Šta je novo?

Kada ste i koju uslugu raskinuli, i gde ste prešli?

Evo ovo mi sad dali
f13802071254e25e524c009ad38cab8f.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
Pa da nije nesto zbog toga,da onaj moj ruter i modem nisu bas ispravni ili sta vec.Ma i da srede trentno stvar,i zamisli ja potpisem opet novi ugovor i ono pocnu opet iste stvari.

Ne znam,nisam pametan,ali radije boh presao kod nekog drugog.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne verujem da je do modema. Neznam sam odluči tako je najbolje sagledaj sve pa gde ti odgovara tu idi
 
Ja imam extra iskustvo. Net ne pamtim kad je nestajao iskreno. Drugo sad od kad rade ovo novo imam na tri tv-a one Cl kartice. I povećao sam brzinu neta na30/3. Sve to za 2650 dinara
Mnogo zavisi i od dela grada, pa i vise od toga.
Mi nismo na SjBBu imali maltene problema nekih 5 godina, a onda su poceli stalno neki problemi i varanja (ne znam iskreno da li su negde 2008/9 promenili vlasnika, ili je skroz slucajno odluka stare garde).
Prvo su nekoliko puta zatvorili torrent protok, i lagali da nista nije mereno/zatvoreno, a SVIMA nije prelazio 4KB/s download.

Onda nekoliko puta puca veza na 30sek (nekoliko puta u smislu nekoliko puta u toku zadnjih godinu i nesto, a inace kada pocne to se desava mesec dana, na po 30sek, nema sanse da se igra online, zalis se, "ja ovde vidim da je sve u redu", tek nakon mesec i nesto dodju i zamene jednom prilikom navojnicu kod mene, drugi put kod njih u ormaricu nesto).
Telekom sa druge strane zovem u nedelju da prijavim kvar kod mojih, oni dodju U NEDELJU :) KOd SBB nisam ni mogao prijaviti nedeljom kvar dok sam bio kod njih, samo za TV :)

A pazi tu razliku - ista lokacija, ali izmene su oni prebrzo!
 
Moguće ne kažem da nije tako moguće i da će kopernikus da se iskvari pošto sam čuo da ih kupili Poljaci. Videćemo šta će biti u budućnosti pošto sad imaju i dosta novih korisnika. E sad mislim da i kopernikus ograničava torente

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
@alfa, voliš taj MTS vDSL previše.
Ko što ovi koji koriste Exe net postaju Exe net fanatici. Treba da voliš/budeš otvoren i za ono što ne koristiš! :)
El nije valjao? Možda se poboljšao? :)

Prvo, da, slažem se sa svima da je a/v-DSL stabilniji. Nema razloga da ne bude, imaš dedicated paricu. Koristim ga od 2005e. Vreme je za promene. :)

Ali!
MTS ima previše ograničavajućih faktora (AKO) da bi uopšte došao do - stabilnih 50Mbps, od kojih su presudna - dužina i kvalitet te parice.

SBB net nikad nisam koristio (jesam. Prepaid. Neki prastari modem je tu.), samo D3+HBO.

Ali ono što jesam radio, za te silne godine koliko je TV "kod njih" - čekirao sam status signala, i na TVu i na (prepaid) modemu.

I DRASTIČNO se poboljšao, čemu su svakako doprineli oni - sa svoje strane, jer ništa nisam dirao od moje instalacije.
Dakle: primećujem da se u SBB mrežu ulaže. Ne primećujem da MTS uvodi IPAN, a tek ne optiku.

NAT? Jako mudo. Ne planiram da dižem HTTP server. Za to: kupim Linode.
A mogu da kupim i VPN. Mada ne moram. Uostalom, u jednom momentu svi oni će imati neki vid NATa, a u stvari će - preći na ipv6. NAT je prelazno rešenje.

Bajna podrška MTSa? Jer dođu brzo? Vidi... Ako je instalacija (parica) okej, nemaju oni (MTS) šta ni da dolaze - uglavnom.

Problem MTSa je upravo to što veliki deo Srbije leži na >1km od centrale.
Što parica - NIJE OKEJ.
Kad to reše, lako mogu da im se vratim.

Do tad, zašto bih im plaćao 2300 za 20/2, kad to ujedinjeno sa SBB TVom i dodacima (HBO) daje - 4x veću brzinu ULa i 7+x brži DL? (150/8)

Uz veći broj kanala, više (prokletih) impulsa/minuta, više - svega.

Šta je sad problem - nestaće mi fixni kad nema struje? Pa nestaje i sad, jer je bežični koji zahteva strujni adapter.
Kredita (bankarskog) nema ako nemaš fixni?! Ne znam, krediti me ne zanimaju/ oslanjam se na lovu koju zaradim/mrzim da zajmim i od prijatelja a kamoli od banke. (mada: lažem. Imam jednu kreditnu i pokriva me skroz, sa dozvoljenim minusom.)

U suštini, Net zavisi od lokacije.
Faktor: infrastrukture.
I MTS i SBB mogu da rade - i dobro i loše. I savršeno/bez greške.
I jednom i drugom je mana - loša infrastruktura. (Bilo parica, bili čvorište.)

Podrška? Meni ona potrebna nije, ni kod SBBa, ni kod MTSa, ni kod Verata/Beotela. Templejte koje koriste možeš da iščitaš - online.

Mada, evo, i od mene + za MTS podršku. Da im monter nije bio dojajan lik, ni tih 20Mbps ne bih imao (merio je, budžio kabl, sat vremena... Da bi izvuko paket 20 a ne 10.)

Ali to im je istovremeno i minus. I to ogroman minus.
Jer - potprovajderima (ADSL) ni ne daju pristup sopstvenoj infrastrukturi/centrali, samim tim su ta sitna podešavanja - nemoguća. A u tim sitnim podešavanjima bi mnogima Net mogao da bude - iole brži.

I onda ide: "nemamo tehničkih mogućnosti". Čak i kad imaju!

MTS, u segmentu Neta, u zemlji Srbiji, ubija konkurenciju na nepošten način. Dat mu je monopol. Niko ne nudi vDSL osim njih. Niko ne kontroliše ADSL infrastrukturu osim njih.

To ni bajna podrška ni NAT ne mogu da ospore. A to, to je daleko bitnije za razvoj telco sektora, nego to da l ja imam 20 (uz budženje) :) ili 50 ili 150/8.

Monopol da podržavam više neću.
Bio sam prinuđen, jer na istom broju Verat nije mogao da isporuči više od 6Mbps (za šta ne krivim njih), ali postoji neko ko za iste pare može ne 20 nego 150. I to uz dosta benefita pride (svi TV paketi, više HD kanala, free WiFi gde god itd.)

I ne vidim razloga da mu (SBBu) ne dam šansu. NAT i support me ne tangiraju.
Samo: cena i brzina. I stabilnost, svakako.
 
Poslednja izmena:
Šta ujedinjuješ i ovih tvojih 2300 dinara nikako da uporedim sa Sbb paketom koji pominješ?
 
Pa uključi mozak. Ne gledaš cenu od 2300 (net20+fixni - jureći ekvivalent SBB paket ZA ISTU CIFRU.) nego valjda gledaš cenu *svih usluga u paketu*, ko god da je provajder.

"Cena koju odvajaš po domaćinstvu" za sve te usluge
vs cena pojedinačne usluge.

Logično je da gledam ovo prvo (lova koja ode MTSu za Net i fixni+ident PLUS lova koje ode SBBu za D3+HBO+održavanje+72h unazad) i uporedim sa Trio cenom. I brzinom.

U suštini/brojkama - suma je tu, nešto ispod 5k.

Što je i cena najjačeg Trio paketa /čak je i manja - kad uračunaš mesece po povlašćenoj ceni. (SBB 6 x 999 din ili koliko već)
 
Poslednja izmena:
Problem MTSa je upravo to što veliki deo Srbije leži na >1km od centrale.
Da, upravo je to jedini i najveci problem MTS-a.
Kada shvate da im se preko 70% korisnika nalazi dalje od 1 km od DSLAM-a/IPANA-a onda ce moci da pricaju o pokrivenosti i napretku.
Ja sam na ADSL-u od 2009 godine i udaljen sam 1,7 km od centrale i od tada se u mom mestu nista ne menja po pitanju IPAN-a i skracivanja last mile, a nalazim se samo 12 km od Beograda.
Cemu da se onda nada korisnik u selu sa juga gde se u proseku nalazi oko 2 ili 3 i vise kilometara udaljen od centrale!?
Razumem one kojima je IPAN blizu i verujem da njima VDSL odlicno radi, ali nije Srbija samo Beograd i veliki gradovi!
Pozz.
 
Poslednja izmena:
Nadamo se privatizaciji.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Ma nema to veze čak ni sa: BG vs unutrašnjost.

Eto, ja sam BG pa sam - skrajnut. Ok, neka sam. Alternative postoje.
Aleksinac nije BG - pa se Telekom hvali. Gde je odmak'o od tog Aleksinca, a godinu dana je već PROŠLO ?

@alfa voli svoj IPAN. Imao je čovek i 100Mbps. Ima pravo da ga voli.

Ali nema pravo da ignoriše činjenicu da tog IPANa nema na mnogim lokacijama.
BG included.

I nisam uopšte kivan - zbog brzine. A ni zbog cene. Nije llično pitanje... Da jeste: Meni je i 5 Mbps za ono čime se bavim - dovoljno. (web development)
Radio sam i na dial upu i na 256Kbps, dvajes' mi je puna kapa.
Stvar perpektive - ne treba mi brže. Nekom treba. Ali me to stavlja i u ugodnu poziciju - da biram/menjam, PP.

Ima veze sa sagledavanjem situacije.

- MTS je monopolista. U sektoru kućnog neta dominira - previše.
- MTS je veliki kog boli uvo za male. A mali su bitni. Konkurencija je ZDRAVA STVAR. E sad, mnogo je veći problem što ga boli uvo za - korisnike. Bully je. :) /SBB nije ništa bolji. On male: kupi.
- MTS dobrano kasni u razvoju Next Generation Networka. 2020e? Videćemo / teško...
- MTS sisa pare naroda za usluge koje su preskupe, nerazvijene, NEDOSTUPNE. Neke su totalno sumanute. Klasičan harač tj izmišljene usluge da bi se profit pumpao. Na račun: TEBE.
- MTS poskupljuje, u svim segmentima, u zadnjih par meseci.

El da ređam dalje?

Čak je i teško porediti ga sa SBBom, jedno je privatna firma, drugu doniramo mi, i to ne samo kroz račune. Jednoj poslovanje diktira tržište, u drugoj hara - politika/nepotizam.
Razlika je ogromna.

Profit jednog ide u Ameriku, profit drugog ide na penzije. Nikako da ode - u infrastrukturu.

I jedna i druga su NAŠE firme. Naši ljudi rade u, primaju platu, plaćaju poreze. Kablove niko ukrasti neće i odneti u Ameriku. Mogu samo da odu na potpalu :) /ali i to je krivično delo. I neka je.

To je bitno. A ne NAT.
Ili bankarski kredit.
 
Poslednja izmena:
Ako telekomu sada nije isplativo da ide 12 km od Beograda na Ipan,kako li će tek biti isplativo tom privatniku koji će prethodno ostati kratak za koju milijardu evrića?
 
Poslednja izmena:
U stvari, ne valjaju ni jedan ni drugi.
Stvorili su duopol.

Mislim da cu preći na: KBCNET [emoji14]
(preći ću gde god dobijem više za: manje para. Ali je izbor sveden, SVIMA. TO ne valja. Infrastruktura, kod mnogih, takođe.)

I kaskamo, infrastrukturno, za većinom regiona. Ni to ne valja.

I skupi smo. I spori.
I ne zna se ko je gori nosilac INOVACIJA, da l SBB da l MTS.
A to je jako važno. IT sektor je tako dinamična grana, u kojoj mi imamo dva lista: SBB i MTS.

Prvi inovira sajt. Drugi cenovnik.
Ne zna se šta je bitnije...

Uloga države postoji. Naša svoju ne vrši. Da vrši, odavno bi posedovali optiku. A ne: Telekom Republike Srpske. (uporedite cenu istog sa cenom kredita sa Kinom. Prvo je 3x skuplje! Jaki smo u PM, posedujemo regionalnu boraniju dok 80% Srbije cedi Titove žice. A 20% Tiletove žice + frišku Kinesku opremu u centrali ili negde od nje do korisnika. Tiletove žice nas vade, sve!) :D
 
Poslednja izmena:
Inovacije su bar na strani Sbb-a:
Sbb Total TV
Sbb D3i
Sbb D3go
Sbb Unify
Sbb Unifon
Sve urađeno pre telekoma,nešto telekom nema ni dan danas i sve bolje radi od telekoma koji pri tome ima bar 10 puta stručniji kadar.
Telekom do skoro nije imao ni opciju sortiranja TV kanala,a ne nešto smislenije da naprave.
Vole ljudi bakar pa to ti je.
 
Poslednja izmena:
kolko se secam, webtv (kakav takav) je bio pre D3Go.
PTT KDS je pustio DVB-C (nekomercijalno, bilo je FTA kanala) pre D3.
 
Nemoj tako, i MTS ima TV.
A i dobili smo i - pakete usluga.
I prenos broja.

I to sve zajedno u zadnjih 10 godina.

(ne znam da l VDSL da računam kao inovaciju. Nešto mi se ne mili, obzirom da imaju monopol na. A i da su se malo preračunali, pa krenuli sa IPANima, pa stali.)

Kreni s cenom za optiku, pa je promeni par puta, pa skidaj cenovnik.

Kadar im je - skidam kapu za inovacije i profesionalnost. :)
 
Ljudi, moze jedno pitanje imam telekom 10/1 net i imao sam sa starim ruterom ping 5ms, taj ruter je poceo da se iskljucije tj da prekida rad i dobio sam novi ruter i imam ping 30-35ms, koliko je ping kod vas?
 
Mts je preskup i nudi ugovore na 2 godfine
Kablovska je OK ali nije dostupna svuda

Total shit je isto preskup-za 20 dolara godisnje imam CS i gledam sve komplet-Polaris ful ,MAX TV ful itd..,mnogo bolje nego da
placam cia sbb reketasima

Trenutno je Verat,Beotel nabolja ponuda-970 din. za 5 mb, ugovor 6 meseca

Internet 1000+CS 200 din.=1200 din. mesecno - KOMPLET internet+ful televizija
 
Telekomov web tv kakav je bio tada ,sada je isti takav krš.inače nema veze sa GO servisima.
Sbb inovacije nisam pominjao u domenu kablovske.
Telekom je sam sebi ukinuo jedinu prednost fiksnog telefona ,a to je da kada nema struje on radi.Sa uvođenjem Ipan-a,toga više nema.Nisu u stanju da nabave ups uređaje.
Tolika firmetina a nemaju niti jednu jedinu inovaciju.Sva inovicija im se onomad svela na odabir imena portala,stvarno sramota.

Mts nudi net bez ugovora.
Ne možes porediti Total tv legalni servis sa nečim što je teška piraterija.Treba biti realan.
Telekom nema kablovsku,kamo sreće da je imaju.
 
Poslednja izmena:
Koja je cena mts adsl a bez ugovorne obaveze-NE postoji opcija na portalu,verovatno je oko 2000 din minimum https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi

Cuj teska piraterija-JA sa mojom sat antenom mogu raditi sta hocu-MOJA licna stvar
Veca je i teza piraterija sto CIA sbb razvlaci kablove po drvecu i eps banderama gde god im dodje



EPS ne sece cia sbb kablove koje ovi ilegalno razvlace ,dok svima ostalima momentalno secu kablove-narocito telekomu


Mislio sam na opstu dostupnost kablovske,koja je van vecih gradova ocajna
 
Poslednja izmena:
Koja je cena mts adsl a bez ugovorne obaveze-NE postoji opcija na portalu,verovatno je oko 2000 din minimum https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi

Cuj teska piraterija-JA sa mojom sat antenom mogu raditi sta hocu-MOJA licna stvar

Mislio sam na opstu dostupnost kablovske,koja je van vecih gradova ocajna
Grešiš u Paraćinu je kablovska extra. A Paraćin je mali grad :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 C432B381 pomoć Tapatoka
 
- MTS je monopolista. U sektoru kućnog neta dominira - previše.

Sve manje.

Krajem 2011, kad se ADSL zalaufao, Telekom je dostigao svoj najveći udeo na tržištu fiksnog broadbanda od 64%. Danas, tj. po zadnjim dostupnim podacima s kraja 1. kvartala 2017, ima 50% sa xDSL tehnologijom i još nešto malo od onih 3% koji nosi FTTx pošto tu ima i drugih igrača.

Kablovci su krajem 2011. imali 29% tržišnog udela na tržištu fiksnog broadbanda, a danas imaju 39%.

aGUtB0J.png

Izvor podataka su RATEL-ovi godišnji i kvartalni izveštaji. Udeli za FTTx su dostupni od kraja 2015.
 
Poslednja izmena:
Nije SBB bolji od MTSa.

Internet nije tako stabilan,zna da puca. MTSov je daleko stabilniji i bolji iako sam daleko od centrale.
Poskupeli su skoro TV.
Ukinuli su neke kanale.
Spisak kanala im je papazjanija i pojavljuju se i oni koje ne mozes da pustis-vrlo iritantno.
Ima jos toga ali mi nije do kucanja :)

Da MTS daje besplatno do 3 prikljucaka za TV kao SBB, bio bih kod MTSa.
 
Koja je cena mts adsl a bez ugovorne obaveze-NE postoji opcija na portalu,verovatno je oko 2000 din minimum https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi

Cuj teska piraterija-JA sa mojom sat antenom mogu raditi sta hocu-MOJA licna stvar
Veca je i teza piraterija sto CIA sbb razvlaci kablove po drvecu i eps banderama gde god im dodje



EPS ne sece cia sbb kablove koje ovi ilegalno razvlace ,dok svima ostalima momentalno secu kablove-narocito telekomu


Mislio sam na opstu dostupnost kablovske,koja je van vecih gradova ocajna

Sve postoji na Telekom portalu samo treba malo gledati.Dole pri dnu imaš standardnu ponudu:
https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi#undefined4

Ti si kao jedan moj komšija koji pita svog komšiju: jeli bre ,zašto promeni pass na wi -fi ruteru.
Na taj način i ja mogu da radim šta hoću sa svojim kompom: da snifujem pass i da onda tako dobijeni net poredim sa cenom nekog provajdera[emoji2]
 
Poslednja izmena:
@alfa, voliš taj MTS vDSL previše.
Naravno kada radi odlicno. Ali da neko ponudi ozbiljnu optiku, cao Telekom.

Treba da voliš/budeš otvoren i za ono što ne koristiš!
El nije valjao? Možda se poboljšao? :)
SBB i dalje ne valja u mom kraju. Ne valja ni kod mojih. I dalje su pilicari i to bezobrazni. U Telekomu kada sam ja hteo dobiti OSI popust, cak je zvala seficu da me odmah prebace sa UO24 na ugovor za OSI.
U SjBB moras doneti dodatne gluposti iz PIO fonda (Namerno to rade, jer znaju da se to placa, i da ce ljude mrzeti da to rade).
Forsiraju, u Nisu barem, na koga ce biti ugovor za penzionerski popust...

I jos mnogo toga, nisu to sitnice uopste. Najbtinije je da i dalje ne radi kod mene kako treba, ima jos poneko u zgradi, UGUSILI su nam WiFi etar sa UniFi-em.
Od tada je 10oro otkacilo SBB (ne pricam po manje UniFi SSIDeva, vec pricam sa komsijama, nismo Njujorcani)


MTS ima previše ograničavajućih faktora (AKO) da bi uopšte došao do - stabilnih 50Mbps, od kojih su presudna - dužina i kvalitet te parice.
MTS ima mogucnost za 50/2 kod vise korisnika nego sto SBB ima net korisnika. Fora je doduse sto ti korisnici su vrlo cesto u delovima gde vec postoji KTV operater, a ljudi su PIGLU, i ne mrdaju ako ne moraju.

Dakle: primećujem da se u SBB mrežu ulaže. Ne primećujem da MTS uvodi IPAN, a tek ne optiku.
TO sto ti ne primecujes ne znaci uopste da ne radi.
Optika se uvodi ozbiljno, ali se ne nudi jos uvek na mnogo mesta :( Ukljucujuci i kod mene :( SBB kod mene u stvari ima optiku odavno, ali nije hteo da ponudi Fiber pakete ovde. Nije hteo u stvari da ponudi nigde van Dedinja, Senjaka i po koje zgrade NBG, iako je moglo. E to su cista gamad. NAMERNO nisu hteli da daju nesto sto mogu - jer zasto bi, kada mogu da cede vise?

NAT? Jako mudo. Ne planiram da dižem HTTP server. Za to: kupim Linode.
A mogu da kupim i VPN. Mada ne moram. Uostalom, u jednom momentu svi oni će imati neki vid NATa, a u stvari će - preći na ipv6. NAT je prelazno rešenje.
Da citiram tebe:
Treba da voliš/budeš otvoren i za ono što ne koristiš! :)
Ne treba da prihvatas NATiranje, zasto mi limitraju privatne trakere.
TO je ogromna prednost MTSa trenutno!

Bajna podrška MTSa? Jer dođu brzo? Vidi... Ako je instalacija (parica) okej, nemaju oni (MTS) šta ni da dolaze - uglavnom.
Au.... nemoj pokazivati koliko nemas predstavu o DSLu!
MNOGO stvari se dese i kada je dobra parica i to moraju da srede.

Izlazak na teren u stvari skoro nikada nije potreban. Izlazi se na teren da se vidi da korisnik nije sam shebo nesto, jer je to razlog za vecinu problema.

Do tad, zašto bih im plaćao 2300 za 20/2, kad to ujedinjeno sa SBB TVom i dodacima (HBO) daje - 4x veću brzinu ULa i 7+x brži DL? (150/8)
Uz veći broj kanala, više (prokletih) impulsa/minuta, više - svega.
To si skroz u pravu. U stvari ceo tvoj kraj treba preci na SBB, bez sale.
Kad MTS sredi i uvede nove usluge tamo, a vama istekne UO24, videcemo, do tada - samo piglu placa vise za manje.

Kredita (bankarskog) nema ako nemaš fixni?! Ne znam, krediti me ne zanimaju/ oslanjam se na lovu koju zaradim/mrzim da zajmim i od prijatelja a kamoli od banke. (mada: lažem. Imam jednu kreditnu i pokriva me skroz, sa dozvoljenim minusom.)
Ovo mislim da nema smisla, mozda je neka banka zaostala tako, ali ja imam gomilu kreditnih (bas kreditnih, ne debitnih, ne samo sa depozitom, vec kreditnih), a fixni nemam vec 10ak godina. Tj. nemam telefon, imam broj :) Ali proverili bi ga da treba fixni :)


Podrška? Meni ona potrebna nije, ni kod SBBa, ni kod MTSa, ni kod Verata/Beotela. Templejte koje koriste možeš da iščitaš - online.
To ne koristis puno net, ili nisi primetio.

Ali to im je istovremeno i minus. I to ogroman minus.
Jer - potprovajderima (ADSL) ni ne daju pristup sopstvenoj infrastrukturi/centrali, samim tim su ta sitna podešavanja - nemoguća. A u tim sitnim podešavanjima bi mnogima Net mogao da bude - iole brži.
A zasto bi im dali, jbt??? Ko bi normalan dao nekoj drugoj firmi da cacka tako bitne stvari??? To NIGDE nema.
Tamo gde je drzava vlasnik infrastrukture, a iznajmljuje je svima, ne moze SBB ili Telenor ili VIP ili MTS da dodje i cacka kablove! :)

Sta ljude zamisljaju jbt :)

A i sta, da im da da cackaju njihovu infrastrukturu, da bi Telekom manje zardjivao naspram kada sam iznajmljuje net??? To moze u komunizmu ;)

MTS, u segmentu Neta, u zemlji Srbiji, ubija konkurenciju na nepošten način. Dat mu je monopol. Niko ne nudi vDSL osim njih. Niko ne kontroliše ADSL infrastrukturu osim njih.
Ma da, jadni SBB (za Total TV), EUNet (dok nije bio SBB, sa svojim IMBA cenama od 50e za 20/1!!!!) i divni "hvaljeni" Orion, jedva cekaju da pomognu nama jadnima....
Sta ima da im se daje infrastruktura, umesto da Telekom daje DSL? Sto da privatnicima i strancima ide nas novac u dzep, alo????

MTSu je naredjeno da radi ovako namerno, kako bi izgledalo da mora da se proda. A u stvari, sve kontrolisu SBB i ostali realno.


Monopol da podržavam više neću.
Onda nemoj na SBB, jer on ima de facto monopol sada. Nakon kupovine Ikoma i EUNeta, ne postoji nijedan realan konkurent SBB kablovskoj.
Ocekujem da vidim skeniram raskid ugovora sa SBBom od tvoje strane, ako stojis iza svojih tvrdnji :)
 
E, da, daj skrati exposee, Keops, i budi malo konzistetnniji u pisanju.
 
Само једна информација, EUnet ADSL није продат СББ-у.
Ја користим EUnet-ov ADSL пар година, фирма која испоручује интернет
и са којом имам потписан уговор је ''YUnet International d.o.o.''

СББ је купио фирму ''EUnet d.o.o'' која се бавила углавном хостингом итд...
 
Kada sam isključio usluge svih drugih operatera (sbb, MTS, Telenor) prešao sam na Vip kućni net i nova 4 tarifu.

Tv ne gledam za sve što me interesuje imam net

Troškovnik skresan na maksimum.
 
Poslednja izmena:
Kada sam isključio usluge svih drugih operatera (sbb, MTS, Telenor) prešao sam na Vip kućni net i nova 4 tarifu.

Tv ne gledam za sve što me interesuje imam net

Troškovnik skresan na maksimum.

Kakav je ping na tom Vip kucnom netu, mada meni to ja mislim ne bi pomoglo jer imam bas los Telefonski signal u kuci
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno