda imas koju sliku od ranije.

Slike nema?

Odakle onda onaj KTN kompresor u Daisekaiu?
Da li to znači, da je i to moguće, da ima sarenih kompresora?
Prosto, čovek mora da ponese ceo svoj alat u prodavnicu,da je rasturi, da vidi sta je unutra.

Nije problem PRC, nego, ako je nesto premijum uredjaj, i po spec i po ceni, onda ja očekujem ,bar premijum japanski kompresor.Sve ostalo je prodavanje imena, e to ne želim da plaćam, ni za klimu, ni za bilo sta drugo u premijim klasi.

Ispada da je Fujitsu, najpragmatičniji proizvodjač.Razni kompresori, i cene koje prate razlike u kompresorima.Nekako je svaki model, cenovno adekvatno vrednovan.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I GMCC kompresor je tehnicki Toshibin kompresor.
Pretpostavljam posto kao sto sam rekao ranije udarni proizvodi kao sto je VRF i Estia jos uvek se rade sa R410A u nove spliteve su ubacili GMCC na R32 da ne bi povecavali cenu.
e359d07990683ce50ba319697a876c12.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala Zoxore

Sve jasno kao dan.

Da, tehnički može i GMCC.Hvala lepo, ali ne po premijum ceni.

Sada malo vise razumem, Fujitsu filozofiju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo su premium chilleri i toplotne pumpe (nema bolje) pa ipak made in China delova koliko hoces [emoji6]
Slika je taze [emoji3]
16dd187a3f3e2f140116a5521f9bea9e.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dokle god postoji, opcija kupovine premijum ala kućnog split sistema ,sa premijum kompresorom, dotle treba biti oprezan kod odabira i plaćanja.




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala Zoxore

Sve jasno kao dan.

Da, tehnički može i GMCC.Hvala lepo, ali ne po premijum ceni.

Sada malo vise razumem, Fujitsu filozofiju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nista ti ne razumes, odmah ja da ti kazem ;)
 
Totalno je sramota da se pojedini brendovi koji se reklamiraju kao premijum i made in Japan ovako blamiraju sa kineskim poluproizvodima.

Srećom kupio sam koreanca i kineza, ali sa ifeel funkcijom i za mene zime nema.
 
Poslednja izmena:
@HDMI
Jasan mi je tvoj stav i ako je pogresan. Ne mozes na predhodnim iskustvima sa kolima da uporedjujes klima uredjaje. Ti mislis da sam 2010 kada sam gledao Fujitsu 12 LGC ja znao koji je kompresor unutra? Ne, nego sam uzeo na preporuci ljudi sa foruma i nikad se nisam pokajao. Isti Toshiba kompresor ide u LU model. Ono sto tebi treba da odes kod nekog ko ima LGC/LU kada je napolju -15C i da stanes ispod klime nakon defrosta kada krene da bljuje vatru. Onda ce ti sve biti jasno.
Takodje, isti utisak imam i ispod LLCA 09 koja ima kineski GMCC kompresor, bljuje vatru ako je poguras.
Nekad je bilo lako, izvadis pare, uzmes Nocriu sa Fujitsu kompresorom i vozi.
 
Slažem se.

Kao sto sam i napisao, Fujitsu ima najpragmatičniji stav.Hoćes GMCC može, i model je pristupačan.Hoćes razne japanske kompresore, čak i LG, moze i to, svaki ima adekvatnu cenu, naspram kompresora.
Problem nastaje kada udjes u premijum klasu od 115-150.000 din, tu očekujem TOP japanski top kompresor i elektroniku.

Sa Fujitsu klimom nema greske, samo mudar odabir modela, naspram realnih potreba.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pe i dobijas dobru elektroniku i dobar kompresor koji inace ide u 24-ku pa u 10-ki radi na pola gasa i pre ce istruliti nosaci klime nego da crkne taj kompresor [emoji16]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Al je Kinez a zna se da su tri 'ineza ko pola Japanca :d

edit: mis'im razumem co'eka ono ako vec odvaljuje 3 prosecne plate na uredjaj pa red je i da su srafovi Made in Zemlja Izlazeceg Sunca
 
Poslednja izmena:
Iskreno imam utisak iako sam u zadnjoj turi uzeo 3 fujitsu(LMCE), da su razlike sve manje i da japanci gube polako prednost. Sada bi iskreno probao onu mideu oasis plus ili mozda cak i gree g-tech mesto fujitsu.
 
Ali zašto, ako su im cene već manje-više iste? Fujitsu je proveren, a ove nove midea i gree nisu. Mislim, ne sumnjam da su dobre, ali da li je zaista MUSE bolje uzeti od LLCE ili LMCE, a G-TECH od LUCA?

Ja sam se vodio mišlju da uzmem par Vox-ova ili ev. Bergen, jeftiniju Mideu, za grejanje i hlađenje kuće (treba mi 3 kom.), radi uštede od 10-20K po klimi.
Ipak, skontao sam da je bolje da uzmem nešto bolje (iako je skuplje), pa sam pikirao Fujitsu (jedna dnevna sa kuhinjom ~35 m2 i 2 sobe, jedna ~16 m2, druga ~18 m2). Tipa kontao sam LUCA i 2 LLCA dvanaestice (ev. 2 devetke LMCE za sobe). I sad mi nije jasno što bi Gree ili Midea bila bolja kupovina za sličan novac?
Napominjem da mi sam izgled i WiFi nisu bitan faktor (može da bude samo plus).
 
+1

Koristim nekoliko godina LMCA za grejanje, sve pohvale. Unutrasnja na Auto, gotovo necujna na maloj brzini. Jedino mi se desilo da je senzor temeprature nesto zabagovao, pa je grejao vise nego sto bi trebalo, sve reseno iskljucivanjem iz struje na 10 sekundi. Verujem da su Gree dobre klime, ali po gotovo istoj ceni kao Fujitsu, nema sta da traze po meni. Da je razlika nekih 20% mozda bih i razmisljao. Plus, Fujitsu su mahom jace klime od konkurencije u klasi. Jedino mozda garancija kod Gree je bolja, za Fujitsu je 2 godine.
 
Drustvo, jel moze preporuka za klimu koja ce povremeno rashladjivati i mozda zimi uvece dogrejati deciju sobicu male kvadrature (oko 10kvm).

Hvala!
 
Pa ovako pitao si razloge:
Na papiru dosta deluju efikasniji novi kinezi od proverenih japanaca, provereni japanci su sada vec dobro stari modeli, ove KMT ipak niko nema iskustva.
wi-fi
R32 < ja sam bas eko frendli to mi i struka, a zbog R32 u teoriji treba da su oko 7-8% efikasnije.

subjektivni mentalni problem:
Ne znam za kod vas ali kod mene LMCE prodje minut dok krene duva, to me nervira spram starih klima, to ko kod novijih tv <pre set top boxeva> sto su se sporije menjali kanali od starih i imalo ono crno izmedju glupost ali nervira jel se desi svaki dan :)
 
Uh, treba ti sedmica, inverter. Preporucice vec neko model obzirom da ih ima malo na trzistu.

Tapatalk from Poco loco
 
Pozdrav svima, treba i meni pomoc oko klime. :) Koristio bih je prvenstveno za hladjenje ovog mog potkrovlja, eventualno malo dogrevanja zimi (grejem se na TA peć). Dnevna i kuhinja 42m2, uvece bih otvarao vrata od spavace (9m2).
Proteklih 5-6 dana sam strpljivo iscitavao forume i i suzio sam konacno izbor, ali imam jos neke dileme:

Prvo, da li su ASYG12LUCA i ASYG12LU jedna ista klima? :)

Drugo, ima li smisla doplata 10k za ASYG14LUCA?

Cilj mi je pre svega da mi potraje klima, sto je i razlog sto sam se opredelio za Fujitsu i dacu pare. Ali nije 10k za bacanje – taman montaza :)
ASYG14LUCA: 90k r410a 34kg spoljna, 1.23/1.38kW, 900m3/h spolj: 540 x 790 x 290, unutr: 282 x 870 x 185.
ASYG12LU(CA): 79k r410a spolj 33kg, 0.91/0.95 kW, protok vazduha 850m3/h, spolj: 540 x 790 x 290, unutr: 282 x 870 x 185

Dakle dimenzije su iste, spolj jedinica je za 1kg teza kod 14-ice i trosi nesto vise struje (pretpostavljam jer ventilator brze radi i treba kompresor jace da sabija). Posto sam procitao da su kompresori isti, ja se nadam, a vi mi kazite da li mislite da je za kilo veca povrsina izmenjivaca? :) Ako je tako ima li smisla razmisliti i o ovoj? :)

Ne znam vise gde mi je glava i hvala na razumevanju. :)

P.S. Ako trebaju detalji o izolaciji kuce, orijentaciji, staklena povrsina - dopisacu, nisam hteo da pravim Rat i mir. :)
 
Pa ovako pitao si razloge:
Na papiru dosta deluju efikasniji novi kinezi od proverenih japanaca, provereni japanci su sada vec dobro stari modeli, ove KMT ipak niko nema iskustva.
wi-fi
R32 < ja sam bas eko frendli to mi i struka, a zbog R32 u teoriji treba da su oko 7-8% efikasnije.

subjektivni mentalni problem:
Ne znam za kod vas ali kod mene LMCE prodje minut dok krene duva, to me nervira spram starih klima, to ko kod novijih tv <pre set top boxeva> sto su se sporije menjali kanali od starih i imalo ono crno izmedju glupost ali nervira jel se desi svaki dan :)
Kad podesiš preko daljinskog da na hlađenju ne gasi turbinu e tad krene da duva čim uključiš klimu na hlađenje.Ima nekoliko strana unazad kako se na LMCE podešava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno