Šta je novo?

Kako da postanem dobar Web programer / dizajner

Ja sam shvatio da je najbolji način da sam sebi zadas neki projekat + google, grešiš i učiš...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta sto kod nas nema neka skola programiranja(koja traje bar godinu dana) da valja.Ipak ima prednosti kad ti neko ko je dobar u tome prenosi znanje, nego kad ucis preko google-a.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Pa ne znam kakav je zamphyr oni su kao najnoviji na tom tržištu , elem ja sam recimo neke stvari učio tako, sto sam pravio sajt u WP za neke ljude, ali posto tema recimo imala viska i manjka, onda sam dodavao menjao brisao....generalno editovao već postojeci kod i sad mogu tako stvari neke da uradim bez da tražim kako itd...generalno još nisam zagrizao JS dalje od freecodecampa, stao sam kod calculator project-a, nastaviću ali tek za nekih mesec dana dok se srede primarnije obaveze


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Steta sto kod nas nema neka skola programiranja(koja traje bar godinu dana) da valja.Ipak ima prednosti kad ti neko ko je dobar u tome prenosi znanje, nego kad ucis preko google-a.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Da, ali nije isto kad nesto naucim sam i kad ti prenese to neko. Kad skapiras jednom sam, to ti je. Nema bolje od toga. :D
 
Pa ti onda upisi ove sto za par soma garantuju full stack dev za mesec dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti su mi najdraži... Ljude koji nisu imali dodira sa programiranjem ne možeš ni HTML koji je markup language i CSS da naučiš kako treba za mesec dana...

Bobaja moj savet ti je - usavršavaj stručni engleski, prođi ono što sam ranije kačio i posle toga se probaj upucati negde na praksu kao internship...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko je tebi sta rekao?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Izvini nisam ništa hteo loše da kažem, ali tvoj komentar je zvučao kao da želiš preko noći da naučiš tj da te neko nauci, sto je generalno na ovom nivou bio inženjeringa, dostupnom javnosti, nemoguće


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema potrebe da mi se izvinjavas.Niti sam se uvredio niti sam to shvatio kao nesto lose.Samo je sve vise ljudi koji hoce neku raspravu.
Vec sam imao dva losa iskustva sto se tice tih kurseva, a video sam reklamu na jednom sajtu za krojaca(i pogledao kod njih na sajtu,predavanje je 5x nedeljno po 4h) pa rekoh da vidim da li je neko isao kod njih.
 
Ko zeli da uci, GOOGLE. Jos free, nista ne placas.
 
Imam jedno pitanje, naime, koja diploma bi se vazila u inostranstvu a da nije sa fakulteta, vazano za programiranje? Znaci zanima me da li postoji neka medjunarodna skola koja daje sertifikate koji ce biti priznati u nekoj stranoj zemlji?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, naime, koja diploma bi se vazila u inostranstvu a da nije sa fakulteta, vazano za programiranje? Znaci zanima me da li postoji neka medjunarodna skola koja daje sertifikate koji ce biti priznati u nekoj stranoj zemlji?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

Ne, kad je u pitanju programiranje generalno, diploma ti je portfolio ili prikazano znanje. - ovo je iskustvo čoveka koji je otišao u U.S


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam mogucnost za Sloveniju, konsultovao sam se sa covekom koji zivi tamo ali se ne bavi programiranjem. Pa je rekao da tamo bez diplome nema nista, da je najbolje da zavrsim neki kurs koji se priznaje i tamo da bih imao sansu da nadjem posao. I ja mislim da je znanje najbolja diploma ali me je ovo malo poljuljalo.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ako si bez prethodnog iskustva i rada u industriji svi ce ti traziti Bachelor's Degree minimum. Osim ako ne krece od nekog nivoa testera, to moze i bez faksa ali je pozeljno imati faks i takvi kandidati ce biti birani ako ih ima.
 
Imam mogucnost za Sloveniju, konsultovao sam se sa covekom koji zivi tamo ali se ne bavi programiranjem. Pa je rekao da tamo bez diplome nema nista, da je najbolje da zavrsim neki kurs koji se priznaje i tamo da bih imao sansu da nadjem posao. I ja mislim da je znanje najbolja diploma ali me je ovo malo poljuljalo.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
1. U Sloveniji nisu baš nešto jake plate za development (pogotovo naspram najobičnijih poslova)
2. Imaju nestašicu developera baš zbog #1 tako da sumnjam da ih zanima diploma. Svako normalan ko te bude gledao kandidata gledaće ti prethodno iskustvo i tvoje znanje, ali i stvari poput tvoje ličnosti.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Hvala svima, imam sansu i u Srbiji da krenem da radim kao developer pa bih skupio godinu iskustva dok ne odem,tih godinu dana bi moglo tamo da koristi.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ne treba ti nikakva diploma kao što neko već napisa - iskustvo je presudno.
Međutim, problemi sa birokratiojom su sve veći usled aktuelnih okolnosti, da bi regularno radio u velikoj većini EU zemalja biće ti potreban završen bilo koji fakultet.

----------

Nešto zanimljivo: http://www.webtoolbag.com/
 
Momci i devojke uhvatio sam malo slobodnog vremena i aktivirao sam svoj blog (ponovo). Trenutno pisem tekstove o realizaciji kucnog cloud-a, a zatim sam otvoren za pisanje o raznim drugim temama.

Ako imate ideju koje teme zelite da pokrijem, a da se ticu konkretno licnog razvoja u oblasti web programiranja ili necega sto je striktno vezano za samo web programiranje, pisite :)
 
^pusti mi adresu svog bloga ovde il na pm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam zainteresovan za tekst o home cloudu...hvala

Mi MAX
 
Druze zdravo,videh tvoj tekst u prvom postu,solidan deo sam procitao,pa htedoh da te pitam za jrdan instant savet:naime polako privodim ekonomiju kraju ,ostali su mi jos par ispita do kraja,ali posto mene iskreno ekonomija vrlo malo zanima,tacnije zavrsavam smer marketing,planirao sam da upisem neki kurs za programiranje ili nesto iz te oblasti,imam solidnu osnovu u smislu baratanja na racunaru,ali nikada nisam ucio nijedan bukvalno jezik niti procitao ijednu knjigu na tu temu,ali mislim da sam stvoren za posao u it-u ,ali je problem sto ne bih znao u koju oblast da uplovim,i na koji nacin mogu da proverim za sta sam???

Hvala unapred

Послато са L-EMENT501
 
Druže, ti bi valjalo prvenstveno da poradiš na srpskom jeziku pre nekih drugih (programskih).

NHF
 
Sorry ali ovo je kopiran tekst sa telefona koji sam pisao sinoc oko 03h na pp,ali nije odgovorio ili nije mozda jos video,pa rekoh daj da prosledim ovde...
Ne znam cemu taj napadacki i hejterski stav odmah,moze to i lepo da se kaze ;)
 
Kako si zakljucio da si stvoren za posao u it-u? Tj na osnovu cega?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Ajde da se bolje izrazim ,spreman sam da zagrizem onako ljudski sto se kaze,i prosto volim taj rad i ne bi mi bio problem da se njemu posvetim ma koliko trebalo
 
Pusti hejtere, tvoj stav je ono što se se i traži...nisam programer, ali imam dosta prijatelja od kojih su neki dosta kasno "zagrizli" i eto ih, žive više nego pristojno od programiranja...
Ovo nije specifično samo za programiranje, već i ostale discipline koje zahtevaju life long learning, ali ne i formalno obrazovanje...


Mi MAX
 
Nazad
Vrh Dno