Šta je novo?

iznajmljivanje/izdavanje smeštaja (Booking.com, Airbnb...)

Ocekujem da platim onu cenu koja je u izlogu u ovom slucaju cenu koja je na sajtu za te dane koje sam izabrao, nisam ja postavljao cene nego oni koji izdaju. Da li postoji neko pravilo za to na sajtu?
Pozdrav, kako si rešio slučaj na kraju?
Ja imam sličan problem sa jednim objektom u blizini Rtnja. Pre tri nedelje smo videli ok cenu za tri noćenja sa doručkom za dvoje,
za doček NG 30., 31., i 01. Zvali ih da proverimo pre rezervisanja, pitali da li će u restoranu biti nešto organizovano, da li će biti skuplje zbog toga, i obaveza da se prisustvuje, rekoše ma ne, ta je cena aktuelna, da ne treba ništa uplatiti. Mi rezervisali.

Međutim, zovu u subotu, kažu zvale su gazde iz BG, i dale naredbu da sve rezervisane preko bookinga zovu i obaveste da je neophodno doplatiti za večeru (švedski sto) po glavi 60€ za 31. i 30€ za 01., što bi za nas dvoje bila doplata do 180€, što izađe više nego duplo u odnosu na inicijalnu sumu za koju smo rezervisali.

Dodatak: u rezervaciji stoji da treba platiti depozit do 15 dana pre dolaska, međutim telefonski su rekli da to ne treba. Sad kontam da će oni sačekati da mi "ne platimo" depozit pa će imati osnova pred bookingom da raskinu rezervaciju.
 
Pozdrav, potrebna mi je vasa pomoc.. Napravio sam nalog u Julu ove godine, htedoh da izdam nesto za exit festival I nisam.. Nakon toga vise nisam obracao paznju za taj sajt I sve ostalo.. Da bi pre neki Dan mi stigao mail od njih I da potrazuju nekih 300e za neke tri zasebne rezervacije o kojima ja pojma nemam.. Niko me nije ni kontaktirao na telefon, verovatno su u pitanju neki stranci.. Sta mi je ciniti? Da li oni mogu bilo Kako naplatiti to od mene I ako ja nisam nikog primio u smestaj Niti uzeo pare od toga..
 
Pozdrav, potrebna mi je vasa pomoc.. Napravio sam nalog u Julu ove godine, htedoh da izdam nesto za exit festival I nisam.. Nakon toga vise nisam obracao paznju za taj sajt I sve ostalo.. Da bi pre neki Dan mi stigao mail od njih I da potrazuju nekih 300e za neke tri zasebne rezervacije o kojima ja pojma nemam.. Niko me nije ni kontaktirao na telefon, verovatno su u pitanju neki stranci.. Sta mi je ciniti? Da li oni mogu bilo Kako naplatiti to od mene I ako ja nisam nikog primio u smestaj Niti uzeo pare od toga..
Jesu lažne rezervacije?
Šta znači lažne, lažno ime, lažna mail i kontakt adresa, lažni nepostojeći broj telefona ukratko lažan identitet i registracija profila na booking.com.

Ako si imao takve rezervacije i nisi odmah kontaktirao support da ih obrišu već ti je obračunata provizija od strane booking.com onda ćeš to dugovanje morati da im platiš.

Oni ne mogu fizički da vide da li je kod tebe u smeštaj gost ušao ili ne, ali ako je rezervacija u sistemu prošla bila lažna ili prava dužan si da im platiš proviziju.
 
Pa ne znam kako da saznam da li su lazni Ili ne.. Nisu odgovarali na zajednicki chat a mene Niko od njih nije kontaktirao. Ja nisam znao da treba da prijavim da nisu se pojavili sve do sad kad mi je stigao mail da moram da im isplatim proviziju.. Kako da saznam da li su lazni profili? Mnoge rezervacije mi je I sam booking otkazivao verovatno da su skontali da su lazni profili Ili sta vec .
 
Nikako ne mozes da znas... ti si njima sada zvanicno duzan te pare.
 
Pozdrav, kako si rešio slučaj na kraju?
Ja imam sličan problem sa jednim objektom u blizini Rtnja. Pre tri nedelje smo videli ok cenu za tri noćenja sa doručkom za dvoje,
za doček NG 30., 31., i 01. Zvali ih da proverimo pre rezervisanja, pitali da li će u restoranu biti nešto organizovano, da li će biti skuplje zbog toga, i obaveza da se prisustvuje, rekoše ma ne, ta je cena aktuelna, da ne treba ništa uplatiti. Mi rezervisali.

Međutim, zovu u subotu, kažu zvale su gazde iz BG, i dale naredbu da sve rezervisane preko bookinga zovu i obaveste da je neophodno doplatiti za večeru (švedski sto) po glavi 60€ za 31. i 30€ za 01., što bi za nas dvoje bila doplata do 180€, što izađe više nego duplo u odnosu na inicijalnu sumu za koju smo rezervisali.

Dodatak: u rezervaciji stoji da treba platiti depozit do 15 dana pre dolaska, međutim telefonski su rekli da to ne treba. Sad kontam da će oni sačekati da mi "ne platimo" depozit pa će imati osnova pred bookingom da raskinu rezervaciju.
Izvini nisam video ranije poruku, resio sam tako sto sam se cuo sa domacinima i posle kraceg razgovora dogovorili smo se da ce sve ostati onako kako smo ugovorili preko bookinga.
 
Izvini nisam video ranije poruku, resio sam tako sto sam se cuo sa domacinima i posle kraceg razgovora dogovorili smo se da ce sve ostati onako kako smo ugovorili preko bookinga.
Nema veze. Ja sam imao tri razgovora sa domaćinima, i dali mi dve opcije, da doplatim, ili da ja raskinem (besplatno).
Pa sam zvao booking call centar, oni zvali njihovog menadžera, i na kraju sam dobio potvrdu od bookinga da ne smeju da mi naplate ono što nisu reklamirali u vreme rezervacije. Biće to zanimljiv boravak, ali šta je tu je, njihova krivica.
 
Nikako ne mozes da znas... ti si njima sada zvanicno duzan te pare.
Greška možeš. 😉
Ako se koristi lažni identitet mail kojim komuniciraš server neće poslati jer zapravo adresa je izmišljena i ne postoji.
Isto sa brojem telefona automat će javiti da je nepostojeći.
Lažnu adresu ukucaj u google earth i izbaciće ti da adresa ne postoji. U suprotnom pokazao bi ti tu tačku na mapi koja predstavlja adresu koju si tražio.

Vrlo je lako lažan profil provaliti nije mi jasno šta je na pameti budalama koji gube vreme praveći lažne rezervacije, šta to oni imaju od toga, ali dobro ima nas svakakvih na svetu.
Pa ne znam kako da saznam da li su lazni Ili ne.. Nisu odgovarali na zajednicki chat a mene Niko od njih nije kontaktirao. Ja nisam znao da treba da prijavim da nisu se pojavili sve do sad kad mi je stigao mail da moram da im isplatim proviziju.. Kako da saznam da li su lazni profili? Mnoge rezervacije mi je I sam booking otkazivao verovatno da su skontali da su lazni profili Ili sta vec .
Kada imaš takvu situaciju samo te momentalno reagovanje i komunikacija sa support-om mogu spasiti.
U suprotnom dužan si im pare.
 
Ti rece da se bavis time, a ne znas da ne moze da vidi identitet u proslosti...
A i da moze sta mu sada vredi. U svakom slucaju slazemo se da im je duzan pare.
 
@bakara U prošlosti identitet ne može da se proveri jer booking.com briše realizovane rezervacije sa profila oglašivača apartmana/smeštaja etc.
Inače ko god ima pristup tim lažnim podacima lakom proverom kako sam objasnio u prethodnom odgovoru može utvrditi da je profil sa koga je izvršena rezervacija nalupetan besmislenim podacima.
A pare @milovan22 mora da plati booking.com jer je zakasnio da ih obavesti o tim lažnim rezervacijama kako bi oni proverili identitet lažnjaka i proviziju i rezervaciju ukinuli.
 
Ako moze pomoc a nadam da cu lepo objasniti u cemu je problem posto je vezano za kolegin apartman. Objekat je skoro dodat na buking ali nikako ne uspeva da plati fakture koje stizu mesecno od bukinga. Posto je za placanje stavljena internet kartica postanske stedionice ne znam jel mozda zbog toga ili moze da bude nesto drugo (takodje kaze da kada ide na placanje uvek izbaci greska u internet vezi)
 
Ako moze pomoc a nadam da cu lepo objasniti u cemu je problem posto je vezano za kolegin apartman. Objekat je skoro dodat na buking ali nikako ne uspeva da plati fakture koje stizu mesecno od bukinga. Posto je za placanje stavljena internet kartica postanske stedionice ne znam jel mozda zbog toga ili moze da bude nesto drugo (takodje kaze da kada ide na placanje uvek izbaci greska u internet vezi)
Pre neki dan je prijatelj pokusao da plati apartman sa nasom karticom i nikako nije uspevao, na kraju su mu iz podrske rekli da su nase i Ruske kartice sankcionisane i da ne prolaze uplate zbog “sankcija”. Nek pita podrsku online, ali eto mozda je ta budalastina u pitanju.
 
Pre neki dan je prijatelj pokusao da plati apartman sa nasom karticom i nikako nije uspevao, na kraju su mu iz podrske rekli da su nase i Ruske kartice sankcionisane i da ne prolaze uplate zbog “sankcija”. Nek pita podrsku online, ali eto mozda je ta budalastina u pitanju.
Dal je realno da moze ovo da bude... Nista ako ne prodje i dalje recicu mu da vidi sa podrskom u cemu je problem ili da vidi ako ima neku drugu karticu koja nije postanska stedionica
 
Plaćanje booking.com faktura iz Srbije samo preko Paypal procesora za plaćanje.
Naše kartice za direktno plaćanje nikada nisu ni radile nema veze sa "sankcijama" prema Rusiji.
 
Ne znam za Booking, ali ja nisam recimo mogao da platim pre par meseci smeštaj preko AirBnB koristeći MasterCard bivše Sberbanke, sada AIK. Iz podrške su mi isto rekli da ne mogu ruske kartice, a kad su dobili odgovor da je ovo srpska, rekli su da onda ne mogu ni srpske.

Onda sam lepo izvukao MasterCard OTP banke i platio sve regulare. Nemaju pojma ti iz Podrške vrlo često o čemu pričaju.
 
Da li je neko koristio neke booking alternative agoda,locktrip za koje kazu da su povoljnije od bookinga i kakva su iskustva?
 
Нађеш хотел који те занима и погледаш да ли имају свој сајт. Ако имају, погледај да ли на сајту имају опцију да се резервише, ако не, контактирај их мејлом.
Девојка и ја смо пре неки дан резервисали хотел у Барселони, платили смо 15% мање од најниже цене на букинг сајтовима, тако што смо резервисали директно на сајту хотела.

Знам људе који тако раде већ годинама. Добро хотелу, добро путнику.
 
Bas sam se vratio iz barselone
4 nocenja 165e za dvoje,hostal u centru grada ali nemaju svoj sajt
Proveravacu ubuduce i tako
 
Нађеш хотел који те занима и погледаш да ли имају свој сајт. Ако имају, погледај да ли на сајту имају опцију да се резервише, ако не, контактирај их мејлом.
Девојка и ја смо пре неки дан резервисали хотел у Барселони, платили смо 15% мање од најниже цене на букинг сајтовима, тако што смо резервисали директно на сајту хотела.

Знам људе који тако раде већ годинама. Добро хотелу, добро путнику.
Nije lose to, ali mozda za tih +15% na airbnb dobijamo bolju zastitu, u smislu refunda ili slicno? Moze da se desi da nesto nije kako treba..
 
Definitivno dobijas bolju zastitu, to je sada pitanje sta ti je bitnije, niza cena ili veca sigurnost.
 
Pa nisu svi hoteli bas jeftiniji na njihovom zvanicnom sajtu. Ja sto sam gledao za letovanje prosle godine, negde booking bio jeftiniji. Kako, zasto, ne znam.
Ali svakako treba proveriti. Sto se tice povracaja, i bolji hoteli to imaju, ali dodatno se placa, sve zavisi od paketa i apartmana.
 
Neka moja iskustva kazu da je isti smestaj često jeftiniji na bookingu nego na Airbnb ( doduše ja imam Genius 2 privilegije ali ni to nije neko epohalno dostignuće). Takođe mi se čini da je rezervacija preko bookinga skoro uvek bila povoljnija nego direktno preko hotelskog sajta. Moguće da je kod manjih, privatnih rentijera moguće dobiti povoljniji cenu direktnim upitom...
 
Резервисао смештај у Мађарској у марту у два наврата, на ноћ или две.
Различити су домаћини наравно, а један ми тражи online check in, који су ми послали преко мејла. Сајт је sabeapp, такође на њему траже све податке, пасош, име мајке итд.
Да ли се неко сусретао са тим, оцене смештаја домаћина изгледају супер, али нисам срећан са овим остављањем података.
 
Pa kad dodjes tamo i onako ce da ti traze pasos.
 
Kapiram da će prilikom "fizičkog" check-ina vlasnik sam uneti tvoje podatke u isti taj softver, tako da... ;)
 
Слажем се, али не бих да уносим све те податке на сајту који није ни airbnb.
OK ima logike... nemas poverenje u sajt
Ali kako onda imas poverenja da bukiras preko tog sajta i siguran si da te nece neko ispaliti kada odes tamo?

sto ne bukiras preko sajta u koji imas poverenje?
 
OK ima logike... nemas poverenje u sajt
Ali kako onda imas poverenja da bukiras preko tog sajta i siguran si da te nece neko ispaliti kada odes tamo?

sto ne bukiras preko sajta u koji imas poverenje?
Ја сам и букирао преко airbnb у који имам поверења. Па и ако ме зезну за смештај ценим да сам покривен.
Фора је што ми је "домаћин" тражио мејл након потврде смештаја и на мејл пустио ово:

1678284302614.png

Можда сам ја мало параноичан признајем.
 
Airbnb ne dozvoljava tek tako slanje nekih linkova telefona i slicno, tako da ne moras da brines.
 
Airbnb ne dozvoljava tek tako slanje nekih linkova telefona i slicno, tako da ne moras da brines.
То је и фора, што преко аирбнб добијам ботовске одговоре, тачније нисам ни добио одговор на питање мора ли то, већ сам само добио дан после информацију да ћу даља упутства добити на дан путовања.
1678435463171.png

А онда ме пеглају преко мејла са напоменом да је то по закону
1678435539738.png
1678435504066.png
Само не капирам што то не раде преко дописивања на аирбнб, крију ли шта
 
Nazad
Vrh Dno