Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

To uopste nije lose, samo mi je cudno da stavljaju tu rezoluciju

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Prvo si rekao da od svega nema ništa, sad tvoji izvori govore suprotno, pa kome verovati? ;)

Izgleda kao poluosakaćena verzija rn3. Dijagonala je OK, idealna. 4/64 treba da bude min default, ta rezolucija takođe ne dolazi u obzir na veću dijagonalu, 3k baterija još manje..Etc..etc

Elem, razlog više da se oprostim od b20 i uzmem MiMax 2.

Sent from my Redmi Note 3 Pro [kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa bre ako to bude tacno onda ce to biti najgori redmi note do sad. Ekran veci, a nize rezolucije, soc gori nego ikad, 3/32 vuku vec godinama, i kriminal baterija za 1000mAh manja nego obicno. Ma ja ne verujem u ovo...ipak ako je tacno onda je ili xiaomi lud ili misli da smo mi ludi. Pa po ovim spec oni idu unazad i to dobrano, ne samo u odnosu na rn4, nego i na rn3. Ako stvarno bude ovako dzabe sam cekao mesecima da izadje...
 
Kid je valjda pisao o redmiju a ne rn ?
Mada tu nema neka preterane razlike rn5 verovatno s630 i baterija oko 3200mah

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bas tako, ja sam pisao o Redmi , a ne Redmi note... Citajte sta pisem :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Sto da osakate tako bateriju? :( Tesko mi da poverujem da ce novi SD biti toliko stedljiviji.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Pa lepo sam ja rekao, prate trend...18:9, tanji telefoni, manje bat. idu na izgled...

Sent from my Redmi Note 4X
 
..'zvin'te odaK :D
Svaki čas pitaju za eta, pomislim vrlo važna vest ;)
 
Ako je redmi 5,7 inča, note mora imati 7?
Stvara se bespotrebni hajp, 90% tih "leak" informacija se ispostavi kao lažne.
Prve prave informacije će biti tek kad se pojavi na TENAA tj. na testu kineske regulatorne agencije obično mesec dana pre lansiranja.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo to, nisam ni obratio paznju kad sam video 5.7" ekran, nije mi ni u ludilu palo na pamet da je rec o obicnom redmiju a ne note. Jos jedan razlog vise da mislim da su fake ova nagadjanja...jer sto rece Dejan sta ce onda note da bude, sa 7" ekranom?
 
Pa 6" ili 6.2" u razmeri 2:1 i udri.. svakako su male šanse da ima s660 u sebi i to sve zbog mi note 3

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako Xiaomi laze, lazem i ja vas :)
Edit:
Bice tu jos iznenadjenja oko novaka... :) Samo lagano...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, rekao si za Redmi 5, Redmi 5A i Redmi Note 5A koji je vec izasao proslog meseca. Nigde se tu jos ne pominje prava i plus petica, to je jos tajna tj. iznenadjenje i jos niko ne zna pravi info. [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za 5 dana prezentacija kaze kimovil

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I imace najverovatnije 18:9 odnos ekrana, kao i Redmi 5...
https://www.gizmochina.com/2017/09/25/future-redmi-phone-will-launch-189-display/
Nadamo se svi da ce biti tako. A Mi Note 3 ce takodje imati kupce, ipak je to premium uredjaj sa odlicnom kamerom, ekranom, samom izradom, a i veoma dobrim sd660 cipsetom (pretpostavljam da idu ovaj put na autonomiju baterije, a ne sto bolje perfomanse za Mi Note 3)...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Evo jos 26. Septembra sam napisao za taj odnos ekrana. Ona slika prednje strane telefona tj. ekrana se uklapa u tu varijantu...
https://www.gizmochina.com/2017/10/09/photos-redmi-phone-189-display-leaked-redmi-note-5/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kidence unosi zabunu medju redove i iz toga izvlači neki generalan, prozorljivi , zaključak ;)
..a @spaxon, on već sada zna šta Google planira ne za narednu, vec za onu tamo , godinu .
 
Poslednja izmena:
Rekao sam Redmi Note 5A Prime...on nije izasao, plus bice Global verzija sa band20. A info je samo za Global verzije, nemam za China nista.

Samo potvrdjujem svoje sumnje iz ranijih postova, tj.koji trend prati Šomi.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Kidence unosi zabunu medju redove i iz toga izvlači neki generalan, prozorljivi , zaključak ;)
..a @spaxon, on već sada zna šta Google planira ne za narednu, vec za onu tamo , godinu .
Ne, ja samo pratim glasine tj. na eng. rumours. Bas kao u fudbalu, transferi igraca :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
..bilo mi interesantno sinoć kako su pogodio sve aplikacije koje koristim , znao si i koje mi ne trebaju, a predvideo si i one koje ću tek u budućnosti koristiti..a sve na empirijskoj osnovi ;)
 
..bilo mi interesantno sinoć kako su pogodio sve aplikacije koje koristim , znao si i koje mi ne trebaju, a predvideo si i one koje ću tek u budućnosti koristiti..a sve na empirijskoj osnovi ;)
Dobro, znam, nekada malo i preterujem, sta cu, izvinjavam se... [emoji2]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Xiaomi redmi note prime plus pro 5x i ima band 20. Glasine kazu pocetkom 2018, Snapdragon 660, 4GB...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ma nije ga niko nagrdio. Generalno Xiaomi Rules ali mene je Šljamsungov S Amoled oduševio na prvu loptu, a i ostale spec. ovog Meizu-a, a to je ono što fali Mi Note 2 (S Amoled an Oled)da bi bio najkompletniji fon koga sam ikada posedovao (iz srednje klase).
Za visoku nemam para :(
Ako sam dobro razumeo imao si prilike da koristis mi note 2? Sta fali ekranu i generalno me zanima kakva je izrada telefona posto volim vece ekrane a mozda budem u mogucnosti da uzmem njega ili mi5s plus. Nikako da razlucim oko tog izbora. Sta mislite ako se porede ova dva modela, sta bi bile prednosti i mane posto im je cena jako slicna? Kvalitet izrade, kamera i ekran, softver pretpostavljam da je isti ili slican?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Ekran je najveća mana tog moba , mislim da je lg oled sličan onom na G flex 2. Znam da ga zbog ekrana Kinezi nisu uglavnom uzimali , zato mu je cena tako brzo otišla dole

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav svima drustvo, imam jedno pitanje za vas, pa ako bi ste mogli da mi pomognete.

Do sada sam koristio 2 god i 4-5 meseca Lumiu 640Lte.
Ne bih menjao taj telefon da su nastavili normalan update aplikacija, ovako vise ne mogu sa ovim bagovima.

Dosta ljudi su hvalili ovaj redmi 4x, nisam nikada imao nekog kinezaa, pa vrv zbog toga imam nekih predrasuda.

Da li bih mogao da nadjem ovaj 4x u ceni od 100 do 150e max. ili mi je bolje da toliko bude ucesce i da se odlucim za neki telefon kod operatera?
Velicina je pozeljna da ne prelazi 5.2 inca.

Hvala unapred svima na predlozima.
 
Ako sam dobro razumeo imao si prilike da koristis mi note 2? Sta fali ekranu i generalno me zanima kakva je izrada telefona posto volim vece ekrane a mozda budem u mogucnosti da uzmem njega ili mi5s plus. Nikako da razlucim oko tog izbora. Sta mislite ako se porede ova dva modela, sta bi bile prednosti i mane posto im je cena jako slicna? Kvalitet izrade, kamera i ekran, softver pretpostavljam da je isti ili slican?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
Paaa, sve je perfektno što se fona tiče osim tog OLED displeja. Nije ni on loš, daleko od toga, čak sam se prijatno iznenadio, u odnosu na Redmi Pro čiji je displej živo đubre (takođe OLED).
Sve ukupno je*ački fon i nećeš pogrešiti ako ga kupiš!
Izrada telefona je na vrhunskom nivou, ma sve je na vrhunskom nivou osim, malo, taj OLED koji je, opet, "100x" bolji nego li na Redmi pro.
Svaka preporuka za Mi Note 2!
 
Za iste pare ipak uzmi Galaxy A7 2017. Skoro sve sem notifikacije je na strani Samsunga, a imaš i opciju AOD tako da uspešno menja notiffik

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na strani ovog Samsunga je samo S Amoled i ni-šta više!
Mi Note 2 - SnapDragon SoC, 4/64 memoija, 4100mAh baterija i sve ostalo je na njegovoj strani, osim S Amoled-a koji je na strani A7...
 
Pogledacu Milane, mada nisam neki ljubitelj samsunga. Ako sve bude u redu sa parama najprr bih uzeo mi5s plus, mi note 2, axon 7. Eventualno neki le pro 3 ako budu bas pojeftinili. Z11 nubia mi je bio jedno vreme prvi pik ali cena im ne ide dole ni za evro, iako je izasla Z17. @neogeo, sta je konkretno mana ekrana?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Izgleda da ni Xiaomi nije odoleo trendu i izbacice veceg Redmi-ja, dok baterije veceg kapaciteta su izgleda proslost...Sada idu baterije 3k mah uglavnom u sve nove modele..

Moje info kazu, Redmi 5, 5.7", 32/3, SD450, 18:9 ekran, 1440x720 rezolucija, 3150 mah baterija, Global verzija(band20).
Bice izbaceni uskoro i Redmi 5A i Redmi note 5A prime, oba u Global verziji.
Jedina novina, ako tako moze da se kaze.. Redmi 5A i Redmi Note 5A prime imace slot za dva sim-a i sd card...dok Redmi 5 ce imati hybridni slot.
U sva tri ide SD4xx.



Sent from my Redmi Note 4X

To bi trebao biti Redmi 5 Plus :)
bcfa4ad0-ad78-11e7-865b-0b907337af54.jpg
 
Vrh Dno