Šta je novo?

Joom

Dopethrone

Poznat
Učlanjen(a)
02.09.2022
Poruke
36
Poena
25
Mislim da ovaj sajt zaslužuje zasebnu temu jer za naše tržište je među boljim opcijama za kupovinu od Kineza, mada Joom ima prodavce iz više država.


Ja ću pauzirati sa Alijem barem dok se ne popravi stanje sa logistikom za Srbiju. Sada sve uzimam na Joom, Ebay, Banggood, jeste npr. Joom skuplji ali kad se uračuna neuporedivo pouzdaniji i brži transport+bolji support onda je kupovina bez briga. Ne mogu da te zajebavaju kao na Aliju oko refundacije zbog netačnog praćenja pošiljke jer NL pošiljke imaju precizne informacije. Pritom za sve gabaritnije (a i skuplje) predmete je Joom daleko bolji jer je poštarina uključena u cenu i sve šalju NL poštom pa se izbegavaju harači kurirskih službi za carinjenje, a i iz ličnog iskustva carina ne obradi ni 1% pošiljki pa su minimalne šanse da imate dodatne troškove (ja potpadam pod Bg carinu, za NS ili Niš je možda drugačije stanje).

Imao sam 4-5 slučajeva gde sam dobio oštećene/neispravne predmete i proces refundacije je bio baš opušten, traže samo osnovne dokaze da im dostaviš i brzo se rešava, sa druge strane na Aliju mi je uglavnom bila lutrija a i zbog lošeg trackinga informacija neretko te stave u poziciju da te automatski odbijaju.

Tqkođe na Joom baš često imate razne promocije i vaučere od 10-30% pa možete da pazarite veoma povoljno.
 
@Dopethrone

Super ako ono sto kupujes na Joom-u uspevas da nadjes po cenama
slicnim/istim kao na AE.
Ja ne uspevam...

Ux...NL posiljke nemaju preciznije pracenje od UA...HU , a ni jedne ni druge
nemaju pracenje u Srbiji !!!

Jedino sto mozda Ux..NL imaju uredniju i brzu isporuku u odnosu na Ux..HU.


Daj neke zanimljive predloge
 
Ja sam dosta povoljnih delova za telefone pronasao na Shopee sajtu, ali koliko vidim ne salju za Srbiju...
 
@Dopethrone

Super ako ono sto kupujes na Joom-u uspevas da nadjes po cenama
slicnim/istim kao na AE.
Ja ne uspevam...

Ux...NL posiljke nemaju preciznije pracenje od UA...HU , a ni jedne ni druge
nemaju pracenje u Srbiji !!!

Jedino sto mozda Ux..NL imaju uredniju i brzu isporuku u odnosu na Ux..HU.


Daj neke zanimljive predloge

Nisam ni rekao da je jeftinije, čak naprotiv, ali viša cena ima prednosti u boljoj logistici i podršci. NL ima daleko preciznije praćenje jer nema velikih fluktuacija i tačno znaš koliko treba za svaku fazu u putu, neregistrovane naravno nemaju praćenje u Srbiji ali od poslednjeg statusa NL pošiljki (ulazak u Srbiju) u proseku 2-4 dana treba do dostave tebi, dok HU pošiljke možež čekati i po 20+ dana od poslednjeg statusa (naša pošta drugačije tretira pošiljke sa Alija od ostalih). NL je dosta brži, od 10 do max 20 dana, imao sam preko 100 NL paketa i baš su male varijacije i prilično je pouzdano, dok HU i njihova obrada u Srbiji su lutrija i u poslednje vreme ne dolaze ispod mesec dana.

Joom ima veliku prednost kad se radi o tim vrednijim stvarima i gabaritnijim, jer sa uračunatom poštarinom u cenu često ispadnu povoljnije nego Ali, koji za Srbiju čim je vrednije traži skupu poštarinu. Pritom sa pomenutim vaučerima upravo te skuplje stvari možeš da dobiješ po praktično istoj ceni kao Ali, a takođe praktično sve vrednije stvari šalju registrovanom NL pošiljkom sa praćenjem i u Srbiji.

Velika razlika je i što Joom ima Paypal opciju za plaćanje, meni je to bitno jer tu imam neke pare od onlajn posla.
 
Ja ovo pišem čisto da informišem ljude, da imaju i ovaj sajt kao opciju kad traže nešto, pošto malo ljudi ovde zna za njega a pouzdan je.
 
Koji su kodovi za pracenje i koji su trenutno aktuelni ?

LS54500...NL , koja serija je za U.....NL ?
 
Koji su kodovi za pracenje i koji su trenutno aktuelni ?

LS54500...NL , koja serija je za U.....NL ?
Evo npr. ovaj mi je juče stigao, 11 dana do Srbije, a da nije vikenda bio bi uručen i ranije. Dosta ih brže obrade u Srbiji, praktično na nivou registrovanih imaju tretman, dok HU jedino registrovane odrade po proceduri a obične guraju negde na gomilu i razvlače nedeljama.

UT637549066NL
 
UT...NL

 
Koristio malo i njega i gearbest, AliE institucija za oba.
 
Nazad
Vrh Dno