Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Jel postoji neki sajt ili slika/grafikon gde su uporedjeni svi ovi procesori (CPU i GPU) po snazi za telefone/tablete/multimedijalne-uredjaje?
 
Sad cekamo test Meizu-a, tj. test novog MTK-a!
@nemanja123, probaj da izguglas, verovatno ces naci. :)
 
taj mtk je "bulja" :)

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/mobile-chipsets/smartphone/mt6795/

ovaj se ceka :)

http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/mobile-chipsets/smartphone/mt6595/
malo sa njihovog sajta o 6595

edit:

http://androidcommunity.com/meizu-m...mt6595-octa-processor-and-flyme-4-0-20140902/

mnogo je lepsi na ovim slikama. ali sto se frljaju sa rezolucijom kao iphone(1920 x 1152 resolution (418 ppi) – boosted with 1100:1 contrast ratio and 500 cd/m² brightness.)

edit2:

An increase in volume and richer deeper bass are thanks to the use of a second generation NXP Smart PS audio processor. Audio from the Smart PA chip flows through an all new speaker design resulting in a 13% improvement in sound performance. The revolutionary new audio systems embedded algorithms improves audio output real-time. Music, audio and phone calls have never been clearer.

http://www.meizu.com/en/products/mx4fun.html detalji sa oficijalne stranice

True eight cores CPU(MediaTek 6595, Meizu customized version)
A17 2.2GHz x 4 + A7 1.7GHz x 4 (8 cores can be turned on simultaneously)
PowerVR G6200 GPU, four cores 600MHz
2GB dual-channel LPDDR3 memory, 933MHz

nesto o kameri.
Five-element lens, F/2.2 aperture
0.3s AF motor, burst mode up to 25 photos per second
Lens-protective Corning® Gorilla® Glass3
Nightlight stabilization (ISP built-in multiframe noise reduction stabilization)
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]7bUDrtPiio0[/YOUTUBE]

oko 7min klipa.. Sta je sa refresh rejtom na amoledu ? :)

The 16GB model costs CNY 1,799 (€225), the 32GB goes for CNY 1,999 (€250), while the 64GB variant will set you back CNY 2,399 (€300). There is no word on the global availability as of yet.
 
Poslednja izmena:
A bre ovaj Pandawill raspad sistema... samo da čujem još nekoga ovde da ga preporuči :mad:

Odobrili mi zamenu za Newmana, ja kažem hoću Oneplus One 16gb, kažu out of stock.

Kažem hoću Lenovo K910e Vibe z - opet out of stock. Na kraju ću prežaliti plaćenih 50€ carine i tražiti im refund.
 
Vec duze vreme se razmiljam da uzmem neki od ovih telefona sa kineskog trzista, pa bi mi dobro dosla vasa pomoc i sugestija.

Konkretno sam zainteresovan za Xioami Redmi Note ili ako ima neki jos bolji u tom cenovnom rangu da mi preporucite?

I da li neko ima iskustva sa narucivanjem ovakve robe sa eBay-a, posto sam ja uglavnom kupovao garderobu i sitnu elektroniku bez placanja carine?
 
Evo ja sam 15 minuta upravo razmišljao da li da uzmem Redmi Note, ali nije mi se nikako dopao. Prvo mi se izgled ne sviđa uopšte (preveliki prostor ispod ekrana), drugo - ima samo 16gb ROM-a i treće - ima 720p rezoluciju.

Zopo 998 - nije loš dizajn, a i pogledao sam nekoliko recenzija, svi ga hvale.
 
Dobar je ovaj Zopo, cini mi se da ima bolji ekran i za nijansu bolju kameru a da je ostalo sve isto, zar ne?

Ni meni se ne svidja bas dizajn, ali je to valjda neki kompromis koji moramo napraviti za cenu po kojoj se prodaje.

Nego, kako bih prosao sa carinom?
 
Vec duze vreme se razmiljam da uzmem neki od ovih telefona sa kineskog trzista, pa bi mi dobro dosla vasa pomoc i sugestija.

Konkretno sam zainteresovan za Xioami Redmi Note ili ako ima neki jos bolji u tom cenovnom rangu da mi preporucite?

I da li neko ima iskustva sa narucivanjem ovakve robe sa eBay-a, posto sam ja uglavnom kupovao garderobu i sitnu elektroniku bez placanja carine?
Imas huawei ascend mate na merimobiles-u za 190$.
 
Dobar je ovaj Zopo, cini mi se da ima bolji ekran i za nijansu bolju kameru a da je ostalo sve isto, zar ne?

Ni meni se ne svidja bas dizajn, ali je to valjda neki kompromis koji moramo napraviti za cenu po kojoj se prodaje.

Nego, kako bih prosao sa carinom?

Računaj u najgorem slučaju 50-60€ za Zopo.
 
Nije los ni Huawei, ali je ekran prevelik za moju saku. A i mislim da novcana razlika izmedju njega i Xiaomi/Zopo nije preterano velika, a da se mnogo vise dobija sa njima.

Onda je bolje uzeti telefon kod nas ovde, jer mu onda dodje cena na isto, a i dobija se garancija?

Proverio sam da je Xiaomi kod nas 220E u prodavnici nov, tako da...
 
Gledao sam par testova i citao nekoliko o telefonu i svi kazu da telefon radi tecno i bez "stucanja", kakvi su tvoji utisci po tom pitanju? Verujem da nisi dirao sistem i stavljao neki drugi rom?
Obe kartice su aktivne u isto vreme, tipa, ako pricam na jednoj nece mi prikazivati zauzece na drugoj?
 
Koristim samo jednu karticu i telefon radi ekstra. Zbog MIUI-ja sam ga i uzeo. Nisam ga ni rutovao :d
 
Au koliki je izbor ovih telefona, i sto vise gledam sve bolje i bolje modele nalazim za smesne novce i sa ekstra poklonima uz njih :d
 
Au koliki je izbor ovih telefona, i sto vise gledam sve bolje i bolje modele nalazim za smesne novce i sa ekstra poklonima uz njih :d

imas jos jedan glas za xiaomi redmi noot.juce sam ga dobio i za dan i po cackanja po njemu mogu ti reci,da je telefon odlican.brz,bez stucanja i bagovanja.ekran je odlican a isto tako i kamera.baterija drzi odlicno.od jutros sam bukvalno stalno na fonu i sad mi je ostalo jos 50% baterije.mislim da kod normalnog koriscenja da ce potrajati dan i po do 2 dana.

pozdrav i zelim ti dobar izbor!!!(i ja sam bio na mukama pri izboru od mnogo mnogo dobrih telefona)
 
Po cemu je f1 bolji od redmi note???
Pa jeftiniji je. Kao sto kaze kolega i manji je. Ja trenutno koristim 5,5incha fon i mnogo je komplikovan za nosenje po dzepovima. 5 incha mi je nekako sada nekAko najprihvatljivija varijanta, mozda cak i 4,7. Nemam malu saku ali volim da baratam sa telefonom sa lakocom sa jednom rukom. 5,5obavezno sa 2 koristim. Pogledaj onda i thl t11 i ili t100s kao i iocean ne znam koji je model sa 2gb rama napamet
Edit:pa ne znam do koje cene ti gledas tel. Ova dva sto si naveo su po 270i 330 dolara. Pogledaj onda MI3
 
Poslednja izmena:
Negde sam naleteo na podtak da će ovaj novi MediaTek biti u nekom coolpad modelu. Ima o tome ovde i ovde. sad ovaj prvi je overkill za mene, al me zanima da l će skoro biti nekih fonova u segmentu do 200e sa ovim cpuom? Ovaj Meizu mi deluje odlično, al je 1. skuplji nego što planiram da dam para za fon i 2. prevelik, iako mislim da je u ovom trenutku sweet spot.
 
Meni je za oko zapao sada ovaj iOcean X8, dobar hardver i odlican dizajn (iPhone wannabe) i cena od 200E.

Ali ako ce da izadje taj novi Mediatek uskoro, koliko je onda sada isplativo kupovati telefon? Mozda je bolje sacekati?
 
Auuuuuu biće veselo ako se ostvari. I ako bude po normalnim cenama :)
 
Nazad
Vrh Dno