Šta je novo?

Kingdom Come: Deliverance

Nema veze sa Vsync, stoje mi CPU na 40% i graficka na 60%, a fps na fazon 33.
Nego sto je slow pace igra, pa i nije smak sveta sto je lose optimizovano, ali svakako da nervira.
 
Lepo radi na konfi iz potpisa, full hd, ali ima bagova, recimo na pocetku, kada treba da obijem bravu da caletu donesem cekic i jos nesto za pravljenje maca, stavim lock pick i nista, ne moze da se rotira brava (mozda i ne moze?), pa su mi oni drugi likovi (od kojih sam vec dobio pcik lock) pomogli da dobijem kljuc od tog sanduka.
Drugo, na svakih 7-8 minuta se zamrzne slika na nekih 5 sekundi, pa nastavi. Koristim blockchain drajvere iz avgusta, posto kopam ovom karticom, mozda su oni problem, ali za sad necu da ih menjam. Win 7 64 bit, igra je codex narodna verzija :)
 
Poslednja izmena:
Aha, nista vise hardcore od lose dizajniranog save sistema :beat:
 
Krenuo da igram i onaj matori alkos me iznabadao kada sam dosao po novac. Kao da sam imao dve leve ruke. :d
 
Što više igram, sve je zanimljivije :d I ne znam da li sam ja lud i slep, ali mi danas i sinoć igra radi bolje, a bio je samo peč od 15ak Megabajta. Tj. i dalje pada na 40ak, više ne ide na 30 FPS i mnogo češće drži stabilnih 60 ( ne prelazi 60 nikad iako je isključen V Sync).
 
Takođe, igra me sve više i više oduševljava. Potpuno osveženje nakon milion hack&slash "RPG" igara prepunih magija. Svet je prelepo odrađen, ko god je bio u nekom srednjovekovnom zamku centralne Evrope može da oseti autentičnost, šteta što nije malo bolje optimizovana ali srediće i to.
 
I ja sam bas usao u igru, 10. sam nivo, dull knight armor, a jos uvek nisam isao u lov sa onim bildeom iz Rattaya. Imam par stats preko 10. vec.
Jedino mi borba bas slabo ide. Ako nisam jaci i samo sibam, obicno ga izduvam mac na mac :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Krenuo da igram i onaj matori alkos me iznabadao kada sam dosao po novac. Kao da sam imao dve leve ruke. :d

Ufff ja jedva, i to 15 min sam ga pokusavao da ga udarim.
Realno nije tesko, najefikasniji je dodge u stranu (suprotnu sa koje udara) i onda counter nogom ili suprotnom rukom :).

A što se tiče optimizacije, srediće to, kontam da im bio problem jer ipak nije njihov custom made engine nego CryEngine3 :)
 
Ja sam onog alkosa na početku brzo umlatio, doduše bilo nas je četvorica na jednog :p :D.. Može da se igra na matorom fenomu, igra radi daleko bolje od bete, ali prava stvar bi bila sa nekim novim 6/6 intelom ili možda još bolje 6/12 amd-om.
 
Ne znam za sta, kada moj 4/8 ladi jajca. Mislim da jos nije presao 70% opterecenja, a i to dostize u mozda 3% gameplaya.
U gradu mi na 1080 ima 35 fps, a na 4k dsr, daje 25 fps.
Van grada, gde je normalna optimizacija, pa mi koristi graficku kako treba, 1080p na 65-90, a 4k dsr 25-30, sve odvrnuto do kraja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
onda je i moj fenom 4/4 puna kapa pošto radi na 70-80% veći deo igre :D
 
Ne znam za sta, kada moj 4/8 ladi jajca. Mislim da jos nije presao 70% opterecenja, a i to dostize u mozda 3% gameplaya.
U gradu mi na 1080 ima 35 fps, a na 4k dsr, daje 25 fps.
Van grada, gde je normalna optimizacija, pa mi koristi graficku kako treba, 1080p na 65-90, a 4k dsr 25-30, sve odvrnuto do kraja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Otkad je u na kompu 35fps dobar rez? Za razliku od konzola PC nema frame pacing, pa je sve potegni povuci (lag, microstutter) sa oko 30FPS.

Valjda je 60FPS neki realan cilj. Evo nekih finih rezultata sa 1080ti:

https://www.purepc.pl/karty_graficz...me_deliverance_jesien_sredniowiecza?page=0,18
 
Ako nadjes gde sam napisao da je dobro 35fps, mozda ti i odgovorim na pitanje koje si izgleda vise sam sebi postavio :)

1080ti ima taj rezultat bas zato sto na 60% gpu usage, ima snage da da 60 fpsa.

Citaj temu, nije problem zahtevnost igre, nego ocajna optimizacija, gde u gradovima koristi 60-70% CPUa i 40-70% GPUa.

Ima delova gde u gradu ode na 90% gpua i tada da 55-65fpsa, i ako ekstremno retko.

Da se quote-ujem:



Nema veze sa Vsync, stoje mi CPU na 40% i graficka na 60%, a fps na fazon 33.
Nego sto je slow pace igra, pa i nije smak sveta sto je lose optimizovano, ali svakako da nervira.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji, ova igra izgleda prosecno, tako da zasto uopste polemisati o grafici, kad svi znamo da se igre prave za konzole, a retko koja se uradi dobro za pc....
 
Za igru je uanajmljeno par istoricara za tacnost, a sama radnja se odigrava u staroslavskim zemljama.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li se to drlja "Day One" kupovina ili "ahoy mateys" izdanje?

Posto videh da je tema prilicno aktivna a u nekim drugim slucajevima teme bile puste...
 
Igra deluje solidno, samo sto me je odma na pocetku is*****o onaj Kunesh, borba ide nekako neprijatno
 
Drugari, hoce li biti neki update za ovaj save sistem, katastrofalan je...nista bez starog dobrog quick save-a :D
 
Nazad
Vrh Dno