Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Mape su od oepratera, a brojevi su RATELovi.
Kako mislis RATELovi brojevi? Na osnovu Telenorove mape (tj. brojcanih podataka sa koje sastavljaju mapu) RATEL ocita te brojke.

Sigurno oni ne mere neku pokrivenost, niti je cak procenjuju, to je previse sofisticirano za njih :) A ako je tako, Telenor ne treba da samo prica price, vec da kaze da nije tako. Za 116 novih stanica precizno pokriti 37.500km2 je stvarno fenonem u svetu.
 
Operateri su duzni da kod RATELA registruju svaku baznu stanicu sa svim relevantnim podacima.

Ono je očito bila greska u proslom izvestaju.
 
Telenor ima toliko BS da Ratel ne moze to da prebroji [emoji33]

Sent from Dead OS ☹
 
Operateri su duzni da kod RATELA registruju svaku baznu stanicu sa svim relevantnim podacima.
Ono je očito bila greska u proslom izvestaju.
Ne bi Telenor cutao da je greska bila na njihovu stetu, na tom nivou.

Sigurno nije kako si tvrdio da je imao 200-300 BS tada, zna se da je imao mnogo vise. Mozda je greska u pokrivenosti, ali ne bi Telenor to precutao.

Sada neka objasne tolika neslaganja brojki :) Kao i ovo:
https://twitter.com/iboefsthus/status/857970625444536320

Toliko neslaganje u normalnoj zemlji bi bio razlog za otkaze i tuzbe ;)
 
Ne znam gde je tu prostor za teorije zavere i za prevaru za koju optužujes RATEL i Telenor. Zašto bi neko slagao jedan podatak (800bs), a drugi odmah pored njega ostavio da stoji (9%).

Nego, hvatas se za slamku radi forumske patkometrije. :)
 
Ne znam gde je tu prostor za teorije zavere i za prevaru za koju optužujes RATEL i Telenor. Zašto bi neko slagao jedan podatak (800bs), a drugi odmah pored njega ostavio da stoji (9%).
? Ja kazem da nije slagao za taj podatak :) Broj baznih stanica je mozda malo netacan bio, ali zna se da nije 200-300 kako si ti rekao, vec oko 800 LTE na kraju 2016.
Da je podatak od 9% netacan, ne bi Telenor cutao.

Nego, hvatas se za slamku radi forumske patkometrije. :)
Pokriti 5x vise teritorije sa 7x manje BS je neka nebeska slamka, pre bi bila Vavilonska Kula do Marsa :)

Toliko od mene za sada, odo da gledam kako ce Telenor da se izvuce iz ovoga :)
U stvari, odo prvo u setnju, lepo vreme :)
 
Dakle, tvrdis da je tacno i samim tim fizicki realno 800bs i 9% stanovnistva? :)
 
Ja tvrdim da je Telenor napravio preveliku zamku za sebe, ne zanima me da li je ovo prvo realno. Da je netacno, zalili bi se zvanicno.

Jos gore je sto su tvrdili u onom Twitter postu: da ce krajem aprila stici pokrivenost MANJU nego su kao imali krajem marta ;)
 
Obzirom da je tema samo rezultati merenja - 4G, NS, Ćirpanova, vikend net.
c095b90e2c16029181da3ba89b894d67.png
800db41b17208e83cfa6ed8b74336267.png


Kada Telenor bude imao u ponudi nesto kao kucni net ili vikend net onda bih pricao o kvalitetu njegovog 4G, ovako je suvisno.
Setih se dok sam kuckao, ne bi bilo lose da uporedimo Telenor sa iste lokacije (da napomenemo da su oba testa indoor pored prozora).
bdae169c0b5eedf378652ac48fb08bcb.png


Ovo je ujedno i moje iskustvo sa Telenorom po centru NS-a - nekad VIP padne na oko 50, a u to isto vreme Telenor radi sa 10-15Mbps.

Molim sve dezurne fanboys Telenora da kace uporedo VIP rezultate kada ga pljuju. Pozdrav :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad ce neko pametan da se nadje pa da kaze, da ali ujutro je rastereceno, probaj kada je net opterecn, pa da preduhitrim i opet ukazem na koliko Telenor jadno radi po centru i oko centra:
Vip
abff21161d8434755200cb1d16030092.png


Telenor
7e01ebdc67d05065a69d7c24e186efaa.png


Eto ti procenti pokrivenosti o kojima alfa prica na delu - pokricemo vise koristeci manje BS-ova i na manjoj frekvenciji zbog vece pokrivenosti. Krajnji rezultat - prosecna HSDPA download brzina (ako ne i losije).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvinjavam se za offtopic, danas svratio do restorana preko puta Poganovskog Manastira blizu Pirota. Trebao mi je net, i tamo nema nikakve druge mreže osim mts 3G.

Evo kao dobro poređenje (samo jedna HSPA+ ćelija je vidljiva), ali je skoro potpuno prazna, ako je bilo 30 korisnika na toj ćeliji previše je.
2970676305.png


Ovo izađe brže u downloadu od gornjeg telenor 4G testa u NS.
 
:D :D :D

Bilo bi dobro kada bi VIP i Tnor objavili koliko korisnika koristi 4G uopste?

Odlicno pitanje, mislim da se kod nas bez Volte , 4G termin forsira iskljucivo radi prodaje super telefoncica iz ponude vip, telenor i mts...
Zamislite da nema sticker 4G pokraj npr IP7 [emoji24]

Sent from Dead OS ☹
 
Pa ovde stalno tvrde kako se sada samo net koristi, a pricanje je proslost :D
Ispada da je VoLTE nebitan, a 4G jeste :)
 
Pa ovde stalno tvrde kako se sada samo net koristi, a pricanje je proslost :D
Ispada da je VoLTE nebitan, a 4G jeste :)

To su gluposti, minuti su bitni ali ne u toj meri kada je 2G. Dominirao.
Za pricu u zemlji bitni su minuti, kada se poziva inostranstvo tu vec se zapitas da li je bolji ipak skype ili viber ;) nasi sada kukaju da ih prime sto pre u eu zbog roominga XD

Ja npr mesecno ne posaljem vise od 100sms poruka ali nebih voleo da mi iste ukinu, tako i npr svaki mesec prenesem po 100 ili 200min ali to ne znaci da ne volim da imam na stanju pa makar propalo, moje je.

4G na duze staze bez Volte je promasaj za korisnike.

Sent from Dead OS ☹
 
MTS - Kragujevac - Aerodrom
0a3ddda7bbcd8303441466dd604cae02.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Telenor juce kod Sinagoge (setao gore dole dok nisam uhvatio max signal)
eba109e90efc11da7c3012c6755de41e.png


VIP blizu Futoskog parka danas
652254925505d63b61e7a1cdd4ab89e1.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I to jos 4G+, pa u 3 nocu opet zagusen ;)

Jedno moram i ja da pitam: Nitro, zasto se i dalje mucis sa Telenorom?:)
 
Vip LTE 800, Vikend net, Huawei E3276, Poljska Ržana kod Pirota:


Od 800MHz i 10MHz širine kanala - mislim da više ne treba ni očekivati.
 
Samo 10MHz za downlink?

Cudno je da na nekim mestima VIP ima 15MHz sirinu za LTE1800, uglavnom je 20MHz (cak i u centru ponegde je 15). Na ulazu u BG recimo kod Dusanovca mi je radio na 15MHz, i kod Autokomande.
Telenor ima 15MHz sirinu uglavnom u centru, barem na LTE1800 (nisam imao karticu dovoljno dugo da forsiram LTE800 za probu na sirem podrucju), ali na podosta mesta koristi 10MHz.
 
Rezultati mog danasnjeg testa Telenorove 4G mreze na 1800MHz na vise lokacija u Beogradu:

27. marta:

telenor_27_marta.png

Ispred Doma omladine:

telenor_dom_omladine.png

Zeleni venac:

telenor_zeleni_venac.png

Ada:

telenor_ada.png

Cukaricka padina:

telenor_cukaricka_padina.png

Ne znam na kojim lokacijama sam imao 4G+ jer moj telefon (Nexus 5X) nema indikator za 4G+.
 
I za kraj, Zarkovo:

telenor_zarkovo.png

Zbog ogranicenog broja atacmenta zadnje merenje sam postavio u novom postu.
 
Kako 4G+ ?

Zar nije 4G+ u kategoriji CAT4 ?! to kod telenora nema jos ... telenor je jos uvek zakucan na CAT3. znaci do 100MBit/s

@Rock86 jel to sve na 800MHZ ?

Ovo je 4G+ :D



Rekoh u prvom postu da je sve na 1800MHz. Samo nisam siguran gde je bio 4G+, nemam indikator...

Sve od LTE CAT6 spada u 4G+.
 
Poslednja izmena:
Samo 10MHz za downlink?

Cudno je da na nekim mestima VIP ima 15MHz sirinu za LTE1800, uglavnom je 20MHz (cak i u centru ponegde je 15). Na ulazu u BG recimo kod Dusanovca mi je radio na 15MHz, i kod Autokomande.
Telenor ima 15MHz sirinu uglavnom u centru, barem na LTE1800 (nisam imao karticu dovoljno dugo da forsiram LTE800 za probu na sirem podrucju), ali na podosta mesta koristi 10MHz.

Na 1800 sam i u Pirotu i u Nišu i u Leskovcu i u Beogradu uglavnom viđao 20MHz širinu kanala na Vipu, a na 800MHz i ovde kući i u Dimitrovgradu i u Babušnici i u Vučju (kod Leskovca) i usput od Pirota ka Nišu i u Beloj Palanci - inače kapa dole Vip telefon se nije spustio sa 4G mreže iz centra Niša do moje kuće sem na jednoj lokaciji kod sela Staničenje juče, mada imaju dozvolu ratela i za tu lokaciju - uvek koriste 10MHz širinu kanala.

Evo i u slici sa mog Lenovo Vibe K5 Plus.
Screenshot_20170624-191358.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno