Šta je novo?

Jeftin hackintosh! :)

Da li da sacekas jun pa da ides na 1150 ako ti nije hitno mnogo ?
 
Pa i nije bas... Nisam ni pratio kad izlazi novo... Tako cu i da uradim, osim ako ne izleti po oglasima nesto interesantno...
 
Javi mi se na pm ako hoces da ides na 1150 pa da zajedno budemo u listi za novi cpu..jer i ja planiram slican build.
 
Naj idealenije rеšenje bi bila Z77MX-QUO-AOS motherboard, koja bi trebalo da izađe u junu ako sam dobro upamtio i koja će gurati Ivy procesore. Ploča je malo skuplja ali će zato cena Ivy procesorima biti malo niža kad izađe Haswell, pa tu sad treba izvesti matematiku. Ako vam računar treba u nekom roku do 6 meseci, bolje je da se fokusirate na neki Ivy build, jer 1150 će opet biti potpuno nova situacija kad iskoči na market i trebaće svakako malo vremena da prođe (barem 2-3 meseca) dok sve ne legne na svoje mesto!
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da ce Haswell platforme gurati 10.9. Mozda je najbolie slepati se malo na Laptopu, dok se ne iskristalisu stvari i onda odraditi 10.9 Hackintosh :) Zna li se koliko ce Haswell i3 biti brzi od sadasnjih ivy bridge?
 
Malo sam gledao sta i kako od matx ploca za Hackintosh Mountain Lion, i ovo je najbolje z77 resenje, pa rekoh, da podelim sa vama....

MSI Z77MA-G45 LGA 1155 Intel Z77 HDMI SATA 6Gb/s USB 3.0 Micro ATX Intel Motherboard with UEFI BIOS

Maltene sve radi OOB: intel speedstep, sleep perfektno, usb 3, ne treba dsdt :) Divota od ploce!
 
Daj neki link gde to citas vezano za kompatibilnost sa Mac OS da i ja citam.
 
Pa nista narocito... Imas one sajtove tipa Osx project i Insanely Mac... Ostalo google...
 
Iwcham , proveri i to da li će da radi taj intelg kako treba jer ima slab grafički čip, preporučuje se valjda kao minimum intel i3 3225 ali on je prilično skup.
 
Prosli Hackintosh je radio na Snow Leopard sa g620 bez problema. Imam i sada Nvidiu G210 tako da ne bih koristio integra grafiku..
 
Intel HD3000 grafika (sandy bridge) je ipak malo bolje rešenje od te perolake GT210ke. Mislim i da je po snazi ispred te karte, a nevezano za to benefit imaš i kad su neke druge stvari u pitanju. Recimo u toj kombinaciji bi računar bio svakako tiši (osim ako imaš kartu sa pasivnim hlađenjem), trošio bi manje struje pa bi i napajanje bilo nešto rasterećenije, zatim kad je hackintosh u pitanju sve rezolucije Mac os pronalazi bez problema (čak i bootscreen prikazuje propisno). Jedini problem sa integrisanom grafikom je bila random pojava artifakata u početku. Koliko se sećam trebalo bi da je taj problem otklonjen sa pojavom prvih UEFI ploča...

Mislim ok... Ovo što sam napisao nije toliko ni bitno pošto imaš tu karticu i nameravaš da je iskoristiš, ali generalno hteo sam da kažem da je integrisana grafika pod hackintoshom u principu sasvim prihvatljivo rešenje.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam onu Msi plocu mAtx z77 i i3, planiram mu i Silverstone mini kuciste, tako da ovoga pita i nece biti bas jeftin :) Karta je pasivna, valjda je bolja nego integrusa :) Ploca stize tek u subotu, nadam se da ce sve da bude OOB :)
 
Nisam siguran da ti je msi ploca najidealnije resenje ali ok, probaj pa vidi sam.
 
Takođe isto mislim... Nisam 100% siguran, ali koliko se sećam samo GA ploče podržavaju native os power managment. Za ostale ploče mora da se okrpi AppleIntelCPUPowerManagement.kext ili da se moduje BIOS.

Ako je to tačno, prvo što ćeš da vidiš je KP odmah posle boot screena... :-devil-:

Alternativno rešenje u tom slučaju bi bilo brisanje gore navednog kexta iz instalacije.
 
Poslednja izmena:
Neste u pravu :)

http://www.tonymacx86.com/buying-advice/73558-z77-matx-motherboards-os-x.html
 
Poslednja izmena:
Probaj, zelim ti da ti sve radi ali videces vec da nije bas sve tako sjajno i nije sve po uputstvu.
 
Ne znam, kazu da za plocu ne treba ni dsdt, videcemo... Sto bi neko lagao da radi powermanagement i sleep :) Vodio sam se review-om sa TonyOSX pri izboru ploce, a stekao sam utisak da su ozbiljni..
 
Poslednja izmena:
U načelu jako malo ti piše o ovoj ploči na Tonymac sajtu. Akcenat je na tome da je instalacija lagodna i jednostavna, i tu je svakako najbitnije da je power managment ok. Ali najčešće su zapravo sitnice problem, tipa USB izlazi, Firewire, gubitak Ethernet porta, gubitak USB uređaja nakon izlaska iz sleep moda, audio izlazi i tome sl.

Pisalo je svojevremeno na Tonymac sajtu i da je Radeon HD6850 100% kompatibilan, ali je to samo delimično tačno, jer sa originalnim drajverima ne radi drugi DVI izlaz. Takođe je to pisalo i za Radeon HD6450, pa sam isti jedva naterao da radi...

Nikad se ne uzdaj previše u jedan izvor... ti momci su jako snalažljivi, a pošto imaju donacije za to što rade, ništa ih ne sprečava da nađu neku ploču koja radi uz malo prepravki i da napišu da je sve 100% kompatibilno. Kad to pročitaš, ispada da te nisu slagali jer nisu ništa ni napisali o potencijalnim problemima ili sitnicama. Zapravo mislim da oni te sitnice lako zaobilaze, jer od toga pati najveći broj ploča, pa se o tome ni ne piše već samo o ovim najbitnijm stavkama.

Inače DSDT ne treba ni na jednoj ploči koja tera UEFI BIOS, tako da ti to nije nikakav benefit...

Kada sam ja kupovao svoju ploču, konsultovao sam više izvora. Na svim mestima je pisalo da je idealna za Hackintosh, pa ipak i pored toga bilo je nekoliko sitnih problema na njoj... Tek malo kasnije su ljudi počeli da malo više pišu o tome. Na svu sreću Gigabyte je izbacio UEFI BIOS-e za određeni set Z68ca u koji spada i ova moja ploča pa je to sredilo stvari, ali da nisu to uradili do sada vrlo verovatno da bih je zamenio nekom drugom...

U principu ne želim da te ubedarim sada ovde, ali tako stvari stoje inače. Što se mene tiče, navijam za tu ploču i držim ti fige da sve budeo kako treba, ali u načelu čisto da znaš, Gigabyte se pokazao do sada kao najbolje rešenje za hackintosh, premda ni tu obično kada izađu nove ploče nije baš sve idealno. Uvek treba malo ili malo više vremena da prođe dok sve ne dođe na svoje mesto i to prevashodno i u zavisnosti od toga koliko je veliki iskorak u stranu Apple napravio po pitanju hardvera kada je izbacivao novu seriju računara...

Kad su Z68ce iskočile bilo je dosta razilaženja, sa Ivy serijom stvari su bile gotovo similarne. Videćemo kako će biti kada iskoči na market haswell...

Elem, javi baš kako si prošao sa tom pločom kada budeš skockao sistem. ;)
 
Poslednja izmena:
Videcemo :) Ima neki modifikovani Bios sa kojim navodno nema bas nikakvih problema. Sto se tice sleep-a, to mi i nije prioritet. Zapravo nikada ga nesto nisam ni koristio, a na gomilu ploca nije radio sjajno ni pod Windows-om... Samo da to lepo radi ovako, a ja cu njemu da podesim da gasi monitor za 10 minuta... Jos ako uzmem neki 2500k i Noctuu i kloknem ga malo, nema tek tada od sleep-a i power managementa nista :) Znam da je pre Ga bio majka pod SL, ali, koliko vidim, to sada nije slucaj. Ljudi koriste svasta... Prioritet je bila mAtx ploca, a tu Ga nema bas nista, tj. ima jedna lepa z77, ali problematicna zbog Via audio...
 
Poslednja izmena:
Videcemo :) Ima neki modifikovani Bios sa kojim navodno nema bas nikakvih problema. Sto se tice sleep-a, to mi i nije prioritet. Zapravo nikada ga nesto nisam ni koristio, a na gomilu ploca nije radio sjajno ni pod Windows-om... Samo da to lepo radi ovako, a ja cu njemu da podesim da gasi monitor za 10 minuta... Jos ako uzmem neki 2500k i Noctuu i kloknem ga malo, nema tek tada od sleep-a i power managementa nista :) Znam da je pre Ga bio majka pod SL, ali, koliko vidim, to sada nije slucaj. Ljudi koriste svasta... Prioritet je bila mAtx ploca, a tu Ga nema bas nista, tj. ima jedna lepa z77, ali problematicna zbog Via audio...

Ti očigledno razmišljaš tipično PC-jevski, da tako kažem. Mac računari se ne klokuju i ako to budeš uradio tek onda možeš da očekuješ iznenađenja u ružičastom. Za tu ploču kada je hackintosh u pitanju isključivo i samo dolazi u obzir neki Ivy procesor. Nemoj da se zezaš i uzimaš 2500k jer to je za Sandy bridge ploče i u toj varijanti taj native power managment koji navodno ima ta ploča neće raditi bez zakrpa 100%.

Matična ploča je samo pola posla da tako kažem, druga polovina su svi ostali delovi koji dolaze odozgo.
 
Znaci, sa ovim i3 2100 nema power management-a? Taj sam kupio polovan za 7000din.... Ali, to je u svakom slucaju prelazno resenje dok ne kupim nesto jace... Imao sam svojevremeno i5 760 na Asus Deluxe ploci na 4.2Ghz i radio je sistem Extra, naravno bez Sleep-a...
 
Poslednja izmena:
Ja bih pre isao na jaci CPU sa hd 4000 integrisanom grafikom za pocetak, posle ako bih resio dodao bih deskretnu grafiku koja radi kako treba...Ali dobro, nije ti skup mnogo taj i3, mozes probati pa da vidis kako se sve ponasa.
 
Da li bi ovo bio bolji izbor? Mogu jos uvek da promenim posto se ploca ceka?

http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1155-gigabyte-ga-z77-hd3.11.html?productId=32153
Ustvari, sve je to okruglo pa na cose. I obe Ga nisu bas bajne i ne rade u fullu bas :)
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti predložio pre da uzmeš ovu GA-Z77-HD3 jer koliko vidim ima malo bolje rešen gore ovaj naponski deo od recimo GA-Z77-DS3H (premda su tu finese u pitanju) i neki Ivy procesor koji pasuje za nju. Recimo ovaj: Intel Core i3-3220 Ivy Bridge ili neki njemu sličan. Ne znam koji ti je budžet ali ovo bi ti bilo sasvim ok rešenje. Imaš fini set izlaza pozadi na toj ploči, da kažemo taman sve što treba, a inače GA-Z77-DS3H ploča provereno dobro radi, što znači da bi trebalo i ova druga jer su praktično identične...
 
Dzaba sad. Nisam znao da mora da bude Ivy Bridge. Uzeo sam i3 2100 par meseci star sa garancijom za 7k din na Limundo. Msm bidovao sam i niki ga nije hteo :)
Ds3h rev 1.0 ne radi sleep, a na rev 1.1 je Ok. E sad, ko da zna koji rev je u pitanju :(
 
Poslednja izmena:
Pise uglavnom na kutiji gde je bar kod.
 
Pise uglavnom na kutiji gde je bar kod.

Takođe piše u donjem levom uglu na ploči!

DS3H rev 1.0 ne radi sleep, a na rev 1.1 je Ok. E sad, ko da zna koji rev je u pitanju :(
Pa sad, nisam baš 100% siguran, ali jedno 99% jesam, da to nije tačan podatak. Kolegi sam prošle godine u avgustu skockao hackintosh sa baš tom pločom, prema tome i ko što rekoh, prilično sam siguran da je u pitanju rev.1.0, s obzirom da je ivy bridge izašao negde krajem maja i početkom juna, znači sve je bilo još uvek više nego taze...

Prema tome to bi moralo da bude kod njega revizija 1.0. a ne 1.1. Sistem mu je ultra stabilan, sve radi ko sat. Ne sećam se baš kako sam mu namestio memorije. Vidim po ovoj sličici da sam probao da spustim na 1333Mhz zbog nešto povećane stabilnosti na USB izlazima, a inače sistem je skockan bez DSDT-a. Bolje da si pitao u vezi toga ovde ili na nekom sličnom forumu, dobio bi informacije iz prve ruke...

Inače sad kad bi kupovao tu ploču, pošto je iskočila na market još prošle godine, jako male šanse su da bi ti zapala neka sa oznakom rev.1.0
 

Prilozi

  • DSC03112.JPG
    DSC03112.JPG
    133.3 KB · Pregleda: 103
  • DSC03103.JPG
    DSC03103.JPG
    84.1 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Sad mi stigo mail od Emmi da su poslali MSI danas, tako da.... wish me luck :)
 
Poslednja izmena:
Pa s tim procesorom, vrlo verovatno da će ti zatrebati barem malo iste... Mada opet ništa dok se ne proba. Sa i3 Core procesorima skoro da nije bilo nikakavih problema. Čak je i steping radio bez greške, za razliku od i5 i i7ce gde je morao da se pridoda SSDT, pa sad jedino ako ti to nešto ne odigra.

Pogledaj ponajpre kako stvari stoje sa zakrpama koje se odnose na taj deo. Mislim da u MB paketu imaš nešto za te kombinacije, Sandy CPU na Ivy Pločama i tome sl... Elem, progooglaj to malo za svaki slučaj...

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno