Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari moze jedna preporuka, sta mislite da li uzeti GREE VIOLA-PROFI 12K GWH12RB-K3DNA3Gv ili Bergen-pine profi ber12qc lclh-g17wifi?

Obe kostaju 55k samo ne znam za koju da se odlucim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pine profi bi trebalo da je Lomo Regular, pa uporedi

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ne znam sta smatras pod regular, ali ovaj Lomo kod nas je slican kao Bergen pine, obican bez profi :)
E sad ovaj "nas" Lomo se kod nasih komsija valjda naziva Eko i naravno slabiji je, a imaju i neki drugi Lomo koji se vec gadja sa Bergen Pine profi.
Kod nas nisam video taj "bolji" Lomo za sada.
E sad obzirom da je Bergen skoro dostigao cenu kao Gree, pogotovo taj Pine profi, onda je bzvz njega uzimati.
Mozda sam malo omanuo u nazivima, ima koji mesec da sam to gledao.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Uzmi Gree Violu. Kod mene radi 4 godine bez greske.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Koliko precizno održava temp Viola kod tebe?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam isto vise za Violu nego videh sad i DAIKIN FTXB35C/RXB35 a ona je 63k pa sad gde su 55 tu su i 63 :) Neki pisu da je ova dosta tisa od viole i jaca, sta vi mislite o tome? I necu vise da smaram.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ima bosch 12 na akciji za 50 hiljada,neko je ovde pisao da je skroz korektna i da dobro vrsi modulaciju

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja sam isto vise za Violu nego videh sad i DAIKIN FTXB35C/RXB35 a ona je 63k pa sad gde su 55 tu su i 63 :) Neki pisu da je ova dosta tisa od viole i jaca, sta vi mislite o tome? I necu vise da smaram.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Taj Daikin je verovatno najruznija klima tj UJ :) ne znam sta im je trebalo da bude onaj mat finis UJ.
Uzmi Fujitsu llce, imas je za isti iznos kao i Violu, a nju ljudi dosta hvale.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima dva modela Boša, na koji misliš?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam isto vise za Violu nego videh sad i DAIKIN FTXB35C/RXB35 a ona je 63k pa sad gde su 55 tu su i 63 :) Neki pisu da je ova dosta tisa od viole i jaca, sta vi mislite o tome? I necu vise da smaram.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ok je taj Daikin, kulturna klima skroz ali koliko se secam na minusima LLC ima vise snage. Meni je to jako bitna stvar.

Tapatalk from Poco loco
 
Drugari moze jedna preporuka, sta mislite da li uzeti GREE VIOLA-PROFI 12K GWH12RB-K3DNA3Gv ili Bergen-pine profi ber12qc lclh-g17wifi?

Obe kostaju 55k samo ne znam za koju da se odlucim :)

Ja imam dva komada Bergen Pine profi , to je u principu rebrendirana viola.. Mozda ima neki sitnih razlika ali to ne mogu da tvrdim jer nisam video kako Viola radi.. Ove moje pine profi wifi rade solidno , jedna greje 25 kvadrata sobu druga dnevni boravak i kuhinju aktivno 30 kvadrata ( i pasivno kroz vrata jos jednu spavacu sobu od 25 kvadrata) . Tiha je , modulira najnize do 330w, ima grejac tacne za vreme onih maglovitih dana u januaru ni jednom se nije zaledila... Jedina moja zamerka je ta neka finoca rada.. kad je blaga zima klima naduva lagano na 22 stepena spusti modulaciju na minimum i tu radi neko vreme pa se ugasi.. Tako rade sve klime ali Bergen je malo lenj pa kad se ugasi nece da se upali dokle god temp. u sobi nepadne za cela 2 stepena. Sto je po meni malo mnogo..
To se desava samo kad je bas blaga zima tipaaa 10-15 c napolju.. Kad je malo jaca zima klima radi non stop , seta modulaciju gore-dole po potrebi i odrzava temperaturu idealno.
 
Ja sam prezadovoljan kako odrzava temperaturu...

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Račun za struju ukupan 7654. Grejna površina 60 kvm.
 
Poslednja izmena:
^To je potrosnja za celo domacinatvo? Na klime verovatno ode mozda 50% od ukupnog. Iako ni prosli mesec nije bio hladan to mi deluje povoljno, verovatno i da su temp bile ozbiljnije u minusu ne verujem da bi na klime islo vise od 10k.
Jeste mozda centralno grejanje najbolje ili mozda da kazem najudobnije, ali za stan od 40kvm mesecno placam 4800din samo za grejanje.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da, za celo domaćinstvo. Prošle godine u januaru račun mi je bio cca 15000. Bio je hladniji mesec i grejao sam se isključivo čitav mesec na etažno. Slažem se, da su temperature išle i u minus račun ne bi bio veći od 10000. A bilo bi i manje da nije bilo one magle i vlage koja je terala klime stalno u defrost.
Što se tiče centralnog ili etažnog, komfor je odličan, ali cena...
 
Aj mozda bzvz pitanje. Za prelazni period, uglavnom to bude april/maj/septembar, gde otice kondenz prilikom grejanja? Ide kroz crevo od klime kao na hladjenju?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Kod grejanja, uvek voda kondenzuje na spoljnoj jedinici. Kada je viša spoljna temperatura (u tom prelaznom periodu), manje vode kondenzuje.

Što se tiče komfora, najgore je daljinsko, oni pale i gase kad hoće...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Od kada su startovali, grejanje radi 24/7. U zavisnosti od spoljne temperature takvo je i grejanje.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
A dok nisu startovali a bilo je hladno? To je problem kad zavisis od drugoga. Ovako ukljucis sam kad hoces i kako hoces.

Tapatalk from Poco loco
 
Naravno, zato sada u drugi stan u koji prelazim i trazim neki optimum za klimu jer mi je potrebna za grejanje u prelaznom periodu, april/maj/septembar. Najverovatnije ce biti iz nizeg-srednjeg segmenta tipa Vivax/Bergen/moguce i Lomo. Bas se istrosio na sredjivanje koje vec preeedugo traje pa sve odugovlacim sa klimom da se malo finansijski oporavim kako bi ubacio nesto kvalitetnije. Ali da je samo klima problem lako bi resio, a ovako sam zapeo za neki 65" TV [emoji16]

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Vidi ovako... Ja mom kumu ne mogu da objasnim da klimu da kupi i da treba da mu traje 15 godina i da radi. Tu ne treba da se hvataju precice i da se stedi. On bi za 100e razlike kupio neki krs umesto onoga sto sam mu preporucio i za sta mu garantujem da nece da razmislja.
Koliko ces televizora promeniti za 15 godina?

Tapatalk from Poco loco
 
Aj mozda bzvz pitanje. Za prelazni period, uglavnom to bude april/maj/septembar, gde otice kondenz prilikom grejanja? Ide kroz crevo od klime kao na hladjenju?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Sliva se na tacnu, pa sa tacne ili u crevo ukoliko ga imaš ili curi iz tacne na prolaznike pa te svi spominju :D
 
^zato i pitam haha moram nesto smisliti da ne kaplje bas direkt dole.
Imacu i prilican trosak za ugradnju jer mi treba skoro 7m instalacije.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ja sam u kancelariji spuštao crevo sa 4. sprata do odvoda u zajedničkom dvorištu. Tada su mi se svi smejali, a posle par meseci su se i nakačili na vertikalu :D
Izgleda estetski ružno, ali bolje i to nego da kaplje. Nemam drugu opciju odvoda kondenza iz uj i sj.
Komšija stavio flašu na prozor. Tim se ne bih bavio za slučaj da puna flaša padne dole. Međutim, na poslu imam stariju klimu koja nema zaštitu (poklopac) preko ventila sj, pa ume leti da kaplje sa njih dole, ali nije strašno. Pa bar ja tako mislim.
 
Naravno, zato sada u drugi stan u koji prelazim i trazim neki optimum za klimu jer mi je potrebna za grejanje u prelaznom periodu, april/maj/septembar. Najverovatnije ce biti iz nizeg-srednjeg segmenta tipa Vivax/Bergen/moguce i Lomo. Bas se istrosio na sredjivanje koje vec preeedugo traje pa sve odugovlacim sa klimom da se malo finansijski oporavim kako bi ubacio nesto kvalitetnije. Ali da je samo klima problem lako bi resio, a ovako sam zapeo za neki 65" TV [emoji16]

Koliki stan? U principu ti je svejedno, meni za grejanje stana od 65 m2 na proleće/jesen kad ne greje centralno radi posao i maleni Samsung od 200 EUR.
 
54m2 je stan. 7m instalacije mi je potrebno jer hocu da stavim klimu u dn.sobu/trpezariju tako da duva ka svim prostorijama. Znam da ne moze da dobaci jednako svuda, ali koliko toliko da uradim sta ja mogu da bude bolji protok vazduha.
Pa znam zato i ne bi davao neke pare ako ne mora, ali voleo bi inverter samo zbog kulture rada pogotovo za hladjenje. Do sada sam se uvek dogrejavao na uljani radijator i bilo mi je OK.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ako ćemo o kulturi rada kod Vivax aemi modela (jeftini inverter), onda je baš nekulturan na grejanju :D Mora malo više da se radi daljincem, a ne da e zada temperatura i očekuje da će toliko i biti u sobi
 
Da da to mi je jasno, procitao sam tvoje iskustvo sa istom. Iskreno ocekivao sam da ce biti vise komentara za Vox, a pogotovo Bergen za ovu zimu, ali niko se ne javlja za komentar.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ja sam u kancelariji spuštao crevo sa 4. sprata do odvoda u zajedničkom dvorištu. Tada su mi se svi smejali, a posle par meseci su se i nakačili na vertikalu :D
Izgleda estetski ružno, ali bolje i to nego da kaplje. Nemam drugu opciju odvoda kondenza iz uj i sj.
Komšija stavio flašu na prozor. Tim se ne bih bavio za slučaj da puna flaša padne dole. Međutim, na poslu imam stariju klimu koja nema zaštitu (poklopac) preko ventila sj, pa ume leti da kaplje sa njih dole, ali nije strašno. Pa bar ja tako mislim.

da li si u to crevo sproveo oba kondenza?
I letnji (hladjenje) i zimski (grejanje)?

Ja sam napravio "oluk" od kanalizacionih cevi za kondenz od hladjenja.
Ali sam se nacitao problema ovde sa zamrzavanjem odvoda zimi prilikom grejanja, pa sam ostavio da slobodno kaplje.

Da li postoji neko medjuresenje da se taj "zimski" kondenz nekako bar usmeri i lokalizuje?

Vidjao sam neke kao cetvorougaone sakpljace koji imaju onda preliv na jednom uglu.
To mi je delovalo kao neko resenje za sakupljanje i preusmeravanje kondenza koji ne ide u odvod/crevo/oluk...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno