Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od kada sam dobio IRIS 2.0 ne radi mi više #1397# za ulazak u podešavanja. Ali je daljinski (srećom) ostao povezan sa uređajem preko bluetooth-a.
Mora da radi #1397#
Provereno radi na HP4024.
 
Mora da radi #1397#
Provereno radi na HP4024.
Neće kod mene na HP4024. Ukucam # i počnem da kucam 1 a on otvara meni sa leve strane sa kanalima koji počinu na 1. Probao sam i sa *, pa * i potom #, pa dva puta *, dva puta #, sve što mi je palo na pamet... ali neće. Pre update-a je radilo.

Aha. Hoće kad se ukuca veoma brzo :)
 
EDIT, kada stišaš opet do kraja ostaje zaglavjeno na ekranu "MUTE". Naravno da im se treba zahvaliti na opciji dugog pritiskanja restart dugmeta da to nestane. Kod mene je onako bitna opcija jer se često sluša neka muzika, a tv ima samo sliku a nema ton. Tako da kada se pojača TV i vrati na 0 mora restart osim ako ti ne smeta da stoji mutirano na ekranu.
To je izgleda samo na HPH07. Nisam primetio taj problem na HP4024 niti na Q11.
Neće kod mene na HP4024. Ukucam # i počnem da kucam 1 a on otvara meni sa leve strane sa kanalima koji počinu na 1. Probao sam i sa *, pa * i potom #, pa dva puta *, dva puta #, sve što mi je palo na pamet... ali neće. Pre update-a je radilo.

Aha. Hoće kad se ukuca veoma brzo :)
Ista stvar sa kodom 104030 na uređaju Q11, mora čovek baš da ima brze prste :)
 
Poslednja izmena:
Je l moguce da glupi Iris 2.0 ne moze da nastavi film iz video kluba? Da nastavi gde sam stao?
To je radilo na starom, pa makar pokrenuo 15 filmova i 5 serija.
Moguće je. Trenutno ta opcija nije dostupna. Prerano su izgleda pustili 2.0 u javnu upotrebu, pošto će ova opcija biti ubačena onda kad se "Irisovi softveraški majstori" smiluju da to urade. Ne znam kako drugačije da protumačim odgovor podrške koji mogu da citiram:

Kolege su obaveštene o ovom nedostatku Iris 2.0 platforme, tako da na osnovu poziva brojnih korisnika, radi se na što bržoj implentaciji ove funkcije"
BTW: Ne mogu da se setim više, da li ovaj nedostatak postoji i kod EON-a odnosno u SBB mreži...
 
Moguće je. Trenutno ta opcija nije dostupna. Prerano su izgleda pustili 2.0 u javnu upotrebu, pošto će ova opcija biti ubačena onda kad se "Irisovi softveraški majstori" smiluju da to urade. Ne znam kako drugačije da protumačim odgovor podrške koji mogu da citiram:


BTW: Ne mogu da se setim više, da li ovaj nedostatak postoji i kod EON-a odnosno u SBB mreži...
na eonu ponudi da pusti odakle je pusteno.Evo sad sam proverio.
 
Da li neko zna kako mogu da iskljucim hdr opciju na iris mini? Stoji mi aktiviran hdr na tv lg oled c2

Da odgovorim sam sebi...moze da se iskljuci u meni #1397#
 
Poslednja izmena:
Treba in zatrpati e mailovima da vrate mozaik numeraciju kanala i HD video klub i nastavljanje da se gleda zapoceto .To mogu 1 updateom da urade .Za 4K kanala audio feed i beck dugme je sigurno teza prica .
Posaljite svi na
[email protected]
Valjda ce neko reagovati .

Za TV, internet i uslugu fiksne telefonije, čitaju samo mejlove poslate na ovu adresu: [email protected]

Za mobilnu telefoniju, mejl adresa je: [email protected]

Adrese na domenu @mts.rs dodeljuju se privatnim ili poslovnim korisnicima, ali ih zaposleni u telekomu ne koriste kao kanal zvanične komunikacije.
 
Stigao i u Zemun taj novi Iris.

E sad kako se redjaju kanali po zeljenom redosledu? To nisam jos uvek pronasao ? (jel bilo negde u predhodnih 10 strana, posto toliko nisam procitao? )
 
E sad kako se redjaju kanali po zeljenom redosledu? To nisam jos uvek pronasao ? (jel bilo negde u predhodnih 10 strana, posto toliko nisam procitao? )
Pisano je nekoliko puta. Ne postoji ta opcija u novoj verziji IRIS-a. Jedino možeš da obeležiš omiljene kanale i da izabereš da se samo oni prikazuju. Pogledaj stranicu-dve unazad...
 
Pisano je nekoliko puta. Ne postoji ta opcija u novoj verziji IRIS-a. Jedino možeš da obeležiš omiljene kanale i da izabereš da se samo oni prikazuju. Pogledaj stranicu-dve unazad...
Aha, hvala.


Umesto da "refresuju" izgled samo i dodaju nesto korisno, zeznu i ono sto je valjalo, kao lepse izgleda a u stvari za korišćenje je 10x gore po korisnika.
Izbacis ono "vrati na predhodno gledani kanal" dugme i stavis da 3 od 4 dugmeta rade isto?
Nemogućnost da sortiras po sopstvenoj zelji kanale.
Losiji prikaz sta se sledece prikazuje na kanalu, sad moras vise klikova.

Sem vizuelno "saveremenijeg" izgleda nista korisno nije uradjeno. 2/10
 
Poslednja izmena:
Umesto da "refresuju" izgled samo i dodaju nesto korisno, zeznu i ono sto je valjalo, kao lepse izgleda a u stvari za korišćenje je 10x gore po korisnika.
Izbacis ono "vrati na predhodno gledani kanal" dugme i stavis da 3 od 4 dugmeta rade isto?
Nemogućnost da sortiras po sopstvenoj zelji kanale.
Losiji prikaz sta se sledece prikazuje na kanalu, sad moras vise klikova.

Sem vizuelno "saveremenijeg" izgleda nista korisno nije uradjeno. 2/10
Sve tačno od reči do reči :)
 
Blok 44 Novi Beograd komsinica stan do mene jutros "Jao nemogu da ukljucim Rts1 , ja odem stigao joj Iris 2.0 ,nastelujem joj one strelice za visinu i sirinu ekrana " ,vratim se kuci vrata do vrata kod mene nema Iris 2.0 iz iste kutije na spratu nam ide optika . Nas promasio deda mraz.
Mi najstariji i najverniji korisnici MTS-a kao po obicaju dobicemo na kraju i pod najnepovoljnijim uslovima ,sta god .
 
Blok 44 Novi Beograd komsinica stan do mene jutros "Jao nemogu da ukljucim Rts1 , ja odem stigao joj Iris 2.0 ,nastelujem joj one strelice za visinu i sirinu ekrana " ,vratim se kuci vrata do vrata kod mene nema Iris 2.0 iz iste kutije na spratu nam ide optika . Nas promasio deda mraz.
Mi najstariji i najverniji korisnici MTS-a kao po obicaju dobicemo na kraju i pod najnepovoljnijim uslovima ,sta god .
Nemas nizacim da zuris i zalis, naprotiv,
 
Aha, hvala.


Umesto da "refresuju" izgled samo i dodaju nesto korisno, zeznu i ono sto je valjalo, kao lepse izgleda a u stvari za korišćenje je 10x gore po korisnika.
Izbacis ono "vrati na predhodno gledani kanal" dugme i stavis da 3 od 4 dugmeta rade isto?
Nemogućnost da sortiras po sopstvenoj zelji kanale.
Losiji prikaz sta se sledece prikazuje na kanalu, sad moras vise klikova.

Sem vizuelno "saveremenijeg" izgleda nista korisno nije uradjeno. 2/10
sad i ja dobio novi iris, blok 70
slažem se sve
 
Dobrodošli u klub obožavalaca Iris 2.0 platforme. Omiljena je naročito kod starijih ljudi, a i mi malo mlađi smo oduševljeni.
 
Zanimljivo, istok i jug Srbije zadovoljni sa Iris 2.0. Vojvodina onako pomešana osećanja a Beograd i okolina skroz nezadovoljni.
 
To po stepenu razmazenosti :D
Koristim IrisTV smart app, Iris box i ne palim tako da me ne sekira taj Iris 2.0
 
Koristim IrisTV smart app, Iris box i ne palim tako da me ne sekira taj Iris 2.0
Samo kratak off topic: Baš me čudi da Iris GO i Iris SMART kao android aplikacije, nisu pretrpeli nikakve unapređujuće promene. Za to vreme Q11 STB uređaj sa Linuxom, dosta dobro podnosi Irisovu dvojku.
 
Beograd, puštena platforma korisnicima start sd/hd paketa.
Ja sad palih da vidim i nista novo , cista radoznalost :)
Samo kratak off topic: Baš me čudi da Iris GO i Iris SMART kao android aplikacije, nisu pretrpeli nikakve unapređujuće promene. Za to vreme Q11 STB uređaj sa Linuxom, dosta dobro podnosi Irisovu dvojku.
Evo sad proverio na Shieldu i jos je verzija 1.01 nikakva promena. Ista prica na WebOS C1
 
Sutra, 15.03. je zadnji dan za puštanje. Od sutra Iris 2.0, treba da bude dostupan korisnicima u celoj Srbiji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno