Šta je novo?

Java na visti

hogubadagri

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2007
Poruke
289
Poena
319
Trazim po netu vec neko vreme i ili nema ili nisam dovoljno ostrouman, elem pitanje je da li programski jezik java radi na visti i ako radi kako radi? Mislim ima li nekih problema i slicno. hvala unapred, pozdrav svima
 
bez obzira na verziju konkretno 142 i 150 izvinjavam se sto sam dosadan ali sta da se radi ovako je uvek kad krecem u nesto neistrazeno
 
Imao sam problema sa instalaciom JRE 1.5.10, tj. nije htela nikako da se zavrsi na Visti. Ali verzija JRE 1.5.11 je instalirana bez problema i odlicno radi. Moguce je da je nesto do konkretnog sistema (nije moj) a ne do verzije jave, jer kada je proradilo nisam vise cackao :)
 
Zato je za Vistu trebalo instalirati verzije >1.6 (odnosno njeno beta izdanje koje je bilo kompatibilno sa vistom) :D
 
Java 1.6 radi sigurno na Visti, ali ima programa pisanih u javi koji ne rade u verziji 1.6 virtuelne masine.
 
Kako to misliš, pa zar Java nije backward-kompatibilna? A i ako pokušaš neki stariji program da iskompajliraš novim JDK-om, on ti lepo izbaci koje override switcheve treba da koristiš.
 
Ako koristis u programu gotove jar-ove (komercijalne) koji nisu kompajlirani sa 1.6, a ne rade sa 1.6, onda ni tvoj program ne radi :(
 
edno prasane do site dokolku e compaliran nekoj jar so ponova verzija dali to znaci deka nemozi da se koristi na postara verzija na instalacija na java, i ve molam ako imate nekoi knigi ili neto od so mozam da naucam za jar i voopsto za java ako mizite da mi ispratite na [email protected] fala odnapred
 
Nazad
Vrh Dno