Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp (2015)?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sto me to uvek pitate? :D heheh ne znam ko rece ali je pametno da se napise sta je na slici, evo napisacu sve da me ne pitate posle :)

TV - LG LB671V 42"
AV Receiver - Onkyo TX-NR414
Zvucnici prednji - Magnat Monitor Supreme 2000
Zvucnici zadnji - Magnat Monitor Supreme 200
Zvucnik centralni - Magnat Monitor Supreme 250
SubWoofer - Magnat BetaSub 25A
HDD Dock - Sharkoon QuickPort Duo ili Pro ne secam se
Router - TP LINK WDR-4300 (sa DD WRT firmwareom)
Konzole - PS3 CECH2004a sa Rebug CFW-om i 1 TB hdd-om
Konzole - PS4 sa 1 TB hardom
Konzole - Xbox 360 RGH 1 TB ----------- ovo vise nema, ima na prvoj slici na pocetku teme :p, prodao sam ga jer ga ne koristim
IPTV - Lelekom lopovski (ima i app za TV zove se Smart IPTV samo treba naci linkove za playlistu, radi sve zivo sasvim normalno, 5e je app)
Slika na zidu - amazon.de kucajte BD XXL to je firma koja ih radi ima jedno 1000 mogucuh gluposti
TV polica - amazon.de kucajte Designer Habitat TV stand, stocic na sredini sobe takodje odatle
Resto home made :p


Komp u moja masina ima opisano sve sta je
 
Poslednja izmena:
na koju mislis? Sve je random slikano :D verovatno sam uboo nesto *****no da je islo na tv-u
 
Dobar setup, nego što okači fotke ovolikih dimenzija, trebalo mi par minuta da skrolujem na kraj stranice :)
 
Dobar setup, nego što okači fotke ovolikih dimenzija, trebalo mi par minuta da skrolujem na kraj stranice :)

nativna rezolucija nisam nista dir'o, forum ne skalira lepo, treba plugin da se podesi za to da skalira na odredjene dimenzije sa obavestenjem click for full size i slicno... not my fault :D

^^ Ona gde na TV-u pise: "Ko je fenomenalan? Ja sam." :d

heheheheh nije namerno, totalno slucajno slikano, na kraju ispade da sam zesci narcis heheheh
 

Primetio sam da ima prostora ispod TV-a za mini pa da javim da od sada tu stoji :)

rszimg1867.jpg





rszimg1870.jpg
 
@makiacaveki
Sa koje daljine radis na TV? Ne smeta ti sto je daleko?
Ja 32" koristim kao monitor na radnom stolu.
Inace mac mini je ko stvoren za taj LG
 
Nekada dok sam imao hackintosh na laptopu i Mavericks koristio sam monitor sa laptopa i tv kao drugi monitor i sve je funkcionisalo savršeno.

Sada kada sam kupio mini pojavio mi se problem krzavih slova na Yosemite.

Pisao sam u OS X temi i tražio pomoć ali niko nije ponudio rešenje.

Moraću na kraju da kupim neki monitor veće dijagonale (recimo 27") pošto sam navikao na veću dijagonalu ekrana pa mi sada smeta rad na na primer laptopu.

Kada se preko trackpad-a zumira tada je sve super ali po default-u kada je slika na 1080p slova su krzava.
 
Nisam, probaću večeras pa javljam da li je nešto poboljšano...

Hvala za link :wave:

Edit: probao i ne vredi, posle restarta su opet krzava slova.

(skinuo sam u Home folder, odradio u terminalu, pojavio se novi folder u /System/Library/Displays/Overrides, odradio restart i slika je ista, možda negde trebam da omogućim posle restarta nova podešavanja ali nema nigde ništa)

Ne znam da li pomaže kod krzavih slova kalibracija tv-a?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li pomaže kod krzavih slova kalibracija tv-a?

Nije baš za ovo temu, a i prošlo je već vremena od kada si pitao, ali kada već pišete o tome..

Da bi nešto što nije primarno monitor, kao taj TV, radilo kao monitor preko hdmi, to baš i nije plug and play. Mora da ima mogućnost da prikaže rezoluciju bez skaliranja i punu chroma informaciju (4:4:4). Da ne bih davio oko toga, ako nisi upoznat, uradi search ima mnogo info.

Ne znam kako na lg, na samsunzima obično samo jedan hdmi može da služi za pc, mora sa se preimenuje u pc, kod UHD modela mora i da se uključi još i "UHD color mode" da bi se dobio 4:4:4.
Ali ni to nije sve, mnogi modeli uopšte ne podržavaju 4:4:4, zbog različitih čipsetova pa je onda džaba sve. Na primer samsung hu7500 Uhd, isti model, različit čipset, jedan radi drugi ne.. a ne znaš koji je dok ne kupiš ..

Tako da ako sve to nisi uzeo u obzir i podesio, normalno da je krzavo :/
 
Jedino sam našao na zvaničnom sajtu:

Just Scan (1:1 Slaganje piksela) 0% OverScan Da (HDMI/Component/RF) 1080i / 1080p / 720p
 
Ne znam da li je ovako kod tebe, evo ovo sam na brzinu našao

if you go to INPUT on your LGTV controller, there is an option to RENAME the input (one of the colour keys). choose the HDMI input in question and rename it, from the preset list that comes up, to PC
 
To sam već uradio, hvala u svakom slučaju.

Kada se ide sa standardnim podešavanjima ništa ne valja slika.

Kada se podesi HDMI kao PC (iako je Mac u pitanju :p) tada se dobija slika recimo 70% bolja ali i dalje je to sve nedovoljno kao kada bih imao monitor od 32".

Slova preko HDMI nisu više onako krzava kao ranije kada se preimenuje na PC ali i dalje mislim da postoji mogućnost da slova budu "normalnija".

Ode tema u off :)
 
Evo mojih sobica. U dnevnoj pored TV-a sam zapakovao stari kopjuter u najmanje ATX kućište koje sam mogao da nađem. Lično ja sam bio za to da se kompjuter veže samo na TV, ali žena više voli monitor pa sam joj ostavio stari sa strane. Za sada će to biti tako pošto stari kompjuter još može što šta da pogura tako da nemam potrebe nešto posebno da budžim. U dogledno vreme ću da skockam mini PC koji ću lepo da zapakujem u neko fino mini kućište i ubacim ga na policu i najverovatnije otkačim ovaj monitor sa strane. Što se radne sobe tiče jedino što bih još mogao da napravim, to je da bolje sakrijem kablove.

Au gde si uzeo ovu lampu, ovako mi nesto treba san snova :D
 
Malo sam se ponovio - iMac 27" Retina pored mladjeg brata 13" Retina :)
hOM05wY.jpg
 
Fino fino. A fotelja odakle je i cena ? :)
 
Jysk, bila 10 000 na popustu. Napunice 2 god za koji mesec - jos uvek sljaka ok, a svaki dan je koristim.
 
Kako uspevas da programiras na toj polutki od tastature? Ja sam hteo da se zapalim kada sam je probao, zato sam morao da kupim ALu sa numerickim delom.
 
Ne znam - programirao sam i na Razer mechanical i na mb pro i na ovoj. Razlika postoji, ali sve su mi super. Jel ti smeta samo numericki deo ili?
 
Ma ne smeta mi, problem je u tome sto mi je ta skracena verzija tastature previse lagana i onda mi prilikom kucanja bezi po stolu. Inace mi numericki deo uopste ne treba.
 
@kUdtiHaEX Ja kad kucam na mehanickoj onda stvarno udaram, ali na ovim tastaturama kucam drugacijim stilom i vrv mi je zato ok. Sa druge strane magic mouse i ergonomija me malo nerviraju a pogotovo razmisljam da mu uzmem neke glidere posto slabo klizi i na stolu i na jedno 5 pro gaming podloga koje sam probao...
 
Realno, ta stolica ne vredi ni tih 10.000 din, a kamoli 20k koliko traže ovi divljaci.
 
Realno meni vredi jer sam obisao sve i svakakve radnje i ova mi je najvise odgovarala, a probavao sam stolice do nekih 25k, a ova me izasla 10k i za ovo vreme jos radi kao prvog dana :)
 
Realno meni vredi jer sam obisao sve i svakakve radnje i ova mi je najvise odgovarala, a probavao sam stolice do nekih 25k, a ova me izasla 10k i za ovo vreme jos radi kao prvog dana :)

Ako imas love da kupis takvu Apple opremu, odresi kesu i potrosi makar 500-600 eura na stolicu koja ima neki vid moderne ergonomije (nezavisno pomeranje ledjnog i sedalnog dela). Kicma ce ti biti zahvalna na duge staze. Ne kupuj stolice uopste u Jysku, Forma Ideale, Kika i slicno. Sve je to djubre, i samo valja ako nemas za nesto bolje. Dole su ti linkovi velikih svetskih proizvodjaca (to su zestoki konkurenti jedno drugom) koji znaju sta je ergonomija.

https://www.vitra.com/en-un/product/id-chair-concept?subfam.id=97452
http://www.steelcase.com/products/office-chairs/think/
http://www.hermanmiller.com/products/seating/performance-work-chairs/aeron-chairs.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno