Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čekamo utiske.
 
Od svih Hisense klima i meni je ta zapala za oko. Javi bas kako sljaka, zanima me. Taman krece minus sledece nedelje ;)
 
A čime mjerite potrošnju klime?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Nisam hteo da cupam izolacije , a nalepnica je bas na nepristupacnom mestu. Sudeci po slikama I njihovom uputstvu trebao da GMCC
 
Meračem potrošnje el. energije.
 
A čime mjerite potrošnju klime?

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Elementa Subotica

PROSTO PM001 1.399,00 Garancija 25 meseci

Dvotarifni merač potrošnje PROSTO
Namenjen je za merenje potrošnje električne energije i računanje cene utrošene energije
Ovaj proizvod je izuzetno koristan u planiranju sprovođenja mera štednje električne energije

Napajanje 230 V~; LR44 baterija (u sklopu)
Max. opterećenje 16 A / 3680 W
Merenje Struja (0-16 A); snaga (2-3680 W); potrošnja (0.000-9999 kWh)
IP zaštita IP20
 
Dobro veče gospodo

Već danima pratim vašu diskusiju koja se uglavnom kreće oko onoga što mene zanima a to je kupovina Inverter klime 12-ica sa cenom oko 60000din. Posle višednevnog praćenja i istraživanja vaše diskusije (pošto ja iskreno nemam pojma ništa o klimama) zaključio sam da me sigurno ne zanimaju brendovi kao što su Midea, Vox, Bosch pa čak ni Gree Muse koju su pojedini članovi prilično napljuvali, nadam se sa pravim razlogom i ako su i Muse i Viola često tema razgovora. Razmišljao sam se čak i o Hisense brendu ali zbog nedostatka informacija o iskustvu sam digao ruke i od nje.

Primetio sam da skoro svi pozitivno pričaju o
Fujitsu ASYG 12 LLCE koja je u sličnoj cenovnoj kategoriji. Nije problem ni da se plati koja hiljada više ako neću morati da drndam sa majtorima. Redovno održavanje se podrazumeva.

Mitsubishi mi uliva poverenje ali sam iskreno u nedostatku informacija kako o iskustvu tako i o odredjenom modelu. Ista je priča i za Daikin (koju neki mnogo hvale na netu), Hitachi i Panasonic.

Zamolio bih vas za preporuku kvalitetne klime koja mi je potrebna za grejanje prostorije od 30-ak kvadrata.

Unapred hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro veče gospodo

Već danima pratim vašu diskusiju koja se uglavnom kreće oko onoga što mene zanima a to je kupovina Inverter klime 12-ica sa cenom oko 60000din. Posle višednevnog praćenja i istraživanja vaše diskusije (pošto ja iskreno nemam pojma ništa o klimama) zaključio sam da me sigurno ne zanimaju brendovi kao što su Midea, Vox, Bosch pa čak ni Gree Muse koju su pojedini članovi prilično napljuvali, nadam se sa pravim razlogom i ako su i Muse i Viola često tema razgovora. Razmišljao sam se čak i o Hisense brendu ali zbog nedostatka informacija o iskustvu sam digao ruke i od nje.

Primetio sam da skoro svi pozitivno pričaju o
Fujitsu ASYG 12 LLCE koja je u sličnoj cenovnoj kategoriji. Nije problem ni da se plati koja hiljada više ako neću morati da drndam sa majtorima. Redovno održavanje se podrazumeva.

Mitsubishi mi uliva poverenje ali sam iskreno u nedostatku informacija kako o iskustvu tako i o odredjenom modelu. Ista je priča i za Daikin (koju neki mnogo hvale na netu), Hitachi i Panasonic.

Zamolio bih vas za preporuku kvalitetne klime koja mi je potrebna za grejanje prostorije od 30-ak kvadrata.

Unapred hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisma video da je neko nezadovoljan sa Midea Mission 1 i 2 klimama (12ce). Bosch je Midea. Čak za sad imamo i zadovoljne korisnike Voxa, a ima i onih kojima se Vivax sviđa. Mislim da Hitači klima kod nas nema, a Panasonic uz Mitsu je raritet. No, sve je relativno. A ni LLCE nije loš izbor.
 
Stiže i zima lagano, potrošnja na slici je trenutna za obe klime.
a404b3101279c155555521ca6f56f3b7.jpg
f52d20ed12cfe749fc22552de676d0bc.jpg
 
Zbog čega je zatvorena spoljna, da bolje radi tj da je u hladu kada su velike vrućine ili zaklonu kada je zima?
 
Dobro veče gospodo

Već danima pratim vašu diskusiju koja se uglavnom kreće oko onoga što mene zanima a to je kupovina Inverter klime 12-ica sa cenom oko 60000din. Posle višednevnog praćenja i istraživanja vaše diskusije (pošto ja iskreno nemam pojma ništa o klimama) zaključio sam da me sigurno ne zanimaju brendovi kao što su Midea, Vox, Bosch pa čak ni Gree Muse koju su pojedini članovi prilično napljuvali, nadam se sa pravim razlogom i ako su i Muse i Viola često tema razgovora. Razmišljao sam se čak i o Hisense brendu ali zbog nedostatka informacija o iskustvu sam digao ruke i od nje.

Primetio sam da skoro svi pozitivno pričaju o
Fujitsu ASYG 12 LLCE koja je u sličnoj cenovnoj kategoriji. Nije problem ni da se plati koja hiljada više ako neću morati da drndam sa majtorima. Redovno održavanje se podrazumeva.

Mitsubishi mi uliva poverenje ali sam iskreno u nedostatku informacija kako o iskustvu tako i o odredjenom modelu. Ista je priča i za Daikin (koju neki mnogo hvale na netu), Hitachi i Panasonic.

Zamolio bih vas za preporuku kvalitetne klime koja mi je potrebna za grejanje prostorije od 30-ak kvadrata.

Unapred hvala

LLCE kao da nema vise u ponudi, to je ipak stari model.
Muse je kritikivana (ajde da ne kazemo napoljuvana) jer lose modulira, inace dobro greje (jako) al slabo spusta potrosnju i slabo smanjuje snagu kojom greje...
Kao da nema ni Viole...
Midea Mision II (2) je manje/vise ok klima, uklapa se u cenu, samo da li ti odgovara po karakteristikama.

Da li se uklapa u cenu Fujitsu ASYG12LMCE ?
Kad bi mogao platiti Fujitsu ASYG12LUCA ili Gree G-TECH Premium (12-ka, za ciscenje i odrzavanje kod nas najlaksa).
Hisense Energy Pro QE35XV0A taman u toj ceni ali jeste neproverena, kao i Hisense Silentium Pro - QD35XU0A, a "kazu da su dobre", sa snizenom cenom za sada jer hoce svoje "premium" modele da proguraju sa prodajom...
Da li je Mitsubishi Heavy Industries Kireia SRK 35 ZSP-W van cenovnog ranga?
Ima vise Mitsubishi Electric modela koji su oko i nesto preko 60krsd.
Daikin su poskupe.

Za sta tebi treba klima, za grejanje cele zime ili za dogrevanje i hladjenje?
Prostor koji se greje je kakav, kakva izolacije, prostorije (raspored), povrsina, prostorija koliko ...?
 
Zbog čega je zatvorena spoljna, da bolje radi tj da je u hladu kada su velike vrućine ili zaklonu kada je zima?

:D
Slatko se nasmejah.
U Norveskoj joj nije vruce sigurno, radi snega da je ne zatrpava. :D
 
LLCE kao da nema vise u ponudi, to je ipak stari model.
Muse je kritikivana (ajde da ne kazemo napoljuvana) jer lose modulira, inace dobro greje (jako) al slabo spusta potrosnju i slabo smanjuje snagu kojom greje...
Kao da nema ni Viole...
Midea Mision II (2) je manje/vise ok klima, uklapa se u cenu, samo da li ti odgovara po karakteristikama.

Da li se uklapa u cenu Fujitsu ASYG12LMCE ?
Kad bi mogao platiti Fujitsu ASYG12LUCA ili Gree G-TECH Premium (12-ka, za ciscenje i odrzavanje kod nas najlaksa).
Hisense Energy Pro QE35XV0A taman u toj ceni ali jeste neproverena, kao i Hisense Silentium Pro - QD35XU0A, a "kazu da su dobre", sa snizenom cenom za sada jer hoce svoje "premium" modele da proguraju sa prodajom...
Da li je Mitsubishi Heavy Industries Kireia SRK 35 ZSP-W van cenovnog ranga?
Ima vise Mitsubishi Electric modela koji su oko i nesto preko 60krsd.
Daikin su poskupe.

Za sta tebi treba klima, za grejanje cele zime ili za dogrevanje i hladjenje?
Prostor koji se greje je kakav, kakva izolacije, prostorije (raspored), povrsina, prostorija koliko ...?

Potrebna mi je za grejanje preko cele zime za prostoriju od 30kvm u koju spada dnevna sa trpezarijom. Spavaća soba nije tu uključena. Samo je jedan spoljni zid prostorije u stanu bez izolacije ali je zgrada napravljena stvarno strava da joj izolacija i nije praktično potrebna. Stan je na prvom spratu što znači da se greje i od ispod i od iznad. Svakako bih je koristio i leti povremeno za hladjenje jer u večernjim satim zna da bude toplije u stanu kad se zidovi zagreju ali može da se živi i bez toga. Potrebna mi je prevashodno za grejanje preko cele zime jer trenutno imam TEA peć i nije to to. Vlasnik stana koji je živeo nekad ovde se tako grejao i kaže da je to najbolje i najjeftinine rešenje iako u stanu imam i kotao na struju. Zato mi i nije problem da dam možda i malo preko 60k ali da bude sigurna priča.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Do 60k LLCE je klima sa najvise snage, ako moze LMCE onda jos bolje. Midea Mission je slabija klima od LLCE a ne kosta mnogo manje. WiFi funkcije kod grejanja nemaju nikakvu svrhu jer se grejanje ne gasi cele sezone.
 
Ljudi, brzo pitanje, kome da prijavim buku koju klima pravi ukoliko vlasnik ne pristane da resi problem?
Prosle godine je u tom stanu koriscena klima za grejanje koja se bukvalno raspadala dok radi. Po svoj prilici kupili su Beko on/off koji se takodje raspada dok greje. 2 sprata je razlika i to sr@nje se toliko cuje da ne mogu da zaspim od nje do 5-6 ujutru. Na nocriji mozes da spavas na spoljnoj jedinici a ovo trese da se cuje u celoj zgradi.
 
Komunalcima. Zatim se nalaže da se izvrši merenje buke, pa tek onda, ako se ispostavi da je buka prekomerna, može da se izda nalog i eventualno sankcija.
 
Pa ti polumozgani nista pametno ne rade. Hvala u svakom slucaju. Probacu ljudski s vlasnikom da popricam kad ga budem video, ako ne pomogne, moracu ovako.
 
Los kompresor prenosi vibracije na drzace klime a oni prenose na zid i to se cuje nekad mnogo vise dalje nego blize SJ. Mi smo tako imali Galanz on/off sa kojom smo grejali lokal u prizemlju, kad su bili minusi ona se pretvorila u santu leda i grejala 1m2 i jela brdo struje i jedno jutro na vrata zateknem papir sa obavestenjem "nismo mogli da spavamo od vase masine, molim vas resite to" :D Drugar koji je montirao je otvorio spoljnu jedinicu i izvadio led koji je bio kod kompresora! Posle je manje vibrirala.
Cula se kao da neko Hiltijem busi zid i tako stalno, uzas, posle nisam tamo radio, ne znam dal je zamenjena.
 
Poslednja izmena:
Micubisi prodate,u utorak zakazano montiranje fujitsu-a

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Znaci niste nikakvi optimisti po pitanju resavanja problema. Ni ja nemam nikakvo drugacije misljenje a zivci mi se tanje polako :(

Tapatalk from Poco loco
 
preporuka klime za spavacu sobu oko 15m2,da li ima prevelike razlike uzeti on/off ili ili mora inverter u svakom slucaju,klima iskljucivo za grejanje.
 
Drustvo trebala bi mi preporuka za kupovinu inverter klime. Plan kuce mozete videti na slici ispod. Stara gradnja cigla i po - karatavan bez izolacije i 10cm stiropora spolja (nije jos uvek odradjen kompletan ali ce biti pa racunam kao da jeste). Stolarija stara i dosta losa ali planiram pvc sledece godine. U hodniku iznad ulaznih vrata (unutrasnja jedinica duva od vrata duz hodnika - na slici ka dole) je montirana 12 Samsung iz 2007. i radi sasvim dobro. Bez problema hladi sve ovo a takodje i greje do nekih 2-3 stepena. Problem je naravno hladnije vreme. Budzet mi je ogranicen do nekih 70K.

Screenshot_166.png
 
To cestito grijati mogu samo 3 manje klime (9-ke a mozda i neka 7-ca), takav raspored, moze se nesto "budziti" pa da opet greje iz hodnika "ALI" nece to biti ono pravo...
Hladan vazduh pada, valja se po dnu i odlati podom svuda pa zato jedna moze da hladi, dok topao vazduh se dize, hladi se pri tom, "zapinje" za dovratak, teze prolazi kroz vrata i dobro cirkulise samo ako je tok toplog vazduha usmeren direktno ka vratima, tako da je mrka kapa za grejanje jednom klimom.
 
Poslednja izmena:
@krlenjuska
Da, jednom klimom tesko zbog rasporeda, nece biti tu komfora cak i da stavis Gree 12 Amber koja bi bila dovoljna za tih 60m2 ukupno.
Predlozio bih jednu LMCE i jednu LLCE ovako:


To ti je najlakse, mozda mozes da prodjes i sa dve LLCE ali je to rizik jer imas veliki prostor, hodnik i dve sobe kroz vrata da greje.
Idealno bi bilo svaka prostorija po devetka, mozda sedmica gde je 11m2.
 
Znaci niste nikakvi optimisti po pitanju resavanja problema. Ni ja nemam nikakvo drugacije misljenje a zivci mi se tanje polako :(

Tapatalk from Poco loco

Zamolis coveka max 2 ili 3 puta da ili ne pali za grejanje ili promeni uredjaj za inverter...ako nece, kupis stap za orezivanje grana i cap cevcica...pa ce morati.
Meni kada je neko bezobrazan i bahat, ja budem duplo bezobrazniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno