Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Poslednja izmena:
Ne sprdamo se nego smo ti jos i dali linove gde je jeftiniji, tamo gde sam ti linkovao si rece i kupio, ali na coolicool je bio 131€ i sa vrlo lako nalazljivim kuponom od $5 si mogao za 127€ da ga kupis, pa te pitam kako to da si ga na cc-u platio 138€!?

Pa tolak mu bila cena na Coolicoll-iu. Nez bilo kakvih dodataka itd.
 
Jok brate, $168 je, samo $3 poskupeo, i evo sad kad sam ukljucio oni da urade konverziju (nije pametno jer racunaju oko 1,24:1) da se plati u € i pise mi 134,4€ cena, a da se plati u $ i da ti Visa (ili Master, Amex, sta vec imas) odradi konverziju tvojih € je povoljnijih 1,27:1, pa je cena 132€! A onda i kupon od $5 ubacis i ode to na 128€, znaci celih 10€ manje nego sto si ti platio, odnosno 8% manje (ironicno, toliko pise da je vec snizen)!!
 
Poslednja izmena:
Ma dal on zna koliko je platio, treba da proveri na izvodu iz banke, to sto pise cena u € je samo informativnog karaktera, sve obracunavaju u $. Jedino sto moze greska da se napravi kod placanja PP treba odabrati da banka vrsi konverziju.
 
Moguce da je platio u € i tu izgubio oko 2 i po € u konverziji CC-a $ u € cenu umesto konverzije Vise iz € u $, a onda se po izvestaju iz banke orijentisao koliko je kostalo i pritom nije oduzeo 6% provizije koju ce dobiti nazad za 5-7 dana, to je tih 10€...
 
Na racunu sam imao evre. Platio sam u dolarima kao sto ste mi rekli i namestio sam da mi banka vrsi konverziju a ne pp, i kupon sam aktivirao. Na izvodu iz banke mi pise da je rezervisano za tu transakciju 138€. Ako treba i printskrinove cu da vam okacim.
Edit: niko mi nije rekao za tu proviziju od 6% ako mi nju vrate to je onda 130€ videcemo.
 
Poslednja izmena:
U današnjim 24 sata se piše o Jiayu telefonima, valjda će to da pripomogne da ga ljudi na forumu najzad zavole [emoji4]

http://www.24sata.rs/specijal/it/ve...e-da-kupite-u-kini-za-160-dolara/160095.phtml

Kineski proizvođači poznati su po tome što nude premijum telefone po izuzetno niskim cenama, a boljeg primera za to nema od upravo najavljenog modela Jiayu S3.

Ako vam samo ime telefona neće otkriti previše, u pitanju je jedan od etabliranih proizvođača u Kini koji za pojasom ima podosta iskustva.
 
Ma dal on zna koliko je platio, treba da proveri na izvodu iz banke, to sto pise cena u € je samo informativnog karaktera, sve obracunavaju u $. Jedino sto moze greska da se napravi kod placanja PP treba odabrati da banka vrsi konverziju.

Gde se to podešava, kad god plaćam PP-om zaračuna mi neki nerealni kurs 3-4 din viši od normalnog.
 
Par novosti iz Kine:

Zopo je najavio novi model sa optičkom stabilizacijom slike i dolazi pred kraj godine.
Elephone P6000 s mtk čipsetom uskoro dobiva Lolipop.
 
Koja je realna cena za taj f1 trenutno? Deluje mi skroz ok.
 
Pisao sam o tome da sam imao problem na pandawill, da mi se pojavila tudja adresa za slanje paketa u orderu, posto je neko pitao evo da napisem sta je bilo.
Znaci, od pocetka, napravio sam order na pandawill od oko 200$, nakon sto sam kliknuo na finalni OK na kraju mi se pojavila neka dvosmislena poruka, prvo nesto kao warning crvenim sitnim slovima, a onda ispod toga zelenim slovima Success!
Dalje, nije mi stigao ocekivani mail sa detaljima ordera, kao sto uvek stigne sa ostalih sajtova,
vec je stiglo samo neko beznacajno obavestenje da sad imam toliko i toliko poena na pandawillu.
Sutradan ujutru sam pogledao u my orders i vidim da stoji neka tudja adresa za slanje posiljke, u Rusiji, a svi ostali podaci na accountu su i dalje moji.
Pomislio sam na to da je neko mozda uhakovao i uneo svoje podatke, ne ocekujuci da cu proveravati u svom accountu.
Ne znam zasto se to dogodilo, ali svakako nije moja greska jer ja nisam mogao da menjam adresu kasnije jer ta opcija ne postoji.
Proverio sam i antivirus na svojoj masini i sve cisto.
Kontaktirao sam naravno pandawill, proslo je dva dana i ponistili su taj order, u accountu i dalje stoji ona pogresna adresa, ja nemam mogucnosti to da izmenim kao sto sam rekao, a oni kazu da ne mogu ni oni, ne znam zasto, mozda im treca strana radi oko sigurnosti sajta, ali to mi je bilo cudno da oni ne mogu da isprave tu adresu na svom sajtu. ili ne zele da se smaraju...
Uglavnom sve sto su uradili je da su ponistili order, a meni i danas posle dve nedelje taj novac nije raspoloziv na kartici!
Ocekivao sam da ce mi izaci u susret i nekako napraviti da dobijem taj order, ako nista drugo mada mislim da mi duguju izvinjenje jer je to njihova greska. Napravio sam ticket, greske se desavaju ali da li mogu makar da dobijem taj order, ali to su apsolutno ignorisali i rekli da mogu ako hocu da napravim jos jedan order i to je to. Nisam uopste imao volje da pravim jos jedan order i da razmisljam da se opet ne desi problem, tim pre sto i nisam imao raspoloziv novac na kartici.
Desavali su se problemi prilikom kupovine preko ostalih sajtova DX, ali, ebay, SD pa i kod manjih prodavnica kao sto je Nkon, ali su mi uvek nekako izasli u susret i uspeli bismo da resimo problem, i nastavio bih da kupujem tamo, ali pandawill je potpuno ignorisao ovo, po sistemu 'bas nas briga'...
 
Baš sam malopre gledao ima li novosti od tebe. Dobro je da si uspeo da stopiraš porudžbinu.
A sa tvojim nalogom nešto debelo nije u redu, i normalno da ne naručuješ sa njega. Jer koliko vidim postoji opcija za izmenu adrese i radi. A inače kad sam naručio (sa pande, posle tebe - pa kad pročitah tvoj post malo sam:zgran:) istog trenutka je stiglo 3 maila, jedan sa tim bodovima a dva sa potvrdom porudžbine i adresama (što tebi nije stiglo)! A pandawill koliko sam ja izguglao ima jako loš rejting na zapadu medju kineskim online prodavnicama. Ali pošto ga ovde ljudi hvale (a refundiraju i carinu i pdv) reko ajd da naručim. Inače koliko se sećam najviše kritika na pandawill je upravo na postprodajnu podršku kupcima, tj. u tom su fazonu što kažeš "baš nas briga"... a kod tebe se čak nisu potrudili ni da ti prodaju robu!
btw sad vidim da su podigli osiguranje za pdv i carinu na 15%, a pored bosne su i hrvatsku izbacili... sve u svemu dobro se držimo:)
Znači naravoučenije, kod kupovine samo octa-eyes tj. otvoriti osmoro očiju a plaćati naravno isključivo paypal-om
 
Baš sam malopre gledao ima li novosti od tebe. Dobro je da si uspeo da stopiraš porudžbinu.
A sa tvojim nalogom nešto debelo nije u redu, i normalno da ne naručuješ sa njega. Jer koliko vidim postoji opcija za izmenu adrese i radi. A inače kad sam naručio (sa pande, posle tebe - pa kad pročitah tvoj post malo sam:zgran:) istog trenutka je stiglo 3 maila, jedan sa tim bodovima a dva sa potvrdom porudžbine i adresama (što tebi nije stiglo)! A pandawill koliko sam ja izguglao ima jako loš rejting na zapadu medju kineskim online prodavnicama. Ali pošto ga ovde ljudi hvale (a refundiraju i carinu i pdv) reko ajd da naručim. Inače koliko se sećam najviše kritika na pandawill je upravo na postprodajnu podršku kupcima, tj. u tom su fazonu što kažeš "baš nas briga"... a kod tebe se čak nisu potrudili ni da ti prodaju robu!
btw sad vidim da su podigli osiguranje za pdv i carinu na 15%, a pored bosne su i hrvatsku izbacili... sve u svemu dobro se držimo:)
Znači naravoučenije, kod kupovine samo octa-eyes tj. otvoriti osmoro očiju a plaćati naravno isključivo paypal-om
 
Zna li neko kakav je ovaj klon note 4, sa mtk 6592?
Kakvi su im displeji?
Na sta da se pazi,posto vidim ima vise marki istog.
Odgovara mi zbog penn olovcice i velikog ekrana.
 

Prilozi

  • lenovo.jpg
    lenovo.jpg
    227.3 KB · Pregleda: 182
Jako loše, čačkali su po build prop-u kako bi vrednosti ispale drugačije. Za slične pare imaš normalnog kineza sa tim slabim karakteristikama, bolje kupi takav, nego da se smaraš sa lažnjakom, taj verovatno neće imati ni custom rom-ove, a ako se pokvari možeš slobodno da ga baciš :(
 
btw sad vidim da su podigli osiguranje za pdv i carinu na 15%

Pre 2-3 dana poručih. Osiguranje je 10%.

Samo ne znam kako će refundirati novac za carinu. Ne znam mogu li mi uplatiti sredstva na karticu Telenor banke...
 
sta tacno predlazete? imam oko 70e za uredjaj + troskovi. zanima me ako moze 5", 1GB, quad, dual sim
 
Tesko za te pare osim na nekoj akciji. Svi ti klonovi sa 6592 cipsetom su laznjaci, uglavnom su 6572 dual core, 512mb, 845* 480
 
Lenovo P780 ako mozes jos malo da se protegnes. Oko 105 eur. Sa osiguranjem na pandi oko 115 eur ukupni troskovi.

Ima i solidnih manje poznatih marki za manje pare ali ne znam tacne cene i specifikacije svih modela napamet pa sacekaj jos nekoga za savet.
 
Pre 2-3 dana poručih. Osiguranje je 10%.

Samo ne znam kako će refundirati novac za carinu. Ne znam mogu li mi uplatiti sredstva na karticu Telenor banke...

Pre 2-3 dana, a probaj sada (tj. dovoljno je da kliknes na ono crveno "or more"), a opet za par dana će biti 15 pa 20 pa se pridružujemo BiH i Croaciji
Inače, sredstva ti ne mogu uplatiti nigde već samo vratiti na isti onaj račun sa kog si platio. Ako si platio karticom telenor banke onda je to to.
 
Vrh Dno