Šta je novo?

Katastar na meti hakera

Problem je što nikome iole stručnom u oblasti IT-ja ne pada na pamet da radi u nekoj državnoj službi. Em su plate bedne, em mora da se ćera sa gomilom nestručnih a visokopozicioniranih.
 
Obzirom da RGZ između ostalog sadrži podatke o ličnosti koji podležu Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti i da oni nisu bili adekvatno zaštićeni pitam se šta je sa poverenikom? Nešto ga nema da se javi...

Oće biti nekih otkaza, ali ne sistema? :)
 
Obzirom da RGZ između ostalog sadrži podatke o ličnosti koji podležu Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti i da oni nisu bili adekvatno zaštićeni pitam se šta je sa poverenikom? Nešto ga nema da se javi...

Oće biti nekih otkaza, ali ne sistema? :)

Pa nisu (zli) hakeri ukrali podatke o ličnostima. Oni su ih zaključali. Tj. zaštitili još bolje.
:p
 
Zamislite scenu da izmene podatke......HOROR.
 
Pa s obzirom da je 50% zgrada u centru beograda divlje nadzidano ne znam sto mislis da iko mora da hakuje.
 
Ako nemaju backup onda ne trebaju ni da postoje.
U vojvodini imaju austrougarske knjige.

Da li su drzavne ustanove i dalje u obavezi da imaju papirne kopije svojih papira (resenja, odluka i dr.)?

—-

Fight Club bez TNTa…
 
Poslednja izmena:
Jednom mi je receno vise u sali da bi zavrsio predmet u nekom normalnom roku najbolje ti je da hakujes katastar :)
 
Znaci ti si taj...
 
Zamislite brzinu rada ubuduce ako ne povrate bazu i krenu novu da prave iz tog jednog primerka papira....
 
Neka kupe podatke koje su prodali nama iz geodetskih organizacija po istim onim cenama po kojima mi kupujemo 😅
Inače prema nekoj informaciji pominje se oko 1. jula normalizacija servisa a ima ih dosta.
 
Otkljucali su baze danas za drzavne institucije valjda i notare, elem imali su backup pa valjda jos samo fali da nisu pa da se baci bomba na njih.

Za nas obicne koji koristimo servise kako kazu do kraja nedelje, eh malo ce da odmori gps a nn referent da ne cucla vise gde se ne sme :).
 
Čujem jutros na radiju, proradilo.
Moj geometar kači na Facebook screen shotove i komentar "Lažu, ne radi".
 
Radi samo magistrala prema javnim beležnicima. Nijedan drugi servis ne radi, ni za državne organe ni za geodetske organizacije ni za građane.
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Radi od ponedeljka sistem ka svim drzavnim organima (sudovi, izvrsitelji, beleznici , tuzilastvo)
Geosrbija jutros proradila.
 
Radi beležnicima, provereno... Za ostalo ne znam.
 
Beležnicima radi sa stanjem na 13 jun. Geosrbija jutros proradila. Ovo za sudove i tužilaštvo ne znam.
 
Radi i sudu i tuzilastvu i izvrsitelju. Cela magistrala RGZ pa PISu ( pravosudnom informacijonom sistemu) funkcionise od ponedeljka ujutru.
 
Kako šta. Servisi koji su meni bitni i neophodni i dalje ne rade (grider i eŠalter).
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Nazad
Vrh Dno