Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

200.000 m2(mini) prodato u kini za 30ak minuta. nije lose
 
Ček' lakše ti je da skidaš poklopac, vadiš bateriju iz telefona, skidaš drugu sa punjača i ubaciš u telefon, stavljaš staru da se puni, vraćaš poklopac, i ponovo pališ telefon, nego da samo uključiš kabl u telefon!?

btw Xiaomi Mi Wi-Fi Mini router na akciji na Aliju danas. Ja malopre naručio, valjda će biti dobar.

Zavisi, jeste da sama zamena traje duze, ali telefon odmah imas dostupan. Meni, kada je telefon na punjenju, retko ga primetim cak i kada me neko zove. Na poslu imam kabl na stolu pa uvek stoji na istom mestu. Takodje je dobro ako treba negde da izadjes, a baterija ti na 30%. To mi je najgora varijanta.
 
Ja punim telefon dok spavam, pa i ne mora odmah da bude spreman. Ako sam negde na putu, ili bez mogućnosti da punim standardnim punjačem tu su Xiaomi powerbank, i autopunjač ako idem kolima.
Naravno, imati uz to (ili osim toga) i dodatnu punu bateriju bi bila prednost, ali meni nikad nije bila neophodna.
 
Bas tako, telefon mi je uvek dostupan i spreman osim u tih 30sec-1min procesa zamene baterije.
I da, lakse mi je jer navika je cudo, ne moram da pricam o navikama :)
E sad cuo sam da se recimo Letv One (usb-c) 3000mAh baterija napuni od 0-95% za tacno 2 sata, sto i nije tako lose, ali telefon opet "cuci" na stolu ustekan na kabl tih 2 sata.
Vidim da je negde screen on time oko sest i po sati pa moras da ga punis jer ne moze vise i telefon mora na "pauzu", ovako ti imas prakticno neogranicno SoT i telefon je uvek "spreman" i nema te "pauze" (osim tog jednog minuta procesa zamene baterije).
 
Poslednja izmena:
Stigao kolegin ViewSonic V500 sa Pande.
Ukupno dan poručivanja+carina = 12 dana (1dan poručivanje+3dana Singapur+3 dana od SG do RS+5dana carina)!
Carina sračunata u cent po ceni koštanja telefona a bez otvaranja paketa (paket samog telefona koji je u vakum pakovanju).

Moćan telefon za "male pare"!!!

Nastavak reviewa za neki dan dok se kolega malo poigra :d

BLIC: Elegantan i dopadljiv telefon na prvu loptu. Nije glomazan, i ako je 5,5", i jako l epo leži u ruci. Prepun je Kineskih aplikacija...
 
Ako ga ne koristim onda traje. Ako treba da snimim nesto, ako razgovaram... Potrosi se. Ne mora da se iscedi, ali dovoljno da padne ispod 15 i vec je kriticno
 
Gledano na brzinu, za te pare je odličan. Ram 1gb Ok, procesor je neki novi verovatno naslednik mtk6582 procesora. Ekran HD 1280x720 Ok. Kamere su verovatno najslabija karika.. Od 5 i 2mpx. Generalno za te pare je sasvim ok.
 
Slobodno računaj da su kamere skoro neupotrebljive, verovatno su i interpolisane (radili su to već na prethodnim modelima iz ove klase).

Što se tiče karakteristika errorr je u pravu ostalo je ok, mislim da je procesor sporiji od mtk6582, i cudi me da su uopste u 2015 izbacivali takav procesor.
 
Doogee x5 je najavljen i sa mtk6735 koji je brzi i podrzava 4G . Ja bih radije sacekao tu verziju, za te pare je super
 
kakva su vam iskustva kada je nešto "presell", dešava li se da produžavaju rokove ili da ponište porudžbinu?
 
Uglavnom produzavaju rokove. To je postalo uobičajeno.. A porudžbinu možeš ti da otkazes.
 
Doogee x5 ima i ovde , - 8% kupon KIMOVIL2015. Verzija 4G bice izgleda malo skuplja. Osnovna verzija X5C treba da kosta $49.99, 512MB/4GB.
 
Da li zna neko mozda da li ima da se kupi LeTV One u crnoj boji tj. da li postoji takav?
 
Ajde samo jos jedno pitanje, da li ima neki 5.5" kinez a da ima usb-c port?
Opet sam zagrejan za kupovinu, a bio sam pre za Iuni U3 i u poslednjem momentu sam odustao.
Kako bi dobro dosao sad neki novi Jiayu sa tim novim portom, odma` bi ga uzeo...
U stvari nije bitan bas toliko port (vec smo o tome pricali) ali sa novim procesorom Helio X10.

edit:
Vidim bice Elephone Vowney i vec ima da se kupi Meizu MX5 sa tim procesorom,.

edit 2: najverovatnije ce biti kupovina Letv one, ostaje samo da se vidi 16gb ili 32gb storage...
 
Poslednja izmena:
Original ZTE V5 3 4G FDD LTE Mobile Phone MSM8939 64Bit Octa Core 5.5" 1920x1080 2GB RAM 16GB ROM 13MP Android 5.0 Lollipop
http://www.aliexpress.com/item/Orig...4Bit-Octa-Core-5-5-1920x1080/32428568858.html
(from AliExpress Android)

vidim pojavili se ovi novi zte modeli. ovo je full alu ili ? ne vidim neku bitnu razliku izmedju ova 3 modela sem u ceni ?

ZTE V3, 3 verzije - Youth (najjeftinija), Energy i Extreme (najskup5a). Razlikuju se samo u konektivnosti (nisam našao deta5e) i Extreme verzija ima bogatije pakovanje...deluju fino. Samo, ZTE je hardcore kinez, biće čupavo za sistem i ROMove...
 
Pa to je sad in. Vidis da i samsung i ostali prave takve telefone. No svi oni su iskopirali HTC
 
Da li ima neko da je skoro (ali bas skoro) kupio kineski telefon 5"-5.5" a da nije zadovoljan sa telefonom i hteo bi da ga proda (posle od tih para da kupi neki drugi).
Moze da me kontaktira na pp, pa da vidimo sta i kako. Postavio sam namerno ovde pitanje jer sam video da su neki pricali kako su se zeznuli i kupili bi ipak neki drugi fon, ovako mozda moze da to uradi.
Samo naravno da nema neku skrivenu manu pa da mi "uvali" zescu kosku. :)
Hteo sam prvo da uzmem Iuini U3, a posle letv one, ali sam ipak odustao na kraju.
Preferiram Jiayu, Xiaomi, Meizu, Lenovo, mozda neki elephone... uostalom posaljite pp pa da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Elephone failuje, kao po običaju...

4452ae7c13c039aa04131f649ce59348.jpg
 
Nazad
Vrh Dno