Šta je novo?

Jeftine klime

Kimtec dobro pokriva sa rezervnim delovima koliko sam čuo
 
Sve ću da napišem javno posle posete servisera pa ćemo saznati šta ko ima na lageru 😁
Mislim da je model još uvek aktuelan...
 
Od tih baš jeftinijih Vox se kod mog caleta pokazao odlično. Bez problema i hladi i greje s'tim da je zaklonjena spoljna jedinica i ne bije je ledena kiša i sneg zimi( što joj po meni dosta pomaže). Bila je tada nešto jeftina tipa 300€. I ja sam se iznenadio kako radi. Sada nisam merio kolika je potrošnja, ali je grejala odlično. Zaboravio da napišem da se radi o dobro izolovanom prostoru.
 
Poslednja izmena:
Kimtec dobro pokriva sa rezervnim delovima koliko sam čuo
Pa ako su većinom to Midea / Ferroli / ______ isti modeli/delovi klima. Logično mi je da ih imaju na stanju za aktuelne modele, pogotovo uz ove sada 2+3g garancije. Veci broj različitih brednova koji koriste iste delove.
Od tih baš jeftinijih Vox se kod mog caleta pokazao odlično. Bez problema i hladi i greje s'tim da je zaklonjena spoljna jedinica i ne bije je ledena kiša i sneg zimi( što joj po meni dosta pomaže). Bila je tada nešto jeftina tipa 300€. I ja sam se iznenadio kako radi. Sada nisam merio kolika je potrošnja, ali je grejala odlično.
Svi hvale Vox iva1 kao best buy
 
Ja bih uzeo Gree Soyal ili Amber Ultra recimo.
Hahaha, preporuka za najskuplje Kineze, pogotovu model Soyal. Koji je u cenovnom rangu od startnih €1500 sa najskupljima u Mitsubishi Electric i Mitsubishi Heavy Industries modelima gotovo istih kapaciteta.

Ja bih onda bar, da je tako preporučeno samo Kinezi, kao što i jeste, uzeo za taj novac Mitsubishi koji god od njihovih predstavnika.
 
Na e-ponudi greskom ubacili u standardne klime novi model vox inverter klimu
Za 40.000 po specifikaciji deluje ok za tu cenu.

Vox klima inverter IJL12-SC4DWH WiFi
Energetska klasa: A++/A+
Antifungus: Da
AutoRestart: Da
Boja: Bela
Eliminacija vlage: Da
iFeel: Da
Silver Ion filter: Da
Automatsko čišćenje unutrašnje jedinice: Da
Grejni pojas na vanjskoj jedinici: Da
Integrisani WiFi: Da

Kapacitet grejanja: 3800 W
Kapacitet hlađenja: 3500 W
LCD ekran: Da
Nivo buke spoljašnje jedinice: 62 dB
Nivo buke unutrašnje jedinice: 53 dB
Noćni režim rada: Da
Nominalni kapacitet: 12000 BTU
Potrošnja struje pri grejanju: 1100 W
Potrošnja struje pri hlađenju: 1180 W
Protok vazduha (zatvoreno) (m3/h): 600 m3/h
SCOP koeficijent: 4.03
SEER koeficijent: 6.19
Vrsta gasa: R32
4D protok vazduha: Da
Grejanje: Da
Hlađenje: Da
Samo-dijagnoza: Da
Zaštita od curenja plina: Da
Dimenzije pakovanja spoljašnje jedinice (ŠxVxD): 825x595x326 mm
Dimenzije pakovanja unutrašnje jedinice (ŠxVxD): 855x350x270 mm
Dimenzije spoljašnje jedinice (ŠxVxD): 705x530x279 mm
Dimenzije unutrašnje jedinice (ŠxVxD): 792x292x201 mm
 
Tema "jeftina klima" a tako se frljate sa cenama od 200-2000€ valjda sa predrasudama da su sve kineske klime jeftine?

Btw Vox IVA serija više ne postoji to su sve stari modeli koji se retko gde mogu kupiti i nema ih smisla preporučivali.
 
Mislim d smo prežvakali ovo, od Vox-a kome treba za grejanje samo IHD12 model, ostalo ima spoljašnju ko 7-ca. Od Vivaxa (a da je jeftino) je do skoro bio REWI, sada je poskupeo, pa ostaje slabiji AERI+ (i dalje bolji od ostatka Vivax ponude za slične pare).
 
Iva se preporučivala na osnovu iskustva, a ove ostale što ste naveli, na osnovu papira.
 
Trenutno specifikacije AERI do 400e ga guraju kao best buy.

@maxy pa u suštini online specifikacije su tu da smanje mogućnost da se neko zezne pri kupovini. Uvek je bilo koliko para toliko i muzike ali eto svi hice neki best buy u nekom cenovnom rangu.

To jedino preko spec možemo da uporedimo
 
Pa nije baš tako. Kako se klima ponaša u realnom radu može da ne odgovara specifikacijama na papiru.
 
Pa nije baš tako. Kako se klima ponaša u realnom radu može da ne odgovara specifikacijama na papiru.
A kako može to da se uporedi?

Isti model klime radiće različito kod dve osobe.
Treba da znamo da li je osoba koja prenosi iskustvo perfekcinista ili je bas tolerantna ... Do toga da li se klima nalazi na krovu zgrade ili negde zasuskana.
 
Nikako. Prošle dve godine su za tuđe pare preporučivali Muse, pa se zna kako se ta priča završila.
Preporučivati drugima modele o kojima nema niko informacije iz prve ruke je neozbiljno.
Lične izbore poštujem, ali prethodno opisane preporuke ne.
 
Pa ti i kažem... Jedino mogu da se upoređuju specifikacije. Brojke.
Licna iskustva nisu nikada uporediva.
Ja sam preporučio vivax REWI kroz brojke i iskustvo jednog korisnika. AERI ima ok brojke za taj novac i ne vidim da ljudi se nešto puno žale kroz pretragu na obom forumu.

Staro pravilo.. Čim nema puno kukanja po forumima za taj model.. Znaci da je ok.

Sa druge strane ako neko dodje i da novac za klimu zato sto mu je rekao neko sa foruma bez prethodno svojih uverenja tj analize zasto kupuje tu klimu.. Taj bolje da ne dolazi na forum da pita nego da ode kod lokalnog servisera pa sta god da mu kaze neka uzme to..

Koja je po tebi klima za 400e best buy?
 
Iva se preporučivala na osnovu iskustva, a ove ostale što ste naveli, na osnovu papira.
Ne verujem da su imali šta da zabrljaju sa novijim modelima. IVA ne ide mnogo nisko u modulaciju i nije kraljica preciznosti kad je u pitanju održavanje temperature, ali za te pare sasvim solidan uređaj. Noviji modeli (ne računam ove sa pero lakom spoljašnjom) mogu biti samo bolji.
Nikako. Prošle dve godine su za tuđe pare preporučivali Muse, pa se zna kako se ta priča završila.
Preporučivati drugima modele o kojima nema niko informacije iz prve ruke je neozbiljno.
Lične izbore poštujem, ali prethodno opisane preporuke ne.
Muse je preporučivala "Gree brigada" sa foruma. I uopšte nije bila najpovoljnija varijanta. Dok je taj AERI proverena klima, sa svim svojim manama je bombona za svoju cenu od malo ispod 400eur. Za novi model Vox klime se slažem da nije ispitan u praksi, ali moram reći da je na papiru ozbiljniji od ostatka ponude sa spoljašnjim od 26kg u odnosu na ostale sa 18kg-22kg. Ako IVA i dalje može da se nađe, treba tražiti IVA7, 8-cu su već zakinuli za koji kilogram.
 
Poslednja izmena:
I Muse je jaci i tezi naslednik "savrsene" Viola, pa eto sta se desilo.
O Aux klimama prosto nemamo dovoljno informacija sem Vox Iva klime, za koju znamo da je super za taj novac.
I da li su i nove serije made by Aux?
 
I Muse je jaci i tezi naslednik "savrsene" Viola, pa eto sta se desilo.
O Aux klimama prosto nemamo dovoljno informacija sem Vox Iva klime, za koju znamo da je super za taj novac.
I da li su i nove serije made by Aux?
Kakav crni naslednik, nigde veze, mnogo su se sirile dezinformacije od strane raznih likova sa ovog i onog foruma. Viola dobro greje, ali je bucna na grejanju, vibriraju cevi... ali ima dvoredni izmenjivac, spoljasnja od 29kg, a muse, pa kod muse dobar hardver, softver uzas, dobra klima za prodavnicu, radionicu itd.
 
Nije bucna na grejanju, a vibracija ima koliko i na ostalim klimama.
Muse i jeste naslednik Viole, kao sto je Pular naslednik Lomo.
Lomo i Viola su 2 low budget Gree modela, kao i Pular i Muse nakon njih.


 
Pa ti i kažem... Jedino mogu da se upoređuju specifikacije. Brojke.
Licna iskustva nisu nikada uporediva.
Ja sam preporučio vivax REWI kroz brojke i iskustvo jednog korisnika. AERI ima ok brojke za taj novac i ne vidim da ljudi se nešto puno žale kroz pretragu na obom forumu.

Staro pravilo.. Čim nema puno kukanja po forumima za taj model.. Znaci da je ok.

Sa druge strane ako neko dodje i da novac za klimu zato sto mu je rekao neko sa foruma bez prethodno svojih uverenja tj analize zasto kupuje tu klimu.. Taj bolje da ne dolazi na forum da pita nego da ode kod lokalnog servisera pa sta god da mu kaze neka uzme to..

Koja je po tebi klima za 400e best buy?

U odnosu na broj ponuđenih modela na tržištu, zanemarljivo je malo ličnih mini recenzija, pa to što niko nije kukao ne znači da je nešto dobro ili da nije dobro. Jednostavno, nemamo informacije o radu proizvoda u praksi.
Još jedna bitna stvar je to što ljudi ili nisu zaludni kao mi, pa da mere i prate rad klima uređaja ili nemaju dovoljno iskustva sa klimama pa se sve svoji na najprostiju definiciju rada, klima radi i zadovoljan sam. Zato i insistiram na preporukama iz prve ruke, gde neko treba da obrazloži zašto je nešto dobro ili nije dobro, a ne da prenosi pisanja sa drugih foruma nekih likova čija iskustva takođe mogu ili ne moraju biti relevantna. U interesu foruma je da bude opisano što više modela, ali onda skupite mud@, odrešite kesu i za svoj novac kupite nešto što još nije potvrđeno u praksi i onda obrazložite svoj izbor. Meni to nije bio problem, jer sam potrošio svoj, a ne tuđi novac.
Dok sam imao jednu klimu (prva klima), nisam imao nikakve primedbe na rad, jer je grejala i hladila i samo to mi je bilo bitno. Do sada sam imao (imam) ukupno 8 klima (5 još uvek radi) i onda sa ove tačke gledišta mogu malo bolje sagledati rad svih tih uređaja i dati neku približno realnu ocenu rada tih uređaja. Međutim, ono što piše na papiru, ne mora biti nikakav pokazatelj realnog rada klima uređaja jer recimo jedan matori Galanz Kudo 12 on/off je bolje radio od Vivax invertera aemi 09, iako je ovaj Vivax na papiru jača klima i može da potegne više iz utičnice. Galanz je grejao duplo veću površinu na višu temperaturu.

Za 400 eura nemam kandidata, ali za malo manje Vox Iva ako može da se nađe bi bila moja preporuka. I pored svih mana solidno se pokazala na grejanju. Vivax Q i M seriju ne bih preporučio nikome za grejanje, a možda ni za hlađenje. I dalje imam rezervu prema Mideinim jeftinim derivatima.

Da li su novi Vox modeli OK ili ne, to tek treba da se potvrdi. Papir je jedno, ali praksa može bitno biti drugačija, a posebno ukoliko je recimo klima felerična sa softverske strane. Pre kupovine treba lepo odmeriti jer ni ugradnja više nije jeftina, već može iznosti i do 50 % cene samog uređaja, pa čak i ako vam prihvate reklamaciju, cenu skidanja i ugradnje vam niko neće refundirati.
 
Vrlo bitna stavka je sto forumski aktivnih korisnika koji su spremni da o radu svog unikatnog modela diskutuju i prenesu informacije ima mizerno malo, i to sto se o nečemu ne pise pohvalno ili pogrdno nikako nije reprezent pravog stanja.
Proporucivati nesto samo na osnovu pisanja na nekom papiru ili sajtu je neozbiljno pogotovo sto je to ozbiljno igranje sa tudjim parama i sama odgovornost za online preporuke ne postoji, na zalost ne primećujem bas ni previse zdravog razuma ali je to nesto drugo...
To sto postoji procentualno dosta "sakupljača tudjih informacija i davaca proporuka" na forumima je po meni jako losa stvar, ali to je moje mišljenje.
 
Vivax Q i M seriju ne bih preporučio nikome za grejanje, a možda ni za hlađenje. I dalje imam rezervu prema Mideinim jeftinim derivatima.
Nakon 5 g. grejanja sa vivax 12 aemi i vox iva 3 razlika je:
Vivax aemi mane:
1. Softverski problemi koji se resavaju cupanjem iz struje
2. Auto fan uopste ne radi kako treba,kao da je u prvoj brzini
3. Na minusima kompresor radi kao traktor.

Vox iva 3 mane:
1. Bucnija U.J.
 
Aemi ima vrlo slab izduv, čak i na max, pa bi poređenje trebalo dati u odnosu na količinu protoka vazduha. Iva 1 je takođe bučnija u odnosu na aemi, ali mi se kod nje ne sviđa što nema još za jednu brzinu slabiji izduv.
 
Evo da javim i ja rezultate kvara na Vivaxu. Otpao ventilator... Kvar jednostavno otklonjen. Da sam mogao prići klimi, otklonio bih ga i sam, ali ovako da se zahvalim javno supruzi jer je insistirala da spoljnu jedinicu stavim gde je sada.
 
Koliko je izasla popravka? Rece da nije u garanciji.
 
500 dinara popravka
3000 izlazak
 
Nazad
Vrh Dno