Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Kakav Cat i 4g+? Kakve veze imaju ta dva?
Mislim da je Cat4 kod sva tri operstera jer ove brzine Cat3 ne postize?
Respect za brzine. Posebno kod Doma Omladine, tamo mi Tnor nije ni 3g brzine izvukao pre neko dan.
 
Kakav Cat i 4g+? Kakve veze imaju ta dva?
Mislim da je Cat4 kod sva tri operstera jer ove brzine Cat3 ne postize?
Respect za brzine. Posebno kod Doma Omladine, tamo mi Tnor nije ni 3g brzine izvukao pre neko dan.

Telenor za sada postize samo brzine koje su u skladu sa CAT 3 ... ja nisam video da je neko izgurao vise od 100MBps , mozda ti?

Podseti se alfa , podseti...

UECategoryRel11DL.png
 
Poslednja izmena:
U pravu si, pomesao sam da je cat3 do 75.
Nisam video preko 100/40 na Tmoru ni ja.
 
4f2e6456e28505b6f4ae37367de6976b.jpg
Bele vode, ulica Belo vrelo, HTC One M9, Vip Dođi i probaj.
 
I to jos 4G+, pa u 3 nocu opet zagusen ;)

Jedno moram i ja da pitam: Nitro, zasto se i dalje mucis sa Telenorom?:)
Iskreno da ti kazem - Telenor + VIP = 100% pokrivenosti. Vrv bih mogao proci samo sa VIP-om i to cu skoro uraditi, ali posto mi je jako bitan broj mrzi me i nemam vremena da se cimam da prebacujem broj u VIP. Morace malo da saceka, tako da cu na Telenor + VIP biti jos neko vreme dok ne predjem samo na VIP. A uostalom, ko ce da provocira dezurne Telenor botove koje ne kace ni jedno merenje ako necu ja :)
 
BG, Mirijevo, u stanu.
Isto kao i ranije, mada više nego OK za unutra.
Telenor.
Screenshot_2017-06-25-09-45-20-532_org.zwanoo.android.speedtest.png
 
Boske, sta je ona ikonica desno od "LTE", sto lici na telefon sa strelicom?
 
Telenor običan pripejd broj. Niš, Gavrila Principa, vojna zgrada- debeli zidovi, indoor
97b95fff0ca870d931bddece22aec004.jpg


WAS-LX1
 
Telenor , Futoški park, Ns. Meni se čini kao da je limitiran na 80/30. Svako merenje i na različitim lokacijama dođe do 80 maksimalno, eventualno pređe za 1-2. Merenja su uvek na 1800mhz. Bez 4g+Screenshot_20170625-185746.png

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Где ово качиш, квариш илузију (тј. подматање) a la n1tro да је просек у НС петина до осмина од тога ;) А Rock86 изнад за Бг...
 
Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (*samo rezultati merenja)

Где ово качиш, квариш илузију (тј. подматање) a la n1tro да је просек у НС петина до осмина од тога ;) А Rock86 изнад за Бг...

Ona moja merenja u cirpanovoj su bila indoor, VIP je bio oko 100, Telenor oko 20/30. Ne razumem sta nije jasno - imas koordinate, unesi na Google maps pa proveri ako sumnjas :)
Inace ne znam zasto bas u samom parku ne bi bilo blizu max kada je tamo odmah BS?
@coavasic baci koje merenje sa futoske, bazaar, zmaj jovina. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ona moja merenja u cirpanovoj su bila indoor, VIP je bio oko 100, Telenor oko 20/30. Ne razumem sta nije jasno - imas koordinate, unesi na Google maps pa proveri ako sumnjas :)
Inace ne znam zasto bas u samom parku ne bi bilo blizu max kada je tamo odmah BS?
@coavasic baci koje merenje sa futoske, bazaar, zmaj jovina. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Poenta mog speedtesta nije bila sama brzina, imao sam vip pre i činjenica je da imaju veće brzine. Samo što je sada ta razlika mnogo manja nego pre. Poenta je da sumnjam da su ograničili i dalje na 80/30. Bar za običan 4g. Dok 4g+ možda može više

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Pre ce biti da je trenutno bez opterecenja.

Jer ranije nije udaran limit uglavnom, vec je islo opet dosta ispod, sto je indikator velikog broja korisnika.

Nitro mozda ocekuje previse od brzina, ali realno: Telenor naplacuje u skoro svim segmentima najvise. Korisnik ne treba da prihvata da vise placa 4G mrezu ako je ona sporija i manje rasprostranjena od konkurencije. Ne treba ni da prihvati da isto placa a da je mreza losija od konkurencije.


Evo kako je Tln radio u centru, i do Viline Vode (nema samog Tempa ovde u merenjima, u njemu je mnogo bolje, ocigledno imaju neki pico/nano BS tamo).
Ovo prvo je 3G naravno, ali za razliku u cenu, ne sme biti tako spor. (nije se nista bolje pokazao vani, ali nisam hteo ni cekati da se zavrsi merenje kada je na 3G)
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-06-18-13-14-42.png
    Screenshot_2017-06-18-13-14-42.png
    700.7 KB · Pregleda: 158
Ovo je za sada najbolji rezultat koji sam imao na Telenoru, ugao Beogradskih Bataljona i Kraljice Katarine, napolju
b2c93ae080cc3e34f56688fa7b6991bd.png
b854adaf9a20d92c7773084c9f0a77aa.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (*samo rezultati merenja)

Ugao Jurija Gagarina i Omladinskih brigada - Novi Beograd, Telenor
9de829efe748e6eaddb8c1623ce8037d.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LTE 1800 - u samom gradu postoji 5 baznih stanica Vipa sa po 3 sektora na 1800 MHz.
 
1. Negde u Grdeličkoj klisuri
2. Motel Džep, G.Klisura
3. Negde kod naplatne rampe Doljevac
Lepo je pokriven autoput; od BG do Vranja, ako ne sve, bar velikom većinom je 4G.
Telenor mreža.
Screenshot_2017-06-29-18-20-19-856_org.zwanoo.android.speedtest.pngScreenshot_2017-06-29-18-20-10-519_org.zwanoo.android.speedtest.pngScreenshot_2017-06-29-18-19-49-047_org.zwanoo.android.speedtest.png
 
Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (*samo rezultati merenja)

Dorcol

86270662711966fd8f962680544a902c.jpg
 
Ako ovaj Ratelov speedtest radi pouzdano onda je sasvim OK koristiti ga.

Mozda bi trebalo da damo vecu podrsku domacim proizvodima. Ima kod nas pametnih ljudi koji nesto hoce da naprave i trude se.
 
Hvala septimuse...aplikacija je dobra ali ima nedoststaka ali za to nismo krivi mi nego firma koja je bila partner na projektu..da ne gusim..Zasto je dobro da svi koristimo domacu aplikaciju? Zato sto svi doprinosimo mapi da bude nasa zemlja sto vise pokrivena tackama na kojima su vrsena merenja..ako otvorite aplikaciju i odete na mapu videcete gde smo sve bili i gde smo merili..na primer videcete da smo obisli deonicu novog autoputa ljig preljina..I ono sto je najveca mana i sto je nama uzasno jeste sto ako isfiltritate mapu po tackama a ne da bude "heat" prikaz ideja je bila da klikom na bilo koju tacku moze ds se vidi rezultat ali na zalost to aplilakacija ne radi..ali radimo na otklanjanju tog problema i sad bar mozemo u bojama da vidimo kakav je u kojoj tacki kvalitet signala.Probajte..

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Interesantna opcija...Ako hoces otvori posebnu temu za ovaj servis. Nazovi temu kako mislis da je prigodno, pogotovo u odnosu na tu opciju poređenje mreza u jednoj tacci.
 
Nazad
Vrh Dno