Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

MTS

Kod VMA

Ovo je najbolji od izmerenih rezultata...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240325_125620.jpg
    Screenshot_20240325_125620.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 201
Da video sam odmah, ali dok mi nisu malopre u poslovnica odradili nešto u sistemu nisam ni mogao da budem na 4G.

Valjda im je lakše da u startu ne radi sve kako treba pa da se ispravljaju krive Drine nego da sve od starta radi kako Bog zapoveda...
Sada je dosta bolje nego ranije - brzina je102/21 mada i dalje nije baš sjajno...

Pitanje je da li su mi i dobre parametre za internet poslali pošto umesto da mi ih pošalju putem SMS da samo kliknem na njih kao što je radio Yettel poslali su mi kilometarski tekst za ručno podešavanje.
 
Da video sam odmah, ali dok mi nisu malopre u poslovnica odradili nešto u sistemu nisam ni mogao da budem na 4G.

Valjda im je lakše da u startu ne radi sve kako treba pa da se ispravljaju krive Drine nego da sve od starta radi kako Bog zapoveda...
Sada je dosta bolje nego ranije - brzina je102/21 mada i dalje nije baš sjajno...

Pitanje je da li su mi i dobre parametre za internet poslali pošto umesto da mi ih pošalju putem SMS da samo kliknem na njih kao što je radio Yettel poslali su mi kilometarski tekst za ručno podešavanje.
MTS imas ručno da trazis parametre preko ussda kao i A1. Ne znam sto si ih tražio. Ne znam ni sto ti nisu upalili 4G odmah....
Ali solidna brzina za mts. Koji modem/telefon?
 
Zato što su na Yettelu parametri za podešavanja stizali čim prvi put ubacim karticu u telefon i više ništa nisam dirao dok ovde...

Inače reč je o Honor Magic v2 telefonu...

Malopre kod studenjaka 4. april... A sad nije 3G...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240325_195954.jpg
    Screenshot_20240325_195954.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 159
Zato što su na Yettelu parametri za podešavanja stizali čim prvi put ubacim karticu u telefon i više ništa nisam dirao dok ovde...

Inače reč je o Honor Magic v2 telefonu...

Malopre kod studenjaka 4. april... A sad nije 3G...
To ti je normalno gomila studenata sigurno koristi mts. Ima najbolje tarife i generalno najviše korisnika. Pa je za očekivano. I kod mene je u studentskom gradu A1 10 puta brži u studentskom gradu.
 
Kako god okreneš meni brzina 3,8/0,3 nije normalna ko god i koliko god koristio u okruženju.
 
Kako god okreneš meni brzina 3,8/0,3 nije normalna ko god i koliko god koristio u okruženju.
Sa obzirom da imas 8CA telefon apsolutno Besmisleno je da imas mts karticu...
A1 sa A33 gori zemlja. 100-250 mbps a nije nešto superioran telefon. U BG malo vuče baterije
U Bosni na 3CA A8 na 4km od BS mi izvlaci 130/30 sa mtel mrežom gde nije opterećenje. A u Srpskoj 30/30 gde ima puno mtel korisnika, pazi razlike eto to je čist primer. Jer u Federaciji su vecinom na BH Telekom. I sad ispada 3 puta losiji signal da je 4 puta brži
 
Poslednja izmena:
Iz više razloga mi nije prihvatljivo rešenje mada evo na poslu gura sasvim prihvatljivo sa 160/50.

S obzirom da mi kod kuće ne treba a da je na poslu sasvim OK neka ga za sada ovako...
 
Iz više razloga mi nije prihvatljivo rešenje mada evo na poslu gura sasvim prihvatljivo sa 160/50.

S obzirom da mi kod kuće ne treba a da je na poslu sasvim OK neka ga za sada ovako...
To je bitno. Da ti služi gde jesi. Sta meni znači da mts ima na tri lokacije bolji signal od A1 ako ne boravim na njima a na jednoj gde ja koristim nema... Toliko jednostavno...
 
Kupi a1 prepaid ako imas odradi desetak speed testova (stavi A1 server) inače ces potrošiti GB iz Promo sa tri speed testa.... Ako ti svagde radi kako treba. Menjaj mrežu. To je jedino rešenje dok ne stigne 5G
A1 pripejd troši net i kad staviš A1 server.
Net se ne troši na postpejd, A1 kućni net i Ponesi net paketima kad se ručno izabere A1 server
 
@alekVS meni je na jednom A1 pripejd broju uredno skidao, a baš sam namerno ručno birao A1 server.
U obe varijante mi je skidao: single i multi test.
 
Pozdrav svima, merio sam 6 dana koliko gledanje TVa preko kućnog neta troši podatke. Evo rezultata:

piratska IPTV lista na android box: 2,5 GB/h
Orion TV na android box, srednji kvalitet : 1,1 GB/h
Smarttube 1080p : 1 GB/h
Eon na TV, srednji kvalitet: 0,7 GB/h
Netflix: 4,1 GB/h
Youtube na TV, 1080p: 0,8 GB/h

Kada se GB/h pomnoži sa brojem sati dnevnog gledanja x 30 dana, vidimo da li se uklapa u mesečnu kvotu iz paketa.
Recimo EON na TV ispadne 162GB ako se gleda 8 sati dnevno.

detaljni podaci:
 
Screenshot_20240403_120110.jpgmtel(mts) Rakovac,Fruska gora.
Huawei B818.
 
Mislim da bi nam CellMapper app snimanje bilo mnogo korisnije od nasumičnih merenja.

Jačina signala i tip stanica (freq) je adekvatniji od merenja u razno doba dana, pod različitim opterećenjima stanica, na različitim uređajima (od low-end do premium) i različitim paketima (prioritet).
 
Jel znas jel A1 dobio signal ili je jos bez signala? Mislim na 4G dosad je samo gruvao GSM i to jedva duz celog puta do kamenjara gore. Tek onda 4G se hvata.
Nop nema i dalje.Tek uzbrdo gore kad odes par stotina metara vise bude ok signal.
 
Yetel Smederevska Palanka jezero
 

Prilozi

  • Yetel.jpg
    Yetel.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 59
Yettel Bežanijska kosa

IMG_3626.png
 
Noću se može reći da Yettel malo živne. Ista lokacija kao prošli put Bežanijska kosa

IMG_3639.png
 
Nazad
Vrh Dno