Šta je novo?

Kako ofarbati CD rom [i ostalu PC plastiku]

Mat lak je pet puta bolji od sjajnog, susi se za 5 minuta a rezultat je kao da je original. Ofarbao sam 3 DVD_a i 2 floppy_ja tako i nista se nije ogulilo a ima vec sigurno godinu dana.

Koji si lak koristio?

Ja planiram da ofarbam u mat crno jedan laptop na kome se prilicno vide tragovi intenzivnog koriscenja.

Gledao sam po netu i svasta pise. Prajmer ili bez prajmera, smirglanje ili ne, auto lak, bamper sprej ili farba za plastiku... Uglavnom do sada nisam naisao na neki dobar tutorijal kako to obaviti kvalitetno i u kucnim uslovima i jos da pri tome farbanje nije ono cime se bavis stalno.
 
Koji si lak koristio?

Ja planiram da ofarbam u mat crno jedan laptop na kome se prilicno vide tragovi intenzivnog koriscenja.

Gledao sam po netu i svasta pise. Prajmer ili bez prajmera, smirglanje ili ne, auto lak, bamper sprej ili farba za plastiku... Uglavnom do sada nisam naisao na neki dobar tutorijal kako to obaviti kvalitetno i u kucnim uslovima i jos da pri tome farbanje nije ono cime se bavis stalno.

Kod matoraca mi je taj sprej a sad sam bolestan pa ne mogu da odem i proverim, ja sam samo oprao deterdzentom i prskao sa udaljenosti od 20cm, bez smirglanja i prajmera. Ovaj sprej ako ti je hitno sam kupio u farbari na pocetku ulice Vjekoslava Kovaca iza Cvetkove pijace. Susi se veoma brzo, pa nema tackica i gromuljica od prasine kakvi su mi uvek bili rezultati sa glanc lakom. Nista se nije ogulilo e sad ipak su to uredjaji koji se relativno retko diraju prstima pa pretpostavljam da ce za laptop biti potreban prajmer.
 
Najvaznije je dobro ciscenje plastike. ja sam sve poskidao i dobro ocistio alkoholom i krpom. Lepo u prodavnici kupite alkohol (flasa od 1l sa crvenom etiketom), krpu u ruke i bukvalno operete sve delove. Nakon ovoga (naravno kada se sve dobro osusi) farba prijanja za povrsinu fantasticno i nema nikakvog ljustenja. Farba je bila u spreju, Kenda color - neka jeftina drnc italijanska.
:wave:
Farbao sam na isti nacin i celo kuciste ukljucujuci i prednju maski, sve je naravno bilo besprekorno oprano alkoholom. Ofarbao sam 2 stranice kuciste, gornji lim i prednju masku koja je bila blutave bele boje. Ostavio sam samo sjajni deo prednje maske, onaj "kao hromirani". Farbao sam i FDD kao i plasticne "zatvarace" na praznim mestima 3,5" i 5,25". Sve je ispalo savrseno i gle cuda nista se ne skida. Drugar je radio na Opel Astri coupe sredjivanje nekih delova oko instrument tabe i posle 2-3 bezuspesna farbanja plasticnih delova primerom i bojom skoro da je odustao. Onda je dosao neki lik i rekao mu da lepo sve delove ocisti vodenom smirglom 2000 i cistim alkoholom i da odmah nakon susenja farba bojom. Naravno to nije radjeno dzank bojom iz sprejeva vec redovno kod farbara. Ispalo je odlicno i posle 3 godine nama nikakvog traga bilo kakvog skidanja. Izgleda preterano dobro! Sve je predjeno bojom 2 puta. Moj CD i FDD su vec 1,5 godinu obojeni, a presao sam samo jednom i nigde se nije ni izlizala boja, a ne da je jos , ne daj boze, otpala.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Prajmer nije od prevelike koristi. Smirglanje je vise nego pozeljno, vodena recimo 400 kao osnov za dobro prianjanje boje. 2000 je previse sitno, sluzi za poliranje a ne za matiranje moze eventualno za povrsine koje se samo lakiraju bezbojnim lakom.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno