Šta je novo?

Jamo ili Pioneer

Duki183

Cenjen
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruke
126
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600G 3.90GHz AM4
Matična ploča
ASROCK B550M Phantom Gaming 4
RAM
G.Skill 16Gb Ripjaws V Ddr4 3200Mhz Cl16 Kit F4-3200C16D-16
Storage
KINGSTON 512GB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280 SKC3000S/512G
PSU
GMB-500-PRO Gembird 500W 80+, PFC, 4xSATA,2xIDE
Kućište
MS Element M305
Ostale periferije
ASUS 24 x DVD-RW DRW
Mobilni telefon
xiaomi poco nfc
Pristup internetu
  1. Optički internet
JAMO ili Pioneer

Resio sam da kupim zvucnike pa bi mi trebala mala pomoc da prelomim koje !?!
Znaci reseno je da ce biti kupljeno JAMO E-875 ili Pioneer CS-5070 ili CS-3070
Imam Sony STR-DE315 Receiver koji je kuplen pre 10-15 god i do sad stajao u kutiji ne koriscen
Znam da su ovo dosta stari modeli zvucnika ( bar za Pioneer , za Jamo nisam siguran) i da ima dosta kvalitetnijih zvucnika ALI ..krastavac ovi su najeftiniji
Vremenom cu kupiti i centralni zvucnik tako da mislim da bi to bilo sasvim zadovoljavajuca kombinacija
Sta je kvalitetnije po vama i sta da kupim Jamo ili Pioneer???
 
Poslednja izmena:
Po svoj prilici moracu da kupim Pioneer jer Jamo je ostao samo jos jedan zvucnik
ILI cu sacekati malo pa mozda se pojave neki do 200e par ili naletim na neke dobre polovne
 
Poslednja izmena:
Sacekaj bolje polovne do 200e, oni Pioneer koje si video su kante, provereno. A za te pare vec mogu da se nadju pristojni polovni.
 
Juri na sajtu kupujem prodajem.com ako natrcis na JBL zvucnike i to modele LX44 ili LX55.Mislim da mogu da se nadju za 200 do 250 eura na oglasima i odlicne su kutije.Moj drugar je imao ranije lx44 a sada poseduje lx55 i prikacene su na yamaha ax496 pojacalo.Imaju odlican zvuk.
 
mislim da ti se kupovina u srbiji ne isplati. to kazem samo zato sto je burazer u segedinu kupio jamo 426 za 100 eura, a isti ti zvucnici u 4audiju su u tom trenutku kostali 240.
potrazicu racun pa cu ti reci tacno gde su uzeti, ako te interesuje. segedin nije daleko, a mislim da bi razlika u ceni pokrila troskove puta ;)
 
Juri na sajtu kupujem prodajem.com ako natrcis na JBL zvucnike i to modele LX44 ili LX55.Mislim da mogu da se nadju za 200 do 250 eura na oglasima i odlicne su kutije.Moj drugar je imao ranije lx44 a sada poseduje lx55 i prikacene su na yamaha ax496 pojacalo.Imaju odlican zvuk.

Ma kakav JBL. Ljudi se lepe za brand pa to ti je. Od tog JBLa valjaju samo L serije i studijski monitori, ali su kod nas precenjeni zbog brenda.
LX ne.
 
Moze , reci mi koja je prodavnica
Trebalo bi da idem u Madjarsku za 2-3 nedelje to je vec reseno ( nisam tamo planirao da kupim zvucnike ali nikad se ne zna ) a i pasos mi vise ne vazi pa moram da cekam drugi
Evo pogledajte koje su cene u Madjarskoj i sta sve ima i na te cene oduzmite 27% (nihov) PDV-a
http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/
1 HUF = 0.3338 RSD ILI 1 RSD = 2.99583 HUF
Carina na zvucnike je 10% +18% PDV ( trebalo bi da je ovako u najgorem slucaju)
 
Poslednja izmena:
tek sad vidim da nisam okacio poruku sa adresom. sorry, ne znam sta se desilo, pre 2 nedelje. otkucao sam poruku i pritisnuo "okaci" ali sad vidim da nije okacena.
kad se dokopam racuna opet, napisacu adresu.
 
Samo da naglasim PDV u Madjarskoj jeste 27% posto, ali prilikom vracanja PDV (AFA) u Srbiju, bice Vam vraceno 20% od ukupne cene. Opet se isplati kupiti tamo jer je sve dosta povoljnije nego kod nas.
 
@ boggyman

I ja bih ti bio zahvalan ukoliko bi okacio ime radnje u Segedinu i adresu naravno. Fala unapred! :)
 
Izvinjavam se na gresci.
Adresa sa racuna je: Media Markt, Londoni Krt 3

Srecno :)
 
Hvala boggyman. Upravo sam ih izguglao, ispada da je to citav lanac radnji u Evropi, sto je odlicno. Sorry na off-u Duki1983...
 

Ove prve po koncepciji deluju bolje, jer imaju pravi srednjetonac i pravi bass. Druge imaju dva ista zvucnika koji pokrivaju ceo opseg, losije resenje. Sem toga nista vise ne znam, ne znam kakvog su kvaliteta koriscenje komponente itd, niti sam cuo ni jedne ni druge kutije. Ali po onome sto se vidi isao bih na Wharfedale...
 
Moze , reci mi koja je prodavnica
Trebalo bi da idem u Madjarsku za 2-3 nedelje to je vec reseno ( nisam tamo planirao da kupim zvucnike ali nikad se ne zna ) a i pasos mi vise ne vazi pa moram da cekam drugi
Evo pogledajte koje su cene u Madjarskoj i sta sve ima i na te cene oduzmite 27% (nihov) PDV-a
http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161/
1 HUF = 0.3338 RSD ILI 1 RSD = 2.99583 HUF
Carina na zvucnike je 10% +18% PDV ( trebalo bi da je ovako u najgorem slucaju)

Jel moze neko da mi donese ove zvucnike http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/edifier/r1900t-ii-studio-speaker-p49130294/ placam dobro.
 
Nazad
Vrh Dno