Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Ah, ah, kakva sreca, Disciplina bice veca ;)
Pa ja sam sa cenom svog Redmi Pro dobro prosao :d
Goldway dere za njega...

Sent from my Metal using Tapatalk
 
Juče mi stigao ZUK u CG. Javio mi drugar da CG carina nije otvarala paket. Naplatili 2€, ne zna ko ni zašto, nije dobio račun. Unutra sve kako treba, probao fon, radi.
Tražio sam na GoodBang-u da pošalju papirni račun (fakturu) koju imam kao PDF uz paket zbog carine, jer se na računu vidi da je plaćeno 148€, i nema šta ko da nagađa vrednost. Rekli da će poslati -- nisu. (Napisao pri narudžbini i još jednom support-u da ne zaborave, rekli mi da ne brinem.)
 
Sta li su tih 2e? Mislim svakako je sica...ali ne bih hteo nikog da obavezujem dodatno da placa nesto za mene. Dovoljno bi bilo to sto bih ga iscimao da primi talefon pa da mi ga salje busom.

Послато са HTC Desire 310 dual sim уз помоћ Тапатока
 
2 evra je postin harac mislim. Kao kod nas 150 za otvaranje paketa.I ja sam to platio kad sam uzimao preko CG.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ovde na forumu su svi koji su poručivali na CG adresu rekli da su plaćali 1€. Razumeo sam da je to "carinski pregled paketa", kao i kod nas. Međutim, ovaj paket nije otvaran, slikao ga je drugar kad je stigao. Naravno, nije neki iznos, al' nema računa, ni nalepnice za to. Dostava običnog malog paketa ne može da se naplaćuje.

Budimo otvoreni, ni kod nas se ne dobija račun za carinski pregled i ponovno pakovanje (150-250 din, nije uvek isto!). Taj iznos bi mi usmeno sabrali sa iznosom PDV-a ili carine koji je na priznanici.
 
E nznm onda, mislio sam da su mozda povecali sa 1 na 2 evra taj pregled paketa.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ne moraju da ga otvore da bi ga pregledali. Imaju skenere, „rendgene“ tako da vide šta je unutra bez otvaranja.
 
Juče mi stigao ZUK u CG. Javio mi drugar da CG carina nije otvarala paket. Naplatili 2€, ne zna ko ni zašto, nije dobio račun. Unutra sve kako treba, probao fon, radi.
Tražio sam na GoodBang-u da pošalju papirni račun (fakturu) koju imam kao PDF uz paket zbog carine, jer se na računu vidi da je plaćeno 148€, i nema šta ko da nagađa vrednost. Rekli da će poslati -- nisu. (Napisao pri narudžbini i još jednom support-u da ne zaborave, rekli mi da ne brinem.)
Zanimljivo, a meni poslase racun na paket od 1,5$, sve tacno uredno, a nisam im nista trazio, niti pisao poruke supportu njihovom.
Ja sam se iznenadio kad sam video upakovan sa full cenom.
Ako su oni normalni...
 
Ne moraju da ga otvore da bi ga pregledali. Imaju skenere, „rendgene“ tako da vide šta je unutra bez otvaranja.
Hvala, ali onda dva pitanja:
1. Kako znaju vrednost uređaja i da ne treba da naplate carinu?
2. Carinski pregled ne vidi se u njihovom trekingu (prvi put koristim, možda se ne navodi kao kod nas):
2017-05-29 12:35 81402, NIKŠIC 2, Dostava, Uručena na adresi
2017-05-29 05:24 81402, NIKŠIC 2, Razmjena, Prispjela u poštu
2017-05-27 08:43 81003, IZMJENICNA POSTA, Razmjena, 35-Slanje na domacu lokaciju
2017-05-26 10:38 81003, IZMJENICNA POSTA, Razmjena, 35-Slanje na domacu lokaciju
2017-05-26 09:53 81003, IZMJENICNA POSTA, Razmjena, Prispjela u Izmjeničnu poštu

Zanimljivo, a meni poslase racun na paket od 1,5$, sve tacno uredno, a nisam im nista trazio, niti pisao poruke supportu njihovom.
Šta reći, svi znamo da ceni na CN22 obrascu (nalepnici) iz Kine niko ne veruje, ali je sasvim drugo kad je u paketu i račun, gde se vidi cena uređaja, pa kupon za popust, pa ukupan plaćeni iznos -- to je to za carinika. I nisu poslali, iako 2x zamolio.
 
O čemu vi raspravljate :(
Kada nema carine, zašto je nema, kada platite, a onda kukate što ste platili i tako u krug.
Moj vam je savet da "ne čačakate mečku" i da malo smanjite doživljaj...
Ko razume, shvatiće.
 
O čemu vi raspravljate :(
Kada nema carine, zašto je nema, kada platite, a onda kukate što ste platili i tako u krug.
Moj vam je savet da "ne čačakate mečku" i da malo smanjite doživljaj...
Ko razume, shvatiće.
vala bas.. realno bi platio 30-40eur da je u maticnu zemlju porucio,a sad frka zbog 2 eura... aman ljudi, smanjite dozivljaj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Owim brate, dobro si i tih 148€ prezalio. [emoji23]

PS. Javi kad stigne, ja vec gajbu pripremio. [emoji482] [emoji12] [emoji1]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
O čemu vi raspravljate :(
Kada nema carine, zašto je nema, kada platite, a onda kukate što ste platili i tako u krug.
Moj vam je savet da "ne čačakate mečku" i da malo smanjite doživljaj...
Ko razume, shvatiće.

+1

obeleh od skretanja pažnje na ovo o čemu ti govoriš...
 
+1

Послато са KING 7S уз помоћ Тапатока
 
Owim brate, dobro si i tih 148€ prezalio. [emoji23]

PS. Javi kad stigne, ja vec gajbu pripremio. [emoji482] [emoji12] [emoji1]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Potpuno pogrešno sam shvaćen.
Izneo činjenice za druge koji poručuju. Ni vise, ni manje od toga.
Ako nije jasno što je 148€ a ne 152€ ili 252€, onda je tesko razumeti da nije bas cool da neko drugi plaća carinu za vas, ako je limit 150€.

BTW, niko se nije oglasio, da li moj citirani treking ukljucuje i carinski pregled, iako to nigde ne pise? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Carinski pregled se placa 4€... Postar kada donese paket ostavi papir na kojem je navedeno tacno sta se placa...
Prvi put cujem da je neko platio 2€...
 
Klepio te drug euro, priznaj samom sebi i pičimo :)
1€ je dostava pisma (paket-pisma) i to uzima express pošta. Niko se ne buni jer svašta prolazi i preko 150€ bez carine i poreza. Klasični paket je 4€ po istom (zakonski sumnjivom) osnovu kao nadoknada pošti. 2€ nikad čuo

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ajde bre, dosta više :d , počeće da carine i male pakete (telefone)... :eyebrows:
Plati pa klati, nema drugo ;)
 
Koristite opcije narudžbe preko CG dok još možete... Neće još dugo biti limit od 150€. p.s. Da, radim u CG carini :D
Postoji opcija da naplate 4€ (mnogo manji broj slučajeva) ili 1€ (što se manje više uvijek dešava). E da, bez otvaranja ne mogu da znaju koliko telefon vrijedi :d

Ali, kako da vam kažem, ne čačkajte mečku ;)

TT
 
Poslednja izmena:
Nijedan od mojih telefona koje sam naručio preko CG nije otvaran.
Treking pokazuje da je odmah nakon prispeća u Izmeničnu poštu (u roku od par sati, ali istog dana) prosleđen u regularnu CG poštu i odatle na isporuku/preuzimanje.
P.S. Nikada mi ništa nije naplaćeno :d (pakete je preuzimao drugarov kum i nikada ništa nije rekao da treba da mu platim :D )
 
Sada od prvog statusa na posta cg tracking-u do isporuke na adresu prodje nekih 3-5 dana... Nerado (i sve teže) daju pošiljku direktno u pošti i mora da se sačeka isporuka na adresu i uvijek se naplati 1€ ;)

Neće niko u CG da pominje i da se cima zbog 1€ ali da znaš da si mu dužan piće kad odeš u CG :D

TT
 
pa nece, Mojtenegrini jesu lafovi.. nema price.. nece se mijenjati limit 150 eur, otkud to sada??? pa nije skoro usvojen taj zakon o vecem limitu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Samo iz prve ruke prenosim razmišljanja ;)
Ukratko, uživajte dok traje, a možda i potraje, ali ako CG planira u EU to će morati da ukine ;) :(
 
Meni je telefon od 26. na CG pošti, to bi značilo da bi mogao da bude isporučen do petka? Uknapirao sam da sam tu u Podgorici, u pitanju je poklon za brata koji ne zna da će dobiti, pa bih volio da stigne dok sam prisutan...
 
Stigao je danas SMS od pošte da može da se preuzme pošiljka. :D Ovo nisam čuo dosad, nisu ni na kakav drugi način javili, pazite da date dobar broj telefona pri kupovini na CG adresu...
 
Nazad
Vrh Dno