Šta je novo?

[Kickstarter] Divinity: Original Sin II

Ajd da napišem par svojih utisaka posle jedno sat vremena igranja (bila Liga Šampiona sinoć, nije se imalo vremena za više...) ove alfa verzije (nije čak ni beta) igre. - Grafika je prosto predivna za jednu izometrijsku igru, detaljnost okoliša je impresivna. Jedino što mi je grafički zasmetalo je što paljevine i vatra (kad se zapali otrovna površina) izgledaju kao na Donkey Kong-u. Kao da ih je mrzelo da se potrude oko toga, pa su ubacili osmobitnu grafiku sa nekog automata. Ali sve ostalo gotovo da oduzima dah - voda, more, drveće, stenje, pesak...zaista impresivno izgleda. - Prva razlika u odnosu na prvu igru je što kreiraš jednog lika. Na početku se nudi predefinisan lik, nekakva čarobnica ili šta je već, a tek klikom na CUSTOM CHARACTER (malo zeznuto naći) može da se bira rasa, pol, i ostale zezancije. A rasa ima podosta i mogućnost mešanja veština nudi zanimljive mogućnosti. Sad, što nema previše varijacija u izgledu prilikom odabira rase (human, elf, dwarf, lizard...) je verovatno do alpha verzije igre. Svi human/male likovi su ili ružni ili deluju tupavo, a ni izbor frizura, brada i boja nije beš veliki. Ali opet - alpha verzija igre. I ne mnogo bitna stvar. - Za razliku od prve igre gde si mogao ne gledajući da klikćeš na prvi odgovor odozgo i da sve prođe kako treba, ovde je tako nešto gotovo pogubno. Oni "pravi" odgovori često su kao druga ili treća opcija (red), pa baš treba dobro čitati i paziti šta se radi, što mi se poprilično svidelo. Sada je uvedeno i to koliko će koji lik da te "gotivi", baš kao i NPC karakteri. Primer - ušao sam u jedan šator i "maznuo" healing potion. Ništa se nije dešavalo, ali kad sam izašao napolje, vlasnik šatora je hteo da me "pretrese" da vidi da li sam šta izneo. Tada možeš da dopustiš da te pretrese (i otkrije), da ga rečima nagovoriš da nema potrebe to da radi (zavisi koliki je personality ili tako nešto slično), da započneš svađu ili da ga izvređaš i kreneš da ga tranžiraš na froncle. Uglavnom, treba paziti šta radiš i izgovaraš ako izabereš da budeš Human/Knight/Noble (ima nekih novotarija u vezi karakteristika lika kojeg praviš), ako želiš da budeš "light side" lik i ne želiš da satreš svakog koga sretneš. - Ukoliko ste igrali prvu igru ovde ćete vrlo brzo "pohvatati konce" šta i kako treba da se igra, jer su komande identične. Još uvek sam na samom početku i nisam "namakao" nijednu novu mađiju, niti ikakav upgrade, pa ne znam da li tu ima šta novog, na samom početku sam kao KNIGHT dobio "battering ram", "Cripple blow" i još nešto što nisam isprobao. Iskreno, razočarao sam se što na početku ne možeš da biraš koje veštine, perkove ili šta već možeš da dodeliš sebi, kao u prvoj igri, već su ti tri veštine automatski nametnute bez biranja. Ali opet, alfa verzija igre. - Za sada sam primetio jedan ozbiljan bag. EDGE PANNING ne funkcioniše (iako postoji ta opcija da se čekira), tako da ne možeš da pomeraš kameru dalje od lika kojeg vodiš. Ukoliko se "fokus" sa igrača skloni, kamera je zakucana na jedno mesto i ne mrda. Tek dvoklikom na avatara lika kojeg vodiš kamera se fokusira na njega i tek tada može da se nastavi sa pomeranjem. Verujem da će ovo biti ispravljeno, ali ne mogu da shvatim da nisu primetili OVOLIKI propust. Ili je to zbog alfa verzije igre. Nijedan drugi bag nisam primetio, ni najmanji. Ni jednog trenutka nije dolazilo do probijanja tekstura, propadanja ili bilo čega drugog, sve ostalo radi, za sada, odlično. Jedino još ako kvestovi ne zabaguju... Uglavnom, igra obećava dobru zabavu i jedva čekam da dođem sa šljake da joj se posvetim malo pažljivije...
 
Poslednja izmena:
Druže lupi ponekad enter, glava me zabole :)
 
Koliko dugo je bio prvi deo u Early Access? Čisto da znam kad da očekujem dvojku.
 
Mogao bi ti da predjes tamo.
 
Nazad
Vrh Dno