Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kada ukucam 104030 izadje mi prozor gde pise ako ocu da promenim podesavanje da zovem huawei i ispod pise
maintenance code
zna li neko o cemu se radi
u pitanju je q11
 
Pita te covek koliko trzista procentualno drze u Hrvatskoj, Bugarskoj i gde vec jer u Srbiji drze preko 40% posto si se uhvatio toga kako se "sire po evropi"
Nije poenta koliko oni drže u Srbiji. Ali je tačna informacija da ne mogu da rade mrežu na dosta mesta po Srbiji jer ih država/Telekom buši na razne načine.
Izgleda da neki to ne znaju ili se prave.
Da ne širim priču jer to nije tema ali vidim da ovde ima raznih Iris promotera itd pa sam napisao mišljenje. Inače koristim Supernova tv/net/tel i ne promovišem nijednu stranu.
 
Desavaju li se nove promene kod korisnika gde je pocela zamena SD kanala HD verzijama istih... Cuo sam da ce navodno od januara korisnici mts koji nemaju tehnicke mogucnosti za kvalitetnije usluge moci da raskinu ugovore za box pakete i predju na supernova uslugu tamo gde je prosla...
Do kraja godine u najavi je jos novih kanala... (Una, Insajder... neki koji su odavno dobili dozvole jos nisu ni krenuli a nema ih ni u najavi )
 
Ne dešava se ništa, sve je kako je i bilo, haos.

Nadam se da će nekad naći neko vremena o poredjati ovaj haos od broja 1.
 
Svastika mi ima box 3 paket, na koji nacin moze da aktivira iris GO usluhu i da li je ona besplatna za korisnike BOX paketa?
Isao sam sada na moj mts portal ali pise da je zbog unapredjenja sistema portal ytenutno nedostupan.
Sta joj je potrebno da se uloguje?
 
Besplatna je usluga za Box 3 i Box4. Korisničko ime i lozinka, koji su dobijeni prilikom potpisivanja ugovora ili JMBG i šifra korisnika na telefonskom računu za fiksni telefon.
 
Opet ja u vezi wifi povezivanja... Uspeo sam da povežem hph07, nova mreža ssid2 , otkačio LAN, ali samo mi jedan kanal prikazuje, ne mogu da prebacujem. Gde je problem?
 
Imam box 4 plavi i posto sam skoro potpisao imao sam otkljucane sve kanale (mislim da je bilo 2 meseca), posle toga su zakljucali neke pakete medju njima i HBO.

Juce probam kanale HBO i ovo mi izlazi sshot-2021-12-04-[1].png
Da li su pustili promo za novu godinu ili je neka greska?
Za druge pakete mi trazi pare za ovaj ne?
 
Od 15.11.-15.1. besplatni su paketi HBO HD i HBO+HD, aktiviraj ovaj drugi i oni se moraju pozivom odjaviti polovinom januara, ne gase se automatski. Ili odlaskom u poslovnicu, najbolje naravno nazvati telefonom ali nikako ne zaboraviti :)
 
I ovaj je kung fu :)

Dakle da se razumemo ovo nije klasican android tv, tipa kao eon box, ukucaš mejl i skidaš aplikacije/to ne može ovde. Mora da se skidaju apk fajlovi aplikacija.

Ali meni radi posao, na istom tv-u koristim njega i q11. q11 za mts tv, ovaj drugi je povezan na wi fi i služi mi samo za aplikacije tipa kodi, eon, nba, yt.

Kako to uraditi:

Dok ide televizija ili radio, ukucati kod * 104030 *

Otici na wifi i povezati Iris box na net. Izvaditi lan kabal, da bi yt radio, ne samo yt nego bilo koja aplikacija ce jedino na wifi raditi.

Instalirati neki tv launcer (ja sam skinuo na fles i ubacio u box, apk ATV_Launcher_v0.1.5_pro_Apk4all.com), zatim ga pokrenuti. Zatim skinuti opet apk za yt na fles i instalirati (ja sam instalirao verziju i radi, YouTube for Android TV_v2.12.08_apkpure.com)

Ne moze jednostavnije :)

Kad se instalira ovaj launcer sve posle ide lako, sve je tu. Kodi, Eon radi odlično, daljinski od ovog boxa takodje, eon van mreže/aktivacija kodom. Nema šanse da neko provali da li eon tj sbb tv gledaš na eon boxu ili na iris boxu. Koristio sam i eon box i sve ovo pišem iz iskustva.

Instalira se i buton maper, u slucaju da nestane struja ili šta god da bi box opet pokrenuo atv launcer. Tipa ja sam stavio da na dugo držanje tarabice na daljinskom pali launcer i aplikacije su tu. Vidim da su neki pisali da im nakon restrarta ili sta god buton maper ne funkcioniše, napominjem da sam gasio box i da i dalje sve radi. Ništa dodatno nisam podešavao.
Da li mozete napisati verziju button mappera koju ste instalirali na boxu, vec sa.par njih nisam imao srece :/
 
Nestali su mi HD kanali danas sam produzio ugovor.
Zna li neko sta se desava?
 
Boga pitaj sta li se densava u MTSu. Dodavali su masu HD kanala i onda stali. Trenutno ih ima 118 a Supernova ih ima 124! A onda je MTS HD kanale rastrkao po celoj listi. Veliki broj kanala se cak pojavljuje I po tri puta. Lista kanala MTSa je u kompletnom haosu, a nije moguce praviti svoje liste. Lista Supernove je onako kako i treba da bude. Nema duplih kanala. Krece od 1 a ne od 100. Supernova je jeftinija: 124 HD kanala, internet 1000/100 + tel je 4700 din. Ne znam da li na Move boksu mogu da se prave svoje liste, ako mogu, prosto dodje coveku da predje na Supernovu. :oops:
 
Sto se supernove tice jos uvek nije ista ponuda kanala u svim gradovima... nemaju svi isti broj HD kanala... verovatno ce vremenom izjednaciti... a sto se mts irisa tice tu se izgleda nesto desava cim su pojedinim korisnicima poceli zamenu sd kanala hd kanalima i izbacivanje hd kanala sa pozicija od 700... ali su izgleda i tu trenutno stali... zivi bili pa videli... u mts i dalje teritorijalno ogranicavaju pojedine lokalne i regionalne kanale ali naravno ne kako treba jer se pojedini vide u celoj RS a neki samo na lokalu ili regionu... cak su kanale Hayat tv ogranicili na region... dosta kanala nema u iris sto ima supernova (Prva plus, HRT, playboy, my zen, museum...) zakljucak je da definitivno nemaju strucnjaka koji je posvecen da sve dovede u red kao sto je kod drugih operatera...
 
Kada li im je to uskoro,da ce omoguciti gledanje smart tv aplikacije preko samsung televizora,samo odgovaraju uskoro ,uskoro mesecima :(
 
Ipak se desava nesto napredno sa irisom... konacno su pustili premotavanje na HBO HD kanalima, pink premium HD, K1 HD, TV DR HD, Kazbuka HD, Film box premium HD, Epic drama HD, Film box extra HD... to je sto sam za sada primetio... mozda ima na jos na nekim...
 
Kad malo bolje razmislim ako su vec poceli da menjaju SD kanale HD verzijama logicno je da su morali ubaciti premotavanje i na HD kanalima koji to nisu imali jer bi korisnici koji imaju HD uslugu ostali uskraceni za premotavanje na kanalima koji su zamenjeni HD verzijama a imali su premotavanje u SD kvalitetu...
 
Cao, ljudi.
Ukoliko neko ima iskustva kao ja u sledecim pitanjima, nek javi kako i jel uopste resio :
1. STB 2 se posle nekog vremena zamrzne, nisam primetio da se to desava na kecu, koji je cesto iskljucen posto je tu jos uvek eon, samo reset na dugme resava problem...u pitanju su hph07 verzije...treci stb jos nisam povezao u dnevnoj tako da ne zanm kako ce biti sa njim...
2. Promenio sam lancher sa iris-a na osnovni, otvori mi android home screen sa izlistanih aplikacijama, pretpostavljam da se posle samo instaliraju aplikacije i to bi trebalo da radi kao obican android box, dok ne ukljucim iptv aplikaciju, koja se tako i zove, izgleda da je mts samo promenim grafiku, nisam zalazio u detalje...
3. Igrom slucaja san nabasao na q11 bez daljinskog, cini mi se da radi na osnovne komande ovog daljinskog, kako da preskocim korak gde proverava mrezu, posto je bio registrovan, na drugog korisnika...pretpostavljam da neki hard reset resava problem, ali ne reaguje mi na 104030 posto nije u meniju...cisto da ubacim yt ili da napravim neki media player od njega, ionako je bio jednom nogom u kanti...
4. STB 2 mi ne radi slika u slici, otvori pip kvadrat i samo stoje crvene ivice, prebacuje regularno na kanal koji treba da bude u tom novo otvorenom prozoru... STB 1 to radi normalno, probao sam... Da li problem moze da bude verzija hdmi interfejsa na tv-u, samsung plazma od pre 10tak godina, koja doduse ima pip kao jednu od funkcija tv-a...
5. Meni je u poslovnici receno da se dobijaju wifi stb-ovi, koji nisu stigli, dok mi je klinac koji je uvodio optiku, rekao da postoje i da se doplacuju kao 50e, da li neko ima info o tome...

Jaodoh da listam unazad strane, mozda je neko vec imao slicnih pitanja, pa da vidim sta mi je ciniti...Sto se tice utisaka, slika je korektna, u rangu sa d3 uredjajem koji je nakacan na tom tv...na full hd uredjaju, onom gde je eon, cini mi se da je slika bolja na eon-u, tu sam mogao samo da uporedim nick junior. Interfejs je sranje, osnovna podesavanja su na kraju sveta, ovo su neki utisci posle par dana koriscenja...

Hvala unapred
 
zdravo svima, danas sam instalirao IRIS TV na mi box s, radilo sve kako treba prepodne. Sad palim arenu 1,2, i 1p,2p, u gornjem desnom uglu piše: mrežna greška x2004 io bad http status. Da stvar bude totalno konfuzna 3 premium i ostale arene rade potpuno normalno ide neka tekma uživo. Da li neko kapira foru?
Ako neko zna odgovor i meni treba pomoc
 
Da li neko zna na koju foru da namestim da mi rade i iptv i internet u isto vreme na iris boxu da bi mi npr radio i eon i iris?
 
Uz malo gimnastike podesio sam i ja Stb da glumi android box.

Dobro radi, mapirao sam dugmad za lakši ulaz i menije i sad mi vrši posao da ne palim klasičan kung fu box što imam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno