Šta je novo?

Jeftine klime

Ovaj spisak može odmah svina koji pitaju predlog za kvalitetnu 12 da nije puno skupa 😁

Jedino mi je AERI+ tu najslabiji i najpovoljniji

Ja sam se lomio oko LG i REWI ali presudilo je bilo mogućnost plaćanja čekovima/cena.

Hisense koliko sam video minimalno greje 1600w, mozda ti je to previše.
Najvise se lomim izmedju
LG S12 EQ
Vivax REWI
Midea All Easy Pro (mada ovaj model nesto slabo ima kod nas)
 
Ove klime koje pominjete, tipa LG S12 EQ, da li one stvarno mogu da posluze za grejanje zimi kada temperature padnu ispid nule?
Ne razumem se u klime uopste, pa me zanima da li bi ovaj LG npr. mogao da sluzi za grejanje prostorije od 16 kvadrata umesto termo peci, a da leti posluzi i da se ista ta prostorija rashladi? Sigurno postoje neke zackoljice u svemu tome :)

p.s. kuca ima izolaciju i pvc stolariju.
 
Koliko bi izdvojio za klimu?Tu moze i 7 ili 9-ka da zavrsi posao.
 
Hisense Energy pro plus 12 btu
LG S12EQ

Lomim se izmedju ove 2 klime koju da uzmem? Sta preporucujete? Hvala.
 
@stefan2468 LG ako imas izolaciju


Oko 500-600 evra.


9ka ista spoljna kao od 12ica - 29kg

Nemas puno žalbi po forumu za taj model.

Izadje te toliko sa ugradnjom odprilike.
 
Poslednja izmena:
Pa od tih jeftinih brendova uvek imaš u njihovj ponudi 2-3 klime koje su dobre dok je ostalo shodno toj klasi klima. Imas ovde bas u temi za Vivax koje su to kopije pa mozes da vidiš testove tih klima u originalu kako su se pokazale.

Po meni vivax sa ovom generacijom klima je napravio bas dobar posao ali ne bi gledao losije modele od AERI+ kod njih

Za REWI imas iskustvo za sada samo jedne osobe na forumu isto u ovoj temi.

Onaj hisense je odličan ali minimum grejanje je 1600w, bez izolacije to je ok ali sa izolacijom mozda bolje nešto sto ima manje za minimum grejanje.
 
Ljudi (Frrka, Xeroj, Proleter.....) misljenje za 23 kvadrata (izolacija 10cm, PVC) da li su Rewi ili LG S12EQ, Aeri+ mozda prejake, mislim da li je bolje uzeti neku 9-ku u tom slucaju
 
Pa od tih jeftinih brendova uvek imaš u njihovj ponudi 2-3 klime koje su dobre dok je ostalo shodno toj klasi klima. Imas ovde bas u temi za Vivax koje su to kopije pa mozes da vidiš testove tih klima u originalu kako su se pokazale.

Po meni vivax sa ovom generacijom klima je napravio bas dobar posao ali ne bi gledao losije modele od AERI+ kod njih

Za REWI imas iskustvo za sada samo jedne osobe na forumu isto u ovoj temi.

Onaj hisense je odličan ali minimum grejanje je 1600w, bez izolacije to je ok ali sa izolacijom mozda bolje nešto sto ima manje za minimum grejanje.
LG S12EQ manje troši od hisense ili ne?
 
A ko će ga znati koja klima će u kom prostoru potrošiti ovoliko ili onoliko struje. Razlike postoje svakako i na nivou sezone ne verujem da prelaze 500 dinara kod klima u okviru iste klase.
 
A vivax rewi 12btu?

Nekako bežim od tih vivax, fox, vox klima.....
ovo je drugacija unutrasnja, a spoliasnja Haier Flexis. Trebala bi da je dobra ako je sudeci po Flexisu.

Ljudi (Frrka, Xeroj, Proleter.....) misljenje za 23 kvadrata (izolacija 10cm, PVC) da li su Rewi ili LG S12EQ, Aeri+ mozda prejake, mislim da li je bolje uzeti neku 9-ku u tom slucaju
Nemam iskustva sa jeftinijim 9kama, ali verujem da 23m2 mogu da ugreju. Meni neizolovanih 20m2 u stanu, sa 6 pvc prozora Luca greje sa 300-400W.
 
LG S12EQ manje troši od hisense ili ne?
Koliko sam video ima manje minimum grejanje. Hisense je oko 1600, LG ispod 1000.

Mozda bi to imalo uticaj na manju potrošnju
Ljudi (Frrka, Xeroj, Proleter.....) misljenje za 23 kvadrata (izolacija 10cm, PVC) da li su Rewi ili LG S12EQ, Aeri+ mozda prejake, mislim da li je bolje uzeti neku 9-ku u tom slucaju
Ako je lokacija spoljne tipa ka severu, ušuškana gde ne bije sneg i vetar zimi tj sunce leti.. Mislim da ti 9 aeri+ zavrzava posao bez problema jer je i ona 29kg kao i 12ica ista. Ako je na udaru isao bi na nesto kvalitetnije / jače.
 



Detaljni pregled Vivax AERI ali na makedonskom, neko rece da su ugradili 40kom do sada i nije bilo problema.
GMCC kompresor


Gledajuci do 350-400e mislim da je ovo najbolji izbor klime
 
Poslednja izmena:
Pomagajte!
Hoću da zamenim Gree Muse 18k. U opciji su Hisense Energy SE HiNano KA70KT0E 24K ili Vivax ACP-24CH70AERI+
Bitnije mi je koja bolje greje od te dve klime
Hvala unapred!
 
Koja od ovih jeftinih, ima najbolji sustem prečišćavanja i filtraciju vazduha?
 
Za prečišćavanje se je koristi klima već prečišćivač vazduha. 99% klima u stanju je da isfiltrira samo kućnu prašinu. Onih 1% su skuplje varijante.
Koliko znam najjeftiniji je LG u monosplit varijanti od oko 100k dinara.
 
Samo LG AP12RK i AP09RK ozbiljnije preciscavaju vazduh, ostalo je dosta losije, cak i jako skupe klime sa boljom filtracijom.
 
Crk'o mi je Vivax aemi :(
Nije izdržao ni 4 godine.

I ovo je bila klima od gospodina Jefte...
 
Nije. 2 godine su davali tada...
 
bzvz.. krastavac kod jeftinih klima te garancije bas znace.
 
Jeftine klime iz tog razloga treba izbegavati jer je verovatnoća nastanka problema znatno veća nego kod kvalitetnijih proizvođača. Nisam očekivao da će riknuti ovako brzo, ali sam očekivao da neće raditi onako kako to piše na papiru.
No, čekam majstora s obzirom da je u problemu ventilator sj koji je počeo da škripi i da kači negde po kućištu. Ne mogu da priđem spoljnoj jedinici da vidim o čemu se konketno radi (mora da se skine sj ili da se priđe merdevinama). Ako servis ne bude skup, servisiraću je i valjda će odraditi još 4 godine, a već tada može na otpad.
 
Jeftine klime iz tog razloga treba izbegavati jer je verovatnoća nastanka problema znatno veća nego kod kvalitetnijih proizvođača. Nisam očekivao da će riknuti ovako brzo, ali sam očekivao da neće raditi onako kako to piše na papiru.
No, čekam majstora s obzirom da je u problemu ventilator sj koji je počeo da škripi i da kači negde po kućištu. Ne mogu da priđem spoljnoj jedinici da vidim o čemu se konketno radi (mora da se skine sj ili da se priđe merdevinama). Ako servis ne bude skup, servisiraću je i valjda će odraditi još 4 godine, a već tada može na otpad.
Najverovatnije zamena legera ako ih ima.. Daj boze da nisu one biksne.

U 90% slučajeva kod bilo kog ventilatora kada tako rade je do ležaja.

Kod ventilatora ili ode namotaj pa stane skroz ili ležaj pa tako zeza.. Nema tu sta vise da crkne.. Na njemu.. Jedino da otpadne propeler 😅

Ako je lezaj vidi da uzmeš KYK. Mislim da je skf počeo malo da fusari
 
I ja na Fujitsu od 100k dinara imao ~40e lezaj turbinem, moguce i 115e turbina, a prvo sto sam imao je ~150e sabrano delovi za podizac poklopca.
Isto 2 godine garancije.
Nema to veze sa jeftinim klimama i ako je logicno da ce znatno jeftiniji uredjaji imati neke komponente manjeg kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Majstor će doći tek sledeće nedelje...
Da imam multisplit načekao bih se lepo. Na sreću tu je druga klima koja je preuzela hlađenje celog stana.
 
Nazad
Vrh Dno