Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

vidim da se sad dosta promenila situacija u vezi mts baznih stanica, sad ih duz magistralnih puteva ima jako puno, na svakih 500 metara, to sam danas video na tabletu dok sam isao kolima, brzine su ok, ali nista spektakularno, od 30 do 150mbs

do pre pola godine nije bilo tako, a cak su i glavni mts-ov toranj u kraju napustili, sa njega uopste ne ide signal

dok ostali a1, yettel i dalje su na tornjevima na svakih 10km, ne znam zasto je to tako, i koja je ideja sa tim
 
vidim da se sad dosta promenila situacija u vezi mts baznih stanica, sad ih duz magistralnih puteva ima jako puno, na svakih 500 metara, to sam danas video na tabletu dok sam isao kolima, brzine su ok, ali nista spektakularno, od 30 do 150mbs

do pre pola godine nije bilo tako, a cak su i glavni mts-ov toranj u kraju napustili, sa njega uopste ne ide signal

dok ostali a1, yettel i dalje su na tornjevima na svakih 10km, ne znam zasto je to tako, i koja je ideja sa tim

Priprema za 5g?
 
MTS
Ćelije OMW
IMG_0232.png

MTS
Vreoci toplana

IMG_0230.png

MTS
Meljak idea
IMG_0231.png

MTS
Lipovica ulaz
IMG_0233.png
 
One bazne stanice koje su na optičkim vodovima, obično imaju oko 1 do 10Gbps (zavisi da li je link samo za tu BS ili su na nju radio linkovima povezane druge BS).
One bazne stanice koje su na radio linkovima imaju kapacitet linka od 1, 4, 10*Gbps, ali ne mora da znači da je samo ta jedna BS na tom jednom linku. Može da se desi da 2, 3, 5 BS dele recimo 4Gbps.

*10Gbps linkovi mogu da rade na manjim udaljenostima - do par km. Udaljene BS su na linkovima od 1 do 4Gbps.

U retkim slučajevima pojedine baš udaljene BS su na 400 ili 700Mbps linkovima.

2G i 3G kapacitet je sada zanemarljiv i treba na nivou je 30Mbps po baznoj stanici.
4G kapacitet po sektoru je <500Mbps. Što znači da cela BS može maksimalno 1.5Gbps da pošalje ka korisnicima u idealnim uslovima.
5G NSA kapacitet po sektoru je oko 1500Mbps, što znači da bi BS sa 3 sektora (macro) mogla da isporuči oko 4.5Gbps ka korisnicima u idealnim uslovima.
 
Mozemo da otvorimo takmicenje najnizih brzina interneta u Novom Sadu. Yettel, Detelinara.
Ako neko ima nizi rezultat, neka okaci 😂
 

Prilozi

  • IMG_0902.png
    IMG_0902.png
    42.3 KB · Pregleda: 111
Yettel najgori, a doskora su se reklamirali na ovom portalu kako otkrovenje i deo kosmičke tehnologije koji je sišao među narod i ne znam šta bih još sve gluplje mogao napisati a da dočaram koliko su nas namagarčili.
 
Meni u poslednjih nekoliko dana jako spor net. Dok je ranije stalno stajalo 4g+ sada je stalno na 4g. Čak i kada prebacim na 3g, pa vratim na 4g u podešavanjima, samo par minuta ostane na 4g+. Brzina na 4g+ bude dupla u odnosu na 4g.
Zna li neko o čemu je reč? Preopterećenje mreže? Ne verujem da je do telefona
Ima li načina da ga nateram da ostane na 4g+ ?
NS je u pitanju.
 
Meni u poslednjih nekoliko dana jako spor net. Dok je ranije stalno stajalo 4g+ sada je stalno na 4g. Čak i kada prebacim na 3g, pa vratim na 4g u podešavanjima, samo par minuta ostane na 4g+. Brzina na 4g+ bude dupla u odnosu na 4g.
Zna li neko o čemu je reč? Preopterećenje mreže? Ne verujem da je do telefona
Ima li načina da ga nateram da ostane na 4g+ ?
NS je u pitanju.
Meni je stalno na 4G+ i izvlačim brzine ; Download : 120+mbps / 130+mbps, Upload : 50mbps+ / 60mbps + . Samo mi je čudno da kada stavim TEST SERVER da bude Yettel Belgrade i kada pokrenem speedtest, za 5 sekundi mi crash-uje ceo Ookla SpeedTest. Neće jedino na tom test serveru da mi izmeri brzine, dok na ostalima nikakav problem ( nije ) .
 
Meni u poslednjih nekoliko dana jako spor net. Dok je ranije stalno stajalo 4g+ sada je stalno na 4g. Čak i kada prebacim na 3g, pa vratim na 4g u podešavanjima, samo par minuta ostane na 4g+. Brzina na 4g+ bude dupla u odnosu na 4g.
Zna li neko o čemu je reč? Preopterećenje mreže? Ne verujem da je do telefona
Ima li načina da ga nateram da ostane na 4g+ ?
NS je u pitanju.
takodje imam isti problem na s23 ultra,Novi Sad,pocelo mi je od pre 3 dana,prebacilo na 4g i mozda na trenutak uhvati 4g+ i nestane odmah..Da li je neko skontao u cemu je problem,ne verujem da je do update-a..
 
Ja koristim Poco.
Izgleda da je to nešto do mreže, nemam drugo objašnjenje.
 
Prilikom speedtesta na yettel mreži crash-uje mi Ookla spreedtest i prebaci se na 3G mrežu. Probao sam na različitim lokacijala da radim speedtest, proveravao podesavanja mreže, zamenio sim karticu, radio i preko ratel speedtesta ali mi ništa nije pomoglo.
Sve je testirano na iPhone 13.
Da li možda neko zna šta bi mogao da bude problem?
 
Prilikom speedtesta na yettel mreži crash-uje mi Ookla spreedtest i prebaci se na 3G mrežu. Probao sam na različitim lokacijala da radim speedtest, proveravao podesavanja mreže, zamenio sim karticu, radio i preko ratel speedtesta ali mi ništa nije pomoglo.
Sve je testirano na iPhone 13.
Da li možda neko zna šta bi mogao da bude problem?
Meni izmeri 250mbps+ pa polako se spušta do 80mbps i crash-uje ali ostaje na 4G+. Ja sam opet instalirao aplikaciju i isti problem. Znači ili je do Yettela ili treba da se uradi zamena sim kartice ??
 
Meni izmeri 250mbps+ pa polako se spušta do 80mbps i crash-uje ali ostaje na 4G+. Ja sam opet instalirao aplikaciju i isti problem. Znači ili je do Yettela ili treba da se uradi zamena sim kartice ??
Kod mene ako pređe 100Mbps+ samo crash-uje i prebaci na 3G, desilo mi se par puta da u toku noći upalim speedtest i da ode na 260Mbps i nije crashovalo. Još nisam rešio problem, probao sam i sa drugim telefonom, iPhone 13 Pro ali se isto dešava. Yettel sam kontaktirao više puta, oni ne znaju šta je problem.
 
Signal mts u NS katastrofa od pre par dana, jedna do dve crte i net vise nije brz kao pre
 
Dzaba ,druze, brzina ako ti moras da ides po tim vukojebinama ;) :p
 
Nazad
Vrh Dno