Šta je novo?

Kada ste i koju uslugu raskinuli, i gde ste prešli?

Meni samo nije jasno da MTS kao prva ruka ima vece cene i losije uslove od konkurencije koja su druga ruka

Kako moze Beotel biti jeftiniji i sa kracim ugovorima
 
Kako kako? Pa tako sto se namerno namesta da drugi mogu muzati infrastrukturu, a ne samo Telekom.
Mozda je cak i Telekom u minusu za to iznajmljivanje.

Sto je skroz realno! Jer profit Telekoma je oko 16 milijardi. 650 dinara mescno, 14300 godisnje po pretplatniku, da kazemo barem 2 milion prtplatnika (verovatno je vise MTSovih, ali nebitno), a fixni je skoro CISTA zarada (sve usluge koje ih kostaju se dodatno naplacuju, to je 15 milijardi dinara!

Znaci, MTS sve ostale usluge daje dzaba efektivno :)
 
Poslednja izmena:
Само једна информација, EUnet ADSL није продат СББ-у.
Ја користим EUnet-ov ADSL пар година, фирма која испоручује интернет
и са којом имам потписан уговор је ''YUnet International d.o.o.''

СББ је купио фирму ''EUnet d.o.o'' која се бавила углавном хостингом итд...

YUnet International d.o.o. је у власништву Телекома са 62,2%, а удео имају у браћа "Карић" око 9%.... каква је сарадња између наведене компаније и СББ то је већ мистерија, јер рекламирају услуге угашене фирме "Еунет" на свом сајту....
 
Nisi dobro video bracu Karic, dvojica imaju oko 9%, a treci sam ima 9%, dakle ukupno 18.
 
YUnet International d.o.o. је у власништву Телекома са 62,2%, а удео имају у браћа "Карић" око 9%.... каква је сарадња између наведене компаније и СББ то је већ мистерија, јер рекламирају услуге угашене фирме "Еунет" на свом сајту....

Нисам знао то за Телеком, сад сам тек видео.
Раније је власник тих 62,2% била Астра Банка - у стечају.

Углавном ми ради без проблема, заједно са D3i [два уређаја].
 
E, da, daj skrati exposee, Keops, i budi malo konzistetnniji u pisanju.
Već sam ti jednom odgovorio na to, neodgovaranjem. Ali i to je - odgovor.

= Tu želju ću teško da ti ispunim.
Svako ima svoj stil pisanja.
Može ti se dopasti ili ne, ali na dužinu i sadržaj utičem samo ja. (Ovo drugo je svakako bitnije. Kvalifikujući ga kao expose - vređaš, ali ja sam tolerantno biće.)

Gde sam nekonzistentan?

Što SBB ne nazivam monopolistom? Nazivam. U duopolu smo.

Što ne zovem tehničku - i time demonstriram neznanje?! Ne, time demonstriram znanje. A i to koliko ta podrška pojma nema.

Probleme na lokaciji nisam imao ni kod MTSa ni kod Verata ni kod SBBa *čije mi poreklo nije bilo jasno*.

Samo je pitanje šta ONI urade sa svoje strane. (Jer je uvek - do njih. Oprema, instalacija: nema problema. Takva je kakva je. Nikad ništa crklo nije.)

Obično: ne urade ništa.

Što nipodaštavam/negiram izgrađene IPANe? To ću i da nastavim da radim. Ne zato što ga ti imaš a ja ne, nego zato što ga većina Srbije - nema.

U tezi da MTS ima više IPANiranih nego što SBB ima Net korisnika tek grešiš - dobrano. Gledaj RATEL statistike broadbenda. Demantuju te. VDSL/ADSL opada. Coax pristup, iz godine u godinu, raste.

Boli mene uvo za SBB. Koristim ih za TV jer imaju daleko bolju platformu od em te esa.

Boli me uvo i za Net - taj Veratov 5 Mbps za manje od crvene je sasvim pristojan deal, kad nisi alav na brzinu. A ja nisam. Ali nisam ni naivan.

I svakako očekujem da MTSov doprinos razvoju telco sektora bude veći nego SBBov, i voleo bih da bude uspešniji, ALI - TRENUTNO STANJE je takvo da ih SBB šije. Pa i ekspanzijom u Net sektoru. (VIDI RATELOVU STATISTIKU!!)

Vip ih šije u mobilnoj.

Oni ne šiju - nikog.
Do juče su šili, bar u toj mobilnoj. Sad ni to.

Svaka odbrana MTSa nema smisla, ako su im usluge nedostupne i preskupe a infrastruktura u zaostatku.

To sto ih koristim ne znači da će dobiti hvalospev. Nisam calexx@exe net. Rekao sam i zašto ih koristim. Iz nužde. Jer Verat nije mogao *na istoj infrastrukturi* 6Mbps. Telekom može.

I ti u tome vidiš sasvim normalnu politiku nedavanja pristupa SVOME - drugom.
Ja u tome vidim najveći problem Srbije:

To što infrastruktura nije JAVNA, već pripada jednoj firmi. Državnoj, ali - jednoj firmi koja gleda svoj interes pre opšteg.
A u obavezi je da gleda opšti.

Da je javna, da pripada preduzeću koje bi samo u nju ulagalo i samo se o njoj staralo, da se zajmi zainteresovanima pod fer i istim uslovima, SVIMA BI BILO BOLJE.

Svima = korisnicima + državi.
Za MTS me boli uvo. Nek' propadne. Doći će drugi. Može i DjuraOptikaNet - ako da bolje, ako pokrije solidan deo zemlje, svaka Djuri čast. Uveo nas je o eru NGNa.

Ne živimo u Zimbabveu. Postoje obaveze i dominantnih operatera i javnog preduzeća. Telekom i mora i treba da investira i u manje profitabilne krajeve.
Sporo investira i u profitabilne.

E sad, to što se to (anti monopolska pravila) kod nas slabo poštuje, to je druga stvar... Hocu reći - i SBBu se da stati na put prevelike ekspanzije.

Prevelika ekspanzija i jednog i drugog NIJE DOBRA - ni za koga. Konkurencija jeste. Ali ne u formi: duopola. Jer ti svodi izbor na loše ili loše.
 
Poslednja izmena:
Nekonzistentan si u tehnickom smislu, kako razvlacis recenice i odvajas praznim redovima previsa "pasusa" (tj. svaka recenica ti je pasus, bez obzira da li su vezane medjusobno kao misao), tesko je za pracenje.
Za Expose - nista tu nije vredjanje. Duge postove na forumima skoro niko ne cita, to je samo dobronameran predlog da dobijes vise citanja postova.

RATELov izvestaj ne pokazuje uopste koliko je VDSL korisnika uopste, a jos manje koliko ima IPANova. MTS moze da ponudi za vise od 500.000 korisnika/domacinstava VDSL od 50/2, a SBB nema toliko korisnika interneta.
Vecina tih koji mogu dobiti VDSL 50/2 ili veci su vec kod SBBa ili Targa ili negde drugde, jer je Telekom toliko glupo posao u te iste krajeve, umesto da se fokusira na druge :( Zato je broj KORISNIKA VDSL 50/2 slab.
Ali broj POTENCIJALNIH 50/2 korisnika je mnogo veci. Nemoj mesati te dve stvari.


I mene licno ne brine da MTS propadne, ili da se proda, kada bi znao da cemo biti na boljem, da cemo imati bolji net koji ce se stalno uggrade-ovati, da ce poboljsati mobilnu, da NECE podizati cene, i samo ispumpavati pare iz drzave, itd.
Sa istim razlozima dolazimo svi na forumu sa misljenjem da li MTS treba prodati ili ne - sa sebicnim razlozima. Samo sto neki zaborave gde zive pa misle da ce uvek biti bolje da stranac preuzme sve...

DIVNO nam je bilo nakon sto je Delhaize preuzeo Maxi i Agrokor usao, i preuzeo jos i Mercator. Ko je pratio, primetio je da su cene mnogo stvari skoro duplo porasle koji mesec nakon toga!
Strance, a i nase, boli pidu za ljude i siromastvo i pravud... oni gledaju koliko mogu izvuci novca u odredjenom roku, sto legalnije. Tacka.
A dovodjenje stranaca u Telekom ce samo dovesti jos nekoga da se ugradi u sve moguce, a NECE ukloniti neradnike, koji ce naci opet posao negde u drzavnoj sluzbi. A Telekom nece raditi bolje, pogotovu ne za ruralna podrucja.
 
Poslednja izmena:
Zar ti nisi u Shingipooru?

Zbog te mrznje prema MTSu i njihovim antenama se ljudi zale posle sto je los signal :)

Jos 15 dana :) Problem sa MTS je bilo sto su imali dozvolu naravno da postave antenu na 100 m od zdrada, ne oni su nasli mesto na 30m od jaslica i zgrade i 50m od decijih igralista i prave se ludi. To je mimo zakona i zato je blokirana izgradnja stanice. Inace je signal sasvim ok i bez te antene...
 
Da ne ostavljam prazne redove - veruj mi, javio bi se neko sa "jao ne ostavljas prazne redove". Ljudima je teško ugoditi.
Pogotovo ako ne pevas pesmu uz koju oni igraju.

Ne samo sto radim to sto si napisao, nego cesto ni ne stavim veliko slovo na pocetak recenice, kukice i kvacice, nekad pisem isključivo malim slovima, vrlo cesto include-ujem reč engleskog porekla. Volim tacku i zarez vise od drugih znakova interpunkcije.

Je l zabranjeno - nije.
Je l citko? Zavisi. Ako citkim smatras dve prostoprosirene recenice, sorry, to nije moj stil pisanja, onda kada ne može u dve prostoprosirene. Ali da je nerazumljivo - tesko.
I i to jeste kvalifikacija. Negativna. I put do pakla je poplocan dobrim namerama. :)

Ti postujes rigidne pravopisne forme (mada ne postujes, flexibilan si, vidi se) a ja mislim da je jezik - ziva stvar. Menja se. Na njega utice stosta. I protiv sam jezickog fanaticma, ћирилице only, desnice, nacionalizma i SPC.
Bogohulim! :) /ja vs pravni fakultet i SPC, rasadnici toga o cemu pricam. Zna se na sta mislim. Na retrogradne, ultra desne snage.

Da hocu da pisem - savrseno, verovatno bih bio clan nekog foruma o jeziku. U ITu moze da se pise i kroz skraćenice. Sve dok se ljudi razumeju, okej je. Stil pisanja je sporedna stvar.

Ja ne mislim da ce biti bolje kada stranac kupi. Ja znam da drzava nije u stanju da uradi ono sto stranac jeste - da firmu optimizuje.

Ja nemam nista protiv toga da me drzava demantuje, da drzava koriguje nedostatke sama, i usmeri Telekom u... stabilnijem i vrednijem pravcu.
To se ne dešava.

Telekom je partijski plen. Oduvek i zauvek. Investira, iz nužde.

A sto ja nisam sebican? Ako kazem da mogu poslednji na optiku, ako kazem da je FUP nesto cega se ne treba plasiti. (FUP ti nece uvesti operater koji zna da je vecina korisnika za flat, uvesce ti ga iz nuzde - kao posledicu legislative, koja npr, ostro kaznjava pirateriju. Ili akcize koje zahvataju interkonekciju. IT je, ovde, i dalje jedna velika siva, neregulisana zona. Ne za torrente, nego za: poslovanje. Bice regulisan. U interesu drzave vise nego u interesu korisnika.)

I jos nesto apropo stranaca. Ja ih ne bih tako lako diskvalifikovao. I taj NGN koji ces imati, ne bi imao da nema - Kineza. A cak ni taj IPAN. Jer je dosao - odatle.
Nisu ga nasi bajni strucnjaci stvorili, kupili su ga. Novac od tvoje pretplate i ide i isao je - Kinezima. Isao je i u Republiku Srpsku. Isao je i stranim bankama. Ide strancima i za link. To sto Telekom ima prefix "naš" ne znaci da sva lova ostaje ovde.

Ne bi imao ni pola novih puteva.
Ni čelicanu o njihovom, a ne TVOM trošku.

Ova zemlja je put odabrala. A to je put saradnje sa strancima. I to je dobar put. Losih primera imas uvek, bilo preduzece - privatno ili javno.

Strahovi koje nabrajas su iracionalni. Cene ce rasti, nevezano za vlasnika. Cene već rastu, nevezano i za vlasnika i za standard. Cene ce rasti ali ce rasti i ulaganja. Rasce i standard. Zato je prosecan postpaid paket danas skuplji nego pre N godina, umesto da bude obrnuto. krastavac, svaka investicija mora da se - otplati...

Koja je cena goriva u Makedoniji, a koja u Srbiji? Je l kriv NIS/Rusi i naftasi? In part. U mnogo vecem delu - država. I akcize.

Svaki drzavni radnik koji ne radi nista - drzavu kosta. Jednog dana, doci ce i to na red. Ocekivace se profit (vraćanje a ne uzimanje para iz drzavne kase) i optimizacija poslovanja, a ne nerad i visak zaposlenih. To jeste deo tranzicije. Luzeri postoje.

Otpasce sigurno i neko ko ne treba i ne zasluzuje. Ali pametan covek se snadje u svim okolnostima. Ne ceka drzavu da mu nadje posao. Ako ga i izgubi, sam nadje novi.
To sto je vecina nestrucna i nesposobna, e, to ce ih kostati podjednako kao nerad.
Jednog dana.
 
Jos 15 dana :) Problem sa MTS je bilo sto su imali dozvolu naravno da postave antenu na 100 m od zdrada, ne oni su nasli mesto na 30m od jaslica i zgrade i 50m od decijih igralista i prave se ludi. To je mimo zakona i zato je blokirana izgradnja stanice. Inace je signal sasvim ok i bez te antene...
A, OK, to vec nema smisla, blizu mesta decijih okupljanja uopste. Prvi put cujem da je stvarno realan razlog za ne-postavljanje antene kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno