Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

pominje i neku verziju od 2gb.. taj ima da kosta ko nexus 4 preko plej stora :D kinezi udaraju zestoko
 
me(2013-6-23 20:37:42)
when will you have it on stock ?? idol x
Jackey Fung(2013-06-23 11:38:45)
hi friend,end of this month.
me(2013-6-23 20:39:10)
ok thanks :D
Jackey Fung(2013-06-23 11:39:35)
pay it now,will get a cover case as gift :)
me(2013-6-23 20:40:17)
lol.. dont have the money at this moment :)
Jackey Fung(2013-06-23 11:41:04)
ok.if you want buy it,please fell free to contact us.

kinezi mama..pitao ih za tcl idol x :D koliko sam ispratio,ova kineska verzija ima 13 mega kameru i dve kartice ali nema memorijsku karticu,dok alkatrel varijanta ima jednu sim karticu 8megapiksela i mogucnost ubacivanja memorijske kartice..
 
Poslednja izmena:
Haha.
Njima je u cilju da pare dobiju odmah pa onda da narucuju. Koji je to sajt? :)
 
http://www.aliexpress.com/item/TCL-...-1920-1080-IPS-Screen-MT6589T/1006346758.html ne znam da li je kinez jos online.. idi udji i smaraj ga :) cisto zezanja radi :) p.s. nije mi jasno kako pise da je baterija 2500 kada su svi rekli da je 2000.. mozda je i to razlika izmedju kineza i alkatel kineza

Ma meni se mng svidja ovaj telefon, jos mi nekako i bolje TLC zvuci nego Alkatel, mada ono realno boli me uvo za ime.. Cini mi se da je kvalitetnije izrade ov ovih drugih, mada ko ce ga znati..

I evropska ima 13 evo ti ovde.. http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_idol_x-5318.php

Cak bi i pre isao na varijantu dual sim, nego memorijska, realno sem slika i nesto muzike, nista nemam drugo u telefonu, tako da je i 12GB dovoljno za to.. plus to sto mi se uploaduju sve slike na google pa sve manje i manje ih drzim i u telefonu..
 
Aj sad kad svi imate vise iskustva od mene, jer sam izaso sa teme zbog likova koji su je ugusili, preporuka za narudzbinu za prijatelja:

sta je pored C2 dobro ili bolje, u istom cenovnom rangu (250 dolara)

Umi X2 ... ? jos nesto ? i jel bese umi ima Dragontail ili gorilu ?
 
^ Umi X2 dobio je vrlo neutralan review na GizChina, pogledaj i sam, Andi pisao. Mozes da vidis moj C2 ako zelis - uostalom, kupio sam ga po tvojoj preporuci. :)
 
ZOPO mi je privlacniji jer se trude da se izdvoje, rade support, salju i delove ... moj C2 je vec van kine, ali gledam da ovom prijatelju uzmem ako ima bolji - koji god da je.
 
^ Onda jedino skupi Xiomi koji ne volis. Pogledaj GizChina.com, postoji i uporedni test vodecih modela.
 
daj link da ne kopam, usred posla sam ako moze :)
 
^ Ne znam, nisam istrazivao Xiomi modele, jer si svojevremeno rekao da to ne cinimo. :D. Moraces sam.
 
^ Čudna je ovo lista, nema ni jednog Xiaomi telefona (?!), ni jednog skupljeg/jaceg kineskog brenda, sto je Dzekson trazio.
 
definitivno ZOPO C2. eventualno Yaiyu G4 ali je i to pitanje kakva je firma cim nema ni wiki page ni sajt. da se bar toliko potrude ... ZOPO ima i zvanicni sajt, i sales sajt, i daju podrsku i delove, imaju RnD, eksperimentisu sa Aliyun OS, prava firma. Mogu iOcean i Green Orange da prave bukvalne androide, ja sam definitivno samo za ZOPO.

^ Čudna je ovo lista, nema ni jednog Xiaomi telefona (?!), ni jednog skupljeg/jaceg kineskog brenda, sto je Dzekson trazio.

iz razloga sto Xiaomi i Meizu nisu pristupacni telefoni i misle da ce zbog trunku boljeg kvaliteta da imaju pravo da prodaju po cenama HTC-a i Samsunga. e pa ne moze. Mark my words - kako ce da puknu te dve firme. HTC je pre Nexus1 prodavao mega dobre uredjaje za Kikiriki, pa podizali cenu i kvalitet postepeno
 
Poslednja izmena:
^ To sam i mislio za Xiaomi i Meizu. Šta mi savetujes za C2, da li da koristim ROM s kojim je stigao i uradim samo ovaj OTA update koji nudi? Ili da jurim neki rutovani ROM? Ima ih za ZP980 ali oni mogu da brikuju C2 - pomalo sam istrazivao. Ako si upuceniji, molim te napisi. Hvala! :)
 
je l proslo dovoljno vremena za podatak o bateriji?
 
Taman sam odlučio da kupim iocean x7 i jurim sa kog sajta da naručim, a vi ovako.
Doduše, najveći razlog je što mi je lepši od c2, ali za manje para se dobiju i dve baterije i silikonska zaštita. Iocean ima i problem sa gpsom, ali kako shvatam to je čest slučaj sa dotičnim procesorom.
@owim
Jesi li testirao gps? I gpetar je pomenuo da na njegovom 950+ igo praktično ne radi.
 
^ Nisam uopste stigao da "prčkam" C2. Baterija mu je i dalje na fabrickom punjenju. Iz stana nece da nadje satelist, dok SGS3 kraj njega hoce. Istina, ni stari ZTE Blade nije mogao iz stana, vec samo sa ulice. Iznecu ovih dana C2 napolje pa probati. Mislim da postoji MediaTek fix za GPS. Sve javljam cim saznam, u velikoj sam frci. ;)
 
Poslednja izmena:
ma kakav fiks iz stana, ni sgs ne može da uhvati fix iz stana, to te locira preko wirelessa na koji si nakačen, ili preko mobilnog operatera. fix hvataš samo napolju...
 
ma kakav fiks iz stana, ni sgs ne može da uhvati fix iz stana, to te locira preko wirelessa na koji si nakačen, ili preko mobilnog operatera. fix hvataš samo napolju...

evo bas sam sad uhvatio fix iz stana na lg2x,ne wifi,ne mobilne mreze,nego igo preko gps-a. trebalo mi je manje od 20 sekundi,hladni start. doduse u potkrovlju sam,krov je jedina prepreka.
 
Ne bih znao gde je on probao i na kom spratu zivi,al eto moguce je iz zatvorenog prostora,i sam krov je velika prepreka za gps,mnogi telefoni ne mogu da uhvate fiks ako nije cist pogled ka nebu.mnogi ne uhvate fiks napolju i kad je oblacno. Tako da da,ima razlike u kvalitetu gps prijemnika.
 
Realno i pojedini GPS uredjaji ne uspevaju da odradi fix GPS u kuci, meni je npr S2 uspevao u kuci, ali realno da se ne lazemo kome jos i treba GPS u kuci ili u stanu, sta ne znate da odete do kuhinje?? :) A napolju na otvorenom mora da uhvati.. ustalom tad i ima smisao GPS.. :)
 
Ne bih znao gde je on probao i na kom spratu zivi,al eto moguce je iz zatvorenog prostora,i sam krov je velika prepreka za gps,mnogi telefoni ne mogu da uhvate fiks ako nije cist pogled ka nebu.mnogi ne uhvate fiks napolju i kad je oblacno. Tako da da,ima razlike u kvalitetu gps prijemnika.

ima razlike u kvalitetu gps prijemnika, da, ali to da li je oblačno ili ne iz mog iskustva nema veze. dešavalo mi se da jurim fiks po pola minuta kad na nebu nema ni jednog oblačka, a i dešavalo mi se da kad je tmuuuuuurno i kiša lije ko iz kabla u autu koji ide 50 na sat vatam fiks za 5 sec.
 
Realno i pojedini GPS uredjaji ne uspevaju da odradi fix GPS u kuci, meni je npr S2 uspevao u kuci, ali realno da se ne lazemo kome jos i treba GPS u kuci ili u stanu, sta ne znate da odete do kuhinje?? :) A napolju na otvorenom mora da uhvati.. ustalom tad i ima smisao GPS.. :)

mozda u Srbiji to jes Beogradu, u Pekingu se osloniti na GPS je jednako samoubistvu :) govorim iz iskustva jer zgradurine one tamo (zgrada velciine beogradjanke se smatra stracarom) odbijaju signale, i redovna pojava na GPS-u je da si minimum 200 metara od tacne lokacije. Assisted GPS je njima tamo obavezna stvar ako oce preciznost. Primera radi, ja sam bio u najmanjoj zgradici koja postoji, 7Days Inn (najjeftiniji pristojan hotel gde se ujutru budis sa oba bubrega) i soba mi je bila na 14 spratu na vrhu, a osecao sam se kao u jami kad pogledam kroz prozor.
 
mozda u Srbiji to jes Beogradu, u Pekingu se osloniti na GPS je jednako samoubistvu :) govorim iz iskustva jer zgradurine one tamo (zgrada velciine beogradjanke se smatra stracarom) odbijaju signale, i redovna pojava na GPS-u je da si minimum 200 metara od tacne lokacije. Assisted GPS je njima tamo obavezna stvar ako oce preciznost. Primera radi, ja sam bio u najmanjoj zgradici koja postoji, 7Days Inn (najjeftiniji pristojan hotel gde se ujutru budis sa oba bubrega) i soba mi je bila na 14 spratu na vrhu, a osecao sam se kao u jami kad pogledam kroz prozor.

Pa malo je kineza ovde na forumu, racunam da su svi iz Srbije ili okoline vecinom.. :) Ma znam za tu pojavu, cak sta vise to mi se desava i npr na fabrickoj navigaciji u kolima kad uletis u neke tesne ulice okruzene zgrada (Paris,Berlin).. A tek Peking.. :)
 
Nazad
Vrh Dno