Šta je novo?

Kako vam radi 3G net u Srbiji? (*samo rezultati merenja)

Ja sam vec pisao da sam testirao brzinu kod sva 3 operatera. Tu se nasao i prenesi 500. paket. Na dva mesta sam uporedjivao rezultate. Kod gazele i na bez.kosi na brdu iznad tosinog bunara (ceo BG na dlanu). 3 puta sam radio test na svaku mrezu i uzimao prosek a to je VIP-3.6-4.2, MTS 1.6-1.9, LELENOR 0.5-0.6
I meni puno znaci taj net i ako ovako ostane jos koji mesec odoh u vip

Šta misliš, odakle ja kačim ove rezultate? Telenor, okolina novog Merkatora, paket Prenesi i Surfuj 1000...

131141966.png


Od kako sam započeo ovu temu (kad da su taj dan radili upgrade HDSPA), prosek kod Telenora za DL je oko 4-5Mbit (što je odlično), ali je UL katastrofa...
 
ja sam merio pre oko 2 meseca, trenutno sam na mts-u tako da neznam dal su nesto poboljsali. Ako je takav download onda drasticno jesu. I nemam razloga da lazem. Merio sam sa SGS-om samo da bi odlucio u koju mrezu da predjem. A mozda ima veze i sa baznom stanicom i opterecenjem iste
 
Ne kažem da lažeš, samo da nisi u pravu :)

Sigurno ima veze sa opterećenjem bazne stanice, ume brzina itekako da varira ali se od nekoliko merenja izvuče neki prosek i eliminišu rezultati koji odskaču od proseka.
 
Po cemu nisam u pravu? Ako 3 puta merim i ne predje 0.6 sta imam kog djavola vise da pokusavam. Ja to tvrdim i nema sanse da nisam u pravu na mestima na kojima sam merio. Zabole me bas i za telenor i za ostale da ih branim. U subotu ce mi doci ortak sa telenorovom karticom i prenesi 500 i nece mi biti tesko da okacim ovde rezultate.
Bas cu otici iznad tosinog i ako tamo bude los download cisto sumnjam da negde ima bolji. Ponavljam, ako su se u medjuvremenu popravili i ispadnes ti u pravu, eto mene u vasoj mrezi :)
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ti si merio 3 puta sa 2 lokacije, a ja bar 40-50 puta sa nekoliko lokacija u gradu.

Nemoj još da prelaziš u Telenor, ako ti je brzina neta prioritet, VIP je za sada prvi :)
 
Koliko je kod tebe prosek vip-a? Meni nije prelazio ta dva puta download 4.2
 
otkud ti to da je u Tosinom bunaru najbolji net? :d

VIP je dosta brzi sto se tice neta generalno... Meni je telenor biz savetnik rekao da su u toku ozbiljni radovi na mrezi jer je preopterecena zbog velikog broja prenesi i surfuj paketa... kaze mesec/dva...
 
VIP, Sava Centar

69181513.png
 
otkud ti to da je u Tosinom bunaru najbolji net? :d

VIP je dosta brzi sto se tice neta generalno... Meni je telenor biz savetnik rekao da su u toku ozbiljni radovi na mrezi jer je preopterecena zbog velikog broja prenesi i surfuj paketa... kaze mesec/dva...

Zato sto se na brdu iznad tosinog nalaze sva 3 repetitora (iza makine), pa pretpostavljam da sto si blize njemu bolji net. Ako je to tacno za mesec dva onda ce mi dobro doci jer mi tad istice ugovor :)
 
Bg do septembra

Htc TT
 
Beograd, Omladniskih brigada 21a, 200m od VIP-og antenskog stuba. :)




Generalno, po mom iskustvu, i u manjim gradovima radi na EDGE brzinama bolje od telenora.

poz
 
U Petrovaradinu, 4km od centra NS, na Telekomu je situacija sledeca:

(Rezultati su srednje vrednosti posle vise testova)

Ping ~160
Download ~1.86Mbs
Upload ~0.35Mbs

Na Edgu su vrednosti oko hiljadu za Ping, i po 0.1 za UL i DL. Dovoljno za surf po nezahtevnim tj. oskudnijim stranicama, posebno u Operi. Ako surfujem opakije, Stock Browser (ili Skyfire, Dolphin) i naravno 3G.

I izvinite za sav ovaj off, ali imam cak i jos jedno pitanje - postoji li aplikacija koja switchuje 2G i 3G, samo to? Hvala unapred.

Optimus One Tapatalking
 
Vala koliko si puta ovo "do septembra" pomenuo i ponovio - ja te drzim za rec! :smoke: :d

samo pogledaj sta stoji na sajtu

Preuzimanje Slanje
SURFUJ 30 GB 2.490,00 Neograničen 21 Mbps 5.76 Mbps


nije sigurno bezveze postavljeno
 
I na tarabi svasta nesta pise... :d


Al' ajd', da sacekamo i taj septembar ;)
 
Meni na periferiji Niša, telenor 2.93down, 0.31 down, HDSPA

Idem sada do grada po karticu i da vidim kako radi baš 3G
 
lol u nišu nema 3g mreže xD apsolutno nigde u gradu :D
 
U Petrovaradinu, 4km od centra NS, na Telekomu je situacija sledeca:

(Rezultati su srednje vrednosti posle vise testova)

Ping ~160
Download ~1.86Mbs
Upload ~0.35Mbs

Na Edgu su vrednosti oko hiljadu za Ping, i po 0.1 za UL i DL. Dovoljno za surf po nezahtevnim tj. oskudnijim stranicama, posebno u Operi. Ako surfujem opakije, Stock Browser (ili Skyfire, Dolphin) i naravno 3G.

I izvinite za sav ovaj off, ali imam cak i jos jedno pitanje - postoji li aplikacija koja switchuje 2G i 3G, samo to? Hvala unapred.

Optimus One Tapatalking

pa postoji klasicna aplikacija na marketu 2g/3g (tako kucas u search) ali ne postoji ni jedna od njih koja ti PREBACI AUTOMATSKI, nego na klik tog widgeta te ubaci u settings> network i onda to 2g/3g da ti biras sam..prakticno, to ti je shortcut.
 
^Da, to sam na kraju i skinuo. Pitanje je i bilo ima li aplikacije, ali videh da je ovo sto si opisao jedina opcija, i to sam i uzeo, ipak skracuje postupak... :)
 
bgd, centar
1405279963.png

1405290518.png


ne znam zasto je ovaj telenor ovako spor (prikazao mi je hsdpa... mada su megabajti iz pricaj i surfuj na prepaidu
 
Spor je zato sto je mreza preopterecena..

Kao rade na tome, ali videcemo kada ce da bude bolje...
 
VIP u novom pazaru nema 3G... drugi dan sam kod njih postpaid i uvek stoji E
 
Evo me u Vojvodini i upload je mnogo bolji..
 

Prilozi

  • sc20110729-224759.jpg
    sc20110729-224759.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena od urednika:
Ja upravo bio kod druga da proverim kako kod njega radi Vip Internet jer hoće da ga uzme, u pitanju je Karaburma, stara okretnica, i jako sam se razočarao, mislio sam da su Bgd pokrili ceo, kad ono šipak. EDGE, a od HS(D)PA ni traga ni glasa... Meni u centru ide i do 5Mbs, u proseku oko 3. Ako je za utehu, tamo ni Telenor nema 3G signal, doduše proveravano na Android telefonu, samo pokazuje edge. Kao da je u crnoj rupi, a ne na fckin' Karaburmi...
 
Od stare okretnice na Karaburmi, duž Marijane Gregoran pa sve niz Vojvode Micka do Višnjičke, jedna je velika 3G rupa u BG, samo EDGE :(

@stoske
Koja mreža?
 
Telenor u Paviljonima (NBgd - Zemun). Nahvatao sam H+ pa reko da proverim i ima sta da se vidi.
 

Prilozi

  • SC20110817-175249.png
    SC20110817-175249.png
    189.9 KB · Pregleda: 174
Konačno! Telenor, NBG, Novi Merkator

139255089.png
 
Nemora da bude bolje ako će biti tako samo na nekim mestima, neka bude dobro kao na slici iznad svuda i ja zadovoljan :)
Za početak, popunite "3G crne rupe" kao npr. Marijane Gregoran na Karaburmi

Ovako mi je od kuće, i dalje truba :(
139270547.png
 
Nazad
Vrh Dno