Šta je novo?

Je l postoji domaća banka koji nudi kartice sa cash-backom? (vraćanjem dela novca)

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
To je u svetu sasvim normalno - to da ti banka vrati deo novca (ie 1-2% od svake kupovine) koji uzme od provizije (što tebi - kroz "održavanje", što onome ko je vlasnik POS terminala-svaki put), ali kod nas... slaba vajda?

U obzir dolaze i strani (online) servisi, pod uslovom da isporučuju karticu u Srbiju.

Tako nešto bi bila savršena kartica za svakodnevno korišćenje. Znaš da štedis svaku put kada - trošiš :)
 
Poslednja izmena:
Sberbank ali samo 0.5% kao Superkatica bodove.
Piraeus je nudila za VIP racun ali nema toga vise.

Pravi cashback (ne znam odakle ti izraz charge?) ima u Koreji. I po 20% . Onda pametan shvati da deru sa cenama pa se cenka za sve i po 50% spusti.
 
Poslednja izmena:
charge back, cash back, slicno a veoma razlicito

ne pominji mi idea super karticu. ja tu nikad nisam uspeo da skupim nista... sto ne istekne. /sreca pa je NIS izbacio svoju karticu, gde je limit daleko normalniji... a na gorivo sam ionako skupljo najvise poena.. pa propadnu :)

ergo, Sberbanka i Mercator/Idea deal - ne valja!

Ajme, sto se Piraeus popišmanio? Šta fali da bulu lider po tome?
Kazem, ja bih prvi tako nesto koristio svakodnevno... Mnogo su glupi domaci bankari.
 
Piraeus, Alfa, NBG tj. Vojvođanska odoše iz srbije do kraja godine. Euro banka će ostati još malo. Procredit se isto seli iz srbije tj. sele se gotovo sve strane banke u Kazahstan jer su tamo kamate 15+%.
Takođe država je uslovila da snize banke provizije na transakcije karticama i to za početak ispod u prvoj fazi na 0,5% na debitne i 0,6% na kreditne, dok ce u drugoj fazi naknade banaka bit i 0,2% na debitne i 0,3 na kreditne. Tako da od tog cashback-a nema ništa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lyoness cashback?
Nije banka ali mogu da uplaćuju na račun koji navedeš.
 
Ja koristim Piraeus. Oko 200e godisnje ustedi. Steta stvarno sto ne moze vise.

Sberbank meni ne odgovara jer je samo 0.5%. To znaci da me vise kosta odrzavanje nego sto dobijam nekada :) a cimam se nepotrebno za novu karticu.

AIK je random nudio 5% i veci cashback oko nove godine. 5% je bio jedne ng za SVA placanja sto je bilo bas cool. A prosle i vise ali samo u 10 radnji :)

I to je to.
 
Ja sam probao lyoness i za Srbiju je truba. Nit' sipam gorivo sa kim su partneri, nit' kupujem potrepstine sa kim su partneri. AliExpress su mi registrovali kupovine, ali booking nisu. Kontaktirao podrsku mejlom i toliko me devojka iz podrske smorila da sam ugasio nalog.
 
Potpuno sam indiferentan prema njima. Imam njihovu karticu od prvog kada su došli u Srbiju a upotrebio sam je ukupno nijednom.
Ali čovek je pitao pa...
 
Unicredit reklamira 4% za rezervacije na booking. com
 
Imajte ovo na umu za UC i booking.com:
"- Minimalni iznos za isplatu na Mastercard poklon kartici UniCredit Banke iznosi 800 dinara."
Osim sto je manje nego sa TopCashback bonusa za Booking, moze do 120 dana da potraje, i ima minimum po transakciji.
 
Piraeus, Alfa, NBG tj. Vojvođanska odoše iz srbije do kraja godine. Euro banka će ostati još malo. Procredit se isto seli iz srbije tj. sele se gotovo sve strane banke u Kazahstan jer su tamo kamate 15+%.
Takođe država je uslovila da snize banke provizije na transakcije karticama i to za početak ispod u prvoj fazi na 0,5% na debitne i 0,6% na kreditne, dok ce u drugoj fazi naknade banaka bit i 0,2% na debitne i 0,3 na kreditne. Tako da od tog cashback-a nema ništa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

pa nek se sele/reorganizuju/menjaju vlasnike, bas me briga. imaju pravo na. ko i svaki drugi poslovni subjekt, legalno i legitimno je da se - gase, transformisu, reorganizuju itd.

= uvek ce ih biti (banaka), kako god da se zovu i ko god da im je vlasnik. i uvek ce biti profitabilne, u svim uslovima poslovanja. onda (one) kada (koje) ne budu - nestace ili ce ih neko preuzeti.
novac klijenta nestati nece, to vreme je proslo ('90e)... ono sto nije proslo je vezivanje ljudi za IME... primera radi: penzosi vole Postansku, jer je... oldschool. "ime koje uliva poverenje"
i ne bi je menjali cak i da dobiju 5x bolje uslove negde.
"Ljudi" vole Komercijalnu, jer je "nasa" (za sad. Bice nemacka, kineska, ruska - cija god. Nece biti nasa: zauvek.), jer ima ekspoziture svuda... ali to razmisljanje nije ispravno. ispravno je da gledas - svoj interes:

Ako je red u Komercijalnoj katastrofa, a jeste, bezi - online.
Ako ti druga banka da bolje uslove, za sta god - predji. Imas pravo. Cak i da se zove: Benchmark OdracemoVasOdProvizija Banka.

e sad... uslovi poslovanja se menjaju. online postaje prioritet. sporo... ali sigurno.
ko sto fixna telefonija sigurno gubi primat (pa cak i u Srbiji, gde ce fiksni kao relikt proslosti 100% ostati jos dugo, cak i kad krene optika - bice pod stavkom "obavezan za" iako nije tehnicki neophodan... monopolisti...:wall:), a megabajti/net dobijaju - na duze staze.
Net (i kucni i mobilni) ce postati "vaznija" usluga (ona koja se vise koristi, ona koja donosi veci profit)

i uvek ce imati prostora da budu - inovativne. i kreativne. banke.
ako zele. (jer - znaju. nije tako tesko videti sta rade: druge banke, po belom svetu, i - iskopirati)

a vracanje dela novca korisniku jeste inovacija. za zemlju Srbiju.
za svet je to tako normalno, deo usluge, nacin na koji te motivisu da koristis bas tu banku i bas tu karticu

i ne pricamo mi o ustedi od 100 dinara. @alfaunits je dao konkretnu racunicu, 200e godisnje uopste nije zanemarljiva suma.
pametan covek. glupa je banka, koja je ukinula - dobru uslugu. Zasto su to ukinuli?

ko sto je i (bajata doduse) inovacija Divac <-> EFG deal, gde za svaku transakciju deo odlazi za gradjenje obdanista i decijih igralista. podrzavam, koristim.

a apropo provizija, daj boze da ih spuste! kog god prodavca da sam pitao, a pitao sam nekoliko, koliko im banka uzme po transakciji, nisam cuo za sume manje od 1.5, 2, 3, 4, 5% -- ako to ode na <1, i to je dobro, jer naravno da prodavac sve provizije prenese na kupca... s tim sto je ovo Srbija. ovde ce prodavac, cak i da mu banka smanji proviziju za POS transakciju - da ostavi istu cenu i razliku stavi u svoj dzep. :wall:
nesavesni prodavac. ima i onih drugih.

pa ce, valjda, biti i kreativnih banaka... to limitiranje -- cashback SAMO ZA booking.com, ili SAMO TOKOM trajanja godisnjeg odmora, Nove godine... to je bud4lastina.
Sve sto je u osnovi "potrosi toliko i toliko tu i tu" (za to i to vreme, od tad do tad) je - ograniceno, i ne valja

to treba da bude: permanentno.
nevezano za prodavnicu, i online i offline. i da se odnosi na apsolutno svaku transakciju. gde god i koliko god tj koja god da je prodavnica i koja god da je suma

a limiti, limiti su tu jer su napravili deal medju sobom, lupam - Tehnomanija i Inteza. Tj ne lupam, jesu. Al bas me boli uvo da pazarim za 10000 u konkretnoj prodavnici da bih dobio promo kod koji je izmisljen da bih trosio jos vise para u toj istoj prodavnici. jaka akcija, ubilo se. (pritom, i za tu i takvu promociju se trose nekakvi resursi... mnogo su glupe nase banke... neinovativne. kreativnost na nivou... Srbije krastavac.)

WzJAIdy.png
 
Poslednja izmena:
Kod nas je realnije da sve predje na kartice. Zasto? Jer 0.5% kosta uplata pazara (najvise, ima i nizih tarifa), jer trosi vreme, koje KOSTA (radnik koji nosi do banke). Kosta sigurnost. Nece to neko svaki dan u dzepu nositi :)
Kosta manje jer ne kradu radnici, nema pohabanih novcanica, nema papira prosto. To su Ameri uvideli, prosto je NEISPLATIVO ne placati karticama tamo. U Koreji isto, barem u legalnim radnjama.

Ovo za Postansku, covece koliko si u pravu... moj otac ove godine postaje penzioner. I iako je lepo znao da prvo ode u Telenor Banku (besplatan racun, zna koliko je zgodno da uplate/isplate, a i shvata covek na racunaru da to koristi, ako ne, sestra/ja cemo pomoci, ili keva, koja vec i pokusava sto vise da je koristi).... oni glupi radnici pominju mu 300 din da se placa :) Hoce da mu uvale Progresiv. Covek je hteo otici u Postansku, jer "tamo je dobro za penzije" :D
Ne znam po cemu je dobro, osim sto ima sa kime da se prica u redu i igra sah :p

#ranfoff :) Nakon 2% pada evra vs. dinara, nije mi bas dobro :)
 
Nazad
Vrh Dno