Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Narucio bih veoma rado i ja na adresu rođaka u CG, ali prelazi cenu od 150€ na koju se ne plaćaju carina i porez :(
 
Na mom telefonu (paketu) je stajala nalepnica MP4 plejer i pisalo je GIFT :d i nije ni otvaran. Insistirao sam od prodavca na napise realnu cenu aćso je on i potvrdio, ali avaj...

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
2GB RAMa ne utice na lagovanje. Druge stvari dovode do toga...

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Hvala na odgovoru. :) Nisam imao prilike ni sa Xiaomijem da se sretnem. Vidim da ima slabije specifikacije od Power-a, 2gb rama, pa me zanima ili li kod njega problema sa lagovima i tako to?
Probaj Xiaomi Redmi 3 pro, iako ima isti procesor, ram je veći - 3gb, duplo veću internu memoriju, a imaš i fingerprint skener :)
 
Ne znam sto bi uzimao neki tel od nekog anonimnog proizvodjaca kad P10 5,5 "FHD 3GB RAM-a imas na kolko oces telefona i to po ceni manjoj od 230$ kolko kosta taj. Gledao sam spec i nisam nasao nista posebno sto ga izdvaja od konkurencije. Jedino mozda ako ti se bas svidja dizajn...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ne znam sto bi uzimao neki tel od nekog anonimnog proizvodjaca kad P10 5,5 "FHD 3GB RAM-a imas na kolko oces telefona i to po ceni manjoj od 230$ kolko kosta taj. Gledao sam spec i nisam nasao nista posebno sto ga izdvaja od konkurencije. Jedino mozda ako ti se bas svidja dizajn...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Ako je namenjeno meni, na pr. kamera je 20,7 MP a cena oko 180 $.
Pozdrav
 
Videh kod drugara na sveze ukljucenom Redmi Note 3 3/32 stanje memorije koje me je malo iznenadilo. Od 3GB ostalo samo 1,5GB nakon podizanja sistema. Mnoooogoooo bash memorije poruckano ako se ne varam ?!

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Napisao sam Redmi 3 Pro, ne Redmi Note 3 Pro ;) dakle isti je model kao i Redmi 3, samo što ima jači ram i internu memoriju, kao i fingerprint scanner :)
Moja greška



Videh kod drugara na sveze ukljucenom Redmi Note 3 3/32 stanje memorije koje me je malo iznenadilo. Od 3GB ostalo samo 1,5GB nakon podizanja sistema. Mnoooogoooo bash memorije poruckano ako se ne varam ?!

Sent from mTalk @ L640 LTE

Prazan ram na androidu ničemu ne služi
 
Poslednja izmena:
Videh kod drugara na sveze ukljucenom Redmi Note 3 3/32 stanje memorije koje me je malo iznenadilo. Od 3GB ostalo samo 1,5GB nakon podizanja sistema. Mnoooogoooo bash memorije poruckano ako se ne varam ?!

Sent from mTalk @ L640 LTE

Koji rom? Ako je kinez pun bloat-a...nista cudno :D
 
Ma joOok. Tu sam se i ja iznenadio. Od kineskih app imao je samo Baidu i jos 2 kojima nisam zapamtio ime. Rom je Global varijanta (za divno cudo). Imao je sve Google servise...

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
MTK ili SD verzija, tj.obican ili pro? Za MTK nema zvanican Global, nego samo "custom global"...Kineski nema google servise...

Sent from my Redmi Note 3
 
Imam jedno pitanje za ljude koji malo bolje prate ovu temu od mene.
Da li su MTK verzije "International" sa svim Google servisima ili su kineske pa je upucavan custom ROM da bi G servisi bili dostupni?

Za SD verziju sam citao da je po def. international, bez kineskih gluposti.
 
MTK ima samo zvanican China rom i taj ROM nema Google servise...Imas custom ROM-ove, kao sto je npr. Xiaomi.eu...to je taj China rom, preradjen...izbacene kineske gluposti, ubacena podrska za jezike i imas Google servise.Ima tu raznih jos ROM-ova, ok je zajedica...

Sent from my Redmi Note 3
 
Hvala ti druze na informaciji.
 
Napisao sam Redmi 3 Pro, ne Redmi Note 3 Pro ;) dakle isti je model kao i Redmi 3, samo što ima jači ram i internu memoriju, kao i fingerprint scanner :)

Jbt koliko ima ovih modela, na kraju sam poceo da mesam Xiaomi i Meizu telefone. o_O

Gde se najvise isplati uzeti ovaj model? Vidim da ga ima na Aliju za 140e. Nikada nisam narucivao nista skuplje od 10 dolara odatle, koliko bi mi izasle carina i PDV? Dok sam trazio nesto o Ulefone Poweru ovde, video sam da na nekim sajtovima ima dodatna doplata za osiguranje od carine? Sta biste u ovom slucaju preporucili? Hvala. :)
 
Winglet Za kvalitet slika, kod kamere nije najbitniji broj MP.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ma joOok. Tu sam se i ja iznenadio. Od kineskih app imao je samo Baidu i jos 2 kojima nisam zapamtio ime. Rom je Global varijanta (za divno cudo). Imao je sve Google servise...

Sent from mTalk @ L640 LTE
To što mu je tako zauzet RAM je dobra stvar, ne loša. Znači da ima mnogo više aplikacija, podešavanja i keša učitanih već i kada klikne brže mu se sve učitava, manje troši baterija nego da pokreće nanovo itd. Idući put uzmi i vidi koči li mu telefon i smeta li mu što toliko aktivnog rama. Ima preko giga slobodno, povrh svega

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Zar jos ima ljudi koji smatraju da je kod Androida pozitivno kad ima puno slobodnog ram-a

Poslano sa mog Z9MAX koristeći Tapatalk
 
To što mu je tako zauzet RAM je dobra stvar, ne loša. Znači da ima mnogo više aplikacija, podešavanja i keša učitanih već i kada klikne brže mu se sve učitava, manje troši baterija nego da pokreće nanovo itd. Idući put uzmi i vidi koči li mu telefon i smeta li mu što toliko aktivnog rama. Ima preko giga slobodno, povrh svega

Sent from my x600 using Tapatalk
Od aplikacija koje se non stop koriste (a drugaru potrebne) fon nije podigao nijednu.
Baš mi je žao što ne uradih ss zauzeća ram-a i keširanih procesa u trenutku, nakon, podizanja sistema :(
Kako god. Poenta je u tome da me je začudilo toliko opterećenje ram-a nakon uključenja fona a bez da je bilo šta pokrenuto osim samog sistema...
 
Poslednja izmena:
Od aplikacija koje se non stop koriste (a drugaru potrebne) fon nije podigao nijednu.
Baš mi je žao što ne uradih ss zauzeća ram-a i keširanih procesa u trenutku, nakon, podizanja sistema :(
Kako god. Poenta je u tome da me je začudilo toliko opterećenje ram-a nakon uključenja fona a bez da je bilo šta pokrenuto osim samog sistema...
Objasnise ljudi vec da je to tako u redu.
A fon i nece podici aplikacije ako tako nije podeseno, cak sta vise, uklonice ih.
 
Videh kod drugara na sveze ukljucenom Redmi Note 3 3/32 stanje memorije koje me je malo iznenadilo. Od 3GB ostalo samo 1,5GB nakon podizanja sistema. Mnoooogoooo bash memorije poruckano ako se ne varam ?!

Sent from mTalk @ L640 LTE
nema to veze, MIUI jede malo vise ram-a ali je zato vjerovatno najbolje optimiziran kineski OS.. kad je takav slucaj onda je i 2GB dovoljno za normalan rad posto si android od verzije 4.4 cini mi se sam optimizira ram, tj. pali i gasi si aplikacije po potrebi.. Zato je recimo najgore stalno gasit apk koje se redovno koriste jer ih onda sustav mora svaki put na novo ocitavat i pokretat sta drasticno jede bateriju.. tako da kolicina ram-a nije mjerilo dali je telefon dobar ili ne, ima veze ali kod bolje optimiziranih systema i ne toliko.. :)
Edit: uopce nisam skuzio da ste na ovoj stranici vec objasnili @bakara i @fudimenti :)
ali dobro ponavljanje je majka uspjeha.. hahah
from my x500
 
Poslednja izmena:
Forum zato i sluzi. Da se debatuje i pomazemo 1ni 2gima.
Ok. Znaciii, zauzece RAMa od 50% po difoltu je ok stvar. Nisam bio, bas, upucen u to, do detalja, ali mi je sada jasnije.
Tnx

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Forum zato i sluzi. Da se debatuje i pomazemo 1ni 2gima.
Ok. Znaciii, zauzece RAMa od 50% po difoltu je ok stvar. Nisam bio, bas, upucen u to, do detalja, ali mi je sada jasnije.
Tnx

Sent from mTalk @ L640 LTE
ovisi od systema do systema, MIUI je kao sta sam napisao dosta "tezak" dok recimo cisti android (AOSP) nebi sigurno toliko zauzimao ali je zato kako da to kazem "siromasan".. zato kad se kupuje kineze treba pratit dali imaju podrsku developera i maticne firme tako da se mozebitni nedostaci systema ispravljaju u hodu..

from my x500
 
Nazad
Vrh Dno