Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Hardverski nije nikakav problem. Snimanje zvuka preko dve aplikacije radi savršeno, problem je samo kada zovem pozive. Čuje se kao da mumlam. Da li ima neko ideju kako to da rešim?
 
Isao si sve po zakonu? Nisi preuzeo paket,pisao zalbeni postupak platio taksu?
Da, sve po redu, platio taksu, napisao zalbu i vratio na ponovni postupak... zalbeni rok je 60 dana
Problem je sto se oni nicega ne pridrzavaju pa su odavno probili zalbeni rok i boli ih briga.
 
Ma klasika kod nas. Meni su prošle godine vratili paket iako sam predao zalbeni postupak. Od njih možeš svašta da očekuješ.
 
Hardverski nije nikakav problem. Snimanje zvuka preko dve aplikacije radi savršeno, problem je samo kada zovem pozive. Čuje se kao da mumlam. Da li ima neko ideju kako to da rešim?
Naravno da radi normalno kada snimaš, jer tada radi samo jedan (glavni) mikrofon. Kod tebe je problem u sekundarnom mikrofonu za poništavanje šuma. Proveri da možda slučajno ne prekrivaš neku rupicu rukom u toku razgovora (taj mikrofon se obično nalazi na zadnjoj strani kod kamere ili u gornjem delu telefona).
Gde se nalaze te opcije?
Nekada su te opcije dostupne, a nekad nisu. Proveri u podešavanjima Dialer aplikacije, kao i u podešavanjima u toku rszgovora. Opcija se mahom zove "noise cancelling".
 
Naravno da radi normalno kada snimaš, jer tada radi samo jedan (glavni) mikrofon. Kod tebe je problem u sekundarnom mikrofonu za poništavanje šuma. Proveri da možda slučajno ne prekrivaš neku rupicu rukom u toku razgovora (taj mikrofon se obično nalazi na zadnjoj strani kod kamere ili u gornjem delu telefona).

Nekada su te opcije dostupne, a nekad nisu. Proveri u podešavanjima Dialer aplikacije, kao i u podešavanjima u toku rszgovora. Opcija se mahom zove "noise cancelling".

Trebalo da ima u build.prop fajlu da moze da se izmeni i stavi opcija da samo radi jedan mikrofon tj. glavni, treba samo malo proguglati o tome...
 
Ljudi, jel' neko ima iskustva sa Hope-Team ShenZhen Electronic Technology Co.,LTD prodavnicom na AliExpresu? Narucio sam od njih P8000 jos 25. 08. (http://www.aliexpress.com/snapshot/6858591370.html?orderId=68912324009366) i posle par dana su ga kao poslali i dobio sam shipping code... Taj shipping code se jos uvek ne moze trackovati. Citam medju feedback-ovima drugih kupaca da prodavnica daje pogresne tracking brojeve da bi dobili na vremenu... Da li je jos neko ovde imao takvih iskustava?
 
Ne uzbuđuj se.
Pogledaj na OVOM sajtu da li je fon stigao u Singapur ili odakle, već, treba da krene. Po tome ćeš znati da li lažu ili ne.
Ja sam, tako, naručio fon na Pandi i vidim da se status fona nije menjao 15 dana, od kada sam dobio tracking number.
Kontaktirao sam Pandu i oni mi rekoše da su poslali ali da ne znaju šta se u SGu dešava. Možda je neki nacionalni praznik ili slično...
Posle2-3 dana od mog interesovanja fon je krenuo prema BGu.
Tako da pročešljaš na linku šta se dešava i polako samo.
"Strpljen-spašen" kaže narodna :)
 
"Strpljen-spašen" kaže narodna :)

Deset puta po - 10200 GPC BEOGRAD Otprema ,ne racunajuci vikende.
"Strpljen spasen" :(
Uzas i katastrofa sta tamo "rade" na carini, bruka i sramota... "rade" sta im se hoce, nazalost.
I sta sad, trebao sam otputujem na odmor u selo na nedelju dana, a ne smem jer doticna "gospoda" ne mogu da odrade moj paket dve i kusur nedelje i moram da cekam, cekam i cekam.
Sta bi bilo da sam trebao negde u inostranstvo da odem i recimo da sam rezervisao autobusku ili avionsku kartu?
ps: nisam jedini jer znam jos neke koji isto tako cekaju, a nekome je jos i ranije usao paket u srbiju.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    152 KB · Pregleda: 306
Poslednja izmena:
Deset puta po - 10200 GPC BEOGRAD Otprema ,ne racunajuci vikende.
"Strpljen spasen" :(
Uzas i katastrofa sta tamo "rade" na carini, bruka i sramota... "rade" sta im se hoce, nazalost.
I sta sad, trebao sam otputujem na odmor u selo na nedelju dana, a ne smem jer doticna "gospoda" ne mogu da odrade moj paket dve i kusur nedelje i moram da cekam, cekam i cekam.
Sta bi bilo da sam trebao negde u inostranstvo da odem i recimo da sam rezervisao autobusku ili avionsku kartu?
ps: nisam jedini jer znam jos neke koji isto tako cekaju, a nekome je jos i ranije usao paket u srbiju.

Ironija je da nam paketi provedu više vremena na carini nego na putu preko pola sveta.
 
Ne uzbuđuj se.
Pogledaj na OVOM sajtu da li je fon stigao u Singapur ili odakle, već, treba da krene. Po tome ćeš znati da li lažu ili ne.
Ja sam, tako, naručio fon na Pandi i vidim da se status fona nije menjao 15 dana, od kada sam dobio tracking number.
Kontaktirao sam Pandu i oni mi rekoše da su poslali ali da ne znaju šta se u SGu dešava. Možda je neki nacionalni praznik ili slično...
Posle2-3 dana od mog interesovanja fon je krenuo prema BGu.
Tako da pročešljaš na linku šta se dešava i polako samo.
"Strpljen-spašen" kaže narodna :)
Kamo lepo srece da si u pravu... Kao sto rekoh, ni na sajtu Singapurske poste se paket ne moze pratiti i kaze da broj ne postoji, a proslo je nedelju dana... Napao sam prodavca i kaze da telefon nisu ni poslali i da ne znaju kada ce posto ga tesko nabavljaju... Nervira me sto moram da otvaram dispute, a uzeo sam ga na popustu 25.08. za 150$... Neka bude nekom za nauk da ni >10000 prodaja ne garantuje sigurnog prodavca. Prodavnica je Hope-Team ShenZhen Electronic Technology Co.,LTD
 
Quad band sam spomenuo za 2g mreže, a to znači globalnu pokrivenost za gsm, povodom toga niko nije spominjao 3g. za 3g sam spomenuo da su počeli i kod nas da koriste 900MHz. Quadband nema apsolutno nikakve veze sa 3g mrežama. Znači za 3g kod nas mu treba 2100MHz i 900Mhz (ova druga je manje zastupljena). Za 4G kod nas je potrebna frekvencija 1800Mhz ivnajavljuju da će se koristiti i 800Mhz u budućnosti.

Stigli mi Umi Iron i P8000 jutros carina prava sitnica 12500 din. . .nek nam živi država :D na prvi utisak telefoni su čvrsti lepi na izgled. trenutno koristim Umi i dobro je ispoliran. Sam je povukao aplikacije koje sam imao na prethodnom telefonu što je retkost kod telefona, bar kineskih.

Na p8000 radi notifikacija/svetlo na tasterima iako su mi rekli da neće raditi, tako da je to plus.
Kako si zadovoljan sa Ironom? Jel ima nekih falinki :)
 
Kako si zadovoljan sa Ironom? Jel ima nekih falinki :)
Dobar je, kamere na oba su ok ali bi mogli malo da ih ispeglaju. Za sada nisam primetio neke veće probleme, probao sam sd karticu od 8gb radila je normalno, odradio update na 1.6 bez problema. Jedino neočekivano što se desilo je da se telefon sa 15% baterije isključio za manje od 5 min, ali sam ga napunio do kraja pa ćemo videti da li je do kalibracije baterije. Koristim hardverske dugmiće pa sam oslobodio deo ekrana, i ostale zezalice rade za sad. :-D
 
Kamo lepo srece da si u pravu... Kao sto rekoh, ni na sajtu Singapurske poste se paket ne moze pratiti i kaze da broj ne postoji, a proslo je nedelju dana... Napao sam prodavca i kaze da telefon nisu ni poslali i da ne znaju kada ce posto ga tesko nabavljaju... Nervira me sto moram da otvaram dispute, a uzeo sam ga na popustu 25.08. za 150$... Neka bude nekom za nauk da ni >10000 prodaja ne garantuje sigurnog prodavca. Prodavnica je Hope-Team ShenZhen Electronic Technology Co.,LTD
i ja sam porucio preko njih 25- tog dali su mi trackinng numbere za nl postu pre 3dana e sad je pitanje dal su poslali ili ne
 
NL pošta je posebno nezgodna jer tek kad pošiljka stigne u Holandiju može da se prati. Kod mene je to bilo posle 2 nedelje.
 
Dobar je, kamere na oba su ok ali bi mogli malo da ih ispeglaju. Za sada nisam primetio neke veće probleme, probao sam sd karticu od 8gb radila je normalno, odradio update na 1.6 bez problema. Jedino neočekivano što se desilo je da se telefon sa 15% baterije isključio za manje od 5 min, ali sam ga napunio do kraja pa ćemo videti da li je do kalibracije baterije. Koristim hardverske dugmiće pa sam oslobodio deo ekrana, i ostale zezalice rade za sad. :-D
A reci nam malo Umi Iron vs Elephone P8000, koji je ozbiljniji telefon tj. koji vise vredi za ulozen novac? Naravno po tvom nekom misljenju za ovo kratko vreme koristenja...
 
Jiayu matram odličnim proizvodjačem, i ako bih sada kupovao telefon, opet bih uzeo s3. Ipak, tu najavu za Android M bih uzeo sa debelom rezervom.

Mislim da su i za Jiayu s3 najavljivali da će biti prvi sa Android 5 (od kineskih proizvodjača valjda). Mislim da je to dovoljno obrazloženje zašto ne verujem u tu najavu.. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
zvanicno?
 
A reci nam malo Umi Iron vs Elephone P8000, koji je ozbiljniji telefon tj. koji vise vredi za ulozen novac? Naravno po tvom nekom misljenju za ovo kratko vreme koristenja...

Vrede oba telefona svaki dinar, ja trenutno koristim Iron, a bratu sam dao da malo terorise P8000, ako je bitna estetika onda definitivno Umi pošto je prelep, ako je baterija u pitanju onda p8000.

Takođe ako je nekom bitno da otg radi onda p8000 otpada. Manje više su isti i koliko sam skontao biće romova za oba, trenutno mi se čini da za iron češće peglaju softver i generalno oba pate od nekih sitnih bubica (bar koliko vidim na netu).

Android M je tu :)

Gde je?
 
Evo fona sa jako lepom cenom i 2G garancije, a od domaćeg disrtibutera Xiaomi Redmi Note 4G= 165€ !!!
 
Poslednja izmena:
Jel narucivao neko sa gearbest.com , kakva su iskustva? Prvenstveno oko vremena isporuke i mogucnost dogovora sa prodavcem oko slanja? I da, da li salju DHL-om?
 
Mali update povodom Irona, prvo punjenje baterije telefon je izgurao malo više od 1,5 dan, 4 sata i 45 min upaljenog ekrana, sat vremena razgovora, wifi u fulu a 3g povremeno.
 
Jel narucivao neko sa gearbest.com , kakva su iskustva? Prvenstveno oko vremena isporuke i mogucnost dogovora sa prodavcem oko slanja? I da, da li salju DHL-om?

Ja sam porucivao sa gearbesta,porucio sam sjcam 4000 i par smartwatch-ova,kamera je stigla do srbija za 5 dana i na carini bila 6 i kod mene bila za 12 dana(mislim da su slali holandskom postom),prvo sam porucio jedan sat pa nakon nekog vremena dva odjednom i satove su slali valjda svajcarskom postom i putovali su preko mesec dana do mene kuci.
Sto se tice pisanje i cetovanja veoma su ljubazni i odgovaraju cim pre,za DHL ne znam da li salju nisam gledao stvarno.
 
Nazad
Vrh Dno