Šta je novo?

Izkustvo sa narudbinom iz kine od 600 USD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

miso123

Zapažen
Učlanjen(a)
29.08.2023
Poruke
7
Poena
1
Dobar dan,
jeli ima neko izkustvo sa nardbinom iz kine sto im tracking code i kosta oko 600 usd? Ocu dva objektiva za kameru da kupim.
Pozdrav
Miso
 
Gde tačno/od koga kupuješ, iz Kine je suviše širok pojam i ne mora da znači ništa konkretno.
Shenzhen 7Artisans Photoelectric Technology Co., Ltd

Plasim se zbog nase carina. Citase mahom gadne stvari i da kradu. Telefon nikad ne dizu pa se ne osecam super naruciti, sato pitam. Narudbina je iz kine Shenzen, za Beograd okolinu.
 
Ok, hvala. Jeli ima neko izkustvo da je sve uspelo kako treba i sta se placa uz to cenu od 600usd od prilike?
 
Ja sam narucivao preko Alija navigaciju za kola (180e + 60e DHL shipping) i stiglo je u roku od 2 dana do nas - racunas nekih 30% jos preko za carinu i dazbine.
 
Kad je malo krupnije, pa jos sa trackingom, pregledaju. 99% da ce biti dazbina.
Sto se placanja tice, zapravo su vrlo vesti na carini kada zele da budu i uglavnom ok procenjuju.

Meni samo sto nije stiglo nesto od 1000usd pa cu da javim kako je proslo
 
Stigao mi je paket na kucnu adresu bez nekih komplikacija. 1000rsd je trebalo da se plati
 
Ne čudi se. Sa sam kupio ZHIYUN gimbal za 80 evra kad je kod nas bio 140.
Jos mi stigao za nekoliko dana sa DHL.
Vidim ja dobra priča poručim još jedan jer je još uvek pisalo besplatno sa DHL(+-om.
Prodavac se setio, verovatno ga odrasli za transport i on promeni uslov.
Meni stigne carina i neka procena i još nešto preko neke agencije. Ne sećam se tačno, znam da je bilo oko 10K.
Ja mu se požalim što me nije obavestio o promeni uslova i na kraju podelili po 5K
 
Ok, hvala. Jeli ima neko izkustvo da je sve uspelo kako treba i sta se placa uz to cenu od 600usd od prilike?
Na vrednost robe se prvo obračuna 10% carine, a zatim na sve to još 20% pdv-a. Ukupno 32% ili 192 usd na vrednost tvoje pošiljke.
 
Halo, izdleda da FedEx uvek uzima 50€ za obrado kod carina i tek onda dolazi carina i pdv i tako dalje. Znaci to je manje vise bezveze naruciti nesto manje preko 50€ de onda FedEx kau ne naplacuje ili manje. Jeli je to svakome tako ili samo sato sto se moj mali paket zadrsao kod carine?

Evo ovde od FedEx:
"Uvozni troškovi će se sastojati od carine i poreza koji okvirno iznose 30% ukupne vrednosti pošiljke (vrednost robe+ shipping) i usluge našeg posredovanja u carinskom postupku tj. špedicije koja fiksno iznosi 5.520,00rsd."

Znaci ako kupim nesto za 200E ja cu sve skupa preko 50% da poklonim njima. Jeli ima neki put da se izbegne to ili je uvek tako?
 
Poslednja izmena:
Tako nekako, ako je 200e ukupno roba i dostava platices jos 110e na carinu, pdv i spediciju. DHL ili UPS su mozda nesto povoljniji (10-20e) a spediciju mozes da izbegnes jedino ako stize regularnom postom, tu placas gubljenjem vremena i zivaca.
 
Tako nekako, ako je 200e ukupno roba i dostava platices jos 110e na carinu, pdv i spediciju. DHL ili UPS su mozda nesto povoljniji (10-20e) a spediciju mozes da izbegnes jedino ako stize regularnom postom, tu placas gubljenjem vremena i zivaca.
Ok hvala. Ali sto me cudi spedicija je bila placena za poslijku. Nego sto je extra da oni za mene kao resavaju posla sa carinaom i zato uzimaju 50€.
 
Špedicija je bila plaćena za izvozno carinjenje a ovde zakon kaže da ako stiže pošiljka preko kurirske službe pred carinom može da te zastupa jedino sertifikovani carinski zastupnik (nekada se zvalo špediter), ne možeš lično. Ima tu papirologije gomilu koju treba popuniti a i teško da bi se snašao.
 
postoji tema za carinu.https://forum.benchmark.rs/threads/carina-na-po%C5%A1iljke-2024.499187/unread
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno