Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ivanda
LU ti je dobar izbor, malo nezgodan raspored ali ako ti je Gree radila ok, LU ce biti sasvim dovoljna. Imas dosta zidova sa komsijama gde se greje. Jedino mozda bude pretoplo tu gde je klima da bi u ostalim prostorijama bilo dovoljno toplo. Opisi malo kakve si temperature postizao sa Gree klimom?
 
Sve imam neki osecaj da je hladno i ako je 23c u prostoriji. Merio sam temperaturu zidova oni po 16c
Nisam ni aveatan bio do skoro koliko znavi izolacija...

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svim forumašima. Pročitao sam detaljno dosta postova na ovim i drugim forumima na temu grejanja na klima uređaje. Molim vas za pomoć oko kupovine invertorske klime koja bi bila osnovni izvor grejanja. Prvi izbor mi je FUJITSU LU serija, bar na osnovu preporuka koje sam video na forumu. Dvoumim se između 12 ili 14 LU ali i druge preporukue su dobrodošle. Stan ima oko 52 kvadrata bez terasa. Trenutno imam običnu klimu Gree 12 koja je uspevala da zagreje ceo stan ali dok je temeratura napolju u plusu (i blagi minus bez velike vlažnosti, jer često radi defrost), stim da je u trpezariji/kuhinji bilo oko 24 stepena da bi i drugim sobama bilo oko 21/22 stepena. U sve tri prostorije su i norveški radijatori (po 1,5KW), koji bi ostali kao eventalna pomoć klimi na velikim minusima. Lokacija trenutne klime je ucrtana u skici stana (sa sve položajima kriliaca :) ). Išao bih na varijantu kupovine jedne klime, koja bi došla na mesto ove Gree. Potrudio sam se da u skicu stana stavim što više podataka :) Možda sam i preterao :D Hvala unapred svima na pomoći.

LUC14 definitivno i nema zime.
 
U kuhinji gde se i nalazila klima je temperatura bila oko 24 stepena a u prostale dve sobe stepen do dva niže. Gree se držala dosta dobro dok je temperatutra u plusu. Sa padom temperature ispod nule često radi defrost (na sat vremena) i tremeratura na izduvu mnogo manja (mlak vazduh, skoro pa hladan). Da napomenem On/off 12-ica. Brzina ventilatora je bila na maksimumu. Po nekim specifikacijama koje sam našao gura oko 500 m3/h. Vidim da LU 12 ima protok vazduha 850 m3/h a LU 14 900 m3/h. Moja dilema je da li mi je potrebna 14 ili 12, kao da li uopšte dolazi u obzir neki jefiniji model?
 
U kuhinji gde se i nalazila klima je temperatura bila oko 24 stepena a u prostale dve sobe stepen do dva niže. Gree se držala dosta dobro dok je temperatutra u plusu. Sa padom temperature ispod nule često radi defrost (na sat vremena) i tremeratura na izduvu mnogo manja (mlak vazduh, skoro pa hladan). Da napomenem On/off 12-ica. Brzina ventilatora je bila na maksimumu. Po nekim specifikacijama koje sam našao gura oko 500 m3/h. Vidim da LU 12 ima protok vazduha 850 m3/h a LU 14 900 m3/h. Moja dilema je da li mi je potrebna 14 ili 12, kao da li uopšte dolazi u obzir neki jefiniji model?

Taj Gree nije inverter nego obična On/Off koliko sam shvatio?
 
Tako je. Obična on/off klima. Zato sam je i držao na 25/26 stepeni kako bi ugrejala sve prostorije. A uspeva da ih ugreje sve dok je temperatura u plusu i sa maksimalnom brzinom ventilatora.
 
Uzmi 12LU jer je i dalje 78k (a bila je 89k). 14 LU ti apsolutno ne treba jer su iste klime, samo malo jaca turbina. Taj max izduv je prejak da bi se sedelo tamo gde planiras da je postavis, mozda budes koristio srednju brzinu (Medium) ne preko toga. Mada kod tebe i na Low ako budes drzao ugrejace. Inace neces verovati na -10 pa i -15C kako LU izduvava toplo, moraces da iskusis sam.
 
Tako je. Obična on/off klima. Zato sam je i držao na 25/26 stepeni kako bi ugrejala sve prostorije. A uspeva da ih ugreje sve dok je temperatura u plusu i sa maksimalnom brzinom ventilatora.

Zato i nije mogla ništa, pošto imam Gree Viola inverter pa znam da grije ko luda.
 
Uzmi 12LU jer je i dalje 78k (a bila je 89k). 14 LU ti apsolutno ne treba jer su iste klime, samo malo jaca turbina. Taj max izduv je prejak da bi se sedelo tamo gde planiras da je postavis, mozda budes koristio srednju brzinu (Medium) ne preko toga. Mada kod tebe i na Low ako budes drzao ugrejace. Inace neces verovati na -10 pa i -15C kako LU izduvava toplo, moraces da iskusis sam.

Koliko ssm uspeo da shvatim, 12LU ce biti 78K dok se ne rasproda ta kolicina jer je uvoznik spustio njenu cenu za vreme crnog petka krajem novembra. Po isteku zaliha mozda (verovatno) joj vrate cenu od 89K.. taman se u taj popust uklopi cena ugradnje pa cak neki dinar i ostane.
Ja sam prezadovoljan sa njenom lakocom zagrevanja i tihom radu.
 
Ja sam nacuo informaciju da je uvoznik zjbo pri porucivanju i da je uzeo vecu kolicinu nego sto treba i da je zato spustena cena , znaci svakako je kolicina ogranicena a kolika je bem li ga , nece ostati ova cena jos dugo , bar ja tako mislim .
A sto se tice Gree Viola , mislim da je OK klima ali kosta vise ili isto kao i Fujitsu 12LLCE koja je po meni ipak bolja i sigurnija klima tj kad bi vec davao pare uzeo bi provereno dobru stvar . E sad , ako nekom trebaju neke dzizabadze koje ima Gree a nema Fujitsu , u smislu opcija na daljinskom , onda je mozda bolji Gree , pretpostavljam da ima vise opcija .
 
Poslednja izmena:
.
A sto se tice Gree Viola , mislim da je OK klima ali kosta vise ili isto kao i Fujitsu 12LLCE koja je po meni ipak bolja i sigurnija klima tj kad bi vec davao pare uzeo bi provereno dobru stvar . E sad , ako nekom trebaju neke dzizabadze koje ima Gree a nema Fujitsu , u smislu opcija na daljinskom , onda je mozda bolji Gree , pretpostavljam da ima vise opcija .

Plaćena 450€ sa ugradnjom, Fujitsu LLCC je sa ugradnjom 550-570.Takođe ova Gree Viola ima Grijač kompresora i Grijač oplate vanjske jedinice, što bi joj dalo neku prednost na minusima i defrostu, valjda logika tako nalaže.
 
A nije ti palo na pamet da su ti grejaci dodati jer je klima "kvalitetna" pa su joj neophodni za rad u minusu?

Nisam siguran ali mislim da su svi modeli Gree zasnovani na G10 Inverter tehnologija http://www.tehnomagazin.rs/gree-klime-neprekidna-potraga-za-inovacijama/ takođe najvjerovatnije sve imaju te funkcije Grijač kompresora i Grijač oplate vanjske jedinice.Ali nemam druge modele pa ne mogu da pišem o njima, mene je ova klima jednostavno kupila nekim dodatnim funkcijama i zadovoljan sam kako obavlja posao.

Dodatne funkcije:

Automatski rad uređaja
Režim hlađenja
Režim grijanja
Režim odvlaživanja
Režim ventilacije
Ugrađena WiFi Funkcija
Potrošnja energije 0.5W u stanby režimu
G10 Inverter tehnologija
Režim rada sa uštedom energije
Režim spavanja
Vertikalno pomjeranje usmjerivača daljinskim
Fiksiranje usmjerivača daljinskim
4 brzine ventilatora
Turbo režim rada
Tihi režim rada
I feel funkcija
Inteligentno predgrijavanje
Inteligentno odleđivanje
Režim zaštite na 8°C
Naknadni rad ventilatora
Hladna plazma
Healthy filter
Radni fluid R410A
Funkcija tajmera
Auto restart funkcija
Soft start
Samodijagnostika
Zaštita od nedostatka freona
Zaštita od niskog i visokog napona
Grijač kompresora
Grijač oplate spoljašnje uedinice
Hlađenje do -15°C
Prikaz temperature na unutrašnjoj jedinici
Zaključavanje daljinskog upravljača
LED displej

Tehnička specifikacija:
Energetska klasa A++/A+
Kapacitet hlađenja 3,2 kW
Kapacitet grijanja 3,5 kW
 
Svi proizvođači osim Daikina imaju grejače na spoljnim jedinicama. Daikin koristi neko drugo rešenje, nisam tražio detalje.
 
'Sunčev breg' modeli idu bez tih fensi dodataka.
 
'Sunčev breg' modeli idu bez tih fensi dodataka.

Samo sam htjeo da imam Gree klimu a čitajući svakakve ******štine na netu skontah da niko veze nema o čemu priča, malo sam se raspitao i odlučio za Gree Viola, imao sam sumnje i predrasude to priznajem ali nakon što sam istu vidjeo na djelu, samo sam facu razvukao u veliki smajl :d

 
Poslednja izmena:
Ja imam Fujitsu 12LTC, grejala je i na -19℃, a nikakav grejač spoljne jedinice nema. Dobroj klimi to ne treba ni na -25℃

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
:D Ovde nema takvog kvaliteta.
 
To na gree violi je grejac tacne, a to nece skoditi bilo kojoj klimi.
 
Ja imam Fujitsu 12LTC, grejala je i na -19℃, a nikakav grejač spoljne jedinice nema. Dobroj klimi to ne treba ni na -25℃

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Ovde netreba to nikako nego samo pišem onako kako jeste, usput otvorio sam mali forumčić (bilo mi dosadno) namjenjen klima uređajima gdje sam izmjerio dnevnu potrošnju Nokrije i LLCC, sljedeća je Gree.
 
Koliko je bucna viola?Ja na poslu imam hansol i odlicno radi mada je i duplo skuplja i na auto izduvu se ne cuje uopste
 
Svaki normalan inverter ima grejač kompresora. Mala struja prolazi kroz namotaje kompresora i tako ga greje. Nema tu nikakav grejni kabl obmotane oko kompresora. Inače, grejanje kompresora služi da se spreči "hladan start", pa dok kompresor radi isti nije neophodan. Daleko veći problem za inverter predstavlja PREGREVANJE kompresora pri ekstremno niskim temperaturama. Da bi se to izbeglo, primenjuju se različite tehnike. Jedna od boljih je ubrizgavanje tečne faze direktno u kompresor.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Najniže deklarisane spoljne temperature koje sam ja našao za klime bez grejača su - 15/ -20c. Sa grejačima se spuštaju do - 35c. Gde je bitno mogu da prave razliku.
 
Ovako stoji mi klima na terasi koja je otvorena, i klima nema onu lulu, voda curi na patos pa onda se sliva dole, ali komsija se buni, pa me zanima kako da to sredim? Na primer stavio sam kantu od jupola ispod klime ali ona se cesto prepuni i ja zaboravim pa krene da preliva, imam pored oluk a i zardinjeru na teresi, pa sam mislio da ispod stavim ovako nesto http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_57005693_WP_20150228_003.jpg i onda tu crevo spojim na tu kantu i sprovedem u oluk ili zardinjeru i stvar resena, ali ne znam gde ima da se kupi nesto na taj fazon i kako se to zove :D ? Posle kad dodje leto sklonim, to mi najjednostavnije deluje
 
Poslednja izmena:
Uzmeš običnu kantu i napraviš sam, ali džaba ti je sve to kada će da led zapusava taj odvod na nižim temperaturama.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno