Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

pro kosta 107 dolara, videh danas...a obican je 80 ako se ne varam...ne znam samo da li je procesor jedina razlika...
 
Meni ne treba, samo šaljem info... Taj me telefon uopšte ne zanima...
 
Upravu si,nisam gledao skorije,bilo je reci da ce da kosta 120$,a sad sam video da je manje...
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam resio koji cu, Coolpad F1 je ocigledno najbolje resenje, iako je baterija znatno slabija nego na Lenovo-u (za koji kazu da ima losiji ekran od F1 i vidim da dosta ljudi prijavljuje problem sa slabim signalom, i skoro je nemoguce naci model sa 8GB ROM-a), i nasao sam ga povoljno na coolicool sajtu, nasao sam i kupon za doticni sajt, ali ili sam ja slep ili ne znam gde da ga upotrebim!?

P.S. Da li oni po kineskom obicaju sami lupaju vrednost, umanjenu, stavljaju tacnu vrednost ili je moguce dogovoriti se za vrednost, ne bih da mi lupe nesto tipa $30 pa da mi carina trazi fakturu i da puknem posle 6 soma dazbine, mislim da bi recimo $89 bilo manje sumnjivo, sta mislite?

P.P.S. Da li ide kod njih futrola uz telefon, ili bar folija, ili samo klot, da mozda potrazim drugde da kupim gde te stvari za par € vise dolaze uz telefon nego da posle ovde placam po 300-400 kinte + 500-600 kinte + postarinu za te stvari?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mislim da sam resio koji cu, Coolpad F1 je ocigledno najbolje resenje, iako je baterija znatno slabija nego na Lenovo-u (za koji kazu da ima losiji ekran od F1 i vidim da dosta ljudi prijavljuje problem sa slabim signalom, i skoro je nemoguce naci model sa 8GB ROM-a), i nasao sam ga povoljno na coolicool sajtu, nasao sam i kupon za doticni sajt, ali ili sam ja slep ili ne znam gde da ga upotrebim!?

P.S. Da li oni po kineskom obicaju sami lupaju vrednost, umanjenu, stavljaju tacnu vrednost ili je moguce dogovoriti se za vrednost, ne bih da mi lupe nesto tipa $30 pa da mi carina trazi fakturu i da puknem posle 6 soma dazbine, mislim da bi recimo $89 bilo manje sumnjivo, sta mislite?

P.P.S. Da li ide kod njih futrola uz telefon, ili bar folija, ili samo klot, da mozda potrazim drugde da kupim gde te stvari za par € vise dolaze uz telefon nego da posle ovde placam po 300-400 kinte + 500-600 kinte + postarinu za te stvari?
A sto ne uzmes Jiayu G4S? Ima isto sto i Coolpad F1, samo mnogo jacu bateriju :)
 
Sta god da napišeš carinu ćeš platiti oko 3200 din za f1 mora da imaju sada neki šablon jer meni je pisalo 60$, drugima nešto drugo i opet ta suma.Maske i sl ni meni nisu naplatili
 
Ako se, poput mene, pitate zašto vam kasni pošiljka iz Kine:

Merchants Face Delivery Delays from China Suppliers

Merchants are facing delays in shipments from China that are going through Hong Kong. The issue is impacting some sellers as they source inventory for the holiday shopping season, though EcommerceBytes has yet to determine the scale of the problem.

Suppliers in China are telling merchants there was a corruption scandal involving jewelry-smuggling in Shenzhen Huanggang recently, followed by customs officers in Man Kam seizing 2 tons of counterfeit currency last week.

As a result, suppliers are reporting, Hong Kong customs is checking a greater percentage of shipments before allowing them to leave the country.

One small business that imports items from China on a bi-weekly basis using DHL said he's getting reports of "Customs Clearance Delays" on the latest shipment. He received the following email from his supplier:

There's a very serious jewelry smuggling case found in Shenzhen port recently, 300 people involved in corruption, and almost at the same time in another customs, 2 tons of counterfeit money were found.

As result of these 2 serious cases, all the customs are very strictly, they inspect the goods extremely carefully, so the recent express declaration of export goods has been seriously delayed, especially for the goods that shipped from Hong Kong via DHL, FEDEX, UPS, TNT.

This problem happens on every package, we are also very worried about it, we have many packages that are held on customs. We can only wait.

For the future shipment, we will have to use other local express company (like Hangzhou FedEx, Guangzhou UPS), they have directly flight to US, no need to go through Hong Kong port, and these customs will be not so strictly.

It's a very bad news for us. We will keep checking on this shipment.

Another reader who reported the problem to us wrote, "Customs is checking 90%+ of vehicles....entering the DHL facility. Affected buyers will see only the tracking event Shipment Information Received and may think they are being scammed by their suppliers. They are not. It's a legit issue for suppliers and there isn't anything they can do."

The seller said he expects the problem will be further exacerbated because of the National Golden Week holiday. "Oct 1-7 is a 7 day national holiday in China....So, once this clears up....boom....7 more days of supply shortage," he said.
 
Ma stignu one brzo iz Kine al onda na carini budu duze nego sto su provele u putu.
 
Ja znam o čemu pišem. Telefon mi stoji na njihovoj izlaznoj carini već 8.dan.

Drugo, kineski snabdevač jednog ecommerce sajta na kome ja radim order processing je takođe obavestio vlasnika da postoje velika kašnjenja na kineskoj carini.
 
E krastavac sad ce stvari umesto mesec dana putovati dva meseca. A ako salju kineskom postom? Ili preko Singapura?
 
Ja znam o čemu pišem. Telefon mi stoji na njihovoj izlaznoj carini već 8.dan.

Drugo, kineski snabdevač jednog ecommerce sajta na kome ja radim order processing je takođe obavestio vlasnika da postoje velika kašnjenja na kineskoj carini.

ma lako ćemo sa kinom, ali šta ćemo sa našom carinom, tamo je raspad sistema...pošiljke se krčkaju danima i nedeljama....
 
I meni stoji neki mediabox i jos neke gluposti evo vec 6i dan. Status Collection, RS. Lokacija Senzen :)

2014-09-21 19:39, 广商国际小包, 收寄局收寄, 塞尔维亚, Collection, RS
 
Poslednja izmena:
u hong kongu su inače i neki politički protesti tako da je verovatno sve pomalo uticalo na situaciju...a inače je u kini nacionalni praznik od 27 septembra do 5 oktobra, ništa ne radi do tada, tek od 6 oktobra počinje slanje ponovo...nije sad baš trenutak za naručivanje, sačekajte malo...
 
Poslednja izmena:
Narucio bih jedan telefon do 5", da ima 1 gigu rama, od jedno 100-150 evra, ostalo nije toliko bitno. Pa me interesuje sa kog sajta je najsigurnije naruciti? I ako neko ima preporuku za neki model posto ja nista ne znam o tim kineskim markama?
 
Sa kog sajta ga naruciti? I da li ce raditi na 3G mrezama kod nas?
 
Postoji poseban poforum Gde da kupim i STA da kupim.
 
Jedno pitanje za poznavaoce: kad na singpost stoji status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Da li to znači da su oni primili nalog za pošiljku ali je još fizički nisu ni preuzeli od pošiljaoca?
 
Jedno pitanje za poznavaoce: kad na singpost stoji status "Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)"

Da li to znači da su oni primili nalog za pošiljku ali je još fizički nisu ni preuzeli od pošiljaoca?

da.
promenice se u "dispatched to overseas" kada krene avionom prema nama.
ovo moze stajati i preko nedelju dana, ali najcesce je oko dan-dva.
neko je pricao da posiljke krecu cetvrtkom ili sredom, ali mogu da potvrdim da su mi neke posiljke kretale drugim danima, tako da to nije tacno.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo stoji od 19.septembra još...

anyway, hvala na odgovoru
 
ako je to nešto što ide holandskom poštom stajaće ti tako sve dok ne stigne u holandiju...
 
Meni ovo stoji od 19.septembra još...

anyway, hvala na odgovoru
meni od 12 og a imam dvije narudzbe,ko zna dje je to zavrsilo.china post air mail salje shenzen>peking>beograd >pg a singapore post shenzen>hong kong >singapur to znam iz trakinga ,cuo sam da ide preko indije za evropu,ko ce im ga znat...
 
Nazad
Vrh Dno