Šta je novo?

KAKO DA FLESUJEM 9500GT?

Učlanjen(a)
26.10.2007
Poruke
30
Poena
304
Nikako da flesujem GeForce 9500GT.Poskidao sam razne programe za klokovanje koji nemaju flesh opciju a NiBiTor i nvflash ne umem da korsitim,nikako da flesujem.Postoji uputstvo za koriscenje nflash ali ne prihvata mi program komande.Skidao sam i druge verzije i opet isto.Da li ima jos neki program da flesujem nov bios na 9500GT?
 
Uspeo sam da napravim butabilan USB i imam nvflash i butijrm sa USB-a i kucam u DOS-u c:\vnflash i pored dodam ime fajla.rom ali problem je sto ne znam komandu za flesovanje.Da li neko zna kako treba pravilno da ispisem komandu da bih uspeu da flesujem novi bios?
 
Zasto radis fles na toj kartici? Jel neispravna?
 
Taman sam i ja hteo da pitam...Ako radi,pusti je da na miru stari.
 
Ma radi ok.Uvek sam ima Ati kartice,one se bas lako flesuju,doduse nije mi ovo prvi GeForce ali ne mogu da verujem da ne mogu da mu flesujem nov bios.Svinuo sam progem,butujem i pokusavam da flesujem u dos-u ali stalno mi izbacuje error.Verovatno gresim u komandi a jednostavno samo zelim da je flesujem.Cudno mi je da ne mogu da nadjem nikakav drugi alat za flesovanje pa se pitam da li ove mozda zna neki drugi alat ili jednostavno kako da kucam komandu za flesovanje.
 
Ako radi ne popravljaj. Iovako nikakav dobitak neces dobiti, ta graficka je u rangu integrisanih...
 
Ako radi ne popravljaj. Iovako nikakav dobitak neces dobiti, ta graficka je u rangu integrisanih...

Ha,ha,ha,u rangu integrisanih!?! Daj nemoj biti smesan,sa ovom karticom igram sve najnovije igre,zadnje sto sam igrao je NSF Run i ova graficka je najeftinija koju sam ikada uzeo i prezadovoljan sam kako radi.Dakle,nemoj bez veze nesto komentarisati.Ako ne znas kako se flesuje bios nema potrebe da se javljas.Meni treba informacija kako da flesujem bios,neki alat ili kako da ispravno kucam komantu da mi nvflash uflesuje novi bios.Ne zameri drugar ali komentari mi nisu potrebni!
 
Svaka cast ako peglas najnovije igre sa 9500gt, bitno je da si ti zadovoljan ;)
 
Mozda izvuce pola frejma sa novim biosom ;)
 
Nema srhe, mislim, ako si prezadovoljan zašto rizikuješ da je sahraniš a drugo ne znamo ni koji je brand kartica? Bolje bi bilo da spremiš i jednu PCI(ne pci-e) grafiku iz ere p1 da možeš kasnije da povratiš ovu ako nešto krene naopako. Bios traži po modelu i brandu kartice ako ima nov a savet ti je da ne čeprkaš nibitorom dump biosa sa kartice ako ne znaš šta radiš!
 
Poslednja izmena:
CARE, CARE... ;)
 
Naravno da ne stoji.

Jaca je to kartica od bilo koje integrisane, ako izuzmemo FM1 platformu.
 
Ljudi,daj manite vise integrisanu i poredjenje,nikako da nadjem alat za flesovanje.Znam ja da mi je slaba graficka ali ne znam kako da joj flesujem bios.Hajde ako neko moze da mi pomogne,bas sam se zainatio.Kod atijevih kartica je to mnogo lako ali nije mi jasno zasto ne mogu da uflesujem bios ovoj kartici i nije mi jasno da nema vise od jednog alata za flesovanje biosa.Mnogo Hvala onome ko mi pomogne.Ako sam uspem,javicu kako sam uspeo.Za sada jos nisam uspeo.
 
Nisam probao.Upravo cu da probam pa javljam sta sam uradio.Ladno nisam video da si to gore pisao.Video sam da se svi zezate pa nisam ni skontao da si mi pisao komandu za flesovanje.Evo probam pa javljam...
 
Poslednja izmena:
nema na cemu. ;)
 
Uspeo sam da je flesujem.Nisam znao komandu.Evo kako sam to uradio.Naravno pomogao mi je Misko78 i mnogo mu Hvala!!! Ovako...
Napravio sam butabilan (free-dos) USB i u njemu sam ubaci NVFLASH alat za flesovanje i biosa koji sam preimenovao u ZOTAC.ROM.Restartovao sam racunar,namestio da mi butuje USB i potom sam dobio C:\ i dalje sam pisao -4 -5 -6 ime fajla.rom i to je izgledalo ovako C:\nvflash -4 -5 -6 zotac.rom
Poenta je da sam morao naci odgovarajuci bios za svoju graficku,znaci ne moze od slicnih proizvodjaca niti od slicne kartice vec bas mora od tog proizvodjaca tacno ta i ta kartica taj i taj model,ta memorija.Potom sam morao da potvrdim velikum slovima YES i jos jednom malim slovom y i tako sam uspeo da flesujem.Eto ako neko resi da flesuje nov bios ti nije tesko ali imate odgovarajuci bios i uputstvo kao se to radi.Evo link s biosima i alatima.

http://www.techpowerup.com/vgabios/

Pozdrav svima!
 
Nikako da flesujem GeForce 9500GT.Poskidao sam razne programe za klokovanje koji nemaju flesh opciju a NiBiTor i nvflash ne umem da korsitim,nikako da flesujem.Postoji uputstvo za koriscenje nflash ali ne prihvata mi program komande.Skidao sam i druge verzije i opet isto.Da li ima jos neki program da flesujem nov bios na 9500GT?
Pogledaj ovo (http://www.youtube.com/watch?v=ZOAjOAmA-rk) part 1, part 2, i part 3. Ali ako vam je kartica potpuno ispravna radi bez problema ne vidim potrebu da ovo radite, jel postoji izvesni rizik da negde pogresite i dode do problema. Sta da vam kazem sretno, javi sta ste uradili.
 
Ovako...Ja redovno flesujem bios i grafickoj kartici i maticnoj ploci.Takodje skidam nove drajvere.Koliko je bitan hardver toliko je bitan i softver a u novi biosi i novi drajveri doprinose stabilnijem radu hardevra.Ja nisam sad dobrio 10 frejmova vise ali primetno mi bolje radi graficka a sa dobrim softverom dobijao sam efekat klokovanja,u 3D tetovima sam dobijao i do 1000 "poena" (frejmova) vise.Jednom sam se zeznuo i u graficku Ati 9600pro uflesovao sam bios od 9600XT ali potom sam je ubacio u komp koji je ima inegrisanu graficku i uflesovao sam joj njen stari bios.Jedino je bitno da prilikom flesovanja ne dodje do nestanka struje jer kako su mi drugari rekli u tom slucaju komponenta propada.Ovo je sve sto ja znam o flesovanju.
 
@konzervativci

Ovaj forum ima lepu reputaciju u mod i oc krugovima a takođe i tradiciju kao mesto gde je mnogi po tom pitanju odrasli. I uvek se nađe neko ko mrsomudi u stilu nešto ćete da pokvarite i boje ne čačkati ako radi. Pustite ljude da istražuju a ako pokvare pa šta, zanje i iskustvo košta.
 
@konzervativci

Ovaj forum ima lepu reputaciju u mod i oc krugovima a takođe i tradiciju kao mesto gde je mnogi po tom pitanju odrasli. I uvek se nađe neko ko mrsomudi u stilu nešto ćete da pokvarite i boje ne čačkati ako radi. Pustite ljude da istražuju a ako pokvare pa šta, zanje i iskustvo košta.

Ovo je malo pogresana ocena, daleko od toga da ne treba flesovati bios maticne ili graficke karte, ja sam to radio i na karticama koje sam sam popravljao. Nego decko je u startu bio nesiguran pogledaj prvi citat (NiBiTor i nvflash ne umem da korsitim) ali u meduvremenu je to savladao i uspesno uradi, problem sto sam to procitao kasnije. Jesti li vi mozda u garatnom roku skidali kuler na vasoj 4780x2 da promenite pastu, vidis ja sam na mojoj 5870 to radio i flesovao u garatnom roku i ne bi rekao da je to konzervativno.
 
Jesti li vi mozda u garatnom roku skidali kuler na vasoj 4780x2 da promenite pastu,

Kad me vučeš za jezik, jesam. I volt modove na skoro svako karti, razna modovanja, menjanja fabričkih kondiša za bolje, oc na LN2... Ko me zna i odavde i sa sekirice, zna šta sam sve radio sa hardverom...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno