Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Lažni Lenovo!

5" i FHD rezolucija daju puno više od 240 ppi koliko je na slici koju je tamo stavio trgovac
MTK6592 daje puno više od 21000 na antutu testu
Taj model, u stvari, i ne postoji :D

Nek odabere između ovih:

Huawei Honor 3C, Huawei Honor 3C Play, Huawei G610s, Huawei Honor 3 Outdoor,
Xiaomi Note Enhanced, Xiaomi Redmi 1S, Coolpad F1, Coolpad 7320, Lenovo A806,
Lenovo A850+, Lenovo A880, TCL S720, Asus Zenfone 5, Dakele Small Cola XKL01
 
Lažni Lenovo!

5" i FHD rezolucija daju puno više od 240 ppi koliko je na slici koju je tamo stavio trgovac
MTK6592 daje puno više od 21000 na antutu testu
Taj model, u stvari, i ne postoji :D

Nek odabere između ovih:

Huawei Honor 3C, Huawei Honor 3C Play, Huawei G610s, Huawei Honor 3 Outdoor,
Xiaomi Note Enhanced, Xiaomi Redmi 1S, Coolpad F1, Coolpad 7320, Lenovo A806,
Lenovo A850+, Lenovo A880, TCL S720, Asus Zenfone 5, Dakele Small Cola XKL01
+ Jiayu G4S ako zeli telefon poput popularnog Coolpad-a F1, samo sa jacom baterijom
 
Ja bih ga savetovao za lenovo a806. Cisto da imamo info iz prve ruke :) zanimljiv telefon ali trenutno malo skuplji nego sto bi trebao da bude
 
Poslednja izmena:
+ Jiayu G4S ako zeli telefon poput popularnog Coolpad-a F1, samo sa jacom baterijom

Naravno.
Modeli koje sam naveo su odabrani kao najbolji (ugl. noviji) uređaji prema viđenju nekoliko kineskih portala,
pa mi je to kao sigurna kupovina. Svakako da ima još odličnih uređaja, npr. onih brendova koji su
okrenuti na tržišta izvan Kine, npr Zopo, THL i iOcean.
Kako ih kinezi nemaju u fokusu, nije lako pribaviti veći broj dojmova kupaca za navedene...
 
Poslednja izmena:
Da li je nekom stigao thl t6s jel to bese oznaka. Kako radi kako se pokazao. Drugar se zainteresovao za njega, jako mu se svidja.
 
Ti baš "s neba, pa u rebra", nisi pogledo 2-3 strane unazad .
 
Naleteh na ovo:

http://www.aliexpress.com/item/Mpai...-1-7GHz-Camera-13-0-MP-13-0MP/1652266274.html

I pokušavam da nađem nešto više o ovom fonu, al nema nigde, a mogu se zakleti da sam o ovom brendu negde na benchu nešto pročitao... Elem, sam opis i skrinovi iz antutua ne deluju da su fake, prodavac deluje da je ok,(dobar feedback) i tako dalje (dpi odgovara dimenzijama ekrana i rezoluciji (bar mislim), baterija je pristojna). Ono što me buni je da su obe kamere 13Mpx??? Ako je fake, onda je stvarno dobar (dobar fake).
 
meni android 4.3 smrdi. kinezi su presli direktno na kitkat
 
"Pravi" naziv tvrtke je M Faction Royal što guglanjem daje
uglavnom brend Mpai ali i Mpei :D

U originalu, proizvođač je M Fraction Royal ali na mobitelima piše M Faction Royal
Na stranici proizvođača imaš obilje korisnih informacija (sarkazam)

Usprkos svemu navedenom, postoji mala šansa da mobitel bude OK...
 
Hvala na razbijanju iluzije :) Ali ako zaista ima 13Mpx obe kamere, ovo je idealan poklon za devojke i selfie zavisnike (što bi danas bili skoro svi ljudi) :D

Ali ovaj Ali je prokletinja... i sad ovo što su objavili da ide coolpad f2 i trista nekih novih modela i ko zna koliko brendova.... Teško da se čovek odluči :( A o Lg g3 da ne pričam koliko me demoralisao :DDDDD

Inače, kolega sa posla je pre par dana dobio doogee dg550. Isto ga naručio preko Alija. Dizajn nije po mom ukusu, ali iako ima 1gb rama antutu mu pokazuje nešto preko 30000 poena. Lično sam video i sad ne znam šta da mislim :/

Ono što je meni bitno je mail :d i net da rade dobro, da kamera bude odlična, a po mogućstvu i ekran da bude 5'' - 5.5'' radi ugodnijeg čitanja. Igre ne igram, a ni filmove ne gledam (sem klipova na tjubu). Baterija mora bez problema da izgura jedan radni dan, tj. da uveče mogu, ili još bolje ne moram, da ga stavim na punjač.

I da, kad su ovi dual sim telefoni u pitanju, reče mi prijatelj da ne mogu obe kartice da budu aktivne, tj. da ako je na jednoj uključen internet drugi broj nije dostupan? Da li je to zaista tako, ili je, kako se ja nadam, to bilo ranije, a da sad to radi normalno? Pošto meni net uvek stoji uključen (gmail i whatsapp ;( ).

uh uh uf

P.S. pošto imam dve normalne kartice (Telenor i Vip) da li mogu da odem u Telenor i tražim da mi daju Micro SIM?
 
Poslednja izmena:
Možeš, zameniće ti odmah karticu u poslovnici.
 
Mislim da je jedna kartica nedostupna samo dok pricas preko druge sim kartice.
 
Hvala na savetima , THL 5000 deluje kao najbolji od predlozenih a i najskuplji, ako je tacno sto pise baterija razbija, ovaj Jiayu G4S mi se takodje svidja kod njega ne detaljisu o bateriji.
Svakako hvala , dobio sam smernice.
 
Ako si na postpaid-u, plaćaš 200din. sa sledećim mesečnim računom.
 
Mislio sam da porucim a806, samo ne znam je li dobar trenutak, sta mislite oce li mu padat cijena?
 
Taj nije wcdma... Wcdma je oko 200dolara. I oznaka mu je a806
 
naaah, uvek ima neka kvaka... :)

Video sam ovu ponudu na nekom britanskom forumu pa nisam gledao sve detalje
 
Da li neko zna kada ce se pojaviti "zlatna" boja za lenovo a806? Devojci se svidja gold verzija, nece drugi. Na gsmarena pise da ga ima u 4 boje, verovatno ce kasnije izbaciti i zlatni, samo me zanima kada?
 
Ja mislim ni da sam lenovo to ne zna. Koliko sam primetio lenovo s8 ima u gold boji,neki njega zovu gold warrior a neki a8. Ko zna..
 
Verovatno je opet ekran 15:9 pa je zato ovako zdepast :D
 
Nazad
Vrh Dno