Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Šta je sada najbolja kupovina za nekih 120€-130€? Poželjno je da ima 2gb rama i dobru bateriju...

Koje sve prodavnice imaju skladišta u EU? Poslao bih telefon u Sloveniju, da prođem bez carine.
 
Slabo ovde ljudi imaju saznanja o eu skladištima. U svakom slučaju, telefoni u eu skladištima su skuplji (osim nekoliko gastrabajtera. Mitar me preteče [emoji1] )

Što se tiče 2gb ram-a i te cene, čak i sa slanjem iz kine ćeš teško naći nešto da valja.
Ovako iz glave, najbliži toj ceni a da je solidan je zte v5 red bull, pa onda ide p6000 (ne valja verovotano mada se u to nisam lično uverio) i kasnije....još malo skuplji coolpad f1 kojo je stekao armiju poštovalaca ovde. Neka me neko ispravi ako sam ispustio neki model sa 2gb ram u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Ovaj lenovo k3 note deluje ozbiljno. Mada nije mi jasan onaj krug na poledjini ?
 
Zvučnik!?
 
Poklopac keramičkog zvučnika. To je model Teana i dođe 1000 yuana.
Standardni model je 900 yuana i ide u prodaju 01.04.
Mislim da će biti bolja kupovina od jiayu s3 a možda i od Meizu M1 (kamera?)
 
Moguce ,ali mu je softwer vanbracno dete lg ui i tw..
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kako bi trebao shvatiti ovo upozorenje sa dna stranice:
Notice:
If found quality problems please don't directly comment on the difference after the purchase,
or it will not be any after sale service.
Verovatno kineska usluga za uslugu varijanta - ti njima negativnu ocenu, oni tebi pomognu, ali juče :d.
Deluju mi najpristojnije od svih Ali prodavaca do sad, zato sam napisao da su ozbiljni. Šalju brzo, i provere telefon pre slanja, i pošalju fotografije telefona i paketa. To ranije niko nije radio od ostalih kod kojih sam kupovao.

Nego, Fantacy mi uopšte ne odgovara na poruke oko reklamacije, ima li gde da se naruči matična ploča za Hongmi? Toliki milioni prodatih telefona, a ja nigde ne mogu da iskopam ploču...
 
Nije "okrugli Lenovo logotip" nego okrugli zvučnik a model sa slike nije oko $145 već preko $160. Taj od $145 ima "normalnu" poleđinu. Nisu napisali najvažnije a to je da ima odlične audio specifikacije.

Mislim da je pogrešan i navod da samo jedan SIM slot podržava 4G. Koliko sam shvatio Kineze, baš su nahvalili Lemon K3 Note jer OBA slota podržavaju 3G i 4G mreže.
 
Poslednja izmena:
Što je najzanimljivije Fantacy nigde ne pominje garanciju. Ali nebitno, ima preko 30.000 ocena, sigurno može da obezbedi servis ukoliko ima nekih problema. Meni nebitno, kupovaću kod nekog drugog, a od ovog Hongmija sam se već oprostio. Ne javlja se Soko, ne znam kako je, i da li je on rešio reklamaciju sa svojim Hongmijem.

Ne javljam se jer nemam sta da javim.
Telefon je putovao tacno mesec dana do odredista. Za 7 dana je stigao na kinesku carinu a onda ga je carina i kineska posta jos 20 dana razvlacila do Shenzena. Znaci, nisu nasi toliko bas losi, ima i gorih.
Prodavac mi je odmah javio da su telefon primili i odmah sutradan prosledili na reklamaciju Xiaomi-u za koji nemam pojma da li im je u komsiluku ili na drugom kraju KIne. Cini mi se da su korektni jer su brzo odgovarali i sve vreme pratili tracking po broju koji sam im dao.
Uglavnom, sada cekam da im stigne nazad sredjen telefon ili racun za popravku ako utvrde da je moja krivica (mala jeste ali postoji i takva mogucnost).
Videcemo koliko ce to trajati i kakav ce rezultat biti na kraju.
 
Evo koju su mi poruku poslali danas iz FANTACY TECHNOLOGY
" Thank you for your order from us , and really sorry for that the customs return the package, we will get it about 1 week, but we already resend another one for you , the new tracking number is RS**********NL, we will also keep track the update news for you ,
Please contact us if you have any question

Thank you and have a good day

Please contact us if you have any question
Sorry again for the inconvinience and thank you for your understand "

Dal se stvarno desava da im carina vrati paket ili su mi uzeli pare a nisu imali telefon pa me sad malo lazu?
Inace porucio sam ga 27.02. dat mi je TN 06.03. i evo sad mi daju kao novi TN uz izvinjenje....
 
Sve informacije su izvučene iz GFXbench testa, nema drugih izvora.
 
Imam xiaomi redmi note prvi model3g.hteo sam da mu ubacim novi lollipop rom.jel postoji za njega i ako postoji jel ima negde link za rom i kako se ubacuje rom?hvala unaprec
 
Imam jedno pitanjce pa se nadam da će mi neko pomoći u odgovoru:

- Fon mi je primljen u ponedeljak 23. Marta na carinjenje.
Kada da, otprilike, očekujem završetak carine?
 
Jel ti pishe da je otishao na carinu, ili da je stigao?

Ako je definitivno stigao, ne secam se tacno, ali mislim da je meni stigao za 2 dana.

Ako si se preshao kao ja i pogreshno protumacio, odnosno, pisalo je da je tek otpremljen na carinu, meni je trebalo nekih nedelju dana da stigne (i josh par puta je u medjuvremenu pisalo otprema).
 
Od kad se pojavi na trekingu nase poste, treba mu jos 10-14 dana da stigne do tebe.
Najveci deo tog vremena provede cekajuci na carinjenje.
 
Od ponedeljka je krenula "otprema" i danas je četvrti dan sa statusom "otprema".
Možda ga sutra ocarine pa krene ka meni :d
 
Samo da se pohvalim, stigao mi je Jiayu S3.
Idem da čitam po xda-devs kako dalje. Nije mu loš ovaj KK, kao da ima malo problem da dohvati moju lokaciju. Ponešto je na kineskom ali podnošljivo. Iako volim da probam poneki rom i ostanem dugo na istom sad sam obećao sebi da ću probati da ostanem na kineskom. Ima neki update od 19. marta ali i to ću kasnije, ne znam koje su izmjene, slabije stojim sa mandarinskim.
Za sad sve ostalo radi kako treba, i to brzo. Inače dizajn je onako baš sveden i prosječan ali mi se to u stvari svidjelo.
 
Pa... ništa, u CG sam, kinez upisao $148 i prošlo bez.
 
Extra! :)
Jak dolar mnogo manje boli u takvoj situaciji. Kod nas kad zveknu carinu i prateće troškove, dobiješ želju da potpišeš ugovor sa operaterom! Haha :)
 
Jel bese meizu ima sad u nemackoj predstavnistvo ? Ako prodam mi4 razmisljam da uzmem m1 note
 
Nisam siguran cije je bilo, samo se secam da su cene bile tolike da sam naglo izgubio interesovanje. Mi4 je jaci telefon nego m1 note.
 
Vrh Dno