Šta je novo?

Jeftine klime

Koja je razlika izmedju VIVAX ACP-12CH35AERI+ i modela bez ovo plus na kraju? Ili je to jedno te isto.
 
Drugari treba mi inverter klima 12-ica , iskljucivo za grejanje 30ak kvadrata.
Sta se pokazalo kao best buy, sa vecim scopom?
 
Pa gde si to našao da tražiš u jeftinim klimama.
Visok Scop je u ovoj klasi uređaja nedostižna stvar.
 
Mislio sam od jeftinijih klima sta je provereno za grejanje? Iskustva od ovih sto su uzeli jeftinije klime za grejanje
 
Mislio sam od jeftinijih klima sta je provereno za grejanje? Iskustva od ovih sto su uzeli jeftinije klime za grejanje
Pazi ako ti je to primarni izvor grejanja onda ti je bitno sa greje dobro kada ti je najpotrebnije. Sama potrošnja će ti vise zavisiti od objekata u kome se nalazi klima. Oni svasta pišu u specifikacijama i nemoj da ti to bude neka bitna stavka. Od jeftinijih znam da su Vox ranije bile ok, ali neka kaze neko ko je u skorije vreme ugradjivao.
 
Pazi ako ti je to primarni izvor grejanja onda ti je bitno sa greje dobro kada ti je najpotrebnije. Sama potrošnja će ti vise zavisiti od objekata u kome se nalazi klima. Oni svasta pišu u specifikacijama i nemoj da ti to bude neka bitna stavka. Od jeftinijih znam da su Vox ranije bile ok, ali neka kaze neko ko je u skorije vreme ugradjivao.
Bas zato i pitam, od jeftinijih varijanti, neko ko je ugradjivao pre zime i prezadovoljan je, da je predlozi.
 
Potrebna klima samo za hlađenje malog prostora, znači 12-ica. Tražim za penzionere neku najjeftiniju varijantu, pa sad ne znam da li uzeti VOX IHD 12 (za nju sam videla ovde na forumu najviše preporuka) koja je 34k, ili zbog njih ići na još jeftinije Vivax, Beko, Tesla...?! O tim klimama ne nalazim ovde ništa, ne znam kakve su, pa se plašim da zbog uštede od par hiljada, dobiju loš rezultat.
Mada tu je i dostava, pa montaža... 😧
 
Nije li previse bucna UJ?
To joj je jedini minus al i to je relativno. Ako nije u pitanju spavaca soba onda nije problem. Fora sa Vox klimama i bukom je u tome sto je njima prva brzina u stvari druga kod ostalih, kao da su preskocili prvu brzinu, mozda zbog efikasnosti rada ili sta vec ne znam? Sa druge strane ove najnovije Vox klime imaju izuzetnu kulturu rada s obzirom na cenu i to sto su kinezi. Izuzetno dobro drze zadatu temperaturu, nema oscilacija vecih od pola stepena. Meni Vox 18 u 45 kvm dnevnoj sobi radila ove zime perfektno, zadas 22 i ne pipas vise a temperatura oscilira max pola stepena gore dole! Za penzionere milina nema sta da čačkaju!
 
Sa Vox IHD12 nece! Ako stvarno kosta 34.000 nema greske!
To je cena sa 'eponuda'
Sad sam gledala, malo su podigli cene, ananas na 37, ali na shoppster-u je 35
Znači, ima i jeftinijih, ali da im ipak predložim ovu Vox, kao sigurniju opciju!
Hvala
Ako neko ima preporuku, dobro iskustvo sa servisom, N. Sad, neka mi javi.
 
koji povoljan brend za 12ku inverter preporučujete, hisense, tcl, tesla ili vox? primarna funkcija hlađenje.
 
Pozz! Koja je od povoljnijih klima koje se trenutno nude najtisa? Primarna funkcija bi bila samo hladjenje. Unapred hvala na odgovorima.
 
@kapetan_Miki
Za hladjenje manje vise sve rade posao, imas iznad ovu VOX IHD12 kao preporuku.
Dobra je ta klima za taj novac, lepo hladi a grejanje je ~okej.
Jeste malo bucnija nego neke skuplje jer prva brzina i nije bas dovoljno spora ali mislim da ce definitivno pruziti i vise nego dovoljno za ulozen novac.
 
pa koristio bi je povremeno i za dogrevanje, tipa u jesen i proleće ako su niže temperature, pa sad vidim po cenama da je hisense skuplji od ostalih kineza, pa ne znam jeli i bolji za tu razliku ili je u pitanju samo marketing?
 
Ako ces dogrevati do 15 kvadrata ili 20 dobro izolovanih onda ce raditi posao do nekih 5 stepeni spoljne temperature.
Iznad 10 stepeni radi sasvim solidno a ispod toga krece da pali defrost cesto i gubi snagu poprilicno.
Sto se hisensa tice zavisi od modela, neki su se pokazali okej a neki i ne bas.
Rekao bih da je najbolje da izbegavas jeftinije modele i da ako vec hoces nesto kvalitetnije od hisensa gledas energy pro plus/nordic.
 
evo lista onoga šta bi se uklapalo u budžet:

1. hisense expert smart CF35YR1FG

2. tcl TAC-12CHSA/XA73I

3. tesla TT34X81-1232IAW

4. vox IFX12-SCCT

5. vox IFG12-AACT

6. vivax ACP-12CH35AEQI+ R32

7. vivax ACP-12CH35AEGI

8. fujiair AX YACUZA 12000

sa liste, najskuplje su hisense, tcl i vivax, a nešto povoljnije su tesla i vox.

imate li savet u vezi ove liste ili da gledam cenu i dužinu garancije?
 
Poslednja izmena:
Sta je trenutno best buy od klima?
Treba mi za
* dnevnu + kuhinju 25-30m^2
* kancelariju 10-12m^2 ali i9 + i7
* Spavacu 10-12m^2

Mislim da bi mi trebale 3 klime.
Grejanje mi je podno, ne vidim da cu imati potrebe da grejem klimom.

Vidim VOX IHD12-SIPMW je opet na nekom popustu za ~35k i sa 5 godina garancije.
Da uzmem 3 komada i zavrsim?
 
Zna li neko koliko je zapravo bucna, posto ja jos uvek nisam naisao na klimu koja je bucna u prvoj brzini?
Moje Gree Viole su 26dB i jedva se cuju.

 
Pa nije ona bucnija nista od drugih iz ne znam kog razloga, ili sto je loša, nego sto Vox klime imaju tako kalibrisane brzine duvanja, pa im je prva brzina kao kod drugih druga, pa ispada da su bucnije jer nemaju tu sporu-tihu prvu brzinu. A sa druge strane svi pricaju ako hoces da ti klima dobro radi i bude ekonomicna treba da je pustis da jace duva a ne na minimum, sto onda ispada da je Vox dobro uradio, izbrisao prvu brzinu, krece iz druge, kao Lada Niva!
 
Za dnevnu da, za kanc i spavacu ne, bucna je i prejaka za to!
ali sta drugo da uzmem? Ne vidim neku razliku u ceni, pogotovo sa 5 godina garancije
Ne vidim da bi mi bar u kancelariji bio problem da upalim periodicno na 10-15min i ugasim.



Narucicu za dnevnu sobu definitivno.
 
Za dnevnu ti je ta vox super, za ove dve manje sobe bolje uzmi devetke nego 12 ako ces samo hladiti.
12ka ce ti se stalno gasiti jer je prejaka i na najmanjoj modulaciji nece odrzavati temperaturu nego ce morati da se ugasi tako da ti inverter i nema toliko smisla tu.
Sa 3 Voxove 12ke ti mozes da hladis 100 kvadrata a ne 50 koliko zapravo planiras.
 
Vrh Dno