Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

Apple da zna šta radite:
 

Prilozi

  • IMG_1637.jpeg
    IMG_1637.jpeg
    110.4 KB · Pregleda: 92
Ne, nego je glupo realno. Izgreban ceo uredjaj, znaci katastrofa i oni nece da ga zamene, a hoce ako je unisten. Nidje veze.
 
Ne, nego je glupo realno. Izgreban ceo uredjaj, znaci katastrofa i oni nece da ga zamene, a hoce ako je unisten. Nidje veze.
Više nego glupo… Ali dobro, ako već hoće tako da se igraju…Igraćemo se i mi😄
 
Ako kupim Macbook u inostranstvu (bliski istok), da li mogu tamo da ga aktiviram i odmah kupim apple care? Pošto nema PDV-a, čini mi se da je to jednostavnija varijanta nego da čekam da dođem u Srbiju? Da li ima neka specijalna procedura, pošto koliko gledam online, ode se na mysupport.apple.com, tu se unese serijski broj, i uzmem recimo godišnje da plaćam. Da li će to moći da prođe sa srpskom karticom?
 
Generalno ti je svejedno gde ćeš da ga aktiviraš, aktivira se na osnovu regiona na kojem ti je apple nalog.
Ja sam kupio MB u USA i aktivirao apple care posle 30tak dana ovde u Srbiji - a nalog mi je svakako na USA.
 
Nemam apple nalog, šta mi je najbolje, na koju državu da ga otvorim? Da li je najbolje na USA? Pa da izaberem državu koja nema porez?
 
Prvi put uključen Macbook Air, da li sada da stavim Country or Region na USA da bih mogao da kupim apple care+? Nemam apple ID.
 
Da li mi neko može pomoći, naime prošlog meseca sam uplatio AppleCare+ za Ip15PM. Napravio novi nalog na USA prvu uplatu mi je povuklo sa kartice i posle sam dopunio Gift cardom kredit na nalogu. Čekam 12.03 da vidim hoće li povuci kredit, ali imam problem sto iz podešavanja kada idem na garanciju, ne vidim nikakve podatke o telefonu, kada kliknem na telefon ništa se ne pojavi od informacija. Pre uplate Ac+ mi se pojavljivao u ovom odeljku podešavanja i MacBook koji mi je vezan na moj primarni nalog, od tada ne više. Kada udjem u aplikaciju podrška tu mi se pojave i MacBook i IP, medjutim kada udjem u IP stoji “You News to finish your setup for your AppleCare product”. Da li ovo nekako sve mogu rešiti i kako da mi se ponovo pojave uredjaji u podešavanjima - garancija i AppleCare.
 

Prilozi

  • IMG_0210.png
    IMG_0210.png
    46.9 KB · Pregleda: 53
  • IMG_0211.jpeg
    IMG_0211.jpeg
    87.3 KB · Pregleda: 52
Nikada se ne dobija vakum, ni kroz regularnu garanciju, ni kroz AC, dođe ti samo uređaj.
Ne možeš znati da li je nov ili refurbished, svakako uređaj bude bez i jedne tačkice, baterijom sa 0 ciklusa...
Ja sam imao iskustva sa dva zamenska iP-a i jednim AW, stvarno bez greške
 
Meni je nalog bio otvoren na Srbiju. Promenio region u usa, broj telefona ostao isti. Uplatio kredit putem gift kartice. Lagano aktivirao care+.
Nadam se da je to to. Jos samo mesecno da dopunjujem vaucerima, ali koliko sam procitao u temi on posalje mejl ranije ukoliko nema sredstava.
 
Pošalju mail gde piše da je billing problem i možeš da dopuniš nalog sa gift karticom.
 
Evo meni su recimo poslali mejl da nema sredstava 12. marta a 23. je rata, tako da ranije te obaveste malo
 
jendo mozda glupo pitanje. Da li nalog na kom je kupljen ac+ mora da bude aktivan na telefonu ili je dovoljno da samo ima sredstava da bi produzavao pretplatu? Tipa ako drugu dam telefon i sklonim moj nalog, hocu li moci da mu produzavam ac+ svakog meseca.
 
Dovoljno je da ima dovoljno sredstava na tom nalogu sa kojim je Apple care kupljen za taj telefon. Ne mora na telefonu da bude logovan sa tim nalogom, može da se koristi bilo koji drugi nalog. Skraćeno rečeno, može tako 😃
 
Uspešno kupih apple care konačno za ženin novi Air M1, postojao je probem sa datumom kupovine, i jedva nakon 15 dana dopisivanja i dozivanja uspem da to rešim, zvao Apple support u Hrvatskoj i konačno isprave, stavio neku Delaware adresu i prošlo sve lagano.
 
Da li se za AC moze koristiti taj US nalog kao glavni odnosno ako samo njega napravim hoce li mi zbog necega trebati i nalog na Srbiji?
 
Naravno da može, a srpski nalog ako ti zatreba neka aplikacija koja nije na US store-u, ali to lako rešiš pravljenjem našeg naloga i logovanjem na njega. Posle, kad skineš aplikaciju, izloguješ se i vratiš na glavni.
 
Imam problem kad hocu da kupim gift card preko apple pay i mobi banke, trazi mi billing address
 
Imaš negde unazad postupke. Nema ni tema toliko mnogo strana.
Pa jesi li uneo neku tax free adresu u USA, ili nisi, na nalogu.
Ako si na USA nalogu, instaliraj "Apple Store" aplikaciju ako već nisi.
Preko te aplikacije kupi gift card, možeš i sam sebi preko mail-a.
Mene preko Rajfajzena pita samo za security code (onaj pozadi na kartici) pri plaćanju. Unete visa kartice u Wallet i koristi se Apple pay.

Možda sam nešto prevideo, ali recimo Skyshowtime aplikacija ima samo na srpskoj (bar taj još koristim) prodavnici. Prebacim se, instaliram, i vratim se na USA. Možda ima još nešto ali mislim da je to u drugoj temi.
 
Imaš negde unazad postupke. Nema ni tema toliko mnogo strana.
Pa jesi li uneo neku tax free adresu u USA, ili nisi, na nalogu.
Ako si na USA nalogu, instaliraj "Apple Store" aplikaciju ako već nisi.
Preko te aplikacije kupi gift card, možeš i sam sebi preko mail-a.
Mene preko Rajfajzena pita samo za security code (onaj pozadi na kartici) pri plaćanju. Unete visa kartice u Wallet i koristi se Apple pay.

Možda sam nešto prevideo, ali recimo Skyshowtime aplikacija ima samo na srpskoj (bar taj još koristim) prodavnici. Prebacim se, instaliram, i vratim se na USA. Možda ima još nešto ali mislim da je to u drugoj temi.
Procitao sam i ispratio, stavio Minesotu. Kad hocu da kupim gift card biram apple pay ali trazi billing info tu, da li tu mogu staviti istu ovu US ili mora kao moja na kartici?
 
Ne možeš da staviš svoju adresu u Srbiji na Apple ID za SAD. Stavi tu adresu iz Minesote. Kolega je iznad detaljno objasnio.

Ja sam lično koristi dve opcije, na Apple sajtu direktno uzmem gift card, dodam u korpu i platim najnormalnije našom platnom karticom (mada je ova mogućnost možda u međuvremenu ukinuta) i, kao što je kolega iznad naveo, preko aplikacije Apple Store, u njoj izaberem gift card, dodam u korpu, unesem random američku adresu, dodam našu platnu karticu, zapamtim je i tako kupujem ubuduće. Inače, Apple Store aplikacija mi je na telefonu na kojem je primarni Apple ID indijski, samo je važno da u samoj Apple Store aplikaciji odabereš SAD.
 
Ne možeš da staviš svoju adresu u Srbiji na Apple ID za SAD. Stavi tu adresu iz Minesote. Kolega je iznad detaljno objasnio.

Ja sam lično koristi dve opcije, na Apple sajtu direktno uzmem gift card, dodam u korpu i platim najnormalnije našom platnom karticom (mada je ova mogućnost možda u međuvremenu ukinuta) i, kao što je kolega iznad naveo, preko aplikacije Apple Store, u njoj izaberem gift card, dodam u korpu, unesem random američku adresu, dodam našu platnu karticu, zapamtim je i tako kupujem ubuduće. Inače, Apple Store aplikacija mi je na telefonu na kojem je primarni Apple ID indijski, samo je važno da u samoj Apple Store aplikaciji odabereš SAD.
Ja sam registrovao ID sa US adresom i random brojem. Trebalo je da ne trazi ovaj billing info ako placam sa apple pay, tako je receno. Dakle tu u billing unesem isto onu adresu sa ID-a?
 
Ja sam registrovao ID sa US adresom i random brojem. Trebalo je da ne trazi ovaj billing info ako placam sa apple pay, tako je receno. Dakle tu u billing unesem isto onu adresu sa ID-a?
Ja za plaćanje ne biram Apple Pay, već platnu karticu. Adresu uneseš istu kao i sa ID-a.
Tek sad ovo skontah, kakvim random brojem, telefona? Kako si onda odradio 2FA? Stigne ti kôd na imejl, neki drugi uređaj?
 
Ja za plaćanje ne biram Apple Pay, već platnu karticu. Adresu uneseš istu kao i sa ID-a.

Tek sad ovo skontah, kakvim random brojem, telefona? Kako si onda odradio 2FA? Stigne ti kôd na imejl, neki drugi uređaj?
Receno je da mi za taj neki prvi deo ne treba pravi broj jer mora US br. Sto ja nemam, a onaj 2fa broj sam stavio moj srpski

Karticu ne prihvata ni iz rff ni mobi. A u apple pay je prihvatio mobi i povezano je

Ako moze preko kartice nekako svaki mesec da se placa ja bih tako, lakse nego preko gift card i balance
 
Ja sam sebi pre dva dana na gore opisani način preko Apple Store aplikacije poslao gift card od 25 USD. Plaćen MC Intesa karticom.

Možda se nismo dobro razumeli, ti pokušavaš da uplatiš AC+ direktno našom karticom na SAD nalogu. To ne može ili ja bar ne znam kako.
 
Nazad
Vrh Dno