Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Istekla mi je kartica, a ne usuđujem se da dodam novu, jer mi ne prihvata stari poštanski broj koji sam lupio sa registracijom prošle na wallet-u (somewhere in Alabama :D).

Je l' neko menjao adresu pri dodavanju nove kartice (Inteza internet)?
 
Nisam siguran ali na PayPal kada menjas karticu ideš na edit a ne brišeš staru pa upisuješ novu. Bar je tako ranije bilo. I mene čeka ovo na Google Waletu za koji dan. Ako je neko radio uspešno nek podeli iskustva sa nama.
 
Ne vredi, ne može se registrovati nova kartica. "Došlo je do problema, kontaktirajte vašu banku."
Prosto čoveka teraju u pirateriju.

Edit: Ja uopšte nisam video da ima Srbije među zemljama za google wallet. Sve prolazi (za poštanski broj mora 0 ispred).
Samo mi ne prihvata broj telefona.
 
Poslednja izmena:
Jedno kratko pitanje. Ukoliko recimo instaliram novi rom na telefon, moram li opet da placam aplikacije koje sam vec kupio?
 
Ne vredi, ne može se registrovati nova kartica. "Došlo je do problema, kontaktirajte vašu banku."
Prosto čoveka teraju u pirateriju.

Edit: Ja uopšte nisam video da ima Srbije među zemljama za google wallet. Sve prolazi (za poštanski broj mora 0 ispred).
Samo mi ne prihvata broj telefona.

za telefon stavljas u ovom formatu 06x xxxxxx sa sve razmacima i tako bi trevalo da prodje
ako nece stavi i ti +381 ispred svega ovoga
 
Da, tako treba sa razmakom, hvala, uspelo mi je da promenim adresu na pravu. Ovde su tako fejlovali sa ovim razmakom, pola sata sam unosio sve moguće oblike broja telefona.
I dalje ima neki problem, ne prihvata mi karticu.
Mora li da ima nešto na kartici kada se dodaje?
 
Google Play je zaista suludo glupo napravljen.
Npr ja zivim u ch, medjutim kada dodjem u Srbiju ja takodje nemam pristup placenim aplikacijama iako imam i registrovanu karticu i vec gomilu placenih aplikacijama a i google adresa mi je u ch... Takodje koliko mi se cini ni update aplikacina koje sam kupio ne radi jer ih prosto ne vidi na google play-u...
Ne znam zasto komplikuju zivot i sebi i korisnicima.
 
A koju karticu koristiš tada. To je vrlo čudno, ako ostaješ na ch kartici.
 
Možda je u roamingu, pa koristi neku našu mrežu..moguće da tu postoji neki problem
 
Google Play je zaista suludo glupo napravljen.
Npr ja zivim u ch, medjutim kada dodjem u Srbiju ja takodje nemam pristup placenim aplikacijama iako imam i registrovanu karticu i vec gomilu placenih aplikacijama a i google adresa mi je u ch... Takodje koliko mi se cini ni update aplikacina koje sam kupio ne radi jer ih prosto ne vidi na google play-u...
Ne znam zasto komplikuju zivot i sebi i korisnicima.

Važi i obrnuto. Kad odem negde napolje mogu normalno da kupujem apps bez dodatnih MU, ME i sličnih dodataka. :D :banghead:
 
Bolje ne! ;)
 
A koju karticu koristiš tada. To je vrlo čudno, ako ostaješ na ch kartici.

Pa to ne bi trebalo da ima ikakve veze. Generalno telefon tj android mislim da i ne zna koji je broj u telefonu... Inace trenutno mi je i dalje ch kartica u njemu, cisto da ne pravimo teorije oko toga. U drugom telefonu (koji sam do skoro koristio) mi je telenor kartica, i on se isto ponasa.
 
^ Naravno da "zna" koja je kartica u telefonu. A posto se nalazis u zemlji gde nije omogucena kupovina aplikacija, to se odnosi i na tebe, ma ciju karticu u telefonu imao.
 
^ Drugim rečima, iz SIM-a pročita zemlju, kao što se iz platne kartice pročita zemlja izdavanja.

Hint: šta ako se na mobilnom uključi Aeroplane Mod - pa bude kao tablet? :)
 
Jel ne primecujete da sim nema nikakve veze sa google play-om i da kartica u telefonu ne igra ama bas nikakvu ulogu u njegovom ponasanju?


On to odradi iskljucivo preko lokacije i IP-a izgkeda.
 
Interesantno, igrao sam se sad malo sa google play-om i ustanovio da je po sredi zapravo bug...
U google play-u treba samo da kliknem na accoutnts i kliknem ok. On ce ponovo ucictati sadrzaj stranice ali ovog puta ce sve biti tu, ukljucujuci i tab za placene aplikacije... Ovo drzi do reseta telefona, posle toga opet fale placene aplikacije dok ne uradim ponovo opisanu proceduru.
 
On to odradi iskljucivo preko lokacije i IP-a izgkeda.

Da li si ti video sta radi Market Unlocker? Da li se tu negde lazira IP adresa? Ne. Lazira se MCC kod koji oznacava mrezu i na osnovu toga "otkljucava" Paid deo Play Store-a.

Za ovaj drugi... Nisam siguran, ali mislim da je povezano sa tom inostranom karticom koja ti je u telefonu.
 
Poslednja izmena:
Market unlocker menja MCC kod, time menja lokaciju na indirektan nacin. Zbog toga se menjaju i APN-ovi na ciji MCC je prebaceno. Mozda menja jos neku sitnicu, ali to vec ne znam jer nisam ja pisao aplikaciju. :)

Kada je telefon u Airplane modu, on i dalje vidi karticu, samo nema mrezu. U originalnom uputstvu za otkljucavanje Market-a, postoji stavka za prebacivanje u Airplane mod, pa vracanje nakon otkljucavanja. Ali za to nema potrebe.
A Wifi tablet isto odredjuje lokaciju, ali putem wifi-ja. Tu je izmenjen nacin odredjivanja lokacije. I tu vec funkcionise promena IP adrese. Receno je na prethodnim stranama, i to iz prve ruke.

Moja pretpostavka je da Android Market ima odredjene prioritete pri odredjivanju lokacije korisnika. Prvo ide MCC, a ako nema MCC, onda ide preko IP adrese. Zato Market unlocker funkcionise i na wifi tabletima - doda MCC kod i onda Market ne proverava IP za lokaciju. Ima logike.
 
Poslednja izmena:
Obzirom da sam rekao da cu proveriti sa inostranim SIM karticam koje imam, nisam jos uvek uspeo da ih pronadjem ali evo sta jesam uspeo.
Dakle, upalim airplane mode, pokrenem TunnelBear, i izaberem US IP adresu. Po pokretanju Play store-a vidim sve aplikacije koje se placaju. Nisam pokusavao nista da kupim jer moram prvo da dodam kreditnu karticu u wallet...
Pokusacu da platim aplikacije kasnije u toku dana a i cim pronadjem strane SIM kartice, prenecu iskustva, mada ukoliko prodje ovo sa TunnelBear-om nece biti potrebe za stranim SIM karticama.
 
Prijatelj je uspeo da kupi aplikaciju u Srbiji koristeći nemačku sim karticu pošto mu telefon nije rootovan.
 
Znaci imamo mogucnostii da kupujemo aplikacije i na ne rootovanim telefonima.
Malo je sve izgubilo smisao brze i jednostavne kupovine, kada vec moras da "slazes" odakle si da bi dao domace pare stranom prodavcu!
Kako stvari stoje gubi se poenta placanja aplikacija kada vecina moze lakse da se nadje na wares site-ovima.
Ako vec moram da lazem odakle sam, mozda nije lose slagati i da je aplikacija placena.
 
Jedini je smor stalno juriti najnoviju verziju..ovako imas automatski update uvek
 
Veći deo para ode developeru koji nema veze sa našim mukama avzaslužuje da bude nagrađen za znanje, trud i vreme uloženo u aplikaciju.
 
^ potpuno se slazem da developeri treba da dobiju svoj novac. Takodje, mislim da mi treba da dobijemo mogucnost da kupujemo lako i bezbedno, do tada...
 
Nazad
Vrh Dno