Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Videh to, ali mi je na strani proizvoda stajao red počevši od Vise pa nadalje, al to je izgleda vezano za PP sve. Ništa, onda je aliexpress i fantacy.

Naručiš F1 na fantacyiju. Sad da vidimo koliko će mu trebati da stigne :)

Kako se prate pošiljke pomoću onog koda? :S:
 
Poslednja izmena:
Videh to, ali mi je na strani proizvoda stajao red počevši od Vise pa nadalje, al to je izgleda vezano za PP sve. Ništa, onda je aliexpress i fantacy.

Naručiš F1 na fantacyiju. Sad da vidimo koliko će mu trebati da stigne :)

Kako se prate pošiljke pomoću onog koda? :S:

Pa kada posalju telefon posalju ti broj za pracenje i pratis na 17track.net pa kada dodje kod nas na sajtu poste.
 
OK, hvala.

Koje bi mi slušalice preporučili da ima da se uzmu na aliju ili slično?
 
xiaomi pistons.
jedini problem je sto pistons 2, koje su bolje, nema u normalnim bojama. samo zlatna i srebrna. 1 ima u crnoj i beloj i ok su skroz. 1 su 10-12$, a 2 su 22-25$.
 
Prosle nedelje mi je stigao Onda v975w. Tablet je odlican.
 
Ljudi, treba mi pomoc... Naime, crkao mi je touch na Coolpad 7320. Jutros sam primetio tzv. "ghost touch" i primetio sam da mi touch ne reaguje na odredjenim delovima. Istestirao sam ga i rezuktat je ovo:

ce574429166b05c74dad664551c27cc5.jpg


ae626dea21851cba9ce99b3dbd91b4f8.jpg


Sto je najgore, jutros polje koje ne radi nije bilo toliko siroko kao veceras, a i povremeno je radilo, sto bi znacilo da je sve gore i gore. E sada, moguci uzroci su:
1) Drzim telefon u zadnjem dzepu (kao inace i svaki od '99. godine), pa sam moguce nagnjecio ekran i uzrokovao da rikne
2) Klinac ga je malo zvakao pre neki dan, pa je moguce da je vlaga usla i napravila neku pometnju.
3) Touch crkao sam od sebe

E sada, malo sam istrazivao i naleteo sam na neke savete kao na primer:

http://www.droidforums.net/threads/touch-screen-ghosting-unresponsive-read-this.74691/

http://m.instructables.com/id/How-to-Save-a-Wet-Cell-Phone/step4/Method-2-Freeze-It/

Pokusao sam da ga stavim u zamrzivac 20tak minuta i kada sam ga izvadio, touch je stvarno radio (ili sam se ja samo istripovao). Kada sam obrisao vodu od kondenzacije, opet nije radio.

E sada, ja shvatam da je najverovatnije stvarno crkao touch, ali ipak gajim nadu da ce nekim cudom da proradi, pa sada pitam vas, dobre ljude, da li je neko imao slicnih problema, pa da podeli svoje iskustvo sa mnom.

Takodje me zanima, da li je neko pokusao reklamaciju za telefon kupljen preko AliExpresa i kako izgleda ta procedura...

Unapred hvala na bilo kakvim informacijama i da Bog da vam oci svetle bile!
 
Prvo probaj da li u nekom domaćem servisu mogu da reše problem.

Ako ne mogu a telefon je u garantnom roku od godinu dana, vrati ga u Kinu na reklamaciju. Problem je što je moguće da je u pitanju fizički kvar, pa ćeš morati da platiš zamenu touch-a.

Da bi izbegao duplo carinjenje od strane naše carine prilikom povratka, moraćeš malo da se iscimaš (pogledaj moje iskustvo u onoj drugoj temi o kineskim telefonima). Ako budeš plaćao servisiranje, znaj da će ti carina naplatiti carinu i pdv na uslugu servisiranja (to su mi rekli).
 
Ako je neko narucivao skorije preko Aliexpress-a,preko singapurske poste,da li su i kod vas nesto usporili sa isporukom u poslednje vreme,evo vec vise od nedelju dana mi stoji "Despatched to overseas",a prosek je nekih 3 dana koliko sam upucen? :)
Sorry za mali offtopic...
 
Ja sam skoro naručivao meni i kevi preko SG pošte, status "dispatched to overseas" je stajao 7-8 dana.
 
Prvo da zahvalim svima vama koji ste aktivni na ovoj korisnoj temi i koji ste mi pomogli da se odlucim koji mob. iz Kine naruciti.
Juce mi je stigao Asus Zenfone 5 verzija 2.0GHz 2GB/16GB i slusalice Xiaomi Piston (one jeftinije, bele). Dobio sam i poklon silikonsku, providnu masku. Telefon i slusalice su me kostale 190 dolara.
Da bih umanjio troskove, narucio sam sve to na Crnu Goru (imam familiju tamo, pa su mi oni prosledili za BG).
U CG se ne placa carina i pdv do iznosa 150 evra. Zadovoljan sam telefonom, koji stvarno lepo izgleda, fluidno radi. Baterija je malo slabija i duze od dana, tesko moze izdrzati.
Ziveli.
 
Ovaj, kupio sam ovaj coolpad na aliju preko fantacy prodavnice, i cena bi trebalo da je 135e (sa futrolom), ali mi na intesinom sajtu piše da je skinuto 142e. Koja je fora sa tim?
 
Yup, to je neka rezervacija, naknadno ti vrate razliku.

Mada Intezu u globalu izbegavam za bilo kakve bankarske usluge - najveće provizije i najgori kurs
 
Naredne dve slike sam nazvao: "Ocajnicka vremena zahtevaju ocajnicke mere!" i "Sreca prati hrabre!"

f41b1e5116e111f7177ee9ff62a5de08.jpg


3eb1bea7980e93f5c5c141ffbd3a1adc.jpg


Naime, posto me je jako nerviralo to sto mi je touch prestao raditi, odlucio sam da pokusam par stvari koje sam procitao na netu pre nego sto posaljem telefon za Kinu.

Naime, posto sam sumnjao da je vlaga uzrok prestanka touch-a, a sunca sinoc oko 23h bas i nije bilo, odlucio sam da istestiram isusivanje telefona metodom "bacicu ga u rernu, pa ako rikne skroz, neka rikne skroz". Zagrejao sam rernu na nekih 50C i ubacio telefon nekih 20tak minuta unutra (naravno prvo sam povadio bateriju, kartice itd). Posle toga sam ga izvadio napolje i cekao da se o'ladi. Slike gore su rezultat.

Eto pa ako se neko, nedobog, nadje u istom problemu, neka mu moj post bude u pomoci
 
Rispekt, al mozda si mogao probati prvo pirinac metodu :D
 
Za pirinac metodu treba sunce i vreme... U trenutku kada me je pokvareni touch jako nervirao, nisam imao nijedan od potrebnih elemenata. :D
 
Danas sam dobio f1 coolpad i prvi utisak je odlican,softver je 4.2.2 036 na njemu.Carina je naplatila oko 3200 din iako je deklarisano na 60$.Oba slota za sim kartice su za micro te zna li neko za 064 koji je postupak zamene?
 
Odes u poslovnicu njihovu da ti iseku zamene ili sta vec :)
 
Najlakse je da je samo iseces a to mozes i sam makazama. Ako se zeznes odes i trazis drugu;)
 
Ja ću prvo da pitam u poslovnici, i tako idem da potpišem za box2.
 
U poslovnici takođe seku kartice i to naplate 200 dinara... Bar je tako za 064... Tako da vidite jel ćete da sečete sami za 0 dinara, ili oni za 200:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno