Šta je novo?

Jeftine klime

Da li uzimate u obzir i protok vazduha ili samo poredite brzine pri oceni buke. Ili čitate specifikacije?
 
Jesu li konacno rejtinzi za buku izrazeni u sound power a ne sound pressure decibelima? SPL je potpuno beznacajan izmedju proizvodjaca, sound power je pak standardizovan.
 
Metodologija postoji, merni uređaji postoje, koriste se u čitavoj industriji, ekologiji, znr, zšs...
 
Metodologija postoji, merni uređaji postoje, koriste se u čitavoj industriji, ekologiji, znr, zšs...

Postoji ISO 1996 standard o akustickim merenjima ali to je opsti standard koji pokriva metodologiju siroko, za sve primene pod tim standardom kojih je dosta. 30% mog posla se bazira na tom standardu. Taj standard ne propisuje ni kako ni gde ni pod kojim rezimom se meri klima uredjaj. Isti klima uredjaj na metar, dva, cetiri i osam ce davati znacajno drugacije rezultate (inverse square law). Ne postoji standard za merenje zvucnog pritiska specificno klima uredjaja. Sound power je mnogo standardizovanija procedura.
 
Merenja se vrše na svim industrijskim mašinama, alatima, kućnim uređajima (veš mašine, mašine za sušenje veša, mašine za pranje veša, ventilatori, prečišćivači vazduha, aspiratori...), u saobraćaju, u zaštiti na radu, zaštiti životne sredine... i svuda se izražava i dB.

Ako imaš znanja nešto da promeniš, eto prilike da zaradiš velike novce. Nemoj dangubiti ovde sa nama, jer mi nismo baš neki znalci...
Može biti, ali bez informacija iz prve ruke...
 
Neko mora da bude prva ruka 😆

Generalno ljudi su na forunu zadovoljini sa vix klimama koliko vidim.
 
Samo da dodam, suštinski se ništa ne menja različitim pristupima merenja. Klime se kupuju pretežno na osnovu budžeta, pa sve ostalo manje ili više nije bitno. Svi uređaji u okviru klase su i po sveobuhvatnim performansama tu negde.
Neko mora da bude prva ruka 😆

Generalno ljudi su na forunu zadovoljini sa vix klimama koliko vidim.
Za iva modele da, ali ovaj može biti i potpuni promašaj. Malo je nezgodno nekome preporučiti nešto bez ličnih iskustava. Nije da takvih promašenih preporuka nije bilo
 
Merenja se vrše na svim industrijskim mašinama, alatima, kućnim uređajima (veš mašine, mašine za sušenje veša, mašine za pranje veša, ventilatori, prečišćivači vazduha, aspiratori...), u saobraćaju, u zaštiti na radu, zaštiti životne sredine... i svuda se izražava i dB.

U industriji, gde su potrebni ekzaktni rejtinzi, buka se prikazuje kao LwA i takodje se izrazava u decibelima. Decibel je jedinica odnosa, ne "zvuka".

Postojala je inicijativa da se buka klima uredjaja za siroko trziste takodje izrazava preko LwA ali vidim da to "nije proslo", steta.
 
Aux Halo 590 eur u bugarskoj, nisam video kod nas

Vox IHD12 415 eur kod nas

Velika razlika u ceni
 
Bratjo, ovo je udar na nas

Ostaju nam R290 i R744, mada mislim da će ipak ovaj drugi odneti pobedu.
 
Proizvođači poguraju malo da se promeni standard i eto nove kupovine uređaja 😆
 
Bratjo, ovo je udar na nas

Ostaju nam R290 i R744, mada mislim da će ipak ovaj drugi odneti pobedu.
Pa u tekstu ne piše ništa korisno.
R32 je sada standard i nije štetan po ozonski omotač mada njega nisu ni pomenuli.
A neki novi gas će sigurno biti u narednih 20 godina a on će biti kompatibilan sa r32
 
Kako smo se udaljili od gasova koji su stetni za ozonski omotac tako smo ih zamenili gasovima koji dodaju na efekat staklene baste isto kao i CO2.

Takodje, svi su oni i dalje stetni za ozonski omotac i svi oni i dalje doprinose efektu staklene baste, noviji samo dosta manje nego stari.

Iskreno frka je malo isfabrikovana u ovom segmentu jer su sve ovo zatvoreni sistemi. Cak se gas moze i povratiti ako se sve propisno uradi, problem je sto se ne radi. Nije ovde gas gorivo pa da je potrosnja konstantna, ako se nista ne pokvari "potrosnje" i nema.
 
Nije baš tako.
GWP za R32 je 675, a za R744 je 1

R744 nije kompatibilan sa R32 instalacijom i već se rade rashladni sistemi sa R744. Mana - cena i efikasnost, ali imamo još 30 godina da i to rešimo...
 
Nema buducnosti za taj gas ako nije kompatibilan sa prethodnim.
 
Ima budućnosti jer R744 ne košta skoro ništa i nalazi se svuda oko nas.

Nije postojala kompatibilnost ni R22 sa R410, pa je ipak odrađen prelaz.
 
Ko izgubi, vodi na pivo
 
Low budget klima kod gree je neinverterska gree fairy klima Da je muse naslednik viole i da je muse bolja klime od viole mi je receno u mojoj kuci pre 2 godine od strane energynet inzenjera i sefa, dakle video i cuo i to nema veze sa zivotom. Viola ima dupli izmenjivac, eev, muse nema dupli izmenjivac i sada svi znaju kako rade te dve klime, i tih 55000rsd za violu nije bila mala para jer si za te pare imao daikin c35, tacnije za 60000din koji sada kosta 80000, ugradnja je bila 7000 sa cevima koje idu uz klimu, za male pare je imao vox iva1 za 34000rsd koja ne moze da se poredi sa violom i koja je kostala koliko i gree fairy koja je low end, a ne moze da se poredi ni sa gree lomo, znam jer sam druga posavetovao da uzme taj vox za male pare i losija je vox klima po kvalitetu i radu od lomo i viole, ali zavrsava posao za hladjenje i donekle za grejanje. Zab sam da napisem za violu da bruji kao nenormalna kada je napolju jaci minus, lim na njoj kada zaledi sve bruji, isto je i kod muse. Nisu iz Samsunga ludi sto ima je kuciste spoljasnje jedinice od plastike.
Kućište je od plastike jer gađaju primorske oblasti za instalaciju. Dakle ne jede ih so
 
Znas kako.. Iva1 je dosta hvaljena kao low budget klima na forumu a to je isto neka kopija AUX.

Ovaj aux je navodno njihov najbolji model za grejanje za 12icu.

Ono kao logičan nastavak bi bio da je isto tako i ovaj vox dobar za 48k din

U suštini ako gledamo specifikacije samo, ispod 50k din jedino Aeri+ i ovaj vox imaju bolje brojke od ostalih.
Kako li postigne SCOP od 4.6 ako je samo COP 3.7 ??? Čak i u minimumu cop je oko 4, ali nije daleko veći. Tih 4.6 mora da je podatak za toplu zonu
I to je meni bilo čudno.. Kao sto pišu za toplotne pumpe 5.3 ali na 15c 😁
 
Znas kako.. Iva1 je dosta hvaljena kao low budget klima na forumu a to je isto neka kopija AUX.

Ovaj aux je navodno njihov najbolji model za grejanje za 12icu.

Ono kao logičan nastavak bi bio da je isto tako i ovaj vox dobar za 48k din

U suštini ako gledamo specifikacije samo, ispod 50k din jedino Aeri+ i ovaj vox imaju bolje brojke od ostalih.

I to je meni bilo čudno.. Kao sto pišu za toplotne pumpe 5.3 ali na 15c 😁
Kineska posla
 
Ja sam samo Gree video da kaci za toplu i srednju zonu u specifikaciji, Japanci ne navode kako su to merili?
Ali verujem da ima neki standard kojeg moraju svi sa se pridrzavaju?
 
Nazad
Vrh Dno