Šta je novo?

JBL 305

4chan

Cenjen
Učlanjen(a)
14.07.2013
Poruke
27
Poena
155
JBL LSR 305

Koska. Kupi zvučnike, i sad gledam nemaju standardan aux izlaz. Hteo sam neki Bluetooth aux da povežem i preko telefona da puštam muziku, ali izgleda da ne može:



Postoji li neko rešenje ili sam se upecao na brzinu?

Hvala unapred
Možda ovako?



Ova dva kabla u Bluetooth? Trebalo je prvo da pogledam može, pre kupovine :)
 
Poslednja izmena:
To su ti monitori, nisu ti baš sa muziku da se sluša, više za rad sa muzikom. Trebao si neki Edifier ako si već hteo kvalitetnije od Logitech-a
 
najpre, ovo nije za "kućnu multimediju" već za "Hi-Fi"

drugo, žestoki zez u kupovini. postoje monitori koji dobro rade i kao obični zvučnici, i imaju 3,5mm ulaz, a neki i bluetooth

i, za kraj, taj Logitech bluetooth je mator, ne podržava novije od verzije 3. tema o takvim uređajima
 
Znači nazad u oglase.

Hvala na momentarima

Pozdrav
 
Postoji li neko rešenje
Naravno da postiji - RCA na XLR kabl i možeš da povežeš JBL sa bili čim što ima RCA izlaz...ili druga opcija je RCA na TRS kabl (što je u suštini isto kao i prva opcija)1719255797748.png1719256022112.png
žestoki zez u kupovini. postoje monitori koji dobro rade i kao obični zvučnici
Nije uopšte zez, to su dobri zvučnici za kućni Hi-Fi, nije to samo za studijsku upotrebu. ;)
 
Боље набави дак са балансираним излазима него да повезујеш небалансирану на балансирану везу.
 
To su ti monitori, nisu ti baš sa muziku da se sluša, više za rad sa muzikom. Trebao si neki Edifier
Sasvim pogrešno, dobar zvučnik je dobar zvučnik, a ovaj model se dobro pokazao i za muziku.
Edifier je daleko ispod ovoga što je kupio.
Znači nazad u oglase.
Ne odustaj tako brzo, dobri su to zvučnici.
Kako @gvlada reče najbolja opcija je DAC sa balansiranim izlazima i opcijom bluetooth.
 
130 eura sa novim stalcima sam platio, lik ih nije mnogo koristio. Ja se upecao na brzinu

Može li molim vas primer nekog DAC pa da jurim po oglasima. Nisam bas u toj priči oko muzike iskreno.
Može i na amazon.de neki link.
Da bude prihvatljiva varijanta, ne nešto preskupo.
130 eura sa novim stalcima sam platio, lik ih nije mnogo koristio. Ja se upecao na brzinu

Može li molim vas primer nekog DAC pa da jurim po oglasima. Nisam bas u toj priči oko muzike iskreno.
Može i na amazon.de neki link.
Da bude prihvatljiva varijanta, ne nešto preskupo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240624_231355_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_20240624_231355_org.mozilla.firefox.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 31
@4chan potraži "balanced DAC" sa bluetooth
71GeX40dcML._AC_SL1500_.jpg
tema o DAC-ovima
 
nisam ni rekao da taj na slici ima. ta slika je primer kakve izlaze treba da ima traženi DAC, i kako da se razlikuje od "običnih" izlaza (RCA).
ti si našao neki koji nema balanced izlaze, zato sam postavio sliku
 
Nista ja ne kapiram ovu temu. Ovo šta kačiš sada je povezano sa lap topom, nema one ulaze itd.

Odustajem. Hvala svima na odgovorima. Ide kompletno nazad u oglase za 130 eura sa stalcima

Pozdrav
 
@zek nije li taj mali DAC u stvari pojačalo za slušalice? tako se vodi, koliko vidim na linku koji si dao

 
nije li taj mali DAC u stvari pojačalo za slušalice?
Taj DAC je u osnovi namenjen prvenstveno za upotrebu sa slušalicama, da se poveže ili na mobilni telefon, ili na računar bilo preko USB-a ili bluetootha. Međutim te male spravice mogu sa odgovarajućim 3,5mm nebalansiranim ili 2,5mm balansiranim kablovima da se povežu ina normalno stereo pojačalo ili aktivne zvučne kutije.
Topingg koji si okačio je čisto pojačalo za slušalice koje ne poseduje DAC u sebi. Za njega bi konfiguracija bila PC (ili mobilni telefon)>DAC>Topping>slušalice/pojačalo>zvučnici.
 
Poslednja izmena:
BRZHiFi DC80 je ono što mu treba. DAC sa Bluetooth konekcijom i XLR izlazima.

85511-01.jpg
 
E može i taj S.M.S.L D-6s, duplo je skuplji od onog BRZHiFi, ali je pouzdaniji brend, a i deluje da je napredniji i kvalitetniji uređaj.
 
S.M.S.L. D-6s je odličan DAC i vredi razlike u odnosu na onaj no name gore pomenuti. (y)
 
Ništa, uzeću taj. Hvala na pomoći. Javim se kad stigne i ispovezem sve. Trajace neko vreme, u toku je selidba :)

Hvala
 


Doći će u toku sledeće nedelje. 110 eura, nov. Inače je 200€
 
Pozdrav. Zaboravim da se javim. Sve dobro funkcioniše, zvuk mi pasuje.

Montaža u zidove bez vidljivih šrafova. Prvo cevka zašfrafljena u zid M8 šraf + hilti beton lepak.
Preko te cevke ide druga crna cevka sa dva ravna šrafa kojim se jedna za drugu cevku pričvrsti. Na to ide nosač zvučnika i super ispalo. Kablove sam provukao na drugu stranu kroz šanire za zavese.
Stižu mi creva za kablove bele boje da bude manje vidljivo



















 
Ако нису за суроунд, боље да не објашњава. :)
 
Konfiguracija stana samo tu dozvoljava. S jedne strane je kuhinja i ulaz, a sa druge cela strana u staklu. Od nameštaja imam tu kuhinju, stolice, sto i TV koji ću da okačim na zid, a komoda na kojoj je sada TV ide napolje.
Na zidovima s jedne strane ikone, s druge strane TV. I ti je to. Ostala dva ćoška za montažu. Moglo je mozda s leve i desne strane TV-a al bilo bi nesimetrično jer tu ide slika uskoro.
 
Možda bi bolje bilo sa leve i desne strane tevea, al sad šta je tu je...
Svršenu poslu mane nema...
 
Ma pitanje je to. Treba i slika tu da dodje. I TV mora na nosač koji se rotira po 90 stepeni da bi mogli sa kauča da gledamo. Tj zvučnici bi "gledali" ka drugom zidu, ne ka nama. Nisam neki ekspert, ali ima razlike kada pustim muziku i nisu okrenuti ka nama. Probao sam dok ih nisam montirao. Imam osećaj da je drugačiji zvuk kad su okrenuti zvučnici ka nama nego ka praznom zidu. Al to je to. Ostaju tu gde su. Ovamo ide TV i slika
 
Mora biti razlike. Ako zvučnici nisu okrenuti ka slušaocima, dobijaš samo odbijeni zvuk, zamuljan bez zvučne slike itd.
Ako su zvučnici samo za muziku i bolje je da TV nije između. Ako su zvučnici i za zvuk sa TV-a, onda ovako nema smisla jer ti dijalog neće dolaziti sa TV-a već ko zna odakle.
 
Nazad
Vrh Dno