Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je nova klima, mlajdja od 2g (ove godine stavljena) u garanciji?
Naravno da ce s da ih cimas i zoves i sta god znas da im radis da ti to srede i zamene deo ako je potrebno...
Vodi racuna o garantnom roku, da se ne pribliti 2g pa da te namerno krenu zavlaciti.
 
Mladja, da. Prošle godine početkom septembra uzeta. Zvaću ih da reše to. Sa 5m neće da se uključi klima, ispres nje ravno stojim. Sa oko 4m hoće, ali sa strane malo kada stojim, neće ni sa 3,3.5m da se uključi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

reših da se od ove zime grejem pomoću inverter klime,
radi se o jednoj maloj sobi koja je nekada bila letnja kujna, izolovana je, kvadrature 16m2...
Interesuje me da li će neki basic modeli od oko 300e da završe posao, na primer: VOX IVA1-12IR 12000 BTU ?

Hvala unapred!
 
Kada zvekne veći minus, neće moći ugrejati. Ako imaš alternativno grejno telo onda je uzmi.
 
Koje su opcije za grejac tacne da se pale po potrebi, npr da palim kad ja hocu, da li moze daljinski ili na dugme da ne bi radili stalno
 
Najbolja varijanta je da ti servis ugradi, i izvuče signal sa (valjda 4-krakog) ventila na recimo vremenski relej koji bi pokretao grejač, tako da bi grejač radio SAMO dok je klima u defrostu. Znači signal koji ventil iz položaja za grejanje stavi u položaj hlađenja da okine vremenski relej koji uklopi grejač na 15min. Redno možes vezati i termostat, da izbegneš rad grejača na tzv suvom defrostu. To je idealna varijanta. Ja sam tako nešto planitao za LT, ali kad sam video da ta klima ne hebe vremenske uslove, batalio sam. Grejala je i na -19°C bez problema, kad pokrene defrost piša voda ko iz oluka. LM su već druga priča, i grejač bi bio poželjan

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Termostat bi morao jer je taj ventil u istom režimu i leti dok se hladi.
 
Drugari imam problem, naime klinac je pre jedno 2-3 meseca bacio neki kliker i gde ce da pogodi pogodi u klimu bas gde je ventilator radio, nesto je puklo i pomislio sam da je sve s*mjau**mjau**mjau**mjau* unutra, medjutim ispade kliker i ispao samo jedan plasticni deo ventilatora otprilike sirine 1cm i duzine 3cm, klima nastavila normalno da radi rekoh to je mali deo nije mu nista. Medjutim zadnjih par dana sam poceo da cujem neko pistanje kao da je neki lager otisao, kao kod starijih klima, nije bucno ali ja ga cujem da ne radi kroz onaj zvuk vazduha ima i neko sitno zujanje... Sta predlazete, da zovem majstora da menjam ventilator i taj lezaj ili da ne diram nista jos? Koliko moze da kosta lezaj i ventilator??

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ide zima, zovi ih sada u medjuperiodu kad nema guzve da vide i kazu sta je puklo, sta treba i/ili mora da se menja. Sigurno ce trebati vremena da dobave tako specifican deo koji se ne lomi i ne kvari sam od sebe, moze to potrajati i +mesec dana...
Koliko ce kostati... hm, ko zna ali "spremi pare" i objasni klincu sta sve nece dobiti od igracaka, slikovnica i knjiga, zato sto je pokvario klimu... :d
 
Puklo peraje od turbine.

Otvori i proveri peraja to bi trebalo da se vidi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hteo si reci lezaj

...riding on 720p...
 
Odneo sam daljinac od klime u Emmi, slaće ga na reklamaciju. Pa ako ne bude da je do njega, onda će da vide šta će dalje. Problem je, jer klima sa 4 metra neće da se uključuje normalno, moram nekoliko puta da stiskam. Sa 5m neće ni kada se ravno od nje stoji, tako da sigurno neki problem postoji. Samsung matora mi se palila iz bilo kog položaja, nisam čak ni morao da uperim ka klimi.
 
A baterije si stavio nove?

To je obično tako zbog njih baš kao što si opisao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A nije prijemnik na unutrašnjoj u pitanju?
 
Probaj da upalis telefonom ili kupi univerzalni daljinac za 10e dok se emmi smisli osedeces.
 
Moguće da je prijemnik, jer sam zamenio više baterija, stavio sam i punjive koja sam napunio skroz. Nema šanse da je tako loše, mora da je do same klime nešto.
Imam Mi Remote, pa mogu preko njega da uključujem. Nego hoću da se sredi to, ne sme tako loše da se uključuje, nervira me.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pre neko veče sedim ispod klime (duva preko mene) i osetim kao da je nešto sitno kapnulo. Prvo sam mislio da tripujem, ali se ponovilo. Ne vidim nikakve kapi na stolu za kojim sedim, ne vidim nigde da curi ili kaplje iz unutrašnje jedinice, ali povremeno kao da pljucne sitnu kapljicu. Kao kad šetate ulicom i pre kiše osetite ponešto, ali se ništa ne vidi na koži.
Otvorio sam klimu sutradan i unutra ispod turbine se vidi poneka linija na prašini, kao da je tu kap klizala nekada davno. To je unutrašnji zadnji zid kućišta, tu ne bi trebalo da bude vode. Kadica ispod saća je čista, crevo na mestu. Pre toga sam spolja proverio crevo, čini se čisto, koliko sam mogao da dohvatim nekom šipkom.
Filteri su bili za čišćenje, ali ništa drastično. Nisam je još uključivao, koristi se uglavnom noću dok spavamo, ne bih da krene da curi dok spavamo i napravi haos sa kompjuterom koji je na stolu ispod.
Imate ideje šta još proveriti i kako testirati da li je ok?
 
Kad je velika vlaga može da se desi da koja kap sa izmenjuvača padne na turbinu, a turbina je lansira. Teoretski, nisam doživeo "pljuckanje" klime do sada

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pre neko veče sedim ispod klime (duva preko mene) i osetim kao da je nešto sitno kapnulo. Prvo sam mislio da tripujem, ali se ponovilo. Ne vidim nikakve kapi na stolu za kojim sedim, ne vidim nigde da curi ili kaplje iz unutrašnje jedinice, ali povremeno kao da pljucne sitnu kapljicu. Kao kad šetate ulicom i pre kiše osetite ponešto, ali se ništa ne vidi na koži.
Otvorio sam klimu sutradan i unutra ispod turbine se vidi poneka linija na prašini, kao da je tu kap klizala nekada davno. To je unutrašnji zadnji zid kućišta, tu ne bi trebalo da bude vode. Kadica ispod saća je čista, crevo na mestu. Pre toga sam spolja proverio crevo, čini se čisto, koliko sam mogao da dohvatim nekom šipkom.
Filteri su bili za čišćenje, ali ništa drastično. Nisam je još uključivao, koristi se uglavnom noću dok spavamo, ne bih da krene da curi dok spavamo i napravi haos sa kompjuterom koji je na stolu ispod.
Imate ideje šta još proveriti i kako testirati da li je ok?

Izmjenjivac na unutrasnjoj jedinici je u vecine klima kao obrnuto slovo V.
S tim da ovaj dio sprijeda je duzi a kraci dio ide prema zadnjoj strani kucista.
E sad ono sto vecina ljudi ne zna jeste da i tu ima kanal za odvod kondenzata,odnosno slijeva se u ovu prednju kadicu.
Kad se ovaj gornji zaprlja kondenzat pocne preljevati i izbaciva kondenz van kucista.
 
Poslednja izmena:
Moguće da je prijemnik, jer sam zamenio više baterija, stavio sam i punjive koja sam napunio skroz. Nema šanse da je tako loše, mora da je do same klime nešto.
Imam Mi Remote, pa mogu preko njega da uključujem. Nego hoću da se sredi to, ne sme tako loše da se uključuje, nervira me.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa kako radi preko mi remote?

Koja je u opšte klima?
Punjive baterije nisu za daljinske upravljače već alkalne.

Recimo midein daljinski zna skroz da poblesavi sa lošim baterijama


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa kako radi preko mi remote?

Koja je u opšte klima?
Punjive baterije nisu za daljinske upravljače već alkalne.

Recimo midein daljinski zna skroz da poblesavi sa lošim baterijama


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pa lepo, ima opciju za nju, kao IR radi.
Daikin je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Znači nije do klime i prijemnika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znaci da nije do daljinskog ("dzaba" si slao na proveru) vec do prijemnika u klimi, sto je neko vec spomenuo da je menjano na nekoliko primeraka i da zna biti feleficno...
Ovako ces barem moci sa sigurnoscu reci "majstoru" da nije do daljinca i traziti da paznju obrati na samu unutrasnju jedinicu i modul u njoj.
 
Ako radi preko telefona sa IR, a ne radi sa daljinskim, znači da je do daljinskog, kao što je i bakara napisao.
 
Pozdrav ljudi da li je neko uspio skinuti prednji poklopac od nocrie radi ciscenja ili je to malo tezi poduhvat...na netu se nas nista ne moze naci ili je bolje da to prepustim majstoru?
 
Znaci da nije do daljinskog ("dzaba" si slao na proveru) vec do prijemnika u klimi, sto je neko vec spomenuo da je menjano na nekoliko primeraka i da zna biti feleficno...
Ovako ces barem moci sa sigurnoscu reci "majstoru" da nije do daljinca i traziti da paznju obrati na samu unutrasnju jedinicu i modul u njoj.
Pa ja nisam ni hteo da šaljem, nego ovi iz Emmija tako kazu da mora prvo da se proveri. Nisam ni očekivao kod njih nešto normalno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U daljinac ISKLJUČIVO (kvalitetne) alkalne baterije. Punjive imaju često manji napon, iako su "pune". Merio sam mnogo puta, i tako je. Punjive stavljam samo u dečije igračke i trimer za bradu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pa ja nisam ni hteo da šaljem, nego ovi iz Emmija tako kazu da mora prvo da se proveri. Nisam ni očekivao kod njih nešto normalno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Zovi emmi i pitaj u koji su servis poslali, da dođeš do majstora nekako i objasnis mu da nije do daljinca

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno